"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Czy Dash zostanie dodany na gielde Coinbase do konca Q2 2k19?

TAK
17
63%
NIE
10
37%

Liczba głosów: 27
jpr
Orator
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: jpr » piątek, 7 grudnia 2018, 11:36

Defacto pisze:
Bit-els pisze:Albo jesteśmy wariatami, albo jednymi z niewielu z wizją. Jak chyba tylko Prezes, Le3ny i Bitmar jesienią 2011. Choć i tak nikt nie mówił wtedy (2$ za btc), że za 6 lat będzie 20 tyś.
Aaa, Smok mógł w to wierzyć tylko.
Zmiana świata zawsze zaczyna się od myśli, a zaraz potem pojawia się wiara, że jest to możliwe :-)
A później to juz tylko emocje>energia>manifestacja :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1136
Reputacja postu: 
0

Postautor: __kot__ » piątek, 7 grudnia 2018, 12:04

splawik21 pisze: OK podumowanie.
Czas trwania do konca grudnia 2k23.
Trafny przedzial zgarnia od reszty po 1 Dash.

@jpr < $20k
@__kot__ > $30k
@Defacto > $48k
@splawik21 $20k - $30k
Biorąc pod uwagę ten zapis to @jpr już wygrał - dzisiaj, teraz ;)
Dash Core Group
dash.org

Początkujący
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0

Postautor: Defacto » piątek, 7 grudnia 2018, 12:07

__kot__ pisze:
splawik21 pisze: OK podumowanie.
Czas trwania do konca grudnia 2k23.
Trafny przedzial zgarnia od reszty po 1 Dash.

@jpr < $20k
@__kot__ > $30k
@Defacto > $48k
@splawik21 $20k - $30k
Biorąc pod uwagę ten zapis to @jpr już wygrał - dzisiaj, teraz ;)
Ooo... To wiesz jaka cena będzie w grudniu 2023? ;-) ja! wiedziałem, że ustawiasz ceny z "big council of whales" ;-)))

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: __kot__ » piątek, 7 grudnia 2018, 12:13

No dobra - masz rację. Zbyt uproszczone założenia zrobiłem sobie w główce :)

Tak gwoli ścisłości - moją intencją było obstawienie kursu Dash w przedziale od dzisiaj do 2023 EOY z twierdzeniem, że w tym okresie cena Dash osiągnie $30k lecz jaka będzie cena na koniec grudnia 2023 to nie podejmuję się określić - może być niższa lub wyższa niż $30k

Dodano po 6 minutach 23 sekundach:
@Bit-els, Właśnie - gdzie się podziali Prezes, Le3ny czy Smok?
Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2853
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » piątek, 7 grudnia 2018, 12:22

jeśli dobrze rozumiem, to zakład jest taki, że cena ma osiągnćc określony poziom do końca 2023 roku i czekamy na 31.12.2023. Jeśli do tego czasu będzie np 62$ to oczywiście Jpr wygrywa, ale musimy zaczekać te 5 lat

Początkujący
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0

Postautor: Defacto » piątek, 7 grudnia 2018, 12:30

Bit-els pisze:jeśli dobrze rozumiem, to zakład jest taki, że cena ma osiągnćc określony poziom do końca 2023 roku i czekamy na 31.12.2023. Jeśli do tego czasu będzie np 62$ to oczywiście Jpr wygrywa, ale musimy zaczekać te 5 lat
No... 2023 to górny limit. Generalnie chodzi o kolejne ATH ("bańkė" jak kto woli) i do jakiej maksymalnie ceny dojdzie... I kto będzie jej najbliżej.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 530
Reputacja postu: 
0

Postautor: splawik21 » piątek, 7 grudnia 2018, 13:17

Defacto pisze:
Bit-els pisze:jeśli dobrze rozumiem, to zakład jest taki, że cena ma osiągnćc określony poziom do końca 2023 roku i czekamy na 31.12.2023. Jeśli do tego czasu będzie np 62$ to oczywiście Jpr wygrywa, ale musimy zaczekać te 5 lat
No... 2023 to górny limit. Generalnie chodzi o kolejne ATH ("bańkė" jak kto woli) i do jakiej maksymalnie ceny dojdzie... I kto będzie jej najbliżej.
Skoro tak to ja mowie $23600 jako top ATH podczas tego 5 letniego okresu.

Początkujący
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0

Postautor: emdecha » piątek, 7 grudnia 2018, 13:24

Za 1 Dasha 23 600 dolarów? Brzmi to nieprawdopodobnie. BTC musiałby chyba kosztować z milion.
Tym bardziej, że Dash jeszcze będzie miał sporo monet.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: __kot__ » piątek, 7 grudnia 2018, 15:07

@emdecha, To "podłączenie" do BTC zostanie prędzej czy później zerwane. Jest to praktycznie jedyny czynnik, który powoduje obecnie spadek wyceny Dash a my pracujemy jedynie nad tym, żeby poprzez faktyczne zastosowania i adopcję na rynku płatności przestać być "dobrem spekulacyjnym".
Ale nikt nie jest w stanie przewidywać przyszłości.
Dash Core Group
dash.org

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 453
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » piątek, 7 grudnia 2018, 17:41

koparki pisze: Evolution jest rewelacyjne i rewolucyjne mało kto to tutaj obecnie rozumie.
Jak kiedyś betacam... ;P

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Defacto pisze: Widzisz? Każdy może być milionerem trzeba być tylko w odpowiednim czasie i miejscu ;-)
Ja już byłem. Ale po prostu stary jestem... 1 PLN = 10.000 PLN :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
2

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 7 grudnia 2018, 18:19

Kolejna super wiadomosc, KFC w Wenezueli

https://twitter.com/staydashy/status/10 ... 96384?s=21

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3080
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » niedziela, 9 grudnia 2018, 23:31

DASH to wspaniała techonologia, estymuję wartość na kolejnej hossie w granicach 5k-10k$ :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2029
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:40

koparki pisze: cała hossa została zresetowana. W relacji do btc mamy obecnie wartość sprzed hossy a cena do $ też z samego początku hossy.
Jaką datę właściwie uznajesz za "początek hossy" na dashu? Trochę mi to nie pasuje, bo jeśli wziąć pod uwagę skokowy wzrost wolumenu i wartości, to dobry kandydat na wyznaczenie początku bani to mniej więcej w luty-marzec 2017 gdy cena była w przedziale 15-40. Na cenie 45$ widziałbym też kolejny mocny support od którego mogłoby nastąpić odreagowanie przynajmniej ostatnich kilku tygodni. Konsolidacja z dnem na 70 została niestety przebita, więc trzeba spojrzeć niżej. Poloniex, 1w, log:

Niepokojący wniosek jest taki, że jeśli przez kolejne miesiące utrzymywać się będzie korelacja ruchów btc-alty, to gdy btc odbije z obecnych poziomów a później przejdzie w kolejny etap bessy, np. w/g scenariusza, który biorę pod uwagę w tym poście: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p543649 to i dash docelowo może zejść poniżej 40 i zatrzymać się gdzieś np. w okolicy 10-15.

Poniżej tego to już byłaby jakaś klęska, bo okazałoby się, że nie dość, że cały wzrost 02.2017 - ATH był czysto spekulacyjny i nawet kilka % z tego nie wynikało z wyceny fundamentu, to schodzimy niżej czyli, że rynek uznaje, że dash jest czymś mniej wartym niż przed bańką. To się wydaje mało prawdopodobne, dlatego zostaję przy szacunku najbliższego dna lokalnego w przedziale 45-60 (czyli już niedaleko, i w czasie i w %) a ewentualne dno dna, czyli cenę typu epic buy or die to wspomniane 10-15.
In cryptography we trust

jpr
Orator
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
0

Postautor: jpr » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:01

Nawet mi nie mowcie o $15 bo juz sie cieszyłem, ze złapałem dołek :)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1749
Reputacja postu: 
5

Postautor: koparki » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:09

początek wielkiej hossy na dash pamiętam bardzo dobrze bo akurat byłem zaangażowany głównie w dash, o ile pamiętam to był pierwszy alt który odpalił. z ok 17 do 100 potem spadł do średnio ok 60$ a potem było juz tylko lepiej.
Tak, jest dywergencja , bessa bitcoina wygląda inaczej niż bessa altów. I gdyby alty trzymały się ruchów bitcoina ciagle do samego dna które jest przewidziane przez posiadaczy szklanych kul na poziom 2xxx$ a nawet 1xxx$ ;) to teoretycznie dash mógłby zejść niżej ;) tylko , że ja potrafię sobie wyobrazić że alty odklejają się od kursu bitcoina przy śmiesznych cenach bo w przeszłości juz tak bywało poza tym im niższa cena tym więcej popytu na masternody, nie wierzę w ich wielką podaż przy cenie 40$ i poniżej. Nie zapominaj że są tacy który sprzedali masternody odpowiednio drogo i chętnie odkupią gdy cena będzie tak niska ze aż stosunek nagrody do ryzyka będzie błagał aby to wykorzystać. Nie wierzę w całkowity upadek kryptowalut ;) i dasha za 20$ , projekt z wielką mocą obliczeniowa, z farmami ASIC , z bankomatami na całym świecie, modny bardziej niż btc w niektórych krajach, hulający bezbłędnie tyle lat, bez forko-cyrków jak u BTC , notowany na niemal każdej giełdzie - już obecne 60$ to rarytas ;) nie żartuj, za długo to obserwuję i za dużo tych upadków widziałem ;) Ale obecnie poszedł news o ustaleniach dot. kryptowalut na szczycie g20 , od tej pory nie będzie jak dawniej. We wpisie https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p543549 opisałem też te ryzykowne kwestie, one jak najbardziej ciążą , więc nie ma huraoptymizmu , przecena też ma swoje powody.
Tempo spadku w porównaniu do spadku btc jest ogromne tak jakby na wyścigi chciano wyzerować wartość, trudno powiedzieć jak się to skończy oby wielką zieloną świecą +80% , bywały takie wystrzały na altach już nie raz.
SPRZEDAM KARTY RX480/470 za 499zł ! oraz zasilacze 1400W za 499zł ! : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=29340

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 27 grudnia 2018, 15:53

Korekta z 105$ na 80$, chyba okazja, zakładając ze 59$ to był koniec trendu spadkowego na Dash.
Obecnie wisi na włosku spadek do ok 70$ tak wynikałoby z obszerności konsolidacji , patrz np. 6h, 12h
SPRZEDAM KARTY RX480/470 za 499zł ! oraz zasilacze 1400W za 499zł ! : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=29340

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1558
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » czwartek, 27 grudnia 2018, 19:18

koparki pisze: czwartek, 27 grudnia 2018, 15:53Korekta z 105$ na 80$, chyba okazja, zakładając ze 59$ to był koniec trendu spadkowego na Dash.

U mnie podobne dylematy, tyle, że na parze DASH/BTC.
Na tygodniówce albo moment, który zdarza się okazyjnie co kilka lat, albo właśnie zaraz wyjdzie dołem z siłą wodospadu... nie wiem co myśleć i chyba jeszcze zaczekam na rozstrzygnięcia:

Obrazek
Trading profesjonalny (lewar 0-100x / bez weryfikacji) ➡️ www.BitMEX.com

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0

Postautor: aprojection » czwartek, 27 grudnia 2018, 19:45

A jak tam progres z Evolution? Cos cicho w tym temacie, biorac pod uwage skale i fakt, ze podobno czai sie juz tuz za rogiem.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 530
Reputacja postu: 
0

Postautor: splawik21 » wtorek, 1 stycznia 2019, 20:40

Wszystkiego dobrego w nowym 2019 roku!
Gratulacje dla 4 osob, ktore trafnie wytypowaly kurs dash w parze z bitkiem a ktory to byl miedzy 0.02 - 0.025
Nagrody zostaly wyslane na adresy dash.
Nowa ankieta zostanie stworzona wkrotce.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » wtorek, 8 stycznia 2019, 17:22

Dash zachowuje się słabiutko w stosunku do np. litecoin . Daje do myślenia że tak stary projekt jak DASH nie był w stanie kapitalizacją zdeklasować takiego śmiecia jakim jest LTC (kalka bitcoina bez innowacyjności).

jak sobie obserwuję dash na bitfinex to widzę potwierdzenie mojej hipotezy . Chodzi o to że w dash jest pewna skończona ilość monet, połowa z nich to holderzy którzy mają pakiety po 1000dash. Ilość monet w wolnym obiegu jest bardzo mała w stosunku do każdego innego większego projektu , a potencjalnie w każdej chwili można trafić na popyt/podaż rzędu 1000dash - tysiak to baaaardzo dużo w stosunku do bazy monetarnej dash-a która jest w obiegu, to wielokrotnie więcej niż 1000btc dla sieci bitcoin. Zrzucenie lub zebranie z płytkiego rynku 1000dash tworzy gigantyczne wahania ceny. Jesli do tego się jeszcze nałoży fakt że dash jest dostępny z dźwignią to w efekcie mamy igły gigantycznych wahań cen. Dla rozwoju i akceptacji płatności dash to jest bardzo niekorzystne. Póki co mało kto widzi w tym problem na poziomie deweloperów, mogę się mylić , nie ma w/w problemu? @__kot__ ?

Wróć do „Dash”