"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Cena Dash w styczniu to około 30$. Czy z końcem marca 2024 Dash zrobi 2x i przebije 60$?

Czas głosowania minął wtorek, 27 lutego 2024, 14:20

Nie ma szans i będzie bujał się w przedziale 20$-40$
5
63%
Tak, są duże szanse na 2x i przebicie 60$!
3
38%
 
Liczba głosów: 8
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: adiqq » sobota, 6 listopada 2021, 14:54

Tak, takich samych argumentów używają wyznawcy LSK i GAME ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 6 listopada 2021, 15:16

na dash jeśli ktoś skusił się o zgrozo na masternoda i go kisi wmawiając sobie że wystrzał jest już blisko to teraz ogląda przez szybę wystawy największą hossę krypto AD2021 gdzie ludzie pomnażają kapitał czasem wielokrotnie ponad ATH z 2018. Okazja aby się tego pozbyć była w okolicach 300-470$ choć przychodziło to z trudem gdy się przyglądało jak urosły walory które były lokomotywą hossy oraz dogecoin ;), potem było bardzo szybko w dół -80%(od szczytu do dołka) :shock: niemal -80% w trakcie hossy! i nadal się kisi w otchłani mimo że eth przebija szczyty, taka to @mecenas inwestycja.
Apropo , pozrywało wsparcia w parze do ETH i jest tam nowe ATL.
---

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: Nick_z_blendem » sobota, 6 listopada 2021, 15:43

Ogólnie nie przekreślam tego, że Dash może wystrzelić - jakąś historię ma itd. jednak aktualne podejście do tego coina jest... żadne.
Ludzie nie pamiętają o nim, spada coraz niżej w otchłań CMC, jeśli już zalicza jakieś godne odnotowania rzeczy to są to spadki.

Wystarczy spojrzeć na newsy o Dashu w CMC - ostatnie co dodane to coś tam 11 dni temu.

Przecież na logikę - jeśli Evolution ma być w końcu zrobione, to powinni o tym grzać non stop wszędzie. Mówić jakie to niesamowite będzie itd.
A tutaj "hehe, coin się sam wybroni, spekulacja jest zła"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » sobota, 6 listopada 2021, 15:58

Myślę, że mamy tutaj jednak zderzenie dwóch światów: fundamentaliści kontra spekulanci.
DASH nigdy nie krył, że dba o fundament i tak się składa, że inwestorzy DASH to głównie twardzi (a może nawet zatwardziali) fundamentaliści i ideowcy.

Ten rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami jednych i drugich rysuje się coraz bardziej.
:arrow: Ideowcy twierdzą, że cena nie jest wartością - a spekulanci że projekt jest tyle wart ile kosztuje.

CMC preferuje spekulantów i nie jest argumentem wartości.
:roll:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: adiqq » sobota, 6 listopada 2021, 16:01

Ok - rozumiem podejście - fundament. Tylko odnoszę wrażenie, że to co kiedyś było solidnym fundamentem, dzisiaj już nim nie jest - bo inni mają lepsze rozwiązania. Świat nie stoi w miejscu....
I efekt jest jaki jest.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 6 listopada 2021, 16:42

mecenas pisze: sobota, 6 listopada 2021, 15:58 Ideowcy twierdzą, że cena nie jest wartością - a spekulanci że projekt jest tyle wart ile kosztuje.
to nie jest takie czarno białe, czasem pierwsze jest jajko a czasem kura, potężne pod względem kapitalizacji projekty mają potężniejszy zespół twórców projektu, mam na myśli nie tylko programistów dłubiących przy kodzie ale totalnie wszystkich którzy pracują na rozpoznawalność marki , na obecność w prasie branżowej i na kanałach influenserów , promocjach związanych z kojnem na największych giełdach itd itd... potem to zatacza coraz szersze koło i może się włączyć jakis celebryta jakis fundusz inwestycyjny itd . W dash jest natomiast "tylko" Amanda i programiści (wiem że mogę przesadzić ale tak to wygląda na zewnątrz i takie sa wyniki w wycenie projektu) ;) bo ogólnie jest deficyt hajsu na promocje marki jeśli kurs/kapitalizacja jest niska. Nikt nie zrobi w/w w ramach wolontariatu.

Dużo młodszy od dasha Tron (poz 30 w CMC) jest dobrym przykładem jak stworzono coś z niczego dokapitalizowane kasą z branży hazardowej + talent marketingowy twarzy która stoi za projektem . "Oni" nawet kupili giełdę Poloniex ;) no i TRX jest obecnie zamiast byłego do tej pory Dash w wielkiej sieci bitomatów w EU (i PL), nawet właściciel tej sieci bitomatów stracił wiarę i cierpliwość do projektu Dash, z innej perspektywy ocenia fundamenty.
---

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: Pogromca » sobota, 6 listopada 2021, 17:08

Trzeba też wziąć pod uwagę że zmaganie ze stworzeniem Evo to też nie lada wyzwanie niczym zrobienie z Crypti Lisk SDK. Tylko na jakim poziomie to teraz jest? Czy jest to już chociaż w fazie testów ? Widzę w tym projekcie sporo błędów odnośnie marketingu tak jak przy Lisku i przedłużanie terminów o których tu wspominacie. To wywalanie z giełd i bitomatów.. ktoś wie dlaczego ? Bo mały wolumen ? To jest bardzo duży minus dla tego projektu, bo z reguły z giełd usuwa się scamy.. a Dash nigdy nie wyglądał jak scam. Jak wygląda finansowanie projektu ? Oni mają własne NODy? Może problem jest również w NODach, kurs spada bo ludzie realizują z nich zyski, a że kurs spada to realizują na bieżąco bo potem może być taniej. Już to kiedyś tu wspominałem i chyba nikt mi nie odpowiedział jak wyglądają.nsgrody z masternodow, czy są przypisywane do noda i zablokowane czy można je od razu zrzucać ? Może właśnie kwestia blokady czasowej po ustawieniu noda rozwiązałaby problem.

Weteran
Posty: 2372
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: BitBoy » sobota, 6 listopada 2021, 20:55

mecenas pisze: sobota, 6 listopada 2021, 14:35Skoro wszyscy już psy na DASHu wieszają, to moment przesilenia może być blisko.
Dlatego pisałem wcześniej że narzekania na niektóre coiny na forum jest dobrym barometrem nastrojów. Wielu może odczuwać frustrację, z powodu tego że jakieś shitcoiny robią setki procent a posiadane przez nich krypto mają znikome wzrosty. Sfrustrowani sprzedają i wskakują w napompowane coiny. Wtedy rzecz jasna te napompowane zaczynają spadać a pompa idzie na tych które sprzedali :) I tak w koło kręci się ten cyrk. Pewnie każdy z nas na jakimś etapie to przerabiał.
Obecnie technikaliami i fundamentami interesuje się niewielka liczba pasjonatów. Pojęcia które tu padają to dla nich jakieś techno-mumbojumbo. Sporą ilość inwestorów interesuje tylko jedno - WYKRES KURSU. Jeśli widzą na wykresie potencjał do wzrostów to wchodzą. Do tego dochodzi jakaś moda na coiny memowe czy pęd napędzany tweetami celebrytów. Technicznych fundamentów w tym niewiele. Stają się one domeną wąskiej grupy pasjonatów, którzy frustrują się dodatkowo tym że rośnie jakiś memowy śmieć a nie użyteczny coin. Reszcie społeczeństwa nie chce się robić doktoratu z shitcoinologii. Chcą tylko szybko zarobić zanim bańka pęknie. I coraz częściej robią to na platformach z kontraktami, więc samego krypto nie posiadają zatem rzeczy takie jak czas transferu (i inne technikalia) nie interesują ich zupełnie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: adiqq » sobota, 6 listopada 2021, 22:26

BitBoy pisze: sobota, 6 listopada 2021, 20:55Stają się one domeną wąskiej grupy pasjonatów, którzy frustrują się dodatkowo tym że rośnie jakiś memowy śmieć a nie użyteczny coin.
Nie mogę się z tym zgodzić. Fundamenty dalej są ważne. Zobacz wykres FTM, MATIC, GLCH...i jeszcze sporo innych by się znalazło, które sporo wnoszą technologicznie...LUNA? i tak by można....
Ale faktem jest, że coraz mniej osób to ogarnia(mimo, że to w sumie proste sprawy), co widać chociażby po prośbach o pomoc tutaj.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2372
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: BitBoy » niedziela, 7 listopada 2021, 08:27

adiqq pisze: sobota, 6 listopada 2021, 22:26Nie mogę się z tym zgodzić. Fundamenty dalej są ważne.
Owszem są ważne dla wąskiej grupy która się tym interesuje lub dla osób które kopią. Dla pozostałych ważne są tylko zyski. Dla rasowego tradera wręcz może być niewskazane wierzyć w jakieś "fundamenty techniczne" coina bo to zakłóci jego obiektywną analizę. Dla niego każde info jest już zawarte w wykresie. Dla przykładu podam Shiba, który latem był dla każdego śmieciem. Jednak Jureks na swoim kanale przy analizach wskazywał że ma tam miejsce akumulacja i szykuje się potencjalny wystrzał. Tak też się stało. I coraz więcej osób w ten sposób to postrzega. Dlatego uważam że kilka starych coinów, na których wielu postawiło już krzyżyk, może jeszcze zaskoczyć wzrostami. Wtedy tęgie głowy na forum będą toczyć dyskusje techniczne pt "Czemu ten staroć rośnie!?" i napiszą wiele stron w poszukiwaniu powodów technologicznych lub fundamentalnych, których rzecz jasna tam nie będzie.
Zobacz wykres FTM, MATIC, GLCH...i jeszcze sporo innych by się znalazło, które sporo wnoszą technologicznie...LUNA? i tak by można....
Nie sądzę by ktoś potrafił z całkowitą pewnością wykazać za jaki procent wzrostów odpowiadają "fundamenty" a za jaki ile inne czynniki. To jak analizowanie uszkodzeń bombowców w czasie II wojny światowej, w celu wzmocnienia konstrukcji. Wyciągano wnioski tylko na bazie oględzin samolotów które zdołały dolecieć do bazy. Nazwano to analitycznym "błędem przeżywalności", bo wyciągano wnioski tylko na bazie ocalałych maszyn.
https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C ... no%C5%9Bci

adiqq pisze: sobota, 6 listopada 2021, 22:26Ale faktem jest, że coraz mniej osób to ogarnia
No więc właśnie. Coraz więcej sieci, łańcuchów, tokenów, bardzo wysokie opłaty na niektórych sieciach. Przechodzenie z sieci na sieć by uciekać przed opłatami. Co niektórzy tracą środki bo przesłali na niewłaściwy łańcuch. Jak już pisałem, nie każdemu chce się poświęcać godziny by to wszystko ogarnąć. A nowych to odstrasza i zniechęca. Łatwiej po prostu kliknąć w smartfonowej aplikacji na kontrakty jakiegoś coina, który akurat jest trendy w socialmediach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » niedziela, 7 listopada 2021, 08:44

Pogromca pisze: sobota, 6 listopada 2021, 17:08Już to kiedyś tu wspominałem i chyba nikt mi nie odpowiedział jak wyglądają.nsgrody z masternodow, czy są przypisywane do noda i zablokowane czy można je od razu zrzucać ?

Możesz od razu "zrzucać".
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: Kutalisk » niedziela, 7 listopada 2021, 08:48

Ja czekam aż @koparki zrzuci torby i wtedy odkupuje moje DASHe :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » niedziela, 7 listopada 2021, 08:51

Pogromca pisze: sobota, 6 listopada 2021, 17:08Może problem jest również w NODach, kurs spada bo ludzie realizują z nich zyski, a że kurs spada to realizują na bieżąco bo potem może być taniej.

Jeśli tak jest w istocie to:
a. właściciele masternodów nie będą mieli czego sprzedawać w razie wzrostów.
b. ktoś akumuluje ponieważ cena nie spada a jest mniej więcej stała

W odpowienim momencie może być mega wystrzał i akumulujący zarobi.
Oczywiście to moje wróżenie z fusów i nie jest to porada inwestycyjna.
Dobry czas na kupowanie to był <$60.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
Kutalisk pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 08:48Ja czekam aż @koparki zrzuci torby i wtedy odkupuje moje DASHe
No jeśli nie ma mn to nie jest dobra inwestycja ani na krótki ani na średni termin.
Przy mn można tak jak pisał zrzucać i "inwestować" w shitcoiny.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » niedziela, 7 listopada 2021, 10:26

Kutalisk pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 08:48koparki zrzuci torby
no to juz jakiś czas temu powinieneś był odkupić bo ja przekonwertowałem 75% tego trupa na coś innego(to nie jest tak że zrzuciłem do usdt) a pozostałą już nie tak istotną dla całości kapitału część zrzucę na ewidentnej bessie - teraz jednak nadal jest hossa.
Czy znacie jakiś portal który tworzy wykresy dowolny alt/alt abym sobie zobaczył porównanie pewnych krypto-walorów do dasha?
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: Kutalisk » niedziela, 7 listopada 2021, 11:40

koparki pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 10:26no to juz jakiś czas temu powinieneś był odkupić bo ja przekonwertowałem 75% tego trupa
Ja też zrzucałem reularnie ale teraz definitywnie się pożegnałem. Zysk był ale jak na krypto mizerny (średnia zakupu 80$) sprzedaż na poziomach 200-350$. Cały czas czekam, aż zrzucisz torby do końca ;)

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » niedziela, 7 listopada 2021, 11:46

Kutalisk pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 11:40zrzucisz torby do końca
ale nawet jeśli skuszę się na spłukanie tej resztki to zrzut będzie zamianą w stronę równie zdewaluowanego aktywa, mam na myśli IOTA(absolutny brak inflacji) ew XMR , nie chcę sytuacji że zrzucam tanie aktywo które wzięło mierny udział w hossie na rzecz jakiegoś konia wyścigowego hossy który ma potencjał do ogromnej korekty po wzroście 1000%
Jednak muszę się jeszcze dobrze zastanowić czy pakować się w ogóle w coś w rodzaju płacidła ograniczonego tylko do tej funkcji, dużo lepiej mają się tokeny użyteczne w praktyce które mogą być oprócz tego płacidłem przy okazji , w tym podobne do ETH2.0
---

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 7 listopada 2021, 14:14

@koparki tu jest mnostwo porownan
https://bitinfocharts.com/pl/?__cf_chl_ ... aNycGzNBuU

Tylko taki doge podpada pod to co mowisz, do tego przy obecnych cenach fee to nawet 1.5 zl
Do mikropłatności sie nie nadaje.
A pogrzal, bo Musk miał kaprys. Ale to nie jest dobry fundament. Z resztą do btc doge już traci to dużo od swego szczytu

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: miso20 » niedziela, 7 listopada 2021, 14:36

koparki pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 10:26Czy znacie jakiś portal który tworzy wykresy dowolny alt/alt abym sobie zobaczył porównanie pewnych krypto-walorów do dasha?
Trading view chyba umożliwia konwersję dowolnego wykresu (np. dash złoto dash do M2 itd.), ale chyba dopiero od jakiegoś pakietu premium - jest ich kilka, nie wiem który. W każdym razie widziałem takie cuda na kanałach jutubowych.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » niedziela, 7 listopada 2021, 15:02

miso20 pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 14:36chyba dopiero od jakiegoś pakietu premium
ktoś linkował na forum darmowe narzędzie ale nie mogę odszukać
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » niedziela, 7 listopada 2021, 16:07

Tutaj jakby co DASH w relacji do złota:
https://www.coingecko.com/en/coins/dash/xau
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości