"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Cena Dash w styczniu to około 30$. Czy z końcem marca 2024 Dash zrobi 2x i przebije 60$?

Czas głosowania minął wtorek, 27 lutego 2024, 14:20

Nie ma szans i będzie bujał się w przedziale 20$-40$
5
63%
Tak, są duże szanse na 2x i przebicie 60$!
3
38%
 
Liczba głosów: 8
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: splawik21 » wtorek, 7 marca 2017, 18:50

Temat stworzony z myślą o tych którzy chcą sobie troszku pospekulować... up & down and up & ....
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 stycznia 2024, 14:23 przez splawik21, łącznie zmieniany 64 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » wtorek, 7 marca 2017, 18:51

splawik21 pisze: Co do kierunku ceny, wyglda na to ze wyszlismy z trojkata gora :)
Dla mnie to konsolidacja. :)))
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » wtorek, 7 marca 2017, 18:52

splawik21 pisze: Co do kierunku ceny, wyglda na to ze wyszlismy z trojkata gora
Nieprecyzyjna wypowiedź. Cena do czego się ona ma? Do $, do XBT?...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » wtorek, 7 marca 2017, 19:03

No widzisz tyle traduje ze podstaw nie uwzglednilem :)
Wg moich kresek to wyszlismy gora z na parze btc.
Miejmy nadzieje ze to bedzie kontynuacja powolnych wzrostow ;)

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » czwartek, 9 marca 2017, 17:30

Dash dzisiaj wystrzelił, a tu cisza? :D Gdzie się podziali spekulanci? :P

Pytanie tylko czy 4 dni konsolidacji to solidna podstawa do dalszych wzrostów. Patrząc na wykres 2h na polo w okresie ostatnich dwóch tyg to faktycznie wygląda to obiecujaco. Jeśli jednak rozszerzymy okres czasu do miesiąca, dwóch to jednak wysokość na jakiej jesteśmy jest zabójcza.

Ktoś ma jakieś przemyślenia? ;)

P.S.
Jeżeli ktoś interesuje się tradingiem dash to niech doda temat do obserwowanych coby tu się coś działo, a nie "wontek umar" :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 9 marca 2017, 17:35

Dash jest w silnym trendzie wzrostowym. I do fiatów i do btc.
Moja prognoza jest taka, w ciągu kilku tygodni dash osiągnie 1 mld kapitalizacji i umocni się na pozycji waluty nr 2. (Eth to nie "płacidło" tylko sieć do smart kontraktów)

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » czwartek, 9 marca 2017, 17:41

@Bit-els, Wzrost kapitalizacji ok 3x przekłada się na wzrost ceny ok ok3x czy to nie jest linearne?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 9 marca 2017, 17:48

Praktycznie tak. W krótkim okresie. Bo przy stałej cenie kapitalizacja rośnie wraz z emisją.
Pisząc o kapitaliacji chciałem bardziej zwrócić uwagę na wzrost wartości niż rajd ceny.

Polecam wrócić do wątków o cenie btc zimą i wiosną 2013.

Znajdziemy tam wiele ciekawych elementów. Niewiara, wyśmiewanie, niedowierzanie.
A bit wówczas z jednej strony był w fazie "bańki" ale tak naprawdę zwiększał swoją kapitalizację.

Wartość zawsze wygrywa jak mawia Buffet. A dash jest świetnym projektem po prostu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 9 marca 2017, 21:25

Bit-els pisze: Moja prognoza jest taka, w ciągu kilku tygodni dash osiągnie 1 mld kapitalizacji i umocni się na pozycji waluty nr 2. (Eth to nie "płacidło" tylko sieć do smart kontraktów)
A To nie Ty wcześniej pisałeś o ZEC, że będzie nie tylko altem nr 1, ale i BTC przegoni?
Któryś z modów pisał o ZEC takie rzeczy...

Ps. By osiągnąć 1 mld cap, Dash musiałby być po ponad 150$ sztuka...

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Bit-els pisze: Polecam wrócić do wątków o cenie btc zimą i wiosną 2013.
Co łączy BTC z 2013 z Dashem z 2017? NIC, naprawdę. Nie szukajcie Bitka nr 2 bo coś miało pompę, to dziecinne i dziwi u wyjadaczy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 9 marca 2017, 21:31

Tak, ja. Ale też zaznaczałem, że zcash musi najpierw uzyskac odpowiednia bazę monetarną. Milion, a najlepiej 2 mln monet. Czyli rok emisji musi minąć.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » czwartek, 9 marca 2017, 21:52

Wymazywanie pisze:

Co łączy BTC z 2013 z Dashem z 2017? NIC, naprawdę.
Chociażby stadium rozwoju oraz grupa ludzi, która widzi w nim potencjał. W BTC też widzieli, mimo że był wtedy wyśmiewany. To nie znaczy, że tak będzie, ale chyba dobrze, że wymieniamy tu swoje spostrzeżenia na ten temat?

Strasznie agresywny się stałeś jeśli chodzi o dasha :D. Przecież luźnie tutaj rozmawiamy, nie naganiając nikogo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 9 marca 2017, 22:44

@miso20, Po prostu śmieszy mnie typowe dla dużych pomp nagłe obudzenie się niektórych po forach, że wow ETH, wow XMR czy teraz wow Dash, zwłaszcza jak nie było nagłego przeskoku jakościowego między tym co projekt już od dawna wypracował a tym czym jest podczas pompy. A najbardziej mnie mierzi szukaniem nowego BTC tylko dlatego, że coś wzrosło. To jest dla mnie wciskanie naprawdę grubego kitu, że Dash jest jak BTC w 2013 czy że fragment rozciągniętego wykresu jest podobny itd. Luźna gadka luźną gadką, ale jeśli próbuje się przedstawiać Dasha w takim świetle w jakim piszecie, nie dziwcie się, głosom przeciwnym i dość zdecydowanym takim jak mój. ;)
miso20 pisze: Chociażby stadium rozwoju oraz grupa ludzi, która widzi w nim potencjał. W BTC też widzieli, mimo że był wtedy wyśmiewany.
Dla mnie to baaaaaardzo luźny związek. W ten sposób można porównać mnóstwo różnych altów do BTC i będzie to bezzasadne. Dash miał zwykłą pompę czy jak wolicie wzrost na ATH ponad poziomy które kilka razy dotykał i tyle. Nie ma co dopisywać do tego kultu nowego Bitka.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » czwartek, 9 marca 2017, 23:25

@Wymazywanie, Ogólny trend jest cały czas up - mimo tej bańki, ile było coinów, że poszły na dno po jednej bani? Na dashu było już kilka, chociaż ta jest największa fakt. Mówiąc o podobnym stadium rozwoju mam na myśli to, że akurat ten coin jest porównywany do btc, a nie jakiś pascal. Może inaczej - dash nie ma zastapić btc i nie ma być drugim btc. Dash ma być sobą oraz Dash może zająć drugie miejsce przy boku btc. Ile osób jeszcze parę lat temu stawiało w tym miejscu LTC? Sporo, ale nie wyszło mówiąc delikatnie, a rynek nie znosi próżni. Jasne, że jeżeli mówimy, że dash ma potencjał to również i xmr eth czy inne topowe alty taki potencjał mają. Ale chyba zgodzisz się, że dash wybija sie na tym tle w świecie coinów :P

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » piątek, 10 marca 2017, 06:05

https://coinreport.net/dash-announces-p ... ialnetwork

Dash zyskał operatora płatności. Taki Coinbase. To przyspieszy integrację że sprzedawcami.
Dobry news.

Obroty dash/$ na BTC-e 1.85 mln $ :shock:
Dają czadu. Tak po cichu, ale w relacji do fiatów właśnie BTC-e wyrasta na lidera. Oczywiście dla dasha, nie bitcoina
https://btc-e.com/exchange/dsh_usd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » piątek, 10 marca 2017, 12:02

miso20 pisze: Jasne, że jeżeli mówimy, że dash ma potencjał to również i xmr eth czy inne topowe alty taki potencjał mają. Ale chyba zgodzisz się, że dash wybija sie na tym tle w świecie coinów
Nie. Dash nie wybija się moim zdaniem z grupy tych coinów najlepiej zarządzanych. Jest w tej grupie topowej i był od dawna dla mnie, od 2014-2015. Ale nie jest ponad nią: jest po prostu w niej i tyle. Teraz po prostu został dowartościowany przez wzrost, bo wcześniej troszkę kapitalizacją odstawał. Musicie patrzeć na wszystko przez pryzmat spekulacyjny. Wiem, że to bezduszne, ale daje dużo chłodnego rozsądku i pozwala "nie zatonąć" w crypto (a zatonięcie w crypto jest ogólnie bardzo łatwe i masa osób zatonęła i nie wróci, bo nie chce znów ryzykowac stratę środków/nie ma za co popływać).
Jesteśmy w crypto na rynku dóbr mało używanych poza spekulacją. Wolumeny na crypto to raczej w 90-100% obrót czysto spekulacyjny. Była pompa na ETH, ETC, potem XMR, wiele mniejszych po drodze, przyszła i pora na Dasha. I dobrze, bo to solidny projekt i lekko odstawał do tyłu w por. z resztą mu równych klasą. Ale nie ma co szukać drugiego dna w postaci nowego BTC, naprawdę. Dlatego mój głos jest wyraźny i nie jest absolutnie przeciw Dash, ale przeciw robieniu z niego nagle crypto-Mesjasza, bo ładnie wzrósł.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Kluka » piątek, 10 marca 2017, 14:03

Dash wyglada jakby mial zaraz wystrzelic w nowe rejony, pomimo leku wysokosci zapakowalem sie w rejonach 0,041 8-)

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Maggix » piątek, 10 marca 2017, 16:38

Wymazywanie

Dash jest numerem jeden z wymienionej przez ciebie grupy coinow.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » piątek, 10 marca 2017, 16:41

@Maggix, Kapitalizacja mówi inaczej. To obiektywne źródło i na nie warto głównie patrzeć. Reszta ocen jest zawsze subiektywna. Ciężko porównywać platformę smart contractów jak ETH do Dasha, który jest głównie do płatności.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » piątek, 10 marca 2017, 16:55

Wymazywanie pisze: Dash nie wybija się moim zdaniem z grupy tych coinów najlepiej zarządzanych.
Z tym się nie zgodzę. Mam wprawdzie zdanie wypaczone faktem bycia insider-em ale jeśli piszesz o jakimkolwik zarządzaniu w XMR to chyba kpisz - to na dobrą sprawę "one man show" z grupą agresywnych promotorów skupionych wokół siebie. Z ETH jest nieco lepiej ale też to kuleje i partykularne interesiki wewnętrzne doprowadziły do znacznej deprecjacji wartości projektu (i forka). W BTC praktycznie nie można mówić o zarządzaniu. System samo-zarządzania i samo-finansowania Dash-a + organizacja Core Team jest moim zdaniem czymś wyjątkowym w skali całej branży (a także na skalę światową - choć niewielu jeszcze się połapało, że to swego rodzaju biznesowe perpetum mobile(jakkolwiek buńczucznie to brzmi)).

Z pozostałą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam - trzeba zdrowrozsądkowo patrzeć na cały rynek krytpo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » piątek, 10 marca 2017, 17:11

@__kot__, Pewnie masz racje, znasz te sprawy "od kuchni". Choć ilość ludzi pracujących nad ETH - dziwne by nie byli naprawdę dobrze zorganizowani. No ale te ich nieudane forki, spam w sieci i podobne sprawy nie świadczą raczej na ich korzyść. O zarządzaniu XMR nic nie wiem, dla mnie projekt-enigma i zwykła pompka pod darkmarket. O wzajemnym trolowaniu Dash/Xmr wiem, to trwa od dawna. Xmr ponoć walleta nie ma/jakieś problemy z walletem, to żenujące.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości