"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
1
50%
NIE
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Dyskutant
Posty: 233
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wojciech » piątek, 10 marca 2017, 17:12

@Wymazywanie, Tak, kapitalizacja to ważny czynnik, ale istnieje również pewna bezwładność inwestorów/rynku. Czyli np. spółka lub technologia, która w jakiś sposób jest niedoszacowana dopiero po pewnym czasie uzyskuje wyższą wartość rynkową mimo, że w niezmienionej formie była już np. 1 rok. Wynika to moim zdaniem m.i. z niewiedzy o danym produkcie. Np. ja dowiedziałem się bliżej o dash'u bardzo niedawno. Gdybym miał czas i ochotę zagłębić się w niego 2 lata wcześniej to miał bym możliwość szybciej go dokapitalizować, co przełożyło by się na wyższą cenę obecnie.
..ale ocena wartości - niedoszacowania lub przeszacowania to tak jak pisałeś "sprawa czysto subiektywna".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3934
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » piątek, 10 marca 2017, 17:23


Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » piątek, 10 marca 2017, 22:15

Dash zyskuje na odmowie etf, pytanie czy to sie utrzyma czy tez tylko chwilowa euforia ;)?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » sobota, 11 marca 2017, 15:18

__kot__ pisze: @Wymazywanie, Co przewidujesz dla Dash z punktu widzenia spekulacyjnego?
Poprzednio zrobiłeś imponująco trafne przewidywania.
Hmm nie mam pojęcia. Czemu? Bo to poszukiwanie ATH, pompa. Tutaj tylko fibo z wartościami pow. 1 mi przychodzi do głowy, ale luźno traktuję skuteczność fibo pow. 1. Jest wg mnie mniejsza niż fibo korekcyjnych poniżej 1. Ale szczerze, to tych fibo pow. 1 mało używałem, nie mam zorientowania jak w przypadkach sporego ATH szacować szczyt...
Nawet nie ma co rysować jakieś ostrej trendline od poprz. highów, bo wszystko przebite. Rsi i inne wskaźniki przegrzane, może walnąć w dół w każdej chwili, ale nie musi, one lagują na pompach.
Obecne poziomy są wyraźnie na realizację zysków. Ale może to być już a może być i wiele % wyżej, nie umiem tego ocenić, więc nic nie wymyślę. Wspomniane fibo, to już pow. 2:

Obrazek

Dash/$ nie patrzyłem nigdy dużo, ale potem w wolnej chwili obczaję i dam znać czy coś innego niż z Dash/Btc można wywnioskować.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7526
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: pael » niedziela, 12 marca 2017, 10:57

Idzie na 100USD?
Korekty sie chyba nie doczekam :roll:

Jeśli nastroje + newsy mają być lepsze niż w ubiegłym roku to bedzie miły rok. Generalnie czekam na moment, żeby sie w LT zapakowac...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » niedziela, 12 marca 2017, 11:45

pael pisze: Korekty sie chyba nie doczekam :roll:
Doczekasz, doczekasz. W najmniej spodziewanym miejscu i bardziej bolesnej niż oczekiwana. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » niedziela, 12 marca 2017, 11:54

@maky, a kysz złowróżu :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Rumcajs » niedziela, 12 marca 2017, 15:39

już spada :P
i tak że doszło aż do 0.06 to dziwne. Nigdy nie dojdzie do 0.1 btc bo ludzie wtedy by zrobili masowy dump. To psychologiczna bariera nikt nie jest przygotowany psychicznie ze jakiś coin nawet dobry może być warty 1/10 btc. Ostatnio troche Zcash pokazał że jednak wysokie ceny są możliwe ale to było na starcie a potem spadek bo każdy uważał że jest za drogi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 marca 2017, 16:06

@Rumcajs, Cena ma znaczenie tylko pozorne (na nią głównie patrzą nooby), prawdziwe i duże znaczenie ma kapitalizacja.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » niedziela, 12 marca 2017, 16:21

Skorekcic musi.... musi nie musi ;) pytanie gdzie znajdzie sie support.
Jak tak patrze to 0,05 jest psychologiczna bariera, lub 50$ co stanowi 0,043 lub dojdzie w najgorszym wypadku do 0,037.
Sporo bedzie sie dziac w nadchodzacych miesiacach wiec napewno bedzie bujac :) wszystko zalezy od nerwow i nastawienia ludzi.
Milej niedzieli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » niedziela, 12 marca 2017, 16:50

Rumcajs pisze: i tak że doszło aż do 0.06 to dziwne. Nigdy nie dojdzie do 0.1 btc bo ludzie wtedy by zrobili masowy dump
Rumcajs, dzięki, teraz już wiem, że emerytura blisko! Skoro Ty wieszczysz spadki! ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » niedziela, 12 marca 2017, 16:53

Rumcajs pisze: Nigdy nie dojdzie do 0.1 btc bo ludzie wtedy by zrobili masowy dump.
Dojdzie. Takie słowo jak "nigdy" na giełdach nie istnieje. Nie ma limitów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 marca 2017, 17:16

Kupiono małe ilości Dash na giełdzie ukraińskiej, w cenie 0.45 btc/dash oraz 0.85 btc/dash.
Taka egzotyka małych giełd bez głębokości, wolumenu. I pewnie początkujący "inwestor" widzący zero, którego brakło.

Obrazek

https://liqui.io/#/exchange/DASH_BTC

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Przy czym za 0.8 to ilości na granicy min. dopuszczalnej transakcji. Za 0.45 też grosze, ale większe niż ten plankton za 0.8.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: AniaS » niedziela, 12 marca 2017, 18:46

Czy ktos wie, gdzie podziala sie korekta...??
Myślalam, ze spadnie chociaz do 60$, by odkupic... :-(
Nie wiem juz jak dzialac w zwiazku z ponownym duzym skokiem ceny... ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Rumcajs » niedziela, 12 marca 2017, 19:26

@AniaS,
No ja myślałem jak pisałem że spada że sie zaczeła gdy cena spadła z 0.063 na 0.056 bardzo szybko, ale okazalo sie ze jednak nie było bo zaraz ktoś postawił wielką zieloną świecę.
Wymazywanie pisze: @Rumcajs, Cena ma znaczenie tylko pozorne (na nią głównie patrzą nooby), prawdziwe i duże znaczenie ma kapitalizacja.
Nieno wiem, ja już to brałem pod uwagę pisząc moje przemyślenia że do 0.1 nie dojdzie w tym roku i tak. Wiadomo że kapitalizacja poza ceną zależy od ilości coinów ale zakładałem że każdy wie jak to wygląda. Ale to tez nie działa tak że każdy kto wypuści coina/tokena z mala ich ilością to cena będzie z kosmosu wysoka. Przypomnijcie sobie ZCasha jak wszedł bardzo wysoko cenowo a potem spadał i spadał. To troche zły przykład bo to było po wejsciu i im wiecej ukopano na poczatku to zrzucali od razu na giełde no ale ludzie nie akceptowali tak wysokiej ceny i obecnie mieli sie w okolicach 0.03.
Porównując cene BTC do Dasha uważałem i dalej tak twierdze że Dash nie dojdzie do 0.1 btc nawet biorąc pod uwagę kapitalizację to nic nie zmienia, Dash'y jest mało bo 7 mln, BTC 16 mln, nawet jak btc bedzie rósł albo nie rósł to dash nie osiągnie wg mnie 1/10 ceny btc czyli 0.1 btc za szt mimo że teraz doszedł do 0.063 btc bo ludzie w to nie uwierzą że może być coin warty 1/10 btc i dlatego nazwałem to barierą psychologiczną.
Odnośnie ceny w $ się nie wypowiadałem bo to już nie takie proste i zalezy od tego do ilu zajedzie btc, w usd moze być wart Dash nawet i 3 x tyle co teraz jeśli sam BTC odpowiednio wzrośnie, ale wtedy mimo że sam Dash byłby warty 3 x wiecej i mial 3 x wieksza kapitalizację to i tak uważam że bedzie sie dopasowywał cenowo do btc i mimo wzrostu ceny w usd to nie przekroczy proporcji na parze dash/btc 1/10 czyli ceny 0.1 btc za dasha.
To tak dla rozwiniecia mojego skrótu myślowego żeby było wiadomo bardziej co miałem na myśli. Bo nie jestem "noobem" co patrzy tylko na cenę, brałem pod uwagę więcej chociaż napisałem w skrócie :P
Tu link to marketcapa żeby szybko oblukać kapitalizację btc i dasha i ilosc coinów: http://coinmarketcap.com/1
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 marca 2017, 19:28 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » niedziela, 12 marca 2017, 19:30

AniaS pisze: Czy ktos wie, gdzie podziala sie korekta...??
Myślalam, ze spadnie chociaz do 60$, by odkupic... :-(
Nie wiem juz jak dzialac w zwiazku z ponownym duzym skokiem ceny... ;-)
Gdzie jesteś (byłaś) na wykresie dowiadujesz się zawsze po fakcie. Poczekaj miesiąc i zobaczymy. ;)

Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
Rumcajs pisze: i tak uważam że bedzie sie dopasowywał cenowo do btc i mimo wzrostu ceny w usd to nie przekroczy proporcji na prze dash/btc 1/10 czyli ceny 0.1 btc za dasha.
Myślę, że jest dokładnie odwrotnie niż myślisz. Korelacja pomiędzy DASH i BTC jest odwrotna z powodu ryzyka podziału BTC na dwa forki. Ryzyko zmaleje -> BTC wzrośnie -> DASH spadnie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Rumcajs » niedziela, 12 marca 2017, 19:42

Możliwe, ale ja zakłądałem wariant optymistyczny w swojej teori czyli że btc bedzie rósł wraz z dashem i dash nigdy nie przebije ceny 0.1 btc.
No ale jakby btc spadal to i tak nie wierze że Dash nawet wtedy dałby rade taki próg przebić.
Chociaż dodam ze z tych 7 mln 160 000 dashy to 4,2 mln dashy jest w masternodach (4200 x 1000) a wiele (nie wiem ile tego juz nie pamietam ale była mowa o 30% coinów ?) trzymają devovie czy tam sam evan więc na giełdach dash'y nie jest dużo więc grupie ludzi z kasą łatwiej jest szybko wywindowac kurs w górę, jak juz ktos ma chodzącą masternode to niekoniecznie byłby skłonny ją zamykać i wysyłać dashe żeby sprzedać skoro przynosi zysk za masternodowanie.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: rusmichael » niedziela, 12 marca 2017, 20:59

bo ludzie w to nie uwierzą że może być coin warty 1/10 btc i dlatego nazwałem to barierą psychologiczną.
@rumcajs rozumiem chyba o co Ci chodzi ale chyba jakoś tego nie kupuję. Podam Ci przykład dwóch altcoinów i ich obecny kurs znajdziesz tutaj:
https://yobit.net/en/trade/LTD/BTC
https://yobit.net/en/trade/PTY/BTC

Jak zobaczysz "różni " się on od BTC, wiadomo te altcoiny od dasha maja rózne specyfikacje, ale to nie oznacza że dash nie może przebić bariery 0.1BTC bo jest granica psychologiczna.Możesz mieć rację ze dash nie przekroczy w tym roku 0.1BTC ale na kurs składa się wiele niezależnych. Może jutro wpadnie jakis news i rakieta poleci to the moon :)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » niedziela, 12 marca 2017, 21:19

@Rumcajs, To się raczej nie zgadza, że btc będzie rosł równo z jakimś altem, bo btc systematycznie traci jeśi chodzi o udział w rynku. Tylko, że na razie przez to, że jest gównozalew wszelkiej maści coinów. Ale myśle, że niedługo wyklarują sie jakieś 3-4 coiny uzywane masowo (w porównaniu do innych altów), które będą zagarniać rynek altów tym samym podbierając bitka

https://coinmarketcap.com/charts/#btc-percentage

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Rumcajs » niedziela, 12 marca 2017, 21:54

@miso20,

Zgadzam sie ale to był tylko przyklad dla uproszczenia mojej teori ze dash nie przebije ceny 0.1 btc. Wiadomo ze alty nie rosna wszystkie razem z btc, niektore wręcz korkują na wzrostach, odnosilem sie do sytuacji gdyby btc rósł i dash rósł to wg mnie dash nie przebije ceny 0.1 btc a potem po poscie Maky'ego ze nawet w pesymistycznej wersji spadku btc a wzrostu Dasha to tez nie uwierze ze Dash moze przebic cene 0.1 btc. Tylko tyle. Nigdy nie twierdzilem ze inne alty mogą lub muszą rosnąć "równo" z btc bo wiadomo ze tak nie jest, rozmiawiamy tu tylko o dashu bo to o nim jest temat. :)

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości