"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
1
50%
NIE
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: redbog » sobota, 8 września 2018, 21:39

Ktoś ma jakieś przemyślenia jak może zareagować kurs dash po upadku bch?

Moim zdaniem upadek bch jest wręcz nie nieunikniony, prędzej czy później nastąpi atak 51% i wtedy była by możliwa pompa na dash. Z takiej racji że obie krypto planują skalowanie on chain i są tak jakby naturalnymi konkurentami po upadku przeciwnika dasz powinien zyskać.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: emdecha » sobota, 8 września 2018, 21:49

Skąd pewność, że BCH upadnie. Niektórzy są zdania, że BCH przebije bitka.
PS. Dash czy Monero? Co w przyszłości będzie popularniejsze i lepsze Waszym zdaniem?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » sobota, 8 września 2018, 21:59

@emdecha, stawiam że dash - jest bardziej medialnym coinem, choć marketing na razie nie jest rozwijany na szeroką skalę. Monero jest ciche i takie ma być. Ci co wiedzą do czego służy i jak działa ma wiedzieć ;)

@redbog, czemu akurat dash miałby być pompowany w przypadku upadku bch?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: redbog » sobota, 8 września 2018, 22:11

miso20 pisze: czemu akurat dash miałby być pompowany w przypadku upadku bch?
Przecież pisałem, bo obie krypto planują skalowanie on chain wiec są tak jakby naturalnymi konkurentami po klopsie bch zwolennikom skalowania on chain pozostanie praktycznie tylko dash z takich topowych crypto.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » sobota, 8 września 2018, 22:23

@redbog, to wg mnie nie wpłynie to znacząco na cenę w krótkim terminie. Raczej w dłuższym jeśli coś. Ogólnie mamy po prostu besse, więc wszystko będzie ryć. Przez ostatnie parę tygodni btc był w miare stabilny i zaczęły się bańki na altach - to właśnie nas czeka, gdy trend na btc sie odwróci. Dopiero wtedy spodziewałbym się ewentualnie pompy powodowanej tym co mówisz.

Natomiast nie skreślałbym tak łatwo BCH. Wiele shitów istnieje i ma się całkiem dobrze, a za bch stoi bardzo duża społeczność, w tym sporo early adopetrów. Prędzej obawiałbym się upadku ETH, które przędzie bardzo cienko + sam Vitalik stwierdził, ze ETH może przestać istnieć.

Jak dla mnie taki głos jest bardziej negatywny niż negatywne głosy odnośnie BCH. Dlaczego? Ano dlatego, że pomiędzy "fanami" BTC i BCH trwa wojna i nawzajem się obrzucają gównem, negatywne głosy, prognozy i predykcje to norma. Ja mam BCH, ale nie mam ETH. Choć zamierzam dokupić jeżeli będę widział, że spadki wyhamowują. Na razie równia pochyła - zerknijcie na wykres 1w. Spadki są dalej pod tym samym kątem rysowane.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: redbog » sobota, 8 września 2018, 22:24

emdecha pisze: Skąd pewność, że BCH upadnie. Niektórzy są zdania, że BCH przebije bitka.
Może inaczej trzeba to nazwać np. porażka niż upadek bo po ataku 51% mogą ratować się zmiana algo i dalej jakoś tam egzystować. Natomiast jestem prawie pewny(tu jest krypto i nie nigdy pewności na 100%) ataku 51% bo ten fork/altcoin jedzie na tym samym algo co bitcoin i tu nie ma zmiłuj się albo bitcoin albo bch tylko kwestia czasu.
Jeśli jakimś cudem (daje na taki scenariusz sporo mniej niż 1%) bch uśmierci bitcoina to cały rynek legnie w gruzach, wpadniemy w taka besse jakiej tej rynek nie widział.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » sobota, 8 września 2018, 22:29

@redbog, dramatyzujesz. Rynek ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Jest lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Kondycja kryptowalut jest lepsza niż kiedykolwiek wcześniej :D. Sięgnij pamięcią do silkroad, upadku goxa, chińskich banów. Tyle teraz super projektów powstaje, że jak nie BTC, nie BCH do cokolwiek innego. Może DASH jak się ruszą z marketingiem? :D

Poza tym jeżeli BCH uśmierci BTC to czyż górnicy BTC nie przresiądą się na BCH i widmo 51% się odsunie?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: redbog » sobota, 8 września 2018, 22:41

@miso20, Dramatyzowanie miało na celu opisanie sytuacji krypto po upadku bitcoina to moim było by prawdziwe szorowanie dna i to przez długie lata. Bitcoin a zanim crypto straciło by reputacje twardej waluty nie do zniszczenia.
miso20 pisze: Sięgnij pamięcią do silkroad, upadku goxa, chińskich banów.
To było by niczym w porównaniu z porażką bitcoina.
miso20 pisze: Poza tym jeżeli BCH uśmierci BTC to czyż górnicy BTC nie przresiądą się na BCH i widmo 51% się odsunie?
Tak dokładnie to działa albo bitcoin albo bch.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » sobota, 8 września 2018, 22:44

@redbog, no ok, ale wtedy się wszyscy górnicy z btc przeniosą na bch, czyli będzie większa różnorodność górników, czyli będzie mniejsza szansa na 51% na bch tak?

A ja myślę, że upadek BTC nie miałbym takiego znaczenia dzisiaj. Co innego właśnie wtedy w czasach goxa czy silkroad. Sporo osób już wie co i jak - głównie mam na myśli smart money i znaleźliby inną monetę do pompowania.

Poza tym już od jakiegoś czasu przecież wszyscy są zdania, że BTC jest beznadziejny, przestarzały wolny i wgl do dupy. I faktycznie jest sporo innych projektów, które biją na głowę BTC. No to, to chcemy żeby ciągle btc tylko był na topie? :D

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: redbog » sobota, 8 września 2018, 23:20

@miso20, Wypadało by się przenieść z tą dyskusją gdzieś indziej bo ja tylko bylem ciekaw opinii o zachowaniu dash w kontekście ewentualnego upadku bch a dyskusja zeszła już całkowicie gdzie indziej.
miso20 pisze: no ok, ale wtedy się wszyscy górnicy z btc przeniosą na bch, czyli będzie większa różnorodność górników, czyli będzie mniejsza szansa na 51% na bch tak?
Ewentualny upadek btc jest uwarunkowany odejściem od niego górników i atakami 51% na tą sieć.
Im większą moc ma bch w stosunku do btc tym mniejsza szansa ataku 51%.
miso20 pisze:... jest sporo innych projektów, które biją na głowę BTC. No to, to chcemy żeby ciągle btc tylko był na topie?
Jest sporo projektów które mówią ze biją na głowę btc a nie rzeczywiście to robią. Żeby zacząć być w czymś lepszym od bitcoina i z nim konkurować najpierw trzeba mieć fundamenty np. być zdecentralizowanym a później próbować być lepszym. Nawet bitcoin w niektórych aspektach mógłby być bardziej zdecentralizowany mimo to nie znam innej crypto która by była tak samo zdecentralizowana jak bitcoin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3928
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » niedziela, 9 września 2018, 06:42

Oświećcie mnie proszę Panowie. Co znaczy, że Dash ma ruszyć z marketingiem?
Pytam bardzo poważnie, ponieważ z jednej strony słyszę, że Dash ma do dupy marketing a z drugiej, że Dash to gówniany coin i tylko dzięki marketingowi jakoś się trzyma ;).
Co znaczy marketing dla crypto-fanów?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » niedziela, 9 września 2018, 10:46

@__kot__, nie wiem czy to ty czy spławik mówiliście kiedyś, że kompleksowa kampania jest zaplanowana, ale jeszcze nie ruszacie z nią?

No i powtarzam słowa wielu narzekających tutaj, także niech oni sie wypowiedzą :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » niedziela, 9 września 2018, 11:12

miso20 pisze: @__kot__, nie wiem czy to ty czy spławik mówiliście kiedyś, że kompleksowa kampania jest zaplanowana, ale jeszcze nie ruszacie z nią?

No i powtarzam słowa wielu narzekających tutaj, także niech oni sie wypowiedzą :P
Artykułów na necie o Dash pojawia się masę każdego miesiąca, chyba że masz na myśli fakt że o Dash w PŁ aż tak dużo się nie pisze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 15:03

__kot__ pisze: Oświećcie mnie proszę Panowie. Co znaczy, że Dash ma ruszyć z marketingiem?
Pytam bardzo poważnie, ponieważ z jednej strony słyszę, że Dash ma do dupy marketing a z drugiej, że Dash to gówniany coin i tylko dzięki marketingowi jakoś się trzyma ;).
Co znaczy marketing dla crypto-fanów?
Nie słuchaj spekulantów. :)
Myślenie spekulantów, zwłaszcza początkujących jest takie:
1. cena rośnie - projekt jest zajebisty, świetny, przyszłościowy, ależ marketing!
2. cena spada - co to za gówno, to nie ma wartości, to bubel, nie ma marketingu, każdy ma go gdzieś!

Szukają oni zawsze uzasadnienia ruchów ceny w zmianie wartości projektów.
Łykają newsy jak leci jako uzasadnienie spadku czy wzrostu.
Kochają projekty jak dają im zyski, nienawidzą, jak tracą. Muszą kogoś wiecznie obwiniać za własne złe ruchy.
Racjonalizacja, przyczynowość, uzasadnianie, projekcja - naturalne mechanizmy, ale na giełdzie zgubne.

Każdy przez to przechodził a niektórzy nie wyjdą z tego.
Na wyższym moim zdanie poziomie jest uświadomienie sobie, że rynek jest nieracjonalny, kapryśny, niezrozumiały, stale manipulowany, a wartość aktywa to nie cena na spekulacyjnym rynku.
_________
Dodano po 7 minutach 9 sekundach:
A co do samego Dasha i spekulacji, to może mieć znaczenie dla większego obrazka, że był i jest na niego popyt wyraźnie większy od jakiegoś czasu niż na resztę rzeczy i to podczas zawirowań spadkowych na BTC. Jeśli faktycznie ETH podupadnie dalej jako projekt* (nie tylko cenowo, bo to pochodna klimatu wokół niego), to niektóre z topowych projektów mogą zostać pociągnięte bardziej niż reszta (np. anony z Xmr i Dashem oraz Zec na czele jako najbardziej znane). Bańka 2017 była nie tylko bitcoinowa i altowa, ale miała wyraźne wskazania na platformę ETH, smart contracty i ICO. Sądzę, że spekulacyjny hype na smart contracty już się nie powtórzy w takiej skali.

*a do tego imo wystarczy brak rozwoju, źle widziany development Vitalika
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » środa, 12 września 2018, 09:29

No i mamy dasha droższego niż ETH. Czyżbyśmy stali u progu stałej zmiany? :D

Taki scenariusz pewnie nikomu sie nie śnił, że eth tak zaryje. A moze to Dash tak sie umacnia i klepie denko? ;) ktoś skupuje?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 12 września 2018, 10:43

A ETH to ile w sumie będzie? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 23 września 2018, 22:07

Opis idei na wykresach, nie będę tu go powielał ani długo rozwijał, bo nawet nie ma co - jest prosty (i dobrze, po co komplikować). Dodam tylko, że oczywiście nie mam zielonego pojęcia co będzie, jednak przy wyjściu do góry zasięg wskazuje na pokazany przeze mnie rejon a te trójkąty mają szansę na wygenerowanie impulsu wzrostowego. Nie mam Dash, ale mocno rozważam znów zakup pod opisywany pomysł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodano po 3 godzinach 43 minutach 46 sekundach:
Jak ktoś jest zainteresowany Dashem, niech poświęci kilka minut na obejrzenie wolumenu ogólnego na wykresach long na https://coinmarketcap.com/ Obejrzeć top 10 czy top 20. Zwróćcie uwagę na Dash. Między większością nich a Dashem jest wyraźna różnica, może nie być bez znaczenia. Może to wzrost popytu od lipca wynikająca ze wzrostu popytu na nowe MN - patrząc na wykres ilości MN, od lipca jest ich wzrost o około 12%:

Obrazek

http://178.254.23.111/~pub/Dash/Dash_Info.html

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » niedziela, 23 września 2018, 22:14

wspominałem już, że największy obrót dashem odbywa się tu
https://www.zb.com/

tylko mi się nie otwiera, trzeba chyba przez vpn z Azji.
Co ciekawe na samym ZB dash też w ścisłej czołówce obrotów
https://coinmhttps://www.zb.com/arketca ... es/zb-com/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » niedziela, 23 września 2018, 22:16

Na wykresie 6h widać pięknie sprężynę która się nakręca przed wystrzałem , wolumen spory , bardzo mało wolnych monet w obiegu (mała baza monetarna dash a oprócz tego wiele zamrożonych w MN poza zasięgiem giełdy ) Obroty ewidentnie podwyższone . Bank używa blockchain DASHa , wkrótce evolution , czuję wystrzał jak na ripplu
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » niedziela, 23 września 2018, 23:01

@koparki, wszystko się zgadza poza "bankiem" Jakiś cyrk tam się dzieje, sprzeczne info, Coinfirm milczy, bank kasuje zdanie o dashu, ale jedna szycha na tt wciąż ma wpis o nim.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=100
poczytaj tę stronę

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości