"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
0
Brak głosów
NIE
1
100%
 
Liczba głosów: 1
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » środa, 8 sierpnia 2018, 19:59

maky pisze: Strach pomyśleć co się będzie działo kiedy ze względu na wzrost zastosowań wzrośnie zapotrzebowanie na to skończone dobro...
była próbka, pionowy wzrost do 1500$ . Niestety dash nie będzie pieniądzem bo podlega tak ogromnym wahaniom że nikt nie będzie go używał jako pieniądza i będzie się tak działo pewnie jeszcze przez dekadę dopóki banksterka nie wdroży czegoś konkurencyjnego co przykryje wszelkie samowolne projekty niezależne. To banksterka z dużym prawdopodobieństwem wywołuje takie wahania obecnie bo bitcoin jest niepożądany jako pieniądz(przy okazji inne projekty też). mam nadzieje że w banksterce też będzie jednak jakiś rozłam i stworzy się jakaś równowaga(logo btc przy MFW daje do myslenia). Dash jest przytłaczajaco lepszy niz PayPal i ja upatruje w nim profesjonalnego systemu płatności, problem jest jednak w tym, że powiazana jest z nim moneta/waluta czyli projekt wchodzi w konflikt z FED, MFW, Bankami Centralnymi, komercyjnymi itd , te potężne instytucje przecież nie wymordują deweloperów ale mogą na parę lat zniechęcać do akceptowania zapłaty w dash.
Cóż jest tanio, to okres w którym niektórzy dokupią brakujące do masternoda monety .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 20:08

@koparki, to nie banksterka, tylko środowisko samo w sobie umiłowało spekulację i zrobiło z cyfrowej monety burdel na kółkach. Może z 10% userów DASHa to ideowcy, reszta to stręczyciele zysku.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » środa, 8 sierpnia 2018, 20:21

mecenas pisze: @koparki, to nie banksterka, tylko środowisko samo w sobie umiłowało spekulację i zrobiło z cyfrowej monety burdel na kółkach. Może z 10% userów DASHa to ideowcy, reszta to stręczyciele zysku.
a jak myślisz dlaczego w realnej gospodarce sa koniuktury, dlaczego sa bańki spekulacyjne... myślisz że to robi "ulica"?
a stosunkowo niedawno wymyslono jeszcze dopalacze w postaci derywatywy
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 20:25

@koparki, robi to nadmiar taniego pieniądza ale bez ulicy nie miało by to sensu. To ulica buduje miliony domów na kredyt i to ulica pożąda kart kredytowych, to ulica skupuje nawzajem od siebie przeszacowane aktywa. Ulica pracuje, ulica się kredytuje i ulica bankrutuje. Pewnie, że system ma matematyczny błąd, który rozgrywają wielcy umoczeni w nierządzie, pociągający za sznurki możni tego świata, ale oni na razie mają DASHa w dupie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » środa, 8 sierpnia 2018, 20:28

mecenas pisze: ale oni na razie mają DASHa w dupie.
ale bitcoina nie maja w dupie a dash jest tylko pochodną btc
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 20:32

@koparki, niech se zatem napompują swojego XRP. A może ulica sprzedaje?
Zostawmy ten pseudo-spór. Jest jak jest, DASH zmierza do swoich ok. 80$ z mojego ładnego majowego RGR. Oczywiście nie wierzę w formacje AT a raczej w korelację z BTC, ale co robić jak nudno...
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p489300
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » środa, 8 sierpnia 2018, 23:59

koparki pisze:
To banksterka z dużym prawdopodobieństwem wywołuje takie wahania obecnie bo bitcoin jest niepożądany jako pieniądz(przy okazji inne projekty też).
Ale jak to? Przecież wahania na krypto są procentowo coraz mniejsze. Same wahania są od początku. Chcesz mi powiedzieć, że banksterka była w krypto w 2011? XD

Wahania to wynik psychiki ludzkiej i chciwości - zgodzę się, że gdzieś po drodze mogli się dołączyć banksterzy, ale nie sądzę by musieli się wiele wysilać. Ba! wydaje mi się, że wystarczy jak sobie kupią na dołkach i sprzedadzą na górkach - nie potrzeba jakiś cudów ;P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: adam1226 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 00:26

maky pisze:
__kot__ pisze: Wielokrotnie już obserwowaliśmy, iż wpływ ceny Bitcoina na cenę Dash jest znacznie większy niż wszystkie wysiłki developerów, BizDev, komunikacji itd. razem wzięte.
To świadczy o małej akceptacji i używalności w tej chwil (to nie zarzut a stwierdzenie faktu, które dotyczy wszystkich krypto, w tym BTC). Strach pomyśleć co się będzie działo kiedy ze względu na wzrost zastosowań wzrośnie zapotrzebowanie na to skończone dobro...
Zasadniczo sie zgodze, choc z malym ale - byc moze to tylko slaby marketing, ale dash przegrywa jednak jesli chodzi o adopcje z innymi krypto
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Lester » czwartek, 9 sierpnia 2018, 09:20

maky pisze: To świadczy o małej akceptacji i używalności w tej chwil (to nie zarzut a stwierdzenie faktu, które dotyczy wszystkich krypto, w tym BTC). Strach pomyśleć co się będzie działo kiedy ze względu na wzrost zastosowań wzrośnie zapotrzebowanie na to skończone dobro...
To dobro jest skończone ale tylko w odniesieniu do jednej konkretnej kryptowaluty, np. btc, dash, itd. Istnieje jednak wiele kryptowalut i ciągle przybywa nowych, także upada powoli mit o tym, że to dobro jest skończone. A całkowity upadek [tego mitu] nastąpi w chwili gdy skończy się dominacja Bitcoina, a nie znajdzie się jeden następca godny przejąć berło, tylko rynek się rozproszy. Będzie kilka dominujących krypto, może powstanie jakiś koszyk głównych kryptowalut, jakiś indeks, czy coś w tym rodzaju analogicznie jak jest z dominującymi fiatami. To oczywiście tylko jeden ze scenariuszy w jakim może to podążyć, ale całkiem prawdopodobny wg mnie.
mecenas pisze: robi to nadmiar taniego pieniądza ale bez ulicy nie miało by to sensu. To ulica buduje miliony domów na kredyt i to ulica pożąda kart kredytowych, to ulica skupuje nawzajem od siebie przeszacowane aktywa. Ulica pracuje, ulica się kredytuje i ulica bankrutuje. Pewnie, że system ma matematyczny błąd, który rozgrywają wielcy umoczeni w nierządzie, pociągający za sznurki możni tego świata, ale oni na razie mają DASHa w dupie.
Tak, to ulica buduje miliony domów na kredyt i to ulica pożąda kart kredytowych, ale to nie ulica kreuje popyt ale góra poprzez tworzenie prawa. Kto w USA wykreował bańkę nieruchomości dając każdemu chętnemu kredyt, gdzie było wiadomo, że większość ich nie spłaci doprowadzając do krachu w 2008 r? W innym miejscu i czasie wprowadzają obowiązkowy wkład własny 20-25 % na zakup nieruchomości na hipotekę i zaostrzają kryteria przyznawania. Tak się kreuje popyt i podaż. Podałem tu niedawno przykład diamentów. Nie mylmy przyczyny ze skutkiem. Zachowania ulicy to skutek. Rządzący, finansjera, inżynieria społeczna - to przyczyna.
Nie dokońca jest tak, że system ma matematyczny błąd, który rozgrywają wielcy umoczeni w nierządzie, pociągający za sznurki możni tego świata, - bo słowo błąd sugeruje, że nie jest to celowe, że chcą dobrze, ale im nie wychodzi, bo jest jakiś błąd, niechcący nie idzie jak trzeba... Dla nich wszystko idzie we właściwym [z ich punktu widzenia] kierunku. Nie wiem czy oni na razie mają DASHa w dupie, ale wiem, że permanentnie mają w dupie ludzi, którzy są tylko trybikami w ogromnej maszynie programowanej, sterowanej i nadzorowanej przez pseudo-elity; trybikami, które się wymienia, gdy się zużywają i karawana jedzie dalej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » czwartek, 9 sierpnia 2018, 17:33

Trzeba zatem przestać tańczyć tak, jak nam zagrają

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:29

Już tylko 50% i mamy nasze słynne 80$. Jak obstawiacie? Ja obstawiam, że "dojdzie". ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:33

@maky, jeśli dojdzie poniżej stówy będę 85-90% in.
:mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:42

benq pisze: @maky, jeśli dojdzie poniżej stówy będę 85-90% in.
:mrgreen:
Czyli sugerujesz koniec bessy? ;P
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:53

maky pisze: Już tylko 50% i mamy nasze słynne 80$. Jak obstawiacie? Ja obstawiam, że "dojdzie".
Jak rysowałem sobie tego RGRa na tygodniowych gromnicach, to sam nie wierzyłem, że tak może sięgnąć... ale teraz widzę, że trend trwa dłużej niż w najgorszych koszmarach. Kryptowaluty to fenomen, bo jakie rynki po spadku o 90-parę % są w stanie potem robić nowe ATH? Rozumiem 60, 70% spadku na tradycyjnych aktywach... ale jak coś traci 90-parę % to normalnie jest to totalny bankrut z odwiedzinami syndyka i nawet "masa upadłościowa" po nim nie zostaje...
A tu? Od króla do bankruta i z powrotem na tron. Takie cuda tylko w krypto!

Dodano po 1 minucie :
benq pisze: jeśli dojdzie poniżej stówy będę 85-90% in.
No to zostanie Ci jeszcze 15-10% do zapakowania się poniżej pięćdziesiątki. :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:19

@maky, mecenas w zasadzie rozpracował mój plan.
Te ostatnie 10-15% to jak zwykle będzie polowało na flash crashe. Gdyby cena faktycznie dropła aż do $80, (stawiam 60/40 że tak nisko nie zejdzie), to rozstawię się z polowaniem $60-$50-$40 (zgodnie z zasadą „50% niżej niż najczarniejszy scenariusz”) ;)

@mecenas, i za to „kochamy” ten rynek :mrgreen:
Zobacz sobie wykres Bitconnect. Zamiast trafić na deadcoins.com to dalej ktoś się tam bawi, a ostatnio 5/6 sierpnia 300% w 1 dzień na plus (z $0,25 na ponad 0,75). Ja wiem, że wolumen dzienny 8k na waciki, ale dalej się utrzymuje cena ok 0,6-0,7. To tak, jakby ktoś teraz zarobił sobie 10 czy 20k na amber gold :roll: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:30

benq pisze: @mecenas, i za to „kochamy” ten rynek
Ale coś w tym jest, że chcemy otaczać się wartościowymi coinami na podobieństwo budowania relacji z wartościowymi ludźmi. "Kochanie" rynku, czy darzenie go jakimkolwiek uczuciem, to raczej tylko taki wybieg do zdefiniowania naszych skłonności do ryzyka jak mniemam. Mocne słowo z tym kochaniem. Ja raczej zaczynam się bać, obawiać, że "ten rynek" mnie zdradzi, zawiedzie, porzuci, okradnie... :mrgreen:
DASH już mi pierwszą przykrość zrobił wchodząc w tę hipotetyczną figurę RGR... To tak, jakby mnie zawiódł realizując marzenia tych co szortują, gdy ja wciąż trzymam longa.
- Taka mała zdrada, mam nadzieję, że sprawy wrócą jednak do normy, bo będę musiał wygnać precz z portfela, a przecież prawie pokochałem... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:31

@maky, Myślę, że jeżeli Bitcoin przebije poziomy 6000-5700 to zacznie się prawdziwa rzeźnia na rynku (chyba, że to będą tylko chwilowe piki - musi to być zejście poniżej 5700 na dłuższy okres) i wtedy jak najbrdziej poniżej 100$ jest realne.

Teraz to Bitcoin rozdaje karty - czas altów jest wtedy gdy jest hossa na btc lub solidny boczniak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:40

Tak nawiasem mówiąc to jest to potencjalna szansa na zakup MN.
Podczas hossy było sporo głosów zarzucających Dash, iż stał się kryptowalutą elit że względu na wygórowane ceny MN.
Trzeba korzystać z okazji.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:45

@__kot__, pół miliona złotych to i tak sporo xd. Ale faktycznie w porównaniu do poprzednich miesięcy jest to super okazja dla posiadaczy większych portfeli. Ma ktoś jakieś dane co do ilości mn?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:46

miso20 pisze: Ma ktoś jakieś dane co do ilości mn?
https://www.dash.org/network/#section-network
http://178.254.23.111/~pub/Dash/Dash_Info.html

Odpal sobie portfel DASH core i tam masz w info aktualną liczbę pracujących MN
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości