"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
1
50%
NIE
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: masonbtc » niedziela, 2 sierpnia 2020, 00:21

prawdopodobnie jeszcze nie mieliśmy tego prawdziwego breakoutu tak jak na przykład na zec patrząc chociażby na wolumen

jak sobie popatrzymy na zec/usd największy wolumen miał miejsce przy przecięciu linii po dwóch ostatnich wierzchołkach na wykresie logarytmicznym tak więc jeżeli przeniesiemy to na dash to taka linia wypada obecnie na poziomie około 100usd ;)

no tak... w bardzo podobnej odległości jest na dash/btc linia trendu po szczytach na logu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: __kot__ » niedziela, 2 sierpnia 2020, 07:41

Ze mną wszystko ok - dzięki za zainteresowanie. Właśnie wróciłem z urlopu.
Nie udzielam się w wątku spekulacyjnym z dwóch powodów:
1. Jestem prawdopodobnie jednym z gorszych spekulantów, jakich obecnie Ziemia nosi, zatem zajmuję adekwatne miejsce w szeregu.
2. Osobiście nie widzę potrzeby budowania teorii odnośnie kursu DASH i doszukiwania się drugiego dna i przyczyn. Uważam, że obecnie kurs Dash i innych krypto, w znakomitej większości przypadków, podąża za kursem BTC a spekulanci reagują na ruchy BTC, tworząc na innych kryptowalutach jedynie wykresy "pochodne". Niezbyt często schemat jest inny. Znakomity przykład - dzisiaj rano. Na Dash nie wydarzyło się NIC, co miałoby wpływ na taką zmienność ceny a jednak spadek nastąpił, gdyż chwilę wcześniej spadł kurs BTC. I tyle.

Także Szanowni Spekulanci - to Wy, Wasze emocje i/lub zimna kalkulacja budujecie kurs takim, jaki jest a nie nasza praca (niestety). Chciałbym aby było inaczej ale nie jest i nie zamierzam kopać się z rzeczywistością.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:14

koparki pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 17:44włożyłem ręce do ognia - czyli łykam parę dash/btc na dźwigni, ze stopem . Zobaczymy , niedoszacowanie na tej parze jest już skrajne m.zd i dash/btc wisi na wsparciu. To samo robię z parą DASH/ETH, bez dźwigni.

Ryzyko : nagroda ustawię na 10% : 30% i niech sie dzieje
ta pozycja z 1sierpnia godz 17:30 była tak ciężka(dźwignia) że trudno mi było spać po nocach ;)
Dziś pierwszy raz czuje się z nią dobrze , patrzcie na dash/btc, w skali 1W, potencjał do +100% .
Druga mniejsza gdzie wpakowałem swoje ETH - dash/eth nie jest jeszcze w "bezpiecznym rejonie". (patrz binance 12h że obroty wzrosły podczas wzrostu)
Tak bardzo potrzebny jest teraz spokój , najlepiej boczniak na bitku ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:22

@koparki
Tygodniowa linia trendu spadkowego DASH/BTC wciąż w grze.
Ale już tyle razy atakowana, że budzi się nadzieja na trwałe przełamanie...
Nie chce mi się rysować - jak jest - niech każdy sobie spojrzy w ten piękny dzień.

Dodano po 25 sekundach:
Oczywiście w skali LOG.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:35

powtórka z 17 marca zadziałałaby jak balsam na mój wku%w na tą dziadowską inwestycję, z zazdrością patrzę nawet na hodlerów bitcoina, ślimaczekLN nie dość że wrócił do cen sprzed zawału COVIDowego to jeszcze kontynuował ruch ...a DASH... każdy widzi jak jest ;) spadnie pewnie -10% gdy bitcoin pierdnie -2% więc na razie póki nie uśredniłem ceny w dół częściowymi realizacjami zysku to nie można być niczego pewnym .
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: masonbtc » czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:31

Obrazek
myślę że tutaj jeszcze spore wzrosty przed nami 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » piątek, 7 sierpnia 2020, 12:11

koparki pisze: czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:35z zazdrością patrzę nawet na hodlerów bitcoina, ślimaczekLN nie dość że wrócił do cen sprzed zawału COVIDowego to jeszcze kontynuował ruch ...a DASH... każdy widzi jak jest
No cóż... nikt nie mówił, że będzie łatwo.
Jeśli DASH ma sens i fundamenty (ja sądzę, że ma - to b.dobra moneta), to mimo tego proces wychodzenia z bagna cenowego trochę potrwa (jeśli w ogóle kiedyś).
Linia trendu działa, choć przecież nic nie trwa wiecznie... ;)

Wykres tygodniowy DASH/BTC skala log, giełda Bittrex:

Obrazek


Szeroki kontekst (wykres miesięczny):

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » sobota, 15 sierpnia 2020, 11:51

Hossa idzie. Mamy nowe ATH w masternodach: 4981

http://178.254.23.111/~pub/Dash/Dash_Info.html

Niestety na razie brak przełożenia na cenę ale kto wie?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » sobota, 15 sierpnia 2020, 19:03

maky pisze: sobota, 15 sierpnia 2020, 11:51Niestety na razie brak przełożenia na cenę ale kto wie?
Zerkam raz jeszcze na wykresy dash/eth dash/btc, na wykres dash/usd od pęknięcia bańki 2018 , potem zerkam na listę bitomatów ile obsługuje eth ile btc ile dash i w ogóle refleksja że istnieje tak dużo bitomatów dash i jest on w gronie kilku największych monet mimo 25 lokaty w CMC,zerkam na fakt że dash jest na tak wielu giełdach jak ethereum bo to stosunkowo stary projekt z rozpowszechniona adopcją na giełdach, zerkam na "reklamę" Evolution do którego bliżej niż dalej , zerkam na czas i koszt w jakim dostaje na bitfinexie depozyt BTC a jak szybko dostaje DASH (tak jest tam instantsend), patrzę na ilość monet w obiegu oraz ilość monet zamrożonych w masternode - wolnych monet jest baaaardzo mało w stosunku do ETH . Zeram na to wszystko i nie ogarniam dlaczego nie ma strzału do 150$ lub nawet do 200$ skoro inne prominentne projekty są juz bardzo wysoko na wykresach , niektóre powróciły do wartości z wiosny 2018r. Podejrzewam że dash jest omijany szerokim łukiem przez spekułę bo nastapiło na nim całkowite zniesienie dużego wybicia ze stycznia 2020r , całkowite zniesienia to słabość aktywa i potem opór dużego kalibru.
Swoje pozycje DASH/BTC DASH/USDT oraz DASH/ETH utrzymuję z nadzieją że hossa nie skończy się przygaszeniem dasha na tle ETH/BTC/ZEC. Oficjalne uruchomienie Evo - jesli pokryje się z obecnie panującą małą hossą to zmiana ceny może być znaczna. @splawik21 daj kolegom znać z wyprzedzeniem termin Evo proszę ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » sobota, 15 sierpnia 2020, 19:36

koparki pisze: sobota, 15 sierpnia 2020, 19:03Podejrzewam że dash jest omijany szerokim łukiem przez spekułę bo nastapiło na nim całkowite zniesienie dużego wybicia ze stycznia 2020r
Ja nie wiem. Wykres DASH-a wygląda jak linia izoelektryczna na monitorze umarlaka. ;)
To pewnie nie zachęca do spekulacji - brak ruchu brak możliwości zarobku. I kółko się zamyka.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 15 sierpnia 2020, 19:42

@maky patrz się na wykres w skaali 1W ! ustaw wycinek od wiosny 2018 do teraz , widać tam podwójne dno - styczeń 2019 i marzec 2020
Jesli chodzi o bieżący moment to zobacz ostatnie świece 1W jesli trend ma się utrzymać w formie ładnych zielonych świecowych schodków to obecna świeca do końca niedzieli powinna się zamknąć w okolicach 115$ jesli tak się stanie to wykres zacznie fajnie wygladać , już nieźle wygląda gdyby giełdy krypto nie miały tej fatalnej korelacji z bankierskimi rynkami - te z kolei pokazały jak bardzo niedawno potrafiły spaść.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » sobota, 15 sierpnia 2020, 19:43

Musi zamknąć jakąś ważną świecę nad tą przeklętą linią trendu spadkowego DASH/BTC.
Zanim to nie nastąpi mamy marazm totalniacki... aż dziw bierze, jaki to uparty trend i przygnębienie...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 15 sierpnia 2020, 19:46

@mecenas ja ciagle w pogotowiu trzymam przycisk sell , łatwo sie chyba wykoleję z pozycji bo bitek na oporze i o cofkę całego rynku krypto łatwo a cierpliwość się kończy. Inwestycja najgorsza z tych co mam większych - dash zajmuje spory procent portfela, a miałem chwilę zastanowienia czy zamienić na IOTA powiększając ilość IOTA w portfelu, dobrze bym zrobił
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » sobota, 15 sierpnia 2020, 19:55

@koparki Rozumiem, bitek jak zawróci to pozamiata 4/5 boiska... na razie jednak póki co, fason jakiś trzyma...

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
koparki pisze: sobota, 15 sierpnia 2020, 19:46Inwestycja najgorsza z tych co mam większych - dash zajmuje spory procent portfela, a miałem chwilę zastanowienia czy zamienić na IOTA powiększając ilość IOTA w portfelu, dobrze bym zrobił
Miałem identyczny dylemat, ale jakoś mam wielką słabość do DASHa i wciąż głosuję nań portfelem.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 15 sierpnia 2020, 20:32

na bitfinex na tapecie 8 masternodów po stronie podażowej , było ale wycofał , potem zredukował do 4 , a teraz pojawia się i znika, zrzuca na rynek po trochu - to jest bardzo dużo w stosunku do ilości monet dash w obiegu(których jest mniej 2x niż monet btc) i dużo jak na te giełdę, dam znać jak ktoś to łyknie ;) byłoby to bycze gdyby znalazł sie pelikan po stronie popytowej lub gdyby rynek to łyknął z tablicy.. Przypominam że to strefa oporu poziomego ładnie widoczna na skali 1h.
Widać też jakie cegły czekają na mało płynnym DASHu gdyby jednak rynek krypto panicznie spadał.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » niedziela, 16 sierpnia 2020, 10:26

Należy też nie zapominać, że DASH podlega relatywnie wysokiej inflacji rocznej.
To nie jest lubiany czynnik i nie zniknie szybko (bynajmniej nie za naszego życia).
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » niedziela, 16 sierpnia 2020, 10:42

@mecenas dlatego zaniechanie zamiany na bezinflacyjną IOTA się teraz mści ;) wymienię tą nietrafioną tym razem inwestycję na IOTA jak będzie lepszy kurs wymiany o ile tamta nie odfrunie wykresem od dasha na zawsze. Obecnie Dash musiałby kosztować ok 150$ jesli porównać do przeciętnego wykresu jaki ma wiele kojnów już na tym etapie hossy.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 10:11

A tymczasem... DASH/BTC znowu męczy ten "skośny" opór w postaci linii spadkowej 1W...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: adiqq » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 10:22

koparki pisze: niedziela, 16 sierpnia 2020, 10:42 wymienię tą nietrafioną tym razem inwestycję na IOTA jak będzie lepszy kurs wymiany o ile tamta nie odfrunie wykresem od dasha na zawsze
Ja wymieniłem już jakis czas temu i to była dobra decyzja. Gdybym dalej czekał na wyższą cenę, to tylko bym się cały czas wkurzał...
DeFi w które zainwestowałem te środki z nawiązką mi się odpłaciły po bardzo krótkim okresie czasu...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: mecenas » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 10:24

@adiqq
Tak łatwo oddajesz cenną kryptowalutę DASH za byle "garść miedziaków"? :mrgreen: ;) :D :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości