"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
1
50%
NIE
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Początkujący
Posty: 170
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: coondelboory » czwartek, 23 marca 2017, 12:39

Ależ się znęcasz nad tym ostatnim wpisem, chyba już trzecia edycja...
Ja nie twierdzę, że nie ma przecen. Wręcz przeciwnie - są. Twierdzę, że głosy o nieuchronnej katastrofie, bani, zwałce pojawiają sie na każdym poziomie cen. To, że cena dasha w 2015 roku ostatecznie spadła do (z grubsza) 0.0055 BTC to prawda. Ale dopowiedz, że spadała 9 miesięcy, po drodze zaliczyła poziom prawie 3 razy wyższy, a na minimalnym utrzymała się raptem miesiąc.
Jeszcze raz powtórzę - możesz mieć rację, że dash spadnie do 0.005BTC. Zachęcam cię do obstawienia spadków. Ale w wypowiedziach przynajmniej dochowaj podstawowej rzetelności. I trochę powściągliwości w rozdawaniu kopniaków tym którzy myślą inaczej.

C.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: bl4ck » czwartek, 23 marca 2017, 12:47

Bo bania nie spada nigdy jednym dumpem(chyba że mamy panikę jakiś zły news problem sieci\coina) w dół tylko schodkami w dół każdy chce pograć na odbiciach i jeszcze coś z tego wyciągnąć. jestem w każdym cały rzetelny wszystkie moje słowa podparłem faktami wykresami. Nie podpisuje się też pod stwierdzeniem że dash spadnie do poziomów wzrostu po prostu nie potrafię tak długo terminowo przewidzieć sytuacji wiele rzeczy może się w tym roku zdarzyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 marca 2017, 13:29

coondelboory pisze: Proponuję zajrzeć do sąsiedniego wątku, na wpisy sprzed prawie dwóch lat. Ileż tam jest o pompie, o bani, że się kończy i tak dalej. Kochani, zawsze jest bania i pompa, i takie takie tam zmazy gimbazy. A po czasie się okazuje, że dobry produkt znajduje użytkowników. Dopóki zespół robi co zapowiada... jestem spokojny. Nabiorę wątpliwości jak @wymazywanie zacznie nas tu naganiać na kupowanie dasha, bo na bitku pompa i konflikt i fork, a tu takie perspektywy.

C.

edit
Usunąłem ostatnie zdanie, za daleko posunąłem siew spekulacjach wzg. @wymazywanie.
Naganiałem to ja na Dogecoina za 5 satoshi w 2013, jak zresztą i inni, mnóstwo osób, wtedy było naganianie bardzo popularne, na tego typu coinach z 2013/początek 2014.

Co do Dasha, jakbyś poszperał, to byś znalazł jak pisałem chyba w 2015 przy 0.0055 czy 0.005, że Dash chyba ma dno. Za co jeśli dobrze pamiętam zostałem wyśmiany przez niektórych, że ile to razy miał już dno. Podobnie dobrze mi wyszedł duży trójkąt na 1d i opinia, że warto kupić w dolnej linii, to już bliższe czasy i okolice 0.01 czy 0.012. Znów bingo. Przebicie 0.027 jako sygnał i zasięg bani do 0.05? Bingo znów, to była 1 fala tej bańki, dalszych sobie nie wyobrażałem, poszło do 0.049, jakoś tak (nie che mi się sprawdzać dokładnie). Widzisz, ja nie jestem longtermowcem i o Dashu raczej hobbysticznie pisałem, nie grałem. W czasach DRK - tak, b. dużo. Ale miałem dość sporo dobrych spojrzeń na wykres Dasha. Także uwagi o naganianiu itp. są nie na miejscu, bo ja nie jestem z tych, co kupują na bańce i naganiają na wysokości, ja raczej na chłodno analizuje wykres i nie jest źle z trafnością, a zdarzają się perełki. Bez odbioru.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 170
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: coondelboory » czwartek, 23 marca 2017, 13:31

bl4ck pisze: Bo bania nie spada nigdy jednym dumpem(chyba że mamy panikę jakiś zły news problem sieci\coina) w dół tylko schodkami w dół każdy chce pograć na odbiciach i jeszcze coś z tego wyciągnąć. jestem w każdym cały rzetelny wszystkie moje słowa podparłem faktami wykresami. Nie podpisuje się też pod stwierdzeniem że dash spadnie do poziomów wzrostu po prostu nie potrafię tak długo terminowo przewidzieć sytuacji wiele rzeczy może się w tym roku zdarzyć.
Patrząc na obrazek, nie widzę w twoich prognozach "schodków w dół" przez wiele miesięcy, tylko jeden szybki ruch w dół z niewielkim garbem.
Obrazek
Drugi fakt, to że "flaczenie bani" w 2015r było dramatyczne tylko względem BTC, który rósł z 240$ w maju do 450$ w grudniu, "flaczenie" w dolarach było o wiele mniej dramatyczne i mieściło się w standardach kryptowalut. I podkreślmy, trwało przez 9 msc, tj około 1/3 całej ówczesnej historii tej waluty. Jak na "pękanie bani" bardzo, bardzo długo.

C.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: bl4ck » czwartek, 23 marca 2017, 13:37

Bo linia określa kierunek! to jak wygląda i dokąd sięga nie ma kompletnie znaczenia.

Początkujący
Posty: 170
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: coondelboory » czwartek, 23 marca 2017, 14:05

Tak, tak, bo w prognozie chodzi tylko o to, żeby określić kierunek. Trzymaj się tego, ja pozostanę przy swoim zdaniu.

C.

edit
zabawne (ceny w dolarach) -
BTC spadek od maxa o 22% - korekta
DASH spadek od maxa o 14,5% - pęknięcie bani

:)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 23 marca 2017, 17:05

Świece w d1. Mocny, ale stabilny wzrost. Czy to już szczyt "bani" przed zjazdem o 50%?

Wg. mnie jeszcze nie. Nie tak pękały bańki na btc wiosną 2013 (wzrost ok 25 razy) czy ltc 2 lata temu (up 8 razy)
To był praktycznie 1 dzień i mocny spadek o 40% na dzień dobry, a potem jeszcze kilka dni pogłębienia.

W przyrodzie układy dynamiczne nigdy nie pozostają na swoich extremalnych wychyleniach. Jeśli z tego poziomu nie chce skorekcik i zostać przynajmniej na kilkanaście tygodni niżej, to znaczy że ten poziom nie jest jeszcze wychyleniem maxymalnym w tej fali.

Stawiam na up za dni kilka

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: scryptominer » czwartek, 23 marca 2017, 17:29

@Bit-els, o cenie ETH masz takie samo zdanie?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 23 marca 2017, 19:02

Dla mnie AT jest tylko dodatkiem. Cena nie spada (na razie w każdym razie ;-) ) bo dash jest świetnym projektem, z innowacyjnymi rozwiązaniami i zgranym zespołem (wypłaty z części zysku master nodów idący na core team jest mechanizmem sprzężenia zwrotnego) i ma wg mnie przyszłość. Rynek to zaczyna doceniać a fakt zbliżenia się do kapitalizacji 1 mld nie jest raczej przewartościowaniem, ale czymś pozytywnym.

ETH ma wsparcie korpo, jest innym projektem (nie płacidłem)
Ma minus w postaci możliwego dodruku.
Ale na fali napływu kapitału do altów ma chyba szanse na dalszy wzrost wartości.

Ale nie śledzę etechu. Nie czuję tego po prostu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 marca 2017, 19:26

scryptominer pisze: @Bit-els, o cenie ETH masz takie samo zdanie?
Nie, bo nie jest załadowany? :lol:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 170
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: coondelboory » piątek, 24 marca 2017, 17:41

Ponownie proszę moderatora o zajęcie stanowiska i wyjaśnienie, czy rozdawanie tego typu kopniaków i wyzwiska jak na załączonym poniżej obrazku to pożądany standard tego forum.

Obrazek

Ten przypadek jest dubeltowo interesujący, jako, że kolega @wymazywanie zaserwował mi kopniaka -5 reputacji i wyzwisko po dłuższym namyśle. Skomentowany post widział go wczoraj, odniósł się do niego, a przykopać zdecydował się dopiero dzisiaj.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: devega » piątek, 24 marca 2017, 17:50

coondelboory pisze: Ten przypadek jest dubeltowo interesujący, jako, że kolega @wymazywanie zaserwował mi kopniaka -5 reputacji i wyzwisko po dłuższym namyśle. Skomentowany post widział go wczoraj, odniósł się do niego, a przykopać zdecydował się dopiero dzisiaj.
Niekoniecznie, może zdecydował się już wczoraj, tylko skończyły mu się punkty reputacji, a potrzebował ich aż 5 pkt :)

Początkujący
Posty: 170
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: coondelboory » piątek, 24 marca 2017, 18:04

devega pisze:Niekoniecznie, może zdecydował się już wczoraj, tylko skończyły mu się punkty reputacji, a potrzebował ich aż 5 pkt :)
Nie sądzę, bo to by znaczyło, że się wczoraj wypsztykał przed 14:30. Wyślę, że rolę tu odgrywa raczej narastająca frustracja, w końcu to co miało być korektą na BTC dzisiaj jest zwałką, to co miało być zwałką na dash i ETH dzisiaj ładnie jedzie w górę, a coś tam kolega @wymazywanie przecież ludziom naprzewidywał, a może i jakieś transakcje pozawierał...

C.
edit
poza tym, jakie to ma znaczenie, interesujące dla mnie, czy taki jest pożądany standard forum?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 marca 2017, 18:23

@coondelboory, Oceniłem post, w którym się przypier... do mnie bez większego powodu. Każda zaczepka jak te 2 Twoje ostatnie posty będą oceniane negatywnie, może nauczysz się tak w końcu kultury. Pozdrawiam. ;)

Dodano po 10 minutach 55 sekundach:
@coondelboory, Zapraszam tu pożalić się: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=13&t=20830
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mckk » sobota, 25 marca 2017, 21:20

ładowanie w DASH-a z AT jest troche bez sensu, mocno naciągania zielona linia wsparcia nie wytrzymuje:
Obrazek
na dodatek jak spojrzymy na D1 to mamy pinbara zwiastujacego spadki:
Obrazek
widzisz tu coś więcej @Wymazywanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » sobota, 25 marca 2017, 23:31

@mckk, Na wykresie Dash/Btc pewnie będzie tworzył się trójkąt. 2 punkty górnej linii już są, a na dole jest jeden i teraz pewnie drugi będzie definiowany. Ps. Dziwnie rysujesz tą zielona linię trendu, pierwszy punkt jest ok, ale ten drugi tak daleko? Narysowałbym to w 2 wersjach. Jednak linia z drugim punktem 16 marca (już przebita) a druga z lowem z 22 czy 23 marca.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mckk » poniedziałek, 27 marca 2017, 22:13

uwazalbym teraz na dashu, byc moze to tylko retest wsparcia:
Obrazek
proponuje grac na H1-M30 w tej sytuacji, unikniecie nerwowych ruchow jak ja :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 marca 2017, 02:45

Hegemon95 pisze: Czy ty jesteś poważny człowieku grasz analizą techniczną na walucie której kurs o 20 dolarów w ciągu 15 minut może zmienić kilka tys osób ?
Sprawdza się dość dobrze na topowych altcoinach, zatem nie wydziwiaj. Analiza nie obowiązuje od określonego wolumenu, poza tym Dash zalicza się do topowych altów.
Hegemon95 pisze: Moja ocena dasha na ten moment ? KUPUJ ILE SIĘ TYLKO DA analizując wyżej wymienione portfele zauważysz że ktoś tylko dzisiaj wydał ładne miliony na zakup 25 tys dash za jednym razem a potem robił jeszcze większe transakcje co dziwne inne portfele regularnie wrzucały jakieś ochłapy na giełdę od paru dni by zbić kurs po 100-500 dash i jak widać się udało.
To, że ktoś kupuje Dash nie jest żadnym powodem do kupna. To niepoważne i głupie. Krytykujesz analizę wykresu a podajesz idiotyczny powód do ładowania się na pompie, która traci impet... Podobnie w LTC się ładowali niektórzy bo jakiś duży kupiec ładował LTC. Okazało się to być failem a nie powodem do załadunku.
Hegemon95 pisze: Oczywiście zrobię wszystko by się stać jednym z nich jednak rozmawiając z jedną osobą z ich zespołu stwierdzam że jest to zajebiście trudne. A może inaczej jak nie masz większej gotówki na koncie rzędu 100tys dolarów lub nie mówisz angielskim na tyle zajebiście by nie tylko Cię zrozumieli ale by ich porwać swoją wizją to chuja nie wynegocjujesz choć mam w planach zaspamować głównych mastenodów udzielających się publicznie by wrzucili mój projekt na ich stronę do głosowań. Chociażby to by znieść ten sufit 1000 dashów i uregulować go do równie wysokiej choć nie aż tak innej sumy (np równowartości kilku nastu uncji złota itp) w przeciwnym razie przy 22 tys masternodów zaczną się kończyć monety do powstawania nowych co z drugiej strony spowoduje cenę kilku milionów za 1 dasha - ale to już trochę abstrakcja przeglądając tempo głosowań na ich stronach i to jak szybko ludzie reagują na decyzje na pewno coś wymyślą dostatecznie szybko by temu zapobiec.
Ochłoń trochę, bo od pompy Dasha chyba za bardzo Cię rozgrzało. Równocześnie widzisz że cena Dash jest wysoka, a łapiesz podnietę, by mieć MN. Pamiętaj, że MN postawione za drogie Dashe z okolic pompy mogą na siebie nigdy nie zarobić (lub za bardzo długi czas), jeśli cena będzie spadała. Teraz MN się nie stawia, był na to czas od chyba 2 lat. To, że nie likwidują dużo MN pewnie znaczy, że większość MN posiada wąska grupa ludzi.
Hegemon95 pisze: A co do hejtu poprzednika dodam:
Jakiego hejtu? Kolega powyżej zamieścił wykres.
Hegemon95 pisze: Wgl wg mnie używanie wskaźników to mega zajebiste uproszczenie będące jedynie wskazówką a nie wytyczną natomiast używanie fiba to już totalny idiotyzm który nie ma ni ksztyny sensu u podstaw swojego założenia. Zacznijmy od tego co to jest ciąg Fibonacciego jest to ciąg mający jedynie pomóc znaleźć liczby pierwsze... a nie magiczne punkty na wykresie po prostu ktoś uznał że skoro nikt do tej pory nie opracował idealnego wzoru który opisze wszystkie kolejne liczby pierwsze to ten najbardziej prawdopodobny podłóżmy do wykresu giełdowego to znajdzie nam może on coś jeszcze...
Samozaoranie. Sprawdź sobie na wykresach BTC, czy ETH czy Dash czy złota, walut czy ropy jak często poziomy Fibonacciego się sprawdzają, bo pleciesz głupstwa.
Hegemon95 pisze: ja pi@#$%e 3000% jak przekroczyło 2000% to sam kupiłem licząc że znajdą się inni idioci a biorąc pod uwagę fakt że w stanach godzina młoda to jeszcze przez godzinę udało mi się wypierdolić kilka idiotów którzy zaspani przed monitorem odkupili ode mnie tą walutę troszkę drożej w ciągu paru minut o proszę i kolejne waluty ktoś promuje... no chyba jebnę zaraz
Wow, naprawdę niesamowite.
Hegemon95 pisze: dotrwałeś do końca ? to daj łapkę w górę jeśli się zgadzasz z moim światopoglądem na ten rynek bo jeśli po takim wykładzie stado baranów znowu odpali jakiś wykres ceny i zacznie hejtować to że się wgl odzywam to po prostu spierdolę z tego forum bo szczerze mówiąc liczyłem na to że znajdę tutaj osoby myślące też jak ja czyli nie mające swojego życia spędzające dziesiątki godzin przed kompem w poszukiwaniu intratnych newsów
Masz 3 problemy:
-język (sorry ale opisywanie jak to wypierdoliłeś stada baranów i że jebniesz i wgl itp. to jak słuchanie patologii)
-małą wiedzę - idiotyzmy nt analizy i wykresu, śmieszno głupie rzeczy o Dashu
-pogardę do ludzi, brak szacunku

Ja cały post oceniam negatywnie, niestety nie łapka w górę, ale w dół, głównie za ton i brak kultury, nie za poglądy. Pozdrawiam i uważaj, żeby Ciebie ktoś nie wypier... cwaniaczku za 2 złote. :lol:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » wtorek, 28 marca 2017, 07:09

@Hegemon95, co do Fibonacciego nie masz racji. To nie jest taki sobie przypadkowy układ proporcji.
To znaczy z jednej strony jest. Ale dziwnym trafem te właśnie proporcje odnajdziesz w całej przyrodzie, ale i w wytworach ludzkiego umysłu, ludzkiej działalności.
Poczytaj trochę o tym.

Oczywiście jako wskaźnik prognostyczny na giełdzie... gdyby to była zawsze sprawdzająca się zależność, to wykresy wpadłyby w samopowtarzalną sprawdzalność, co jest niemożliwe.
Ale jakaś wskazówka to zawsze jest.


Acha, i zmień język i nie obrażaj innych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » wtorek, 28 marca 2017, 08:34

Hegemon95 pisze: w przeciwnym razie przy 22 tys masternodów zaczną się kończyć monety do powstawania nowych
Jeśli zmniejszysz ilość monet na masternoda to prawdopodobnie będzie więcej masternodów niż przy obecnych 1000 DASH na jednego. Postawią również słabe ręce.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości