"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
1
50%
NIE
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 1 sierpnia 2018, 08:48

Canis Lupus pisze: @maky, tak wiem. Sam kupowałem dashe po 10 PLN sztuka. Natomiast "Jeśli masz coś za bezcen to nie masz poczucia straty nawet przy bardzo dużych spadkach." z tym się nie zgadzam. Moim zdaniem nieważne za ile kupowałeś, taki spadek boli.
Boleć, boli. Pamiętaj jednak o upadkach i wzrostach BTC. Większość IMHO liczy na wzrosty w przyszłości. Sprzedawanie było by nierozsądne niezależnie od poziomu bo pociąg na północ może ruszyć w każdej chwili (i można nie zdążyć odkupić). Zresztą jeśli MN przestaną być cenne to po co je sprzedawać. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: adam1226 » środa, 1 sierpnia 2018, 10:23

To proste kiedy zacznie sie wyprz.. jak ludzie straca cierpliwosc do dev'ow - a tutaj niestety mam wrazenie, ze niektórym z nich na tym.. zalezy (?)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 1 sierpnia 2018, 10:26

Po namyśle mam jeszcze jedną uwagę. Być może obecne spadki DASH są związane z polityką wstrzymania zakupu nowych MN. W świecie MN jest sporo krezusów, którzy mogą sobie pozwolić na postawienie nowych MN z "odsetek" wypłacanych w DASH. Jeśli zamiast tego zaczęli upłynniać te odsetki to mamy nadpodaż i widoczne obecnie spadki. To tylko teoria. Może ktoś jest w stanie to potwierdzić? Na razie patrząc na wykres przyrost MN generalnie zatrzymał się.

Dodano po 46 sekundach:
adam1226 pisze: To proste kiedy zacznie sie wyprz.. jak ludzie straca cierpliwosc do dev'ow - a tutaj niestety mam wrazenie, ze niektórym z nich na tym.. zalezy (?)
Jeżeli będzie katastrofa to chętnie wrócę na rynek MN. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » środa, 1 sierpnia 2018, 22:48

A mnie dalej fascynuje narzekanie na projekt i devów i równocześnie typowanie go jako drugiego alta do akcpetacji w mainstreamie w ankiecie :D

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ead#unread

Ludzie, którzy mają masternody zarobili już tyle kasy, że nie frustrują się z powodu jakichś tam spadków i rzekomego błędnego ulokowania nadziei w DASHU. Ci z mniejszym hajsem, którzy muszą opłacić prąd i gaz owszem mają powodu do irytacji ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 2 sierpnia 2018, 00:09

@miso20, trudno pocieszać , na dashu co by nie mówić jest masakryczny ubytek wartości od ATH , a obecnie nie było odreagowania adekwatnego do odreagowania na btc, dlatego nie wierze w znaczne pogłębienie sie spadku DASH przy obecnej fali spadkowej na BTC. Ciułacze dasha o ile nie maja go na dźwigni nie puszcza tego teraz. Nie daje wiary w żadne tu prorokowane 80$, licze też i sie realnie o to założyłem, że nawet nie dojdzie do 199$.
Jestem pewien ze jak ktos przetrzymał MN przez ATH to jest niewyobrażalnie rozżalony obecnie.
---

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:06

Jesli dash jest tym co ja w nim widzę i co widzi w nim JP Morgan oraz fundusze inwestycyjne inwestujace w MN to jest to moment na podjecie ryzyka. Obecnie jest to bardzo niedowartościowana moneta. Podoba mi się idea że w Wenezueli stanie się czymś czym PayPal w USA . Popyt na monety dash w jednym tylko średnim kraju trawionym hiperinflacją wywinduje cenę .
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » sobota, 4 sierpnia 2018, 19:41

Tak a propos ucieczki z MN wraz ze spadającą ceną:
"Congratulations @Dashpay community!
The #Dash masternode count reached a new all time high of 4798! "

:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » sobota, 4 sierpnia 2018, 19:45

Czyli leszcze zostali wyleszczeni. ;)

@Wymazywanie, czy to Ciebie interesowała liczba MN czy pomyliłem z kimś innym?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Lester » niedziela, 5 sierpnia 2018, 19:55

Spoiler:
koparki pisze: Jesli dash jest tym co ja w nim widzę i co widzi w nim JP Morgan oraz fundusze inwestycyjne inwestujace w MN to jest to moment na podjecie ryzyka. Obecnie jest to bardzo niedowartościowana moneta. Podoba mi się idea że w Wenezueli stanie się czymś czym PayPal w USA . Popyt na monety dash w jednym tylko średnim kraju trawionym hiperinflacją wywinduje cenę .
Wysoce prawdopodobne
Zapewne popyt na monety dash w jednym tylko średnim kraju trawionym hiperinflacją wywinduje cenę, jak napisał @koparki - rozsądek by nakazywał wyciągnąć takie wnioski. Tylko jak ma się rozsądek do rynku kryptowalut, gdzie króluje i prim nadaje bitcoin? Także trzeba by było dodać, do tego co napisałeś, że "w przypadku hossy" i hurra optymizmu, tudemun. :D Bo jak bitcoin będzie pogłębiał kolejne dołki i coraz niżej/słabiej odbijał, jak to ma miejsce od początku roku - i jak do tej pory nie mamy potwierdzonej zmiany trendu na wzrostowy - to nie ma raczej co liczyć, że w Wenezueli zwiększy się popyt, co wywinduje cenę dash. To byłby wyłom, odejście od dyktatu bitcoina. Chyba że takie czasy idą - wszystko się zmienia przecież. Jako że przypadki nie istnieją, to wejście Dasha akurat do takiego średniego kraju, a właściwie niewielkiego i ubogiego, za to "odpowiedniego" dla też przecież niewielkiego Dasha [pod wzgl. marketcap] jest zastanawiające i bardzo ciekawe jak to się potoczy dalej.
Tylko czy w tak biednym kraju zwiększy się jakoś znacząco popyt?
Problem w tym, że Wenezuela pogrążona jest od czterech lat w głębokim kryzysie gospodarczym i społecznym. Zmaga się z recesją, niedoborami podstawowych towarów, w tym żywności i leków. Opozycja oskarża prezydenta Maduro, który odziedziczył schedę po Hugo Chavezie w 2013 r., o doprowadzenie kraju do ruiny gospodarczej i autorytarne zapędy. Zapalnikiem były spadające ceny ropy naftowej, od której wenezuelski budżet jest uzależniony.

Problemom gospodarczym towarzyszy głęboki kryzys polityczny - w wielotysięcznych, antyrządowych protestach, organizowanych niemal codziennie, zginęło co najmniej 120 osób. Wenezuelczycy domagają się uczciwych wyborów, zgody na wpuszczenie do kraju pomocy humanitarnej, poszanowania parlamentu i uwolnienia więzionych działaczy politycznych.

Na to wszystko nakłada się również kryzys migracyjny. - Podczas gdy oczy świata są zwrócone w stronę syryjskich uchodźców wojennych i exodusu mniejszości Rohingya z birmańskiej Mjanmy, humanitarna katastrofa w Wenezueli przeszła stosunkowo niezauważona - pisze "Financial Times".

A jest to obecnie jedna z największych ucieczek narodu z własnego kraju na świecie. UNHCR mówi, że każdego dnia z Wenezueli próbuje się wydostać 5 tys. migrantów. W tym roku według szacunków organizacji z kraju wyjedzie ok. 1,8 miliona ludzi, czyli ok. 5 procent populacji.

W zeszłym roku agencja ratingowa Standard & Poor's ogłosiła selektywne bankructwo Wenezueli. Kraj przestał spłacać swoje zadłużenie zagraniczne. Wenezuela nie spłaciła na czas odsetek w wysokości 200 milionów dolarów od swoich obligacji, których termin zapadalności to 2019 i 2024 r.

Warto również odnotować, że ostatnio ratunek tonącej gospodarce ma przynieść kryptowaluta stworzona przez rząd Maduro - petro oparta na cenie ropy. Jest ona jednak kwestionowana przez zachodni świat, który uważa, że cyfrowy pieniądz wypuszczany przez bankruta, ma jedynie pomóc zabezpieczyć polityczną wierchuszkę tego kraju.

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ie/rv8ddmd

Trzeba wziąć też poprawkę na to, że tak podają źródła proamerykańskie - nie wiem ile w nich prawdy, ale zapewne nie jest tam wesoło.

No i jest konkurencja w postaci innych krypto., które mogą wprowadzić swoje udogodnienia dla Wenezuelczyków.

Ujemny wpływ (chociaż nie wiem jak wielki) na wzrost ceny Dash ma też fakt, że jeszcze nie wszystkie monety są w obiegu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 13:14

Wenezuela to "poligon doświadczalny" w sumie i przykład na to, że krypto rozwiązuje problemy finansowe zwykłych ludzi tam, gdzie system pieniądza fiducjalnego zawiódł.
Ludzie sami wybrali rozwiązanie najkorzystniejsze dla nich samych. Czy Dash się tam przyjmie nikt nie wie - wiemy z całą pewnością, że BTC się nie przyjął. BTH ma znacznie więcej zwolenników od protoplasy.

Wenezuela to jeden "front walki". Aktualnie dużo uwagi poświęcamy również temu co robią Alt36 w US oraz Kuva w Zimbabwe. Oba projekty są niezwykle obiecujące.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 21:45

właśnie trwa na dashu spora fala wyprzedaży ... pęka 200$ ;(
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 21:47

@koparki, czekamy na nasze mityczne 80$
:roll: :arrow:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: jacek-g » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 21:48

koparki pisze: właśnie trwa na dashu spora fala wyprzedaży ...
walka o 200$ trwa, ja niestety załadowałem się trochę za wcześnie...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 22:34

Pewnie będzie jak z nano - nieziemska pompa, to i spadek musi być adekwatny. Półtora roku temu przecież dash był po 10$ :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 8 sierpnia 2018, 00:39

$80 coraz bliżej...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » środa, 8 sierpnia 2018, 00:59

@maky, czemu akurat tyle?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 8 sierpnia 2018, 01:15

miso20 pisze: @maky, czemu akurat tyle?
Ktoś tu napisał, że tyle nie da rady. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » środa, 8 sierpnia 2018, 01:27

@maky, faktycznie wydaje sie to ciężkie do osiągnięcia. Wszystko zależy od btc. Jak tam zastuka to juz mityczne 4K to pewnie i Dash zanurkuje bardziej.

Przypomniała mi sie lorraine cztery lata temu jak czekała chyba właśnie na 80$ na bitku i Titanicu wklejała :D. Obyśmy powtórzyli teraz ten schemat na dashu (choć on urósł ciut wyżej niż btc wtedy)

Właśnie - btc w ciagu roku urósł z kilku dolarów do 1200 i spadł do 150. Także uważajcie bo Dash zrobił podobny myk ;). Kiedyś nawet chyba wklejałem wykresy z podobieństwem dasha i btc w pierwszych bańkach. Podobny etap rozwoju jak btc pare lat temu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 8 sierpnia 2018, 07:32

@miso20, mój stosunek do projektu się nie zmienił. Nadal obstawiam tego konia. :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: adam1226 » środa, 8 sierpnia 2018, 07:43

Wspolczuje
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości