Ekonomia Dash

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 833
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ekonomia Dash

Postautor: Frodo » niedziela, 27 marca 2016, 08:53

Mam udział 100 Dash w MasterNodzie. Jak obliczyłem, dochód to 9% rocznie. Kiedyś był to większy procent, może zbyt dużo tych MasterNodów. Z drugiej strony - całkiem nieźle wzrasta cena, żałuję że nie kupiłem chociaż drugich 100 udziałów od razu. W żadnym banku tak nie ma, nawet AmberGold nie obiecywał takich zysków :D
Ale może wzrosnąć jeszcze bardziej i to znacznie. Kiedy Dash ma szansę stać się potężną alternatywą dla Bitcoina?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ekonomia Dash

Postautor: prezes » niedziela, 27 marca 2016, 11:12

@Frodo
Jak cena DASH spadnie o połowę to będziesz miał 40% straty rocznie a nie zysku, mam nadzieję że wziąłeś też tą opcję pod uwagę. Ludzie kiedyś biorąc kredyt we Frankach nie przypuszczali że kurs może skoczyć prawie dwukrotnie, tak jak Ci co teraz biorą kredyt w złotówkach nie przypuszczają że oprocentowanie może skoczyć dwukrotnie.

Taki spadek DASH jest całkiem możliwy, zważywszy że zbliżamy się do górnego ramienia dużego trójkąta.

Mam wrażenie, że Ci co inwestują w MasterNody czy koparki nie biorą pod uwagę ryzyka zmiany kursu, gdzie ich na początku super wyglądająca inwestycja po drastycznym spadku ceny staje się inwestycją przynoszącą gigantyczne straty. Myślę że sporo osób co inwestowała w kopalnie i koparki mogłaby się więcej wypowiedzieć na ten temat, choć działa w tym przypadku zasada, że stratami się nie chwalimy, a o potencjalnych zyskach mówimy na lewo i prawo.

Rynek kryptowalut jest bardzo młodym i dynamicznym rynkiem, liczenie na zyski operując latami jest bardzo ryzykowne. Osobiście nie raz się o tym przekonałem inwestując w różne projekty związane z krypto, większość z nich już niestety nie istnieje. Na szczęście zysk z tych co przetrwały pokryły z nawiązką starty ale tak się stało tylko dzięki dużej dywersyfikacji, w przeciwnym wypadku mógłbym skończyć jak ludzie co inwestowali całe swoje oszczędności w Ambergold.

10 % to mogłeś sobie ostatnio zarobić w jeden dzień inwestując np. w ETH i ponosząc moim zdaniem niewspółmiernie mniejsze ryzyko, niż inwestując w MasterNoda.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 833
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ekonomia Dash

Postautor: Frodo » niedziela, 27 marca 2016, 11:28

Spadki? Ja po cichu liczę na 0.006 BTC/Dash aby dokupić ;-)
A co to jest ETH? jakiś wynalazek?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ekonomia Dash

Postautor: prezes » niedziela, 27 marca 2016, 11:33

Nie bardzo rozumiem, liczysz na spadek o ponad 50 % a zainwestowałeś w DASH licząc na 10 % zysku rocznie. Uśrednianie fajnie działa do momentu, kiedy nagle przestaje działać i tracimy wtedy większość kapitału. W takim wypadku pozostaje mi życzyć Ci dużo szczęścia, niewątpliwie będzie Ci bardzo potrzebne w Twoich inwestycjach.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ekonomia Dash

Postautor: l3sny » niedziela, 27 marca 2016, 12:45

Mam wrażenie, że Ci co inwestują w MasterNody czy koparki nie biorą pod uwagę ryzyka zmiany kursu, gdzie ich na początku super wyglądająca inwestycja po drastycznym spadku ceny staje się inwestycją przynoszącą gigantyczne straty. Myślę że sporo osób co inwestowała w kopalnie i koparki mogłaby się więcej wypowiedzieć na ten temat, choć działa w tym przypadku zasada, że stratami się nie chwalimy, a o potencjalnych zyskach mówimy na lewo i prawo.
Tu nie ma podobieństwa z koparkami. Po prostu jeśli trzymasz określoną ilość coinów masz z tego rentę 10% rocznie. Monety mozesz w kazdej chwili sprzedać.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości