Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry Pi

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry Pi

Postautor: AnarchicCluster » środa, 22 lipca 2015, 16:34

Data: 10 Lipiec 2015
Autor: Nienznany
Tłumaczenie: AnarchicCluster
Oryginał


Obrazek

Dlaczego chciałbyś dostawać pasywny dochód jako operator masternoda Dash?

Po pierwsze, każdy może założyć masternoda na małym i tanim Raspbery Pi (dedykowany serwer lub VPS też może być). Po drugie, zwrot inwestycji obecnie jest szacowany na około 17% w skali roku.

Dash wyróżnił się spośród innych krypto walut tym, że jako jedyny wspiera tworzenie i utrzymanie węzłów regularnymi wypłatami. Masternody otrzymują 47.5% nagrody za wykopanie bloku, co jest prawie tyle ile otrzymują sami kopacze.

Z 1,000 DASH pod zastaw i inwestycją rzędu 50$ w sprzęt i ty możesz dołączyć do grupy inwestorów zarabiających przez utrzymywanie masternoda na Raspberry Pi.

Czas na Pi

Zapytaliśmy dwóch operatorów masternodów o ich koszty, sprzęt i rady. Użytkownicy forum Dash Talk Mangled Blue oraz Fuzzyduck używają Raspberry Pi 2, którego koszt wynosi około 40$. Oprócz tego, za 8$ dokupili oni kartę pamięci microSD (8GB).

Mangled Blue używa również kabla HDMI, monitora, klawiatury i myszy na USB. Sugeruję on również, że możliwe jest aby użyć ładowarki do telefonu komórkowego do zasilania, lub kabla microUSB-b do USB. Ostatecznie podłącza on swoje Pi kablem Ethernet do swojego domowego modemu. Twierdzi on, że połączenie przez Wi-Fi jest możliwe, ale raczej nie poleca. Mówi on dalej:

„Może nie wiem wszystkiego na temat DASH lub innych krypto walut, ale posiadanie Masernoda sprawia, że cały czas jestem zaangażowany w ten świat. Również zmusza mnie to do uczenia się czegoś nowego – w zeszłym roku nie wiedziełem abslutnie nic o Linuxie..”

FuzzyDuck twierdzi, że Raspberry Pi 1 miała tylko 512MB RAMu, co mogło być za mało aby mieć na nim masternoda. Jednakże Raspberry Pi 2 ma już cały 1GB pamięci RAM co jest całkowicie wystarczające. Jak sam mówi:

„Mój Pi2 jak na razie jest bardzo stabilny i mam nadzieję, że tak pozostanie. Chciałbym aby więcej użytkowników spróbowało utrzymania masternoda na Pi2”

Zastaw

Aby uruchomić masternoda, wymagane jest danie 1,000 DASH pod zastaw. Fundusze te cały czas pozostają w posiadaniu użytkownika (nie ma potrzeby ujawniania klucza prywatnego). W każdej chwili użytkownik może zrezygnować z Masternoda, wystarczy tylko przetransferować dany zastaw.

Wymóg zastawu został wdrożony po to, aby nie opłacalne było przejęcie sieci poprzez atak 51%. Ma to również dodatkową zaletę stabilizowania ceny, przez co Dash jest bardziej atrakcyjny jako środek wymiany.

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem masternoda, lecz nie masz wystarczająco środków pod zastaw, istnieje inne rozwiązanie. Mangled Blue twierdzi, że „Nawet jeśli nie posiadasz wymaganych 1,000 DASH możesz znaleźć kogoś z kim możesz połączyć swoje fundusze. Ja właśnie tak zaczynałem. Możesz znaleźć dużo przydatnych informacji i pomocnych ludzi na forum”.

Zarobki

Fuzzyduck: „Po kilku miesiącach utrzymywania Masternoda, mogę śmiało powiedzieć, że sam się już spłacił. Obecna cena za DASH jest około 3$. Mój Pi2 kosztował mnie 35$. Zarabiam około trzy DASH co cztery dni, zyski policz sobie sam.”

Dla Fuzzyduck dodatkowy zastrzyk gotówki nie jest jedyną zaletą posiadania masternoda. Ciągnie on dalej: „Ponieważ wszyscy jesteśmy maniakami technologii, kochamy majsterkowanie przy softwarze i sprzęcie po prostu dla zabawy! Jeśli ja mogę to robić, to ty też.”

Bezpieczeństwo i ryzyko

Flare, jeden z użytkowników Dash Talk dzieli się swoją opinią na temat bezpieczeństwa:

„Utrzymywanie publicznie dostępnego hosta zawsze wymaga podjęcia odpowiednich działań w kwestii bezpieczeństwa – te same zasady bezpieczeństwa stosowane w VPS również tyczą się trzymania masternoda na Pi w swoim własnym domu (np. włącz firewall, wyłącz możliwość zdalnego logowania).”

Nawet jeśli zabezpieczenia twojej sieci domowej zostaną złamane, to twoje 1000 DASH jest wciąż bezpieczne ponieważ ani Pi ani VPS nie posiadają twoich kluczy prywatnych.

Dodatkowe zalety

Masternode Dash robi znacznie więcej niż dostarczanie usług sieci (takich jak DarkSend lub InstantX). Każdy nowy węzeł coraz bardziej decentralizuje sieć – kluczowy element każdej infrastruktury peer-to-peer, której celem jest stabilność i wytrzymałość.

Jak bardzo wypłaty dla masnternodów przyczyniły się do decentralizacji sieci? Liczby mówią same za siebie: Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi około 4 miliardów dolarów i posiada on około 6,000 węzłów. Dla porówniania, Dash, którego kapitalizacja rynkowa wynosi tylko 17 milionów dolarów – jedyne pół procenta wartości Bitcoina – ale posiada on już koło 2,650 węzłów i liczba ta ciągle rośnie.

Udaj się na forum Dash Talk i śmiało zadawaj swoje pytania o to jak uruchomić masternoda. Możesz również znaleźć tam i poczytać napisany przez Fuzzyduck przewodnik o tym „Jak uruchomić masternoda na Raspberry Pi” aby zacząć zarabiać.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 lipca 2015, 03:27 przez AnarchicCluster, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: Multi » środa, 22 lipca 2015, 17:37

hmmm 3 dolary co 4 dni to daje 22.5 $ na miesiąc przy wkładzie 13.15 BTC czyli 13 tys zł inaczej 3500$
mały ten zysk z dużego wkładu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: Rumcajs » środa, 22 lipca 2015, 22:21

no wlasnie.
pisalem kiedys o tym i inni tez pisali ze wystarczy 1 dobry deal w 1 dzien np. sprzedarz i ma sie te 17% w skali roku.
inwestowanie wiekszej kasy o te 17% jest ryzykowne kto wie co bedzie z jakimkolwiek crypto za rok nawet z BTC.
Ale dla osob co wolą stabilnosc to moze faktycznie te 17% jest ok, nie mowie że jest źle bo banki tyle nie dają ale jednak ryzyko jest.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: splawik21 » czwartek, 23 lipca 2015, 01:26

Multi pisze:hmmm 3 dolary co 4 dni to daje 22.5 $ na miesiąc przy wkładzie 13.15 BTC czyli 13 tys zł inaczej 3500$
mały ten zysk z dużego wkładu.
cos koledzy zle liczycie :)
zerknijcie tutaj: http://178.254.18.153/~pub/Darkcoin/mas ... stats.html
~2$ dziennie - 60$ na miesiac przy zachowaniu obecnej ceny dasha.

edit: wlasnie zerknalem na oryginal:
Earnings
“After running the Masternode stable for months now, I can totally say it already paid for itself for sure!” says Fuzzyduck. “Current price is US$3 per Dash. My Pi2 cost about US$35. I earn three Dash every four days. Do the math.”

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: AnarchicCluster » czwartek, 23 lipca 2015, 03:28

Rzeczywiście, moja wina. TO nie jest 1 dash co cztery dni lecz 3. Coś musiało mi się pomieszać tłumacząc.

21 DASH co miesiąć nie brzmi źle, szczególnie jeśli wierzy się, że cena w przyszłości wzrośnie to wygląda to jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: grzem » czwartek, 23 lipca 2015, 07:47

Obecnie około 3 DASH co 5 dni i 3 godziny, wzrosła ilość masternodów.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: Multi » czwartek, 23 lipca 2015, 08:08

dupy nie urywa patrząc na krypta.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: grzem » czwartek, 23 lipca 2015, 09:15

Taa, szczególnie obserwując potencjalne zyski, gdyby się dobrze obstawiło.
Zapraszam na https://cryptox.pl

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lipca 2015, 22:41

AnarchicCluster pisze:każdy może założyć masternoda na małym i tanim Raspbery Pi
To już nie ma wymogu posiadania stałego IP (bardzo rzadkie u polskich dostawców Internetu) i odblokowanych portów (zablokowane u wielu operatorów komórkowych)?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: splawik21 » piątek, 24 lipca 2015, 02:12

bioly pisze:Z tego co wiem dalej jest taki wymóg, więc tak średnio z tym MN w domu. Stały IP często wiąże się z dodatkowymi kosztami
tak stale IP jest potrzebne, moze w przyszlosci dev zdecyduje by dynamiczne moglo byc... zobaczymy jak pozyjemy....

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: jpr » piątek, 24 lipca 2015, 06:23

Moja ostatnia platnosc 2.20 dasha. Bida :D
Skad przybywa tych nodow jak nie widac kupujacych hehe. Juz prawie 3000.

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: AnarchicCluster » piątek, 24 lipca 2015, 06:47

jpr pisze:Moja ostatnia platnosc 2.20 dasha. Bida :D
Skad przybywa tych nodow jak nie widac kupujacych hehe. Juz prawie 3000.
2.20 DASH za dzien za masternoda?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: splawik21 » piątek, 24 lipca 2015, 07:39

AnarchicCluster pisze:
jpr pisze:Moja ostatnia platnosc 2.20 dasha. Bida :D
Skad przybywa tych nodow jak nie widac kupujacych hehe. Juz prawie 3000.
2.20 DASH za dzien za masternoda?
nieee za blok co 5 dni...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: Rumcajs » sobota, 13 lutego 2016, 23:33

kurcze a ja mam internet z kablowki i mi sie zmienia IP co jakiś czas nawet nie wiem co ile, to nie da rady postawic Masternoda ? nic sie nie zmieniło z tym IP ?
i tak nie mam tyle dashy ale zawsze mozna kupic. Fajnie by miec na Rasbery wlasnego MN ale lipa z tym IP stałym nie ma szans żebym z kablowki dostał stałe IP, oni chyba nie oferują czegos takiego, Vectra z gdańska chyba, ale dziala w całej polsce, orientuje sie ktoś czy oni mają w ofercie stałe IP ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: pm7 » niedziela, 14 lutego 2016, 13:04

Większość operatorów sprzedaje stałe IP. Poszukaj na ich stronie, spytaj konsultanta.
Poza tym zawsze można kupić VPS.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: splawik21 » niedziela, 14 lutego 2016, 14:49

Zgadza sie. W ostatecznosci kup jakiegos vps.
Mozesz poszukac na https://lowendbox.com/

Nie polecam zbyt tanich rozwiazan.
512 ram + swap to raczej minimum.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: afrus » wtorek, 16 lutego 2016, 10:46

Vectra ma ofertę stałego IP ale ceny nie pamiętam.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: splawik21 » wtorek, 16 lutego 2016, 13:02

afrus pisze:Vectra ma ofertę stałego IP ale ceny nie pamiętam.
Tam wyglada na to ze mozna u nich miec stale IP....

Zdjete od nich ze strony:

Adres IP w sieci Vectra jest adresem dynamicznym (zmiennym). Adres przydzielany jest przez serwer DHCP. Dzierżawa adresu IP (przyznanie adresu dla komputera) trwa określony czas i po jej wygaśnięciu adres IP może ulec zmianie. 
 

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 lutego 2016, 16:08

no niestety co sie loguje na gielde to mi mail przychodzi z jakiego ip sie logowalem i mam za kazdym razem inny IP podany. a ostatnio sie logowalem raz na kilka dni wiec troche za czesto sie to IP zmienia.
bede sie martwił IP jak kiedys bym zebrał te 1000 dash, narazie to tylko z ciekawosci glownie pytałem o to IP bo mam bardzo malo dashy bo niestety sa drogie. A ja lubie miec tanich coinów ale dużo :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Pasywny dochód dzięki posiadaniu masternoda na Raspberry

Postautor: Bitcoiniak » sobota, 27 lutego 2016, 19:49

Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości