Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: AnarchicCluster » sobota, 18 kwietnia 2015, 08:44

Obrazek

Evan Duffield: Dash będzie konkurował bezpośrednio z Bitcoinem.

15 kwiecień 2015
Autor: Evander Smart
Tłumaczenie: AnarchicCluster (napiwki mile widziane: XfubR6FJmwzASMdH9Av2Wd5CiMaAZdaGnv :) )
Oryginał


Od początku 2014 roku, Darkcoin stał się stałym elementem przewijającym się w wiadomościach ze świata kryptowalut. Od wczesnego wręcz astronomicznego wzrostu osiągającego wartość $15 przez gwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i innowacyjności tym którzy chcą anonimowości, kończąc na wzlotach i upadkach „sieci masternodów”, Darkcoin zawsze był prawie tak interesujący i intrygujący jak sam Bitcoin. Wygląda na to, że rok 2015 będzie rokiem odrodzenia się Darkcoin pod postacią Dash. Rozmawiamy z Evanem Duffieldem, głównym deweloperem Dash na temat obecnego stanu w jakim znajduje się Dash oraz cały rynek kryptowalut.

Ostatnimi czasy wprowadziłeś sporo zmian, zamieniając nazwę Darkcoin na Dash. Mógłbyś opowiedzieć nam o twojej strategii prowadzącej do zmiany nazwy? Jaka jest prawidłowa nazwa, Dashcoin czy po prostu Dash?

Celem tego projektu zawsze było stworzenie technologii tak zbliżonej do cyfrowej gotówki jak to tylko możliwe. Postanowiliśmy zmienić nazwę na Dash ponieważ wierzymy, że nazwa ta lepiej reprezentuje naszą wizję stworzenia środka wymiany dla mas, który jest zarówno prywatny jak i szybki. Dashcoin jest zupełnie innym projektem. My wolimy być nazywani po prostu Dash.

Niektórzy z naszych czytelników mogą być nowi na scenie kryptowalut. Mógłbyś w telegraficznym skrócie opisać dwie lub trzy główne różnice pomiędzy Dash a Bitcoin.

Dash został oparty o tą samą technologię, która zapewniła sukces Bitcoinowi. Dodana została drugorzędna sieć tzw. ‘Sieć Masternodów’. Masternody są nową ideą w świecie krypto walut dzięki którym użytkownicy mają finansowe zachęty do stworzenia i utrzymania pełnych węzłów oraz świadczenia dodatkowych usług takich jak; Darksend czy InstantX. Mówiąc prościej, pozwalają nam na dodanie usług, które są niemożliwe w Bitcoin.

Przez ostatni rok, doświadczyliśmy dosyć poważnych problemów z giełdami kryptowalut. Albo giełdy zostają ofiarami ataków hackerskich albo w ogóle znikają razem z funduszami swoich użytkowników. Co byś zrobił aby takie wydarzenia nie stworzyły wizerunku cyfrowych walut jako bardzo ryzykowne, odstraszając przy tym potencjalnych inwestorów? Masz jakieś sugestie jak rozwiać problem ryzyka związanego z zarządzaniem giełdą? Ubezpieczenie? Nadzór? Regulacje?

Zasmucające jest to jak wielu użytkowników straciło pieniądze w taki sposób. Jednakże nie sądzę aby regulacje lub ubezpieczenie były dobrym rozwiązaniem. Istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Pierwszą rzeczą jaką mamy w planach jest dodanie dwuskładnikowego uwierzytelniania do klienta referencyjnego. Jak już zostanie ono zaimplementowane to giełdy będą mogły używać dwuskładnikowego uwierzytelniania dla swoich portfeli online/offline co powinno znacznie utrudnić kradzieże.

Kiedy słuchałem twoich komentarzy na temat Bitcoina, wydawałeś się być pewny, że twoja waluta jest znacznie lepsza niż sam Bitcoin i może stanowić dla niego bezpośrenią konkurencję. Czy twoim celem jest pozbawienia Bitcoina pierwszego miejsca?

Wierzę, że ostatecznie Dash usytuuje się jako bezpośredni konkurent dla Bitcoina. W międzyczasie, Bitcoin może cieszyć się pozycją monopolisty, co de facto nie jest zbyt dobre dla całego ekosystemu. Na przykład; jeśli jedyną kryptowalutą w użytku jest Bitcoin i doświadczy on jakiegoś problemu, to odczuje to cała krypto-gospodarka sprawiając kłopoty wszystkim biorącym w niej udział. Jeśli jednak istnieje 5 lub 10 różnych kryptowalut ryzyko systemowe zostaje zredukowane dla całego rynku czyniąc go znacznie bezpieczniejszym.

Jakiej miary używasz do oszacowania swojego sukcesu? Czemu się przyglądasz śledząc rozwój Dasha? Ważna jest dla ciebie wartość Dash wyrażana w Dolarach Amerykańskich?

Staram się nie śledzić cen zbyt często. Uważam, że oprócz analizy wykresów długoterminowych, śledzenie ceny jest mało pożyteczne. Statystki jakie uważam za najlepsze źródło informacji to liczba odwiedzin stron internetowych, oraz jakie kraje są najbardziej zainteresowane Dash (Chiny i Rosja są ostatnio źródłami największej liczby połączeń). Liczba aktywnych członków zespołu deweloperów również jest dla mnie ważna.

Jaka jest jedna funkcja wbudowana w Dash, która zaskoczyłaby użytkowników? Jakiś trik o którym nawet w miarę obeznany inwestor mógłby nie wiedzieć.

Istnieje naprawdę ciekawy sposób na wypłacanie dotacji lub płacenie innym za pomocą systemu Masternodów. Powiedzmy, że chcesz spłacić dług w wysokości 20 Dash. Możesz skonfigurować swój węzeł – który otrzymuje okresowe wynagrodzenie za świadczenie pewnych usług w sieci – w taki sposób aby sieć wypłacała wynagrodzenie nie tobie a osobie której winny jesteś pieniądze. Środki stworzone są przez blockchain i wysłane bezpośrednio do tej osoby zamiast ciebie.

Możesz zdradzić naszym czytelnikom jakie nowe funkcje masz zamiar wprowadzić w roku 2015? Czego powinniśmy się spodziewać od Dash w najbliższym czasie?

Moglibyśmy zrobić osobny artykuł na ten temat? Planuję coś naprawdę dużego co mogłoby być materiałem na osobny artykuł jeśli jesteś zainteresowany. Mogłoby to w całkowicie zdecentralizowany sposób rozwiązać problem zbierania funduszy na rozwój projektów i zarazem nie marginalizowałoby to głównych udziałowców.
Moja ciekawość została pobudzona.


Po za inwestowaniem w Dash, masz jakieś porady dla nowych inwestorów chcących wejść na rynek kryptowalut? Co radzisz osobom które są nowe na rynku kryptowalut? Co mówisz swojej rodzinie i przyjaciołom kiedy pytają się ciebie jak zacząć swoją przygodę z kryptowalutami?

Kryptowaluty są wicąż dość nowe i niebezpieczne. Na chwilę obecną to dalej jest ‘Dziki Zachód’ i musisz być bardzo ostrożny kiedy decydujesz komu ufać a komu nie. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić, zawsze sprawdzaj fakty i nie trzymaj swoich monet na giełdach.

To jest dokładnie to samo co Andreas powiedział mi w zeszłym tygodniu. Nie traktuj giełd jako portfela i wycofuj swoje fundusze jak tylko możesz. Miejmy nadzieję, że ludzie wezmą sobie porady ekspertów do serca.
Ostatnie pytanie: Gdzie widzisz Dash za pięć lat, czyli w roku 2020?


Do 2020 będziemy już mieli całkowicie sprawny system Masternodów i osiągniemy 100% decentralizacji. Powinniśmy też mieć portfele mobilne, dające możliwość bezpiecznego i natychmiastowego transferu środków bez potrzeby czekania na blockchain. Wraz z implementacją tych rozwiązań, naszym celem jest aby małe przedsiębiorstwa zaczęły akceptować Dash bezpośrednio przez urządzenia mobilne. Pozwoliłoby to klientom na kupienie czegoś i opuszczeniu sklepu po 10 sekundach jak tylko InstantX potwierdzi transakcję jako ważną.

Jedna rzecz, o której wspomniał oraz z którą również się zgadzam to , to, że Bitcoin potrzebuje konkurencji na rynku. Monopole są zawsze na szkodę klientom a Dash posiada wiele innowacji które mogą kryptowalutom wyjść tylko na dobre. Bitcoin może być lepszy a konkurencja dostarcza motywacji aby tak się stało. Konkurencja zmusza cię do poprawy i udoskonalenia swojego produktu lub usługi. Skupianie się tylko i wyłącznie na Bitcoinie nie jest zbyt dobrą strategią na dłuższą metę.

My w CCN nie możemy oferować porad finansowych, więc badaj rynek na własną rękę, ale jeszcze nie widziałem lepszej alternatywny do Bitcoina niż Dash. Jeśli potrzebujesz większej prywatności i innowacyjności nadającej monecie prawdziwą wartość, Dash jest dobrym punktem startowym. Sądzę, że dni Litecoina jako srebra do złota Bitcoina są już policzone. Z tego co widziałem to Dash jest po prostu lepszą walutą a czyż to nie jest to czego wszyscy chcemy?

Według mnie jest to po prostu najlepsza alternatywna kryptowaluta na rynku. W świecie, w którym prywatność i wolność stają się tylko pustymi słowami, to jest właściwa waluta we właściwym czasie. Wierzę że nadejdzie dzień w którym wszyscy będą potrzebowali trochę Dasha.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 kwietnia 2015, 05:39 przez AnarchicCluster, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: zbiges » sobota, 18 kwietnia 2015, 09:20

@AnarchicCluster
Bardzo dziękuję za tłumaczenie.
No cóż ja jak zwykle czepię się tego Waszego Evana.
Dla mas to pracowali Lenin i Stalin. Mam nadzieję, że Evan nie chce iść w ślady tych ludzi.
Określenie "masy" (w języku polskim) ma konotacje skrajnie pejoratywne.
Nie wiem jak jest w języku angielskim ale przypuszczam, że podobnie.
Użycie takiego słowa w takim "wizerunkowotwórczym" wywiadzie jest po prostu karygodne.
Ci ludzie (developerzy Dash) są aspołeczni albo robią to specjalnie.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: AnarchicCluster » niedziela, 19 kwietnia 2015, 05:30

Tak Evan użył zwrotu dla mas, chociaz zwrot ten ma lekkie zabarwienie komunistyczne to nie wydaje mi się aby użył go po to aby przemycić jakieś dwuznaczne odniesienie do ideologii lewicowej. Może lepiej by brzmiało jak by powiedział cos w rodzaju: dla zwykłego Kowalskiego (e.g. for average Joe)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: zbiges » niedziela, 19 kwietnia 2015, 10:26

Nawet nie o to mi chodziło. Tzn. nie chodziło mi o zabarwienie polityczne tego słowa. Bardziej o to jak Stalin traktował te "masy". Mnie słowo "masy" kojarzy się z bezkształtnym tłumem, pozbawionym woli i niegodnym szacunku. Wynika z tego, że Dash nie jest kierowany do mnie bo ja nie zaliczam siebie do "mas". Być może w angielskim to słowo ma nieco inne zabarwienie. Nie wiem. Możecie uważać, że użycie tego słowa jest nieistotne. Cóż, ja uważam inaczej.
Dash powoli staje się poważnym projektem. Takie słowa nie sprzyjają temu jednak.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: MusX » niedziela, 19 kwietnia 2015, 12:09

Przegieli ze zmiana nazwy i do tego na nazwe prawie identyczna jak istniejacy, ciekawy i aktywny projekt.
Jasniejsza przyszlosc im wrozylem pod poprzednia nazwa, ktora dobrze oddawala silne strony tego coina. A teraz to nawet nie jest coin tylko po prostu Dash. Ciekawe ile pump&dump z tego wyjdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: adam1226 » niedziela, 19 kwietnia 2015, 19:19

zbiges pisze:Nawet nie o to mi chodziło. Tzn. nie chodziło mi o zabarwienie polityczne tego słowa. Bardziej o to jak Stalin traktował te "masy". Mnie słowo "masy" kojarzy się z bezkształtnym tłumem, pozbawionym woli i niegodnym szacunku. Wynika z tego, że Dash nie jest kierowany do mnie bo ja nie zaliczam siebie do "mas". Być może w angielskim to słowo ma nieco inne zabarwienie. Nie wiem. Możecie uważać, że użycie tego słowa jest nieistotne. Cóż, ja uważam inaczej.
Dash powoli staje się poważnym projektem. Takie słowa nie sprzyjają temu jednak.
na Zachodzie ludzie nie sa tak uczuleni na to co zwrociles uwage, cala Europa i wiekszosc USA (poza pewnymi frakcjami Republikan) ma stosunek do tego co najwyzej chlodny..
Ale dobrze ze chociaz ktos sie interesuje jeszcze Dashem..

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: AnarchicCluster » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 07:50

MusX pisze:Przegieli ze zmiana nazwy i do tego na nazwe prawie identyczna jak istniejacy, ciekawy i aktywny projekt.
Jasniejsza przyszlosc im wrozylem pod poprzednia nazwa, ktora dobrze oddawala silne strony tego coina. A teraz to nawet nie jest coin tylko po prostu Dash. Ciekawe ile pump&dump z tego wyjdzie.
Z tego co się orientuję to Evan wykupił i zamknął projekt Dashcoin po to żeby przejąć tę nazwę. Sam Dashcoin niebył jakiś bardzo oryginalny. Niby anonimowy ponieważ zaimplementowali crypto notes ale istnieje co najmniej kilka innych altcoinów z crypto notes, więc nikt szczególnie po Dashcoin płakać nie będzie.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: SpartaN » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 13:19

adam1226 pisze:
zbiges pisze:Nawet nie o to mi chodziło. Tzn. nie chodziło mi o zabarwienie polityczne tego słowa. Bardziej o to jak Stalin traktował te "masy". Mnie słowo "masy" kojarzy się z bezkształtnym tłumem, pozbawionym woli i niegodnym szacunku. Wynika z tego, że Dash nie jest kierowany do mnie bo ja nie zaliczam siebie do "mas". Być może w angielskim to słowo ma nieco inne zabarwienie. Nie wiem. Możecie uważać, że użycie tego słowa jest nieistotne. Cóż, ja uważam inaczej.
Dash powoli staje się poważnym projektem. Takie słowa nie sprzyjają temu jednak.
na Zachodzie ludzie nie sa tak uczuleni na to co zwrociles uwage, cala Europa i wiekszosc USA (poza pewnymi frakcjami Republikan) ma stosunek do tego co najwyzej chlodny..
Ale dobrze ze chociaz ktos sie interesuje jeszcze Dashem..

Osób które się interesują DASHem jest dużo więcej :) Po prostu część się tutaj nie udziela, bo siedzi na forum dasha a część z natury jest małomówna :P

Na pewno pobudzą się gdy zacznie się ruch na btc i dash.


Dla mnie sytuacja wygląda na tej monecie coraz bardziej klarownie rozwój idzie w dobrym kierunku -> ciągły rozwój techniczny -> zwiększenie ekipy która pracuje nad pozostałymi aspektami kryptowaluty czyli PR, sprzedaż itp. Dash będzie mieć łatwiej niż btc bo btc przetarło szlak. Łatwiej będzie procesorowi płatności zaakcpetować kolejną monetę do obiegu niż gdyby miała to robić tylko dla 1 samego btc, np bankomat bitcoinowy w Wawie też ma mechanizm aby inne waluty można było wpłacać wypłacać. Po prostu na danej walucie musi zrobić się większy ruch - wolumen i najlepiej mniejsze wahania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 14:28

SpartaN pisze:Dla mnie sytuacja wygląda na tej monecie coraz bardziej klarownie rozwój idzie w dobrym kierunku -> ciągły rozwój techniczny -> zwiększenie ekipy która pracuje nad pozostałymi aspektami kryptowaluty czyli PR, sprzedaż itp. Dash będzie mieć łatwiej niż btc bo btc przetarło szlak. Łatwiej będzie procesorowi płatności zaakcpetować kolejną monetę do obiegu niż gdyby miała to robić tylko dla 1 samego btc, np bankomat bitcoinowy w Wawie też ma mechanizm aby inne waluty można było wpłacać wypłacać. Po prostu na danej walucie musi zrobić się większy ruch - wolumen i najlepiej mniejsze wahania.
Co do rozwoju i pobocznych aspektow.... portfel na androida ktory obsluguje darksend oraz natychmiastowe transakcje (InstantX) w sumie gotowy! :))
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg11140132

Poza tym Evan wspomnial ze szykuje cos ogromnego, mysle ze w przeciagu kilku tygodni posle oficjalne info co i jak....

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: AnarchicCluster » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 15:56

splawik21 pisze: Poza tym Evan wspomnial ze szykuje cos ogromnego, mysle ze w przeciagu kilku tygodni posle oficjalne info co i jak....
No ciekaw jestem co to może być. Wspomniał cos o sposobie zbierania funduszy, więc wydaje mi sie ze to musi być cos powiązanego z automatycznym przekazywaniem wypłaty za prowadzenie masternodow, komuś innemu. Ale z drugiej strony nie wydaje mi się żeby to bylo to ponieważ nie jest to aż takie rewolucyjne no i juz wspomniał o tym chociażby w tym artykule. Tak czy owak teraz jest dobry czas na kupno dasha ponieważ cena jest w miarę niska i istnieje spora szansa ze podskoczy za kazdym razem jak zostaną ogłoszone kolejne funkcje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 16:00

AnarchicCluster pisze:
splawik21 pisze: Poza tym Evan wspomnial ze szykuje cos ogromnego, mysle ze w przeciagu kilku tygodni posle oficjalne info co i jak....
No ciekaw jestem co to może być. Wspomniał cos o sposobie zbierania funduszy, więc wydaje mi sie ze to musi być cos powiązanego z automatycznym przekazywaniem wypłaty za prowadzenie masternodow, komuś innemu. Ale z drugiej strony nie wydaje mi się żeby to bylo to ponieważ nie jest to aż takie rewolucyjne no i juz wspomniał o tym chociażby w tym artykule. Tak czy owak teraz jest dobry czas na kupno dasha ponieważ cena jest w miarę niska i istnieje spora szansa ze podskoczy za kazdym razem jak zostaną ogłoszone kolejne funkcje
Prawda...
Najswiezsze info od Minotaura26, koles jest blisko zwiazany, nawet bardzo z projektem.

https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg11143631

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: AnarchicCluster » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 16:14

Wieś może Czy Minotaur26 na bitcointalk.org to Minotaur na dashtalk.org?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 16:20

AnarchicCluster pisze:Wieś może Czy Minotaur26 na bitcointalk.org to Minotaur na dashtalk.org?
Tak to ta sama osoba.
https://dashtalk.org/members/minotaur.247/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: maky » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 20:46

bioly pisze:IMO, projekt idzie w dobrą stronę. DevTeam jest aktywny, udzielają się w mediach i mają ambicję do dalszego rozwoju monety. Ciężko mi ocenić decyzję o zmianie nazwy. Na pewno "Darkcoin" niósł konkretne przesłanie, przez które mógłby mieć problemy z szerszą akceptacją. Teraz mamy nierozpoznawalne "DASH", jednocześnie wydaje mi się, że odpowiedni ludzie od promocji i PR są zdolni do stworzenia wokół tego marki, pozostaje kwestia czasu jaki będą na to potrzebować.
Trzeba dać czas aby nowa nazwa stała się rozpoznawalna.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: marcobit » wtorek, 21 kwietnia 2015, 00:38

bioly pisze:(...) Ciężko mi ocenić decyzję o zmianie nazwy. Na pewno "Darkcoin" niósł konkretne przesłanie, przez które mógłby mieć problemy z szerszą akceptacją. Teraz mamy nierozpoznawalne "DASH", jednocześnie wydaje mi się, że odpowiedni ludzie od promocji i PR są zdolni do stworzenia wokół tego marki, pozostaje kwestia czasu jaki będą na to potrzebować.
Wydaje mi się, że z tą zmianą marki nie jest tak źle. Trudno mi sobie wyobrazić kogoś kto zainwestował pieniądze w DRK/DASH i nie ma kontaktu ze społecznością po przez BCT, Twittera, FB, albo oficjalne forum. Ci którzy zaczną od DASH będą mieli mniejsze opory. Oczywiście cześć się niezgadzała z decyzją, albo nie podobała im się nazwa w tym mi, ale samą zmienę nazwy na tym etapie uważam za dobry pomysł. Osobiście uważam, że najlepsze jeszcze przed DASH, ponieważ obietnica technologi na jakiej wykręcił marketcap $60mln dopiero teraz jest zrealizowana, oczywiście można jeszcze poprawić co nie co, ale już jest nieźle. Ostatni spadek ceny jest wg mnie tymczasowym odpływem najbardziej aktywnego kapitału spekulacyjnego w inne miejsca, takie jak Crave (już po pompie), czy ARCH pompa trwa, zrzut może zbiec się w czasie z ogłoszeniem wprowadzania nowych funkcjonalności (2FA, iOS wallet, nowy Android wallet, albo to coś o czym Evan powiedział "I have something BIG" i wtedy będziemy atakować 0.03BTC. Ilość masternodów 24xx przy kursie 0.012xx wskazuje na stabilizację i względne bezpieczeństwo.

btw. na czym ARCH zrobił pompę?

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: AnarchicCluster » wtorek, 21 kwietnia 2015, 08:09

W pełni się zgadzam. Jest bardzo sporo miejsca na wzrosty Dash. Jeśliby wziąć pod uwagę aktywność zespołu i otwartość projektu to wydaje mi się, żę to jest najlepsza moneta dla tych co chcą inwestować long term. Bitcoin w koncu odejdzie do lamusa. Prawde mówiąc każdy kolejny altcoin który powstały po Bitcoinie jest w jakis sposob lepszy od Bitcoina a on sam żyje tylko dzięki network effect. Dash wprowadzając InstantX i Darksend stał się prawie idealną monetą do użytku codziennego. Nie oznacza to że w przyszłości nie będzie innych jeszcze bardziej innowacyjnych monet. Rynki z natury (jeśli nie skorumpowane przez regulacje) są bardzo dynamiczne, elastyczne i łatwo się dostosowują. Chociaż dążą one do ekwilibrium to nigdy go nie osiągają dlatego sądzę że jeszcze sporo będzie się działo w sferze krypto a Dash będzie wystarczająco innowacyjny aby nie pozostać w tyle.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: pm7 » wtorek, 21 kwietnia 2015, 08:25

"Tylko network effect" to jedna z największych sił. Zobacz choćby facebooka.
Co do "prawie idealna moneta do użytku codziennego" - przy tylu zmianach wprowadzanych co chwilę? Raczej nie.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: MusX » wtorek, 21 kwietnia 2015, 13:58

a wiadomo juz jaki to by mialo 3 literowy skrot? bo DSH juz uzywane

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: splawik21 » wtorek, 21 kwietnia 2015, 15:38

MusX pisze:a wiadomo juz jaki to by mialo 3 literowy skrot? bo DSH juz uzywane
DOGE tez ma trzy literowy skrot?
Just DASH.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dash chce być bezpośrednim konkurentem Bitcoina

Postautor: MusX » środa, 22 kwietnia 2015, 02:10

splawik21 pisze:
MusX pisze:a wiadomo juz jaki to by mialo 3 literowy skrot? bo DSH juz uzywane
DOGE tez ma trzy literowy skrot?
Just DASH.
sorry, ale DOGE to nie byl uznany skrot, juz chyby bardzej XDG

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości