Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitcoina

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitcoina

Postautor: AnarchicCluster » sobota, 24 stycznia 2015, 11:08

Jak Darkcoin rozwiązał problem z publicznym rejestrem Bitcoina.

22 Styczenń 2015
Autor: Paul Bleak (AKA ‘pbleak’^)
Tłumaczenie: AnarchicCluster (Napiwki mile widziane: XfubR6FJmwzASMdH9Av2Wd5CiMaAZdaGnv :) )


Ostatnie wydarzenia dostarczyły nam potencjalnych dowodów na coś, co każdy szanujący się internauta już od dawna podejrzewał. Nie, nie mam tutaj na myśli faktu, że władze wielu krajów świata zaczęły coraz bardziej interesować się Bitcoinem. To już wiadomo od dawna. Chodzi mi raczej o to, że korporacje używające Bitcoina zaczynają monitorować zachowanie swoich klientów, przez co upodabniają się do swoich kuzynów operującymi pieniądzem fiducjarnym. Niektórzy użytkownicy popularnego forum internetowego Reddit narzekają, na to, że Coinbase zaczął blokować ich na podstawie podejrzenia o to, że są użytkownikami stron hazardowych. Jednak jeszcze bardziej szokującym jest praktyka banowania użytkowników za to, że korzystają z serwisu localbitcoins. Obie te sprawy są ściśle ze sobą powiązane. Otóż Coinbase musi monitorować konta swoich użytkowników i tłumaczy te praktyki szeroko pojętym dostosowywaniem się do obowiązującego prawa (Coinbase znajduje się w Stanach Zjednoczonych). Jednakże, dla tych z nas którzy korzystają z kryptowalut zaczyna to wyglądać jak regulacja.

Już od dawna jesteśmy świadomi tego, że banki (i nie tylko one) trzymają szczegółowe dane o naszych finansach, a wiele korporacji tworzy bardzo rozbudowane profile naszych przychodów i wydatków, którymi z kolei mogą dzielić się z innymi. Zazwyczaj jest to nie do uniknięcia, chyba, że całkowicie zrezygnujemy z posiadania konta bankowego. W przypadku korporacji, sprawy maja się trochę inaczej. Tutaj jesteśmy bardziej skłonni dzielić się naszymi danymi przez branie udziału w programach lojalnościowych albo poprzez bezmyślne akceptowanie warunków umów i licencji.

Spójrzmy teraz na Bitcoina. Jest on zaprojektowany w taki sposób, że z założenia wszystkie transakcje muszą być widoczne i łatwe do sprawdzenia. Ponieważ rejestr transakcji Bitcoina jest publicznie dostępny a dzięki temu, że Coinbase wymaga potwierdzenia tożsamości użytkownika, to może on w bardzo łatwy sposób powiązać konta w sieci Bitcoin z prawdziwym imieniem i nazwiskiem oraz śledzić w jaki sposób ich klienci wydają swoje bitcoiny. To oznacza, że Coinbase zaczyna upodabniać się do czegoś w rodzaju banku bitcoinów albo przynajmniej jakiegoś rodzaju bazy danych. Przy takim obrocie spraw nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że firma ta zaczyna używać taktyk przypominających te z firm operujących pieniądzem fiducjarnym. Nie da się tego uniknąć, taka jest natura scentralizowanych baz danych. To jest również główny powód dla którego użytkownicy chcący zrezygnować z scentralizowanych rozwiązań powinni przyglądnąć się alternatywnym kryptowalutom, na przykład takim jak Darkcoin, który dzięki swojej nowatorskiej technologii DarkSend pozwala na pozostanie w pełni anonimowym. Jeśli jest on używany razem z innymi narzędziami do ukrywania tożsamości to sprawia on, że osoby posługujące się Darkcoinem naprawdę są nie do wytropienia i dzięki temu odzyskują swoją wolność, którą podobno miał dostarczyć Bitcoin.

Co więcej, można śmiało założyć, że historia z Coinbase nie jest ostatnią taką sprawą . Ostatnie lata pokazały nam, że jak już raz zacznie wdrażać się centralizacje w świecie online to rządy i korporacje natychmiast zaczynają z tego korzystać tworząc wzory zachowań i profile internautów. Jest niezmiernie ważnym, abyśmy my, zwolennicy prywatności online, praktykowali to co głosimy i korzystali ze zdecentralizowanych narzędzi oraz technologii, które same w sobie są wcieleniem wartości na których nam tak zależy. Darkcoin pozostaje jedną z niewielu opcji jakie są obecnie dostępne w tym coraz bardziej scentralizowanym świecie kryptowalut. Możliwe że nadszedł czas aby użytkownicy Coinbase ‘przeszli na stronę ciemności (get into the dark)’.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: maky » sobota, 24 stycznia 2015, 11:29

O, czytałem to w oryginale. Brawo za szybkie tłumaczenie! :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: kactech » sobota, 24 stycznia 2015, 12:21

Rozumiem że obraz przedstawia 2k dotowanych mieszkań dla masternodów których mieszkańcy raz dziennie wychodzą aby popisać coś na publicznej tablicy :)
Bohaterskie walczenie z największymi zaletami technologii Bitcoin prowadzi donikąd tworząc po drodze kolejne problemy. Anonimowości należy szukać poza łańcuchem a nie na nim.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Rozmowny
Posty: 144
Rejestracja: 15 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: programmerpeter » sobota, 24 stycznia 2015, 12:29

@kactech
Dlaczego, to prowadzi do nikąd?
Na razie DarkCoin jest ciekawszą walutą od BitCoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: maky » sobota, 24 stycznia 2015, 13:26

kactech pisze:Rozumiem że obraz przedstawia 2k dotowanych mieszkań dla masternodów których mieszkańcy raz dziennie wychodzą aby popisać coś na publicznej tablicy :)
Ja tam mam kilka takich mieszkań i jak na razie dopłacają mi do czynszu tyle, że jeszcze zostaje. ;)

kactech pisze:Bohaterskie walczenie z największymi zaletami technologii Bitcoin prowadzi donikąd tworząc po drodze kolejne problemy. Anonimowości należy szukać poza łańcuchem a nie na nim.
Poza łańcuchem? To jest myśl. Wymieniasz BTC na DRK na stronie shapeshift.io (bez rejestracji). Potem robisz miksowanie i znowu zamieniasz z DRK na BTC na tej samej stronie. I masz anonimowe BTC! ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: kactech » sobota, 24 stycznia 2015, 14:11

Nie mówię że cały DRK jest zły ale do prostego przerwania publicznego tropu wystarczy jednokrotne miksowanie. Wszystko ponad to jest przerostem formy nad treścią, nie zatrzyma zdeterminowanego tropiącego.
Ja tam mam kilka takich mieszkań i jak na razie dopłacają mi do czynszu tyle, że jeszcze zostaje. ;)
Smells like pyramid ;)
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: maky » sobota, 24 stycznia 2015, 14:40

kactech pisze:Smells like pyramid ;)
No proszę Cię... To samo mówią o BTC. :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: bartek6949 » sobota, 24 stycznia 2015, 16:25

To blokowanie jest bez sensu jak oni chcą to sprawdzać, np. wysyłam bitcoiny na giełde gram sobie, potem je wypłacam, ale okazało się, że wypłaciło mi bity innego użytkownika, w końcu jeżeli je pomnożyłem to tak musi być, a nawet przy stracie często, prawie zawsze dostaniemy inne bity niż te które wysłaliśmy, i okazuje się, żę te bity które otrzymałem były używane do gry w kasynie i co mam automatycznie blokade?

Nie ma szans na monitorowanie skuteczne i jednoznaczne powiedzenie, że to Ty grałeś, ktoś może Ci przesłać bity pochodzące z kasyna i co mamy wykluczone największe adresy??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: maky » niedziela, 25 stycznia 2015, 00:09

bartek6949 pisze:To blokowanie jest bez sensu jak oni chcą to sprawdzać, np. wysyłam bitcoiny na giełde gram sobie, potem je wypłacam, ale okazało się, że wypłaciło mi bity innego użytkownika, w końcu jeżeli je pomnożyłem to tak musi być, a nawet przy stracie często, prawie zawsze dostaniemy inne bity niż te które wysłaliśmy, i okazuje się, żę te bity które otrzymałem były używane do gry w kasynie i co mam automatycznie blokade?

Nie ma szans na monitorowanie skuteczne i jednoznaczne powiedzenie, że to Ty grałeś, ktoś może Ci przesłać bity pochodzące z kasyna i co mamy wykluczone największe adresy??
Możesz prościej bo nic nie rozumiem...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: bartek6949 » niedziela, 25 stycznia 2015, 01:39

Jak tu prościej napisać, że wysyłając na giełdę twoje bitcoiny trafiają do jednego wora z innymi, a przy wypłacie są brane "losowo" z niego i możesz otrzymać bitcoiny których historia jest "zła".

Oczywiście nie na każdej giełdzie tak jest, ale większości i jak twoje bitcoiny trafią do cold walleta to na pewno przy wypłacie otrzymasz inne.

"losowo"-zapewne najstarsze inputy aby było najtaniej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: maky » niedziela, 25 stycznia 2015, 08:30

Bity z giełdy to bity z giełdy a z kasyna to z kasyna. Przecież to akurat jest łatwo sprawdzalne. Jak ktoś do kasyna i z kasyna przelewa na Coinbase to ma problem.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Darkcoin jest rozwiązaniem dla publicznego rejestru Bitc

Postautor: mrosol » niedziela, 25 stycznia 2015, 09:00

kactech pisze:Bohaterskie walczenie z największymi zaletami technologii Bitcoin prowadzi donikąd tworząc po drodze kolejne problemy. Anonimowości należy szukać poza łańcuchem a nie na nim.
kactech pisze:Nie mówię że cały DRK jest zły ale do prostego przerwania publicznego tropu wystarczy jednokrotne miksowanie. Wszystko ponad to jest przerostem formy nad treścią, nie zatrzyma zdeterminowanego tropiącego.
Dokładnie. Różnica między DRK a BTC sprowadza się do tego, że w przypadku BTC o anonimowość musi się zatroszczyć klient, w przypadku DRK ta "odpowiedzialność" spada na serwer. W obu przypadkach ponoszony jest pewien koszt.

Prawdopodobnie obecnie lepszym sposobem zabezpieczenia anonimowości jest DRK, ze względu na powszechną wymianę kryptowaluty <-> fiaty.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości