"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2152
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » wtorek, 10 grudnia 2019, 07:38

Canis Lupus pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 07:14Może warto zamówić jakąś jednorazową analizę u dobrego cryptotradera, żeby fajnie określił poziomy sprzedaży.
O nie! tylko nie to!
Wolałbym sesję u cyganki z parkingu przy rzece w Bydgoszczy.

Canis Lupus pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 07:14Pomysłów z rozmnożeniem dashy żeby podbić ich cenę nawet nie komentuję.
Same się komentują:
He finally proposed a list of possible solutions to this issue, including shifting away from relying on proof-of-work mining for security.
https://dashnews.org/ryan-taylor-explai ... merchants/

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
Zejdziemy do zera?:

Obrazek
• Trading profesjonalny bez rejestracji (lewar 0-100) → www.BitMEX.com
☝ UWAGA! Inwestowanie lub spekulacja wiąże się z ryzykiem strat.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3807
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 07:51

@__kot__ Gdybyście nie robili nic poza Evolution i lobbowaniem odwrócenia japońskiego bana to mogłoby to zaprocentować podczas odwrócenia trendu giełdowego wobec BTC.
Karykatury POW w obecnej formie w ogóle mi nie żal. To nigdy nie miało tak w założeniu wyglądać, że są 2-3 poole w Chinach które maja 95-98% sieci, nawet nie wnikam(ale chętnie poznam info) ilu jest obecnie producentów sprzętu ASIC dla dash i jaka jest szacunkowa struktura własności koparek w sieci Dash.
Trzeba sobie tez zdawać sprawę że POS-a zrobi również w 2020 ETH i zadać pytanie dlaczego ktoś miałby używać płacidła DASH - niestabilnego , niepłynnego z powodu niskiej kapitalizacji ze środka listy CMC zamiast tego z TOP3, jesli znacie odpowiedź to skupcie się na modernizacji która da argument "za".

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
@Canis Lupus to trochę nie tak bo dash jest ponadprzecietnie przeceniany wobec BTC, spadł na CMC z TOP 5 do obecnej słabej pozycji jesli chodzi o kapitalizację i reputację , bardziej o to chodzi niz o wartość bezwzgledną wobec $

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 826
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:01

ale na bańce podjechał z 0,01 do 0,1 BTC przy rajdzie bitka. Przecież to wahadło, poleci "za bardzo" w jedną stronę więc potem poleci w drugą i tyle.
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:06

@Canis Lupus no nie bardzo o tym mowa, DASH był na dosyć wysokich lokatach popularności i kapitalizacji jeszcze przed bańką 2017, był realnym konkurentem dla LTC, obecnie DASH ma wielokrotnie mniejsze znaczenie niż BinanceCoin ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 826
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:12

urósł x10 w stosunku do BTC podczas bańki, musi odchorować. O tym mowa.
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Początkujący
Reputacja: 322
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adiqq » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:16

To może z mojej perspektywy - jak zaczynałem tworzyć swój portfel na długie HODL, to słuchałem tutaj weteranów forum i dałem tam pewne i sprawdzone pozycje, w tym DASH. Z perspektywy czasu, to był prawdopodobnie błąd, z drugiej strony bardzo cenna nauka, która niewiele kosztowała :)
Gdyby nie fakt, że jesteśmy prawdopodobnie w przededniu odbicia, to już jakiś czas temu ciąłbym straty na tej inwestycji.
Kto się nie rozwija, ten się cofa, a parząc na pozycje w CMC teraz i 2 lata temu to dla mnie sprawa jest oczywista. Rozwój tak nie wygląda....skoro fundamenty są takie super, to znaczy że coś innego zawiodło....
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 grudnia 2019, 08:44 przez adiqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:24

Canis Lupus pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 08:12urósł x10 w stosunku do BTC podczas bańki, musi odchorować. O tym mowa.

Mowa raczej o względnej słabości DASH.
Siła relatywna DASH jest żadna, dlatego przesuwa się systematycznie w dół kapitalizacji.
Moim zdaniem subiektywnym jest to efekt znudzenia oczekiwaniem na EVO, którego defacto nie będzie, bo już zdaje się nawet takie pojęcie jest nieaktualne...
Szkoda tylko, że lekarstwem na to znudzenie ma być lifting wałka rozrządu.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:35

adiqq pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 08:16skoro fundamenty są takie super, to znaczy że coś innego zawiodło....

niekoniecznie zawiodło, dash jest dostępny na dźwigni, nie tylko na giełdach ale organizowane były kredyty na zakup MN poza giełdą. Dash jest niepłynny a każde wymuszone zamknięcie pozycji to cegła 1000dash zrzucona na otwarty rynek. W obiegu jest o wiele mniej monet dash niż monet btc, biorac pod uwagę że połowa jest mrożona w MN to ze 3x mniej wiec zrzuty 1000dash to jakby jednorazowe zrzuty 3000 btc, ale efekt jest wzmocniony dodatkowo wielokrotnie bo btc jest płynny a dash nie.
Jakaś część spekuły to zrozumiała i shortowała dasha, jak się trend rozpędził to tudno go zatrzymać (to działa w obie strony - na hossie też). Na tej podstawie widzisz że czynników moze być wiele.
Wielokrotnie zwracałem uwagę na mozliwe konsekwencje mrożenia połowy bazy monetarnej w pakietach aż po 1000 BTC, @__kot__ nigdy tego nie brał pod uwagę. Może teraz jak szukają reform to mogliby to ze specjalistami od funduszy hedgingowych przedyskutować.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1525
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:43

mecenas pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 08:24Moim zdaniem subiektywnym jest to efekt znudzenia oczekiwaniem na EVO, którego defacto nie będzie, bo już zdaje się nawet takie pojęcie jest nieaktualne...
Czym jest Evo Twoim zdaniem?
Dash Core Group
dash.org

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » wtorek, 10 grudnia 2019, 08:55

__kot__ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 08:43Czym jest Evo Twoim zdaniem?
Czymś co zostało wbite w świadomość hodlerską i multiplikowane w czasie.
Oczywiście nie o nazwę się rozchodzi (choć sama nazwa jest wbrew pozorom ważna) bo to swoisty link rzeczywistość - umysł.

Rynek wciąż czeka na DashPay a dostaje manipulacje wsteczne.
Wiem, wiem, zespół ciężko pracuje... tylko po co dokłada sobie pracy grzebiąc w rozrządzie, skoro cel był wcześniej jasno określony? Ale co ja tam wiem... odpuszczam, niech rzeczy dzieją się swoimi torami... mieliśmy lecieć na Księżyc z technologią a wciąż grzebiemy w silnikach głównego ciągu... to takie niebezpieczne, nie chcę na to patrzeć. :arrow:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 09:20

ciekawym wydarzeniem jest też romans blockchaina ETH2.0 z tokenami ZEC/ZEN info dla inwestorów, że następuje umonienie konkurencji (jesli by ktoś rozpatrywał konwersję dash/zec), w sumie oba projekty wzgledem BTC są równie mocno osłabione, żaden nie odjechał(zen odjechał) więc można dywersyfikować jesli ktos kisi dasha.
Zec i Zen jest pod płaszczykiem decyzyjnym i w kieszeni u DCG (jak używam tej nazwy to chodzi zawsze o Digital Currency Group).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 10 grudnia 2019, 09:37

@mecenas A co robić jeśli silnik ciągu jest skierowany do góry? Dolecisz tak na swój Księżyc? Nie sądzę.
DashPay pojawi się wkrótce - to chyba było jasno przekazane, prawda? Najpierw platforma a gdy ta będzie w pełnie przetestowana to wrzucamy DashPay.

Ja rozumiem zgorzknienie i rozczarowanie ceną (sam jestem rozczarowany) ale pisanie o manipulacjach to przesada.

Chwilowo odpuszczam bo dyskusja robi się absurdalna i emocjonalna. Nikt dotąd nie podał mi argumentów za pozostawieniem stanu taki jak jest. To, co pisaliście to „fundamenty fundamentów” lub „świętość” czy porównania do silników. To nie argumenty tylko emocje - na emocjach projektu prowadzić się nie da.

Dodano po 20 minutach 53 sekundach:
Defacto pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 02:41Przeszło bez echa bo przypuszczalnie agencja marketingowa opłacana przez DCG dała ciala
Przecież my nie mamy agencji marketingowej. Nie stać nas po prostu. Jest agencja PR, która nam pomaga ale przecież sam fakt pracy z agencją PR nie daje dostępu do dziennikarzy i publikacji. Poza tym sam wiesz jak sprawa wygląda - Dash jest pomijany w newsach. No chyba, że są to newsy negatywne - wtedy nawet nikomu się nie chce sprawdzać czy to prawda czy nie - publikują.
Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:24

__kot__ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 09:58Dash jest pomijany w newsach. No chyba, że są to newsy negatywne
popatrz Coindesk, media zależne od DCG(https://dcg.co/portfolio/ czyli lansujące BTC) a piszą i negatywnie i pozytywnie: https://www.coindesk.com/tag/dash

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41

__kot__ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 09:58DashPay pojawi się wkrótce - to chyba było jasno przekazane, prawda?

Tutaj może być problem z zaufaniem. Wiem, że wcześniejszy roadmap był źle oszacowany, jeszcze wcześniejszy też itd. itp., ale ludzie potrzebują czegoś bardziej konkretnego.
Niektórzy na to wkrótce czekają już od 2016 roku.

DCG miało być osobami, które robią to co wymyślił Evan + to co MN przegłosują, teraz tego co widzę, wygląda to trochę jak lobbyści, którzy są głośniejsi. Do tego trochę słabo wygląda to, że oczekujesz, że będą dawać argumenty dlaczego to jest dobre, gdzie Ty w tym czasie jeszcze nie podałeś dlaczego to jest złe.

Zanim zacznie się dyskutować na ten temat na większą skalę DCG powinno podać plusy i minusy, aby każdy był świadomy nad czym głosuje, bo nie oszukujmy się, sporo MN jest traktowane jako lokata przez osoby, które zagłosują przez pryzmat "Aha, MN będą dostawać więcej - no to klikam, na 'tak'".

Sam nie mam pojęcia jaka jest różnica między PoW, a PoS. Jedynie wiem, że górnicy mają nic/mniej dostawać, a MN więcej - czytając ten temat nic innego się nie dowiedziałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 844
Reputacja postu: 
2

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41

__kot__ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 09:58Ja rozumiem zgorzknienie i rozczarowanie ceną (sam jestem rozczarowany) ale pisanie o manipulacjach to przesada.
IMHO rynek czeka na coś konkretnego czego można dotknąć. Zabezpieczenie przed atakiem 51% jest świetne. Ja to wiem. Ty to wiesz jeszcze lepiej niż ja. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to jednak nieodczuwalne. To tak jakby wymienić poduszki powietrzne w aucie na takie z 50% lepszą skutecznością. Poczujesz różnicę? Nie. A przyrost mocy poczujesz? ;)

Reasumując. Konferencje. Spotkania. Sprawozdania kwartalne. Chylę czoła ale przeciętny użytkownik czeka na nawet najprostszy i najgłupszy konkret.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:56

maky pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41abezpieczenie przed atakiem 51% jest świetne. Ja to wiem. Ty to wiesz jeszcze lepiej niż ja. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to jednak nieodczuwalne.

Ta innowacja była kluczowa i może Kowalski nie docenia ale jak jakiś fundusz inwestycyjny który przebija Kowalskiego x100 ryzykuje większe środki to robią analizę i mają do dyspozycji specjalistów. Nie dziwię się że było to priorytetem, POW w Dash jest "niepewne", atak względnie tani, negatywne nagłośnienie w mediach pewne i do tego mozliwość shortowania na giełdach.

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » wtorek, 10 grudnia 2019, 11:41

Pytanie z ciekawości - dlaczego nie ma takiego portfela (może jest, a nie widziałem), że zakładam konto i mogę sobie przez niego spokojnie dokupić Dasha? Nie mówię nawet o tym jakby tam podczepić płatność typu przelewy24.

Jakiś czas temu znajomy chciał dokupić Dasha i w sumie większość szybkich "kantorów" ma opinie scammów, a nie chciał kupować niczego ze strony z za granicy.
Na szczęście mieszkał w mieście gdzie był bitomat i to go uratowało.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 844
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2019, 11:58

Nick_z_blendem pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 11:41Jakiś czas temu znajomy chciał dokupić Dasha i w sumie większość szybkich "kantorów" ma opinie scammów, a nie chciał kupować niczego ze strony z za granicy.
Ciekawe czy używając BLIK-a dało by się poprowadzić zautomatyzowaną sprzedaż DASH?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 10 grudnia 2019, 12:39

Nick_z_blendem pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41DCG miało być osobami, które robią to co wymyślił Evan + to co MN przegłosują, teraz tego co widzę, wygląda to trochę jak lobbyści, którzy są głośniejsi. Do tego trochę słabo wygląda to, że oczekujesz, że będą dawać argumenty dlaczego to jest dobre, gdzie Ty w tym czasie jeszcze nie podałeś dlaczego to jest złe.

Zanim zacznie się dyskutować na ten temat na większą skalę DCG powinno podać plusy i minusy, aby każdy był świadomy nad czym głosuje, bo nie oszukujmy się, sporo MN jest traktowane jako lokata przez osoby, które zagłosują przez pryzmat "Aha, MN będą dostawać więcej - no to klikam, na 'tak'".

Wszystko było wyjaśnione przez Ryana podczas transmisji ze Scottsdale - zachęcam aby się zapoznać z materiałem:

Nick_z_blendem pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 11:41Pytanie z ciekawości - dlaczego nie ma takiego portfela (może jest, a nie widziałem), że zakładam konto i mogę sobie przez niego spokojnie dokupić Dasha? Nie mówię nawet o tym jakby tam podczepić płatność typu przelewy24.

Mobilne portfele Dash mają zintegrowane Uphold. Poza tym również jest kilka opcji dostępnych lecz ostatnie naciski na AML/KYC bardzo ograniczyły wygodę używania i dostępność tych rozwiązań. Teraz nawet głupi ATM to droga przez mękę.
Dash Core Group
dash.org

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 208
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » wtorek, 10 grudnia 2019, 15:43

Canis Lupus pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 07:14Pomysłów z rozmnożeniem dashy żeby podbić ich cenę nawet nie komentuję.
Trzeba się trochę mocniej pochylić nad tematem, żeby zrozumieć o co tak na prawdę chodzi (celem nie jest sztuczne podbijanie ceny, a użyteczności). Nie jest to tak trywialna i bezpodstawna propozycja jak by się na pierwszy rzut oka mogło wydawać.

Satoshi Nakamoto proponował identyczne rozwiązanie (chodzi o przesunięcie przecinka w prawo np: 1,00000000 Dash = 1000,00000 Dash)

Polecam dla lepszego zrozumienia na początek te 7 stron wątku na stronie forum dash: https://www.dash.org/forum/threads/dash ... plit.9611/

Wróć do „Dash”