"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » sobota, 20 listopada 2021, 08:33

Fiat-money jest dużo bardziej użyteczny. Za darmo możesz przenieść PLNy na 'chainie' banków i nie musisz nawet wymieniać w bitomacie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Kutalisk » sobota, 20 listopada 2021, 08:40

@mecenas FIAT-money jest dużo bardziej użyteczny. Dlatego, (obok TRX) też są dostępne w sieci shitcoins club. Ale DASH już nie uświadczysz. "I nie MOŻESZ nawet wymieniać w bitomacie".

Zaczynam się tu czuć jak w wątku o LSK.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3884
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » sobota, 20 listopada 2021, 09:22

@Kutalisk Pewnie nie czytałeś - wiele razy tu pisałem, że my nie koncentrujemy się na aspekcie spekulacyjnym. A te bitomaty mają służyć właścicielem do zarabiania prowizji z wymiany na fiat. To niekoniecznie nasz cel. My robimy płatności krypto. Cel pt. "Więcej fiatow" to niekoniecznie ten projekt.
Nie ma nic złego w tym, że chcesz zarobić fiaty. Dash jednak może nie być najlepszym środkiem by taki cel realizować.

Jeśli Shitcoins.club usunęli Dash to ich sprawa - najwyraźniej nie spełniał ich założeń biznesowych. Nie ma co snuć teorii jak, dlaczego itd.
Zapytamy - jak odpowiedzą to będę wiedział i się wiedzą podzielę.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » sobota, 20 listopada 2021, 10:25

Nie wiem jak inne giełdy, ale Kraken kolejny raz podniósł opłatę za wypłatę usdt po sieci Ethereum do 20 dolarów (podobnie USDc) Jeszcze pare miesięcy temu było to 1,5 USD. Wypłata usdt po sieci trona dalej kosztuje 2,5 dolara.

Handel dolarem ma jeden z największych wolumenów na rynku = prawie każdy handluje do dolara lub do btc. Po co shity mieliby trzymać dasha, który wymaga dodatkowej konwersji z danej waluty do niego, wysłania i znowu wymiany? Większość ludzi i tak handluje w którymś momencie do usdt, a że kontrakty na Ethereum są coraz droższe, to wprowadzili trona. Dzięki temu cała masa ludzi może dalej sensownie wysyłać pare stówek na bitomat. Wymieniając 300zl, zje mi teraz kilkadziesiąt za wysyłkę dolarów po sieci eth. Do tego prowizja sieci. Wysyłając dolara po tronie, zje mi pare złotych. A jeszcze dolar nam wzrósł ostatnio, wiec już wgl strasznie drogi jest usdt erc20.

Ot cała filozofia, wystarczy policzyć. Rzecz jasna można powiedzieć: mogli dodać trona oprócz dasha lub tez ludzie mogą wysyłać dachem zamiast dolarem. Ale jak mówiłem, o dolarze wie każdy nowicjusz, a o dashu żodyn. Czemu więc shity mieliby promować dasha, podczas gdy przechodzi im dolarowy zarobek koło nosa? A czemu usunęli zamiast dodać kolejny? Być może nikt nie korzystał i się im nie opłaca, może nie maja miejsca tego już nwm.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adiqq » sobota, 20 listopada 2021, 10:30

__kot__ pisze: sobota, 20 listopada 2021, 09:22To niekoniecznie nasz cel. My robimy płatności krypto.
Ale zdajecie sobie sprawę (pisze w liczbie mnogiej, bo mam na myśli Team jako całość) - że dzisiaj to droga donikąd ?
I że to co było świetnym pomysłem 3-4-5 (niepotrzebne skreślić) lat temu dzisiaj już może być nieaktualne?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » sobota, 20 listopada 2021, 11:10

__kot__ pisze: sobota, 20 listopada 2021, 09:22usunęli Dash to ich sprawa
Nic na tym świecie nie istnieje samoistnie tylko w relacji i ścisłym powiązaniu wzajemnym do czegoś, usunęli i to rzutuje na wartość projektu. Jeśli cała ekipa Dash ma takie nastawienie to może któregoś dnia Amanda wypromuje slogan >>DASH-nie dla spekulantów<< i wyjaśni im: Spekuło, odpuść zakup DASH bo przeszkadzasz w lokowaniu kapitalizacji naszego projektu poniżej TOP100.
Wyłączenie dasha z największej europejskiej sieci bitomatów to co najmniej równoznaczny cios dla marki jak ban w Japonii. Programiści weźcie sobie wolne, rynek powiedział przecież że Wasza mrówcza praca nie daje efektu w postaci popularyzacji projektu a za te uwolnione środki zatrudnicie speca który sprawi że dash np. pojawi się ponownie w bitomatach.

Dodano po 6 minutach 25 sekundach:
Coca-cola , ten globalnie kolportowany syf, farbowany cukier z wodą pchany niemal za cenę wyciskanego soku z owoców to jest tylko i wyłącznie wartość zbudowana na marketingu , Dogecoin to tylko marketing, jest nieporównywalnie mniej włożonej pracy programistycznej niż u Was a jest w TOP10, taki jest nasz świat , widzisz że marketing zadziałał na masy nawet w kwestii największej w historii wydmuszki, czyli "pandemii"
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3884
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » sobota, 20 listopada 2021, 11:58

@koparki
A czy obecność Dash w tej sieci cokolwiek zmieniała?
Bo na moje oko to rzeczywistość nie potwierdza Twoich też.

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
adiqq pisze:
__kot__ pisze: sobota, 20 listopada 2021, 09:22To niekoniecznie nasz cel. My robimy płatności krypto.
Ale zdajecie sobie sprawę (pisze w liczbie mnogiej, bo mam na myśli Team jako całość) - że dzisiaj to droga donikąd ?
I że to co było świetnym pomysłem 3-4-5 (niepotrzebne skreślić) lat temu dzisiaj już może być nieaktualne?
Tak. Zdajemy sobie również sprawę, że strategia podążania za aktualnie popularnym hypem to droga do nikąd.
To nie strategia.
Czas pokaże czy się mylimy czy nie.

PS. Ja DOSKONALE rozumiem o czym piszecie i srogo wewnętrznie optuję za przycgylniejszym spekulantom Dashem. Jednak wpływu na zewnętrzne firmy i partnerów nie mam żadnego .
Nie musicie mnie przekonywać do podstaw logiki Obrazek

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » sobota, 20 listopada 2021, 14:33

Jak dla mnie jest różnica między robieniem zamieszania pod spekulację, a zupełnym brakiem marketingu, który ma Dash.
Jeśli chcecie zrobić płacidło - mówcie o tym.
Evolution niby już niebawem, a nikt nic o tym nie wie (nie licząc jakiś tweetów czy info na stronach dla fanatyków Dasha).

No chyba, że Dash ma być płacidłem między fanatykami - to wtedy po co robić go na wzór PayPala, który ma być intuicyjny? Po co robić nazwy użytkownika?
Fanatycy poradzą sobie z walletami itd.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 20 listopada 2021, 15:13

Cryptopay odpowiedział
It’s a business decision. We’ve added DASH as a part of an experiment with a limited functionality. And today we’ve decided to stop supporting it.

Right now, I don’t have any ETA and cannot tell you whether we will bring it back to Cryptopay soon 😔
Reply in our Messenger

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Dar0 » niedziela, 21 listopada 2021, 10:23

__kot__ pisze: sobota, 20 listopada 2021, 09:22że my nie koncentrujemy się na aspekcie spekulacyjnym. A te bitomaty mają służyć właścicielem do zarabiania prowizji z wymiany na fiat. To niekoniecznie nasz cel. My robimy płatności krypto.
To jest utopia. Praktyczny obieg może wyglądać mniej więcej tak:

dash <-> dash
Co z tego ze zrobicie najlepszą krypto do płatności skoro żeby ten system dobrze działał wymagane jest trzymanie dash a to długodystansowo jest nie opłacalne i duzo bardziej ryzykowne w porównaniu z trzymaniem btc.

Btc -> dash <-> dash ->btc
Tak wyglądał by bardziej realny rynek płatności. Np. kupujesz za btc tyle ile potrzebujesz na tydzień/miesiąc dash i nim płacisz tak samo w odwrotna stronę jak trzymać zamierzasz powyżej miesiąca to po odebraniu dash zamieniasz na btc.
W takim modelu jest kilka poważnych zagadnień czy dash byłby w ogolę w tym potrzebny? Jeśli potrzebny to czemu to musi być dash a nie inna krypto? Konkurencja jest tu duża, dash ma swoje atuty i ileś rynku płatności może zgarnąć. Największym zagrożeniem tutaj jest LN bo jeśli to by dobrze działało i było by popularne to praktycznie żaden alt nie jest potrzebny w tym modelu.

Fiat-> dash <-> dash -> fiat
Tu jest tez zapewne pewna nisza do zagospodarowania ale trzeba wziąć pod uwagę konkurencje innych altów i to ze niestety jak rozumiem teem dash nie skupia się na rynku fiat <-> dash wiec może być tu problem jeśli wpadniemy w spirale braku płynności i miejsc wymiany do i z fiat.

Podsumowując skupianie się na dash <-> dash jest utopijne, trzeba patrzeć szerzej. Dobrze jest mieć jakiś atut w dash <-> dash żeby wyróżnić się na tle innych altów ale trzeba tez pamiętać ze samo to całkowicie nic nie daje a wręcz może doprowadzić do upadku.

Znacie jakiś alt co z top 10 spadł poniżej top 100 a później się odbił znowu do top 10 ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3884
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » niedziela, 21 listopada 2021, 11:28

@Dar0
Zupełnie nie zrozumiałeś o czym pisałem.
Podałeś przykłady spekulacyjnej wymiany jednej waluty na drugą.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Dar0 » niedziela, 21 listopada 2021, 13:36

__kot__ pisze: niedziela, 21 listopada 2021, 11:28Podałeś przykłady spekulacyjnej wymiany jednej waluty na drugą.
Mi się wydaje ze zrozumiałem, mówisz ze skupiacie się na płatnościach czyli jak rozumiem na dash <-> dash i wszystko było by fajnie gdyby ludzie traktowali dash jako walutę bazową wtedy się obracamy w tym ekosystemie i wszystko śmiga ale tak nie jest i nie będzie.

Waluta bazową dla świata jest fiat a dla mikro społeczeństwa krypto bazą jest btc wiec cokolwiek tworzysz trzeba zakładać wyjście i powrót do bazy wtedy dopiero to się spina jako całość. Samo skupianie się na dash <-> dash nawet jeśli będzie perfekcyjne nic nie da.


__kot__ pisze: niedziela, 21 listopada 2021, 11:28Podałeś przykłady spekulacyjnej wymiany jednej waluty na drugą.
W jakim sensie spekulacyjnej? Jeśli trzymasz bazowo fiaty albo btc i co tydzień kupujesz ileś dash żeby wykorzystać to do płatności(i na odwrót to co tobie zapłacą w dash zamieniasz na fiat albo btc) to to jest spekulacja?

Bo ja nie rozumiem tego podziału na spekulacje i nie spekulacje. Dla mnie każdy który ma jakiś majątek jest spekulantem czy tego chce czy nie chce. Jakoś zarządza tym majątkiem stara się zyskać (lub nie stracić lub stracić mniej). Nie spekulantem może być tylko ktoś kto żyje z dnia na dzień i to w sensie dosłownym co zarobi to wyda na bieżące potrzeby i tyle(chociaż nawet i tu można coś przyspekulować np. kupując taniej dany produkt w biedronce a inny w lidlu).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » niedziela, 21 listopada 2021, 13:45

Jedyne zastosowanie płatności DASH w tej chwili to:
-> fiat -> DASH -> zakup -> profit (upusty)

Nie ma absolutnie żadnego innego powodu, dla którego ktoś miałby trzymać DASH i płacić DASH.
Pomijam kraje z wysoką inflacją. Ale nawet tam musiałby być ona wyższa niż możliwa strata przy spadku DASH.
Każdy kto ma policzalną ilość krypto a więc liczy pieniądze, które wydaje najpierw wymieni krypto na fiaty po najwyższym w jego mniemaniu kursie i dopiero potem zapłaci w realu.
Tak robię ja i wszystkie osoby, które znam.

Dlatego właśnie wszyscy czekają na wypuszczenie platformy aby przekonać się czy to coś zmieni inwestycyjnie czy nie. Jeśli okaże się, że produkt jest niszowy i nie będzie popytu na DASH to inwestorzy będą pozbywać się akcji. A akcjami w krypto są ETH, AVAX a w przypadku systemu DASH sam DASH.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adiqq » niedziela, 21 listopada 2021, 13:59

@maky -mam takie samo zdanie - to ty chyba kiedyś dawno temu pisałeś o stablu na DASH prawda? Bez czegoś w rodziaju stabla, nie widzę DASH jako płacidła. A w sumie żadnego innego coina.
Wg mnie - musi to być stablecoin - zrobiony na sieci która jest tania w przesyle.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » niedziela, 21 listopada 2021, 16:17

adiqq pisze: niedziela, 21 listopada 2021, 13:59Wg mnie - musi to być stablecoin - zrobiony na sieci która jest tania w przesyle.

Tu chodzi o mentalność/psychologię ludzką. Ja już pomijam aspekty policzalne.
Kupujesz coś za DASH a wieczorem widzisz, że mogłeś poczekać i miałbyś 10% w kieszeni.
Tak to niestety działa.
Masz krypto -> wymieniasz "na górkach" na fiat -> robisz zakupy.
I w tej sytuacji cała otoczka DASH-a (przyznajmy to szczerze - technologia jest super) nic nie znaczy.
Zakupy DASH-em robią kryptoentuzjaści. Nie widzę nigdzie danych potwierdzających wzrost użycia DASH-a jako płacidła. A przecież wystarczyłby wykresik od procesora płatności. Widać to pewnie tajemnica handlowa.

Tak. Stable na DASH, które działałoby jak sam DASH byłoby genialne.
Jestem jednak przekonany, że to nie jest wykonalne technologicznie jako element protokołu (wykonalne jest tylko zbyt dużo byłoby tu kombinowania z emisją i utrzymaniem PEG-u). Odpada.
Jako stable w ramach platfromy - nie mam pojęcia. Problemy PEG-u i emisji pozostaną a czy będzie to mogło działać jak instantsend DASH to wie pewnie kot (pewnie tak).

Tak na marginesie to kto ma pojęcie czemu będzie służyć platforma, na którą wszyscy czekają? ;)
Kto wie (poza kot-em) niech napisze.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Dar0 » niedziela, 21 listopada 2021, 16:24

maky pisze: niedziela, 21 listopada 2021, 13:45Nie ma absolutnie żadnego innego powodu, dla którego ktoś miałby trzymać DASH i płacić DASH.
Pomijam kraje z wysoką inflacją. Ale nawet tam musiałby być ona wyższa niż możliwa strata przy spadku DASH.
Nie tylko inflacja musiała by być wyższa ale tez dash musiał by mieć jakieś przewagi w hodlowaniu nad bitcoinem.

Bo np. jeśli ktoś z powodów inflacyjnych podejmie decyzje przejścia w krypto to naturalnym wyborem jest bitcoin, można tez rozważyć kolejna decyzje przejęcia w całości lub w części w alty(chociaż ciężko znaleźć argumenty za hodlowaniem altów zamiast btc). Jeśli już podejmie się decyzje pójścia w alty to czeka kolejna decyzja czy tym altem ma być dash w całości lub w części.

Ciężki temat z tym żeby ktoś z powodów inflacyjnych świadomie wybrał dash jako zabezpieczenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » niedziela, 21 listopada 2021, 16:28

Dar0 pisze: niedziela, 21 listopada 2021, 16:24Nie tylko inflacja musiała by być wyższa ale tez dash musiał by mieć jakieś przewagi w hodlowaniu nad bitcoinem.

Może źle to ująłem. W moich rozważaniach DASH to taki stablecoin. Nie jest nim. Porównanie z cyfrowym złotem pomijam.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » niedziela, 21 listopada 2021, 19:29

W sumie to nadal uważam, że strasznie nietrafiona nazwa - Dash.
Spróbuj wyszukać jakieś info na temat Dasha - albo wyskoczy kamerka do samochodu albo skille do gry albo teraz nawet szybciej wyskoczy jakiś Doge Dash xD
Ah, no i do tego niektórzy mylą Dasha z Dascoin.

Najchętniej zacytowałbym panią Barbarę Kurdej-Szatan z twittera.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » niedziela, 21 listopada 2021, 20:00

Nick_z_blendem pisze: niedziela, 21 listopada 2021, 19:29Spróbuj wyszukać jakieś info na temat Dasha - albo wyskoczy kamerka do samochodu albo skille do gry albo teraz nawet szybciej wyskoczy jakiś Doge Dash xD
Zgłaszałem ten "bug" marketingowy od początku. Prawdopodobnie tylko deweloperom i fanom oraz ludziom którzy mają nawyki szukania informacji o kryptowalutach wyskakuje TEN kryptowalutowy dash na pierwszej pozycji w googlu , bo wyszukiwarka spersonalizowała im wyniki potencjalnie dla nich interesujące. Trzeba sobie eksperymentalnie wyszukać na zupełnie nowym komputerze i zupełnie nowym systemie operacyjnym lub z kompa Cioci która czyta tylko pudelka i onet , wtedy zainteresowani zauważyliby może ten błąd , można by zmienić nazwę na DASHPAY ,bo jak można coś takiego nazwać często stosowanym słowem powszednim :roll:

Duckduckgo przekierowuje mi słowo "dash" dodając bez mojej woli uzupełnienie zapytania o słowo "cryptocurrency" dając taki wynik: https://duckduckgo.com/?t=lm&q=dash&ia=cryptocurrency pewnie to też jest związanie z unikalnym odciskiem palca jaki ma w internecie mój komp i przeglądarka
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 24 listopada 2021, 19:45

Chcieliście marketingu? No to się zaczyna....

https://coinquora.com/dash-launches-a-t ... ashdirect/

https://www.investing.com/news/cryptocu ... ct-2689618

Wypatrujcie też artykułu z CoinDesk & BTC-ECHO 😉

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości