"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: powered » sobota, 24 marca 2018, 01:06

XCoin, DarkCoin, Digital Cash, Dash tak już zawsze będzie miał? Znowu zmiana loga? A kiedy zmiana nazwy?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » sobota, 24 marca 2018, 05:32

@splawik21, dlaczego portfel dasha zniknął z google play?

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Defacto » sobota, 24 marca 2018, 06:00

Bit-els pisze:@splawik21, dlaczego portfel dasha zniknął z google play?
Przypuszczalnie nie zniknął. Chodzi pewnie o to, aby ludzie ściągnęli spreparowaną wersję... wiadomo w jakim celu :-/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » sobota, 24 marca 2018, 07:36

Bit-els pisze: @splawik21, dlaczego portfel dasha zniknął z google play?
Śmieszne, Google Play zawiesiło portfel Dash za naruszenie ich zasad dotyczących podszywania się.(LOL) Zostało złożone odwołanie. Do 72h powinniśmy wiedzieć więcej.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » sobota, 24 marca 2018, 11:22

Jak wyżej: dlaczego znowu zmieniać logo? Ta po lewo faktycznie pedalska, ta z prawie ujdzie, ale taka za „okrągła”.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » niedziela, 25 marca 2018, 14:52

Glosowanie nad nowym logo zostalo odpalone.
Zwycieza kto ma wiecej glosow, 20% wszystkich masternodow to minimum aby glosowanie bylo wazne.

https://www.dashcentral.org/p/core-branding-om-201804
Obrazek

https://www.dashcentral.org/p/core-branding-tc-201804
Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » niedziela, 25 marca 2018, 16:43

a kto w ogóle wpadł na ten pomysł, czy nie ta nowa pani w teamie, która z banków przyszła?
To naprawdę absurd skupiać się na czymś takim i jeszcze proponować gorsze niż było rozwiązanie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » niedziela, 25 marca 2018, 19:10

Zapytam, bo nie mam czasu samodzielnie się wywiedzieć... czy jest w ogóle brana pod uwagę opcja, że zostanie stare (obecne) logo? @splawik21,
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » niedziela, 25 marca 2018, 19:24

mecenas pisze: czy jest w ogóle brana pod uwagę opcja, że zostanie stare (obecne) logo? @splawik21,
Dołączam się do pytania i dodatkowo czy mógł byś wyjaśnić jak to się stało że od razu jest głosowanie nad tym jakie nowe logo wybrać a nie było głosowania czy w ogóle je zmieniać? Chyba że jednak takie głosowanie się odbyło bo w sumie nie jestem na bieżąco z dash, wtedy nie mam więcej pytań.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » niedziela, 25 marca 2018, 22:40

Gdy przeczytacie wątki na Dash forum to zorientujecie się, iż jest opcja głosowania za pozostawieniem starego logo. Wystarczy zagłosować na "nie" dla obu nowych projektów

Zmiany nazwy nie będzie

Dlaczego zmiana logo?
Pomysł zmiany brandingu wałkujemy wewnętrznie już od miesięcy - teraz jest ku temu odpowiedni czas. Główny powód to chęć zrobienia nowego, profesjonalnego brandingu dla startu Evolution i zrobienia tego na profesjonalnym poziomie. Obecne logo zrobiono "na kolanie" i bez żadnego większego ceregielenia się ze szczegółami. Start Evo ma być nowym otwarciem, zatem przebudowujemy branding (to będzie również dobra okazja to zrobienia spójnych stron, bookletów, szablonów, prezentacji itd.)

Zrobiliśmy badania na rynku z różnymi wersjami logo (włączając obecne). No i jakie otrzymaliśmy wyniki? Tak w skrócie:
1. Czy to nam się podoba czy nie ale obecne logo jest najsłabiej odbieranym wizualnie przez przeciętnego mainstreamowego odbiorcę (jak wynika z wyników ankiety). Nawiasem mówiąc stary branding jeśli jest "lubiany" to w przytłaczającej większości przez mężczyzn (i jeśli tego nie uwzględnimy to pozbywamy się połowy potencjalnych odbiorców).
2. Obecne logo jest zrobione pod geeków (tak, tak - to my) a nie pod adaptację w mainstream
3. Obecne logo jest "opatrzone" i ludzie lubią go z przyzwyczajenia - nie jest wcale czymś szczególnym i atrakcyjnym wizualnie. Nie wyróżnia się niczym

PS. Jeśli ktokolwiek chce sprzedać swoje Dash-e ze względu na re-branding to zapraszam na PW. Najwyraźniej taka osoba nie rozumie o co chodzi w tym projekcie

2zl
Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 8 stycznia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: 2zl » niedziela, 25 marca 2018, 23:08

__kot__ pisze: Obecne logo zrobiono "na kolanie" i bez żadnego większego ceregielenia się ze szczegółami.
często takie rozwiązania są najlepsze. A oba proponowane nie wyglądają na profesjonalny branding. Jak ktoś wyżej pisał tęcza wygląda pedalsko :) , a drugie to uboższa i brzydsza wersja starego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: powered » niedziela, 25 marca 2018, 23:22

Loga takich walut jak: Bitcoin, Dash, Ripple, Decred to jedne z najlepszych, proste, przejrzyste, konkretne i z daleka rozpoznawalne. Za słowem rebranding zawsze kryje się dolepienie do nowego loga jakiegoś bełkotu marketingowego, że niby nowe logo to nowa odrodzona marka, a to dalej ten sam produkt tylko zapakowany w inne pudełko. Ja bym jednak wolał aby ewoluowało to co znajduje się w pudełku a nie samo pudełko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 26 marca 2018, 00:02

@powered, przecież napisałem, że to w związku z wydaniem Evolution :) - to nie jest zmiana pudełka a ewolucja - dosłownie.
Propozycja (jak na Dash Forum). Zróbcie ćwiczenie i pokażcie 3 loga Waszym znajomym i rodzinie, którzy nie są w krypto. Nie podawajcie im jednak żadnego kontekstu i podpowiedzi czy Waszych opinii. Prawdopodobnie bardzo się zdziwicie - ja byłem zdziwiony.

PS. Argumenty typu "pedalskie" to darujmy sobie proszę - to poniżej poziomu, na którym zwykłem prowadzić dyskusję. W tym kontekście natomiast proponuję spojrzeć na materiały promocyjne iPhone X

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 26 marca 2018, 00:51

@__kot__, sorry w reputacji nie da sie tego umieścić...
Wypytałem z ciekawości, obecne i drugie są takie same. Pierwsze zbyt tęczowe. Wypytałem rodzine :P Myśleliście nad czymś w stylu duże logo D jak obecnie ale jako trójwymiarowa figura? Tzw posąg, stojące..coś takiego https://www.google.pl/search?q=litery+w ... CwKHX9aDI0

Coś w stylu logo NEO, tylko logo dasha

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 marca 2018, 04:37

Jedyne legitne dla mnie logo i nazwa tego projektu pozostają takie, jakie były w 2014 czyli...

Obrazek

Ten dreszcz jak się wchodziło na Mintpal a tam DRK stale topowy wolumen po 5000-8000btc a za nim np. BlackCoin czy Vrc i człowiek czeka na zyski 500% na jakimś nowym alcie bo mu 200% mało. :mrgreen:
https://groestlcoin.org/forum/proxy.php ... 28efb54a9a
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 26 marca 2018, 12:52

@__kot__, jeśli znalazłbyś chwilkę to mam pytanie odnośnie kz cash. Czy dash traktuje ten projekt jako konkurencję, czy np. w jakimś zakresie jest możliwa współpraca?
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 26 marca 2018, 13:35

@Canis Lupus, Spotkałem ich na konferencji w Berlinie. Przyznam, iż nie wiem nic na temat tego projektu dlatego nie wiem jak go traktować.
Generalnie chętnie współpracujemy z innymi projektami - im więcej dobrych i wspierających się projektów tym silniejsza branża :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 26 marca 2018, 14:22

Wywiad z Bradem Zastrow na Token 2049, pare wiecej slow dot Evolution.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » wtorek, 27 marca 2018, 14:45

Ciekawa analiza kosztu zakupu i utrzymania przez 20 lat węzła obsługującego bloki 1TB/10min:

Analiza zakłada dzisiejsze produkty i ceny - nie jest zbytnio wliczony rozwój technologiczny.

Tldr: Koszt całowity (z założeniem przechowywania tylko UXTO) wyniesie 1M$ na jeden węzeł (na 20 lat) obsługujący bloki 1TB co 10 minut. (dla Dasha będzie to analogicznie blok 250GB co 2,5 minuty)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 27 marca 2018, 18:25

__kot__ pisze: Zmiany nazwy nie będzie
nazwa jest m.zd. do zmiany, nie doradzili Wam tego profesjonaliści z marketingu? Nazwa jest jednocześnie angielskim słowem które ma wiele znaczeń , w wyszukiwarce nigdy nie wypozycjonujecie słowa dash tak aby pojawiało sie jako pierwsze , zawsze trzeba bedzie dopisac "kryptowaluta" , w świadomości zwykłego mainstreamowego zjadacza chleba też się to nie zakotwiczy łatwo - trzeba będzie zawsze uzywać słowa dopełniajacego. Budowac nazwę-markę na zwykłym powszechnym słowie to taki-sobie pomysł. Poruszał ktos ten temat u Was? może rebranding na DASHPAY , moze głosowanie ?
Logo które wygrało w głosowaniu jest m.zd. ok
---

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości