"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » czwartek, 28 czerwca 2018, 11:57

adam1226 pisze: Podajcie 3powody dlaczego nie przenieść się z DASHa na BCH ?
@adam1226, Tutaj masz część różnic:
https://i.imgur.com/yQbImgC.png

Dla mnie to jest:
1. System zarządzania projektem i jego rozwojem (niestety BCH może spotkać ten sam los co BTC, bo nie zmieniono mechanizmu osiągania konsensusu w zmianach projektu. "Krwawe forki", jak widać na przykładzie BTC, wprowadzają sporo zamieszania.

2. Wewnętrzny budżet na rozwój sieci. Bez konieczności napływu, często korupcyjnych pieniędzy z zewnątrz.

3. Zachęta dla operatorów pełnych Superwęzłów, przez co sieć im większa i ma więcej transakcji, tym więcej kasy na utrzymanie węzła. Jest to dodatnie sprzężenie zwrotne.
Tutaj należy też wspomnieć o drugiej, wyższej warstwie sieci Masternodów, które mogą spełniać dodatkowe funkcje korzystne dla sieci poza trzymaniem rejestru (Private Send, InstantSend i inne.)

Żeby nie było, mam Dash, BCH i trochę BTC, ale największe nadzieje pokładam w rozwoju sieci Dash.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 29 czerwca 2018, 23:53

Dlugo wyczekiwana wersja 12.3 gotowa do wypuszczenia.
https://www.dash.org/forum/threads/dash ... ost-191263

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: AnarchicCluster » sobota, 30 czerwca 2018, 04:09

W ostatnim odcinku dash force news podcast Chuck ogłosił że odchodzi z Core. Ciekaw jestem cY zostal zwolniony czy odszedl z wlaabej woli. Jak rzuciłem okiem na ostatnie update z Core to w sekcji HR widziałem jedna terminacje i to involuntary.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » sobota, 30 czerwca 2018, 06:56

@AnarchicCluster Z tego co slyszalem wczoraj na 3 amigos podcast, jego kontrakt nie zostal przedluzony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » sobota, 30 czerwca 2018, 10:22

Praca Chucka budziła od dłuższego czasu wątpliwości. Zatrudniliśmy go jako bardzo drogiego developera a nie zdołał nic dostarczyć przez niemal rok. Nowy CTO zdecydował zatem nie przdłużać tak kosztownego kontraktu.

Chuck okazał się za to dobrym promotorem i będzie kontynuował zaangażowanie właśnie w tym obszarze ale już poza zespołem programistów

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: AnarchicCluster » poniedziałek, 2 lipca 2018, 17:42

Splawik, co sie stalo ze nie oferujesz juz udzialow w masernodach?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 2 lipca 2018, 19:59

Może za duża presja ze strony świata przestępczego?
Jak by nie było, właściciel nawet 1 MN, przy dzisiejszych cenach, nie powinien zbytnio szastać informacją, że go posiada.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » wtorek, 3 lipca 2018, 20:10

Aktualizacja do 12.3 gotowa, jest na stronie www jeszcze nie ma binarek to mozna je sciagnac z githuba.
https://www.dash.org/forum/threads/dash ... ost-191602
Obrazek

https://www.investinblockchain.com/dash-v12-3-release/

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
AnarchicCluster pisze: Splawik, co sie stalo ze nie oferujesz juz udzialow w masernodach?
Chce spokojniej spac i nie miec nikogo na sumieniu.

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: AnarchicCluster » czwartek, 5 lipca 2018, 04:00

splawik21 pisze:Chce spokojniej spac i nie miec nikogo na sumieniu.
Spoko, zupełnie rozumiem

Wiecie może dlaczego najnowsze instalki Dash Core Wallet nie są podpisane?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Postautor: __kot__ » czwartek, 5 lipca 2018, 10:26

Zapytam

EDIT: Odpowiedź: Udjin only signed the SHA256SUMS file, which is a implicit signature of the binary
Sygnatury zostaną uzupełnione. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten fakt

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 12 lipca 2018, 09:29

To wrzutka ode mnie.

Wywiad z Dash CEO Ryan Taylor | Cointelegraph

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 12 lipca 2018, 13:40

Nawiasem mówiąc ZAJEBISTY wywiad. Konieczne do zapoznania się przez każdego zainteresowanego Dash.
PS. Wewnętrznie nawet myślimy o tym, żeby włączyć to video do programu On-boarding dla nowych członków zespołu

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » piątek, 13 lipca 2018, 18:57

Można mieć najlepszy projekt na świecie - ale jak kojn leci na mordę 80-90% w ciągu pół roku, devsi nie zrealizowali - żadnej znaczącej zapowiedzi, a w dodatku "team" angażuje się w co najmniej dziwne akcje niosąc american dream dla kolejnego kraju zasobnego w ropę... w dodatku nasz ceniony manager ma gdzieś wycenę swojego projektu - to ja się pytam - czy to nie jest SCAM?
Sic semper evello mortem tyrannis

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » piątek, 13 lipca 2018, 19:22

@Bagder, przecież poszedł z 10 $ w listopadzie 2016 do 1500 rok póżniej. Jeden z najmocniejszych wzrostów na rynku. A spadek o 80 % to norma w świecie crypto.
Poza tym cena nie ma znaczenia. Ona podąży za fundamentami.
Nie pamiętasz jak bit stracil pinad 90 % w 2011

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » piątek, 13 lipca 2018, 19:25

@Bit-els
Myślę, iż to frustracja z powodu niezrealizowanych zysków a nie zamartwianie się o fundamenty.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » piątek, 13 lipca 2018, 19:40

Tak zysków... z 1500 na 200 - to zysk... OK - tylko dla kogo? Według tego co piszesz @Bit-els - to spadek zaliczymy jak cena spadnie do $2... jak sądzę soon - skoro to nikomu nie przeszkadza i jest takie normalne... Piramidy też mają fundamenty...

BTW - czy wiecie, że w Wenezueli - przeciętny smartfon jest równowarty rocznej pensji? O poziomie bezrobocia nawet nie wspomnę... Fundacja dasha - będzie rozdawać smartfony, żeby Wenezuelczycy mogli korzystać z dobrodziejstwa dasha? Na pewno się po nie zgłoszą... i jeszcze szybciej spieniężą. Rozumiem, że dobre zioła można kupić za dasha - ale że aż tak dobre, to szacun za rozwój projektu.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » piątek, 13 lipca 2018, 19:47

@Bagder, No to znaczy ze pozostałe projekty też są scamem? Nie tylko Dash spadł 80%. A cisza devow moze świadczyć tez o wytężonej pracy, a nie sianiu zamieszania wokół projektu - Dash zawsze lubił ciszę

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » piątek, 13 lipca 2018, 20:16

Mnie nie przeszkadza - niech sobie lubi ciszę... i może nawet głębokie jaskinie w Alpach. Ale jak ktoś chce prowadzić poważny projekt - to powinien w sposób rozważny ten projekt prowadzić... To co było przewagą Dasha - czyli szybkość transakcji - dzisiaj już nie ma znaczenia. Główne kojny odrobiły lekcję, a mniej popularne nawet Dasha przegoniły. Miał być Evolution na miarę Paypala - są zmiany kolorów logo z niebieskiego na bardziej błękitny... Możliwe - że coś w warstwie niewidocznej - programistycznej, protokołu i innych usprawnień jest robione - ale na zewnątrz - są widoczne tylko kompletnie niezrozumiałe w/w akcje...
Dash - nie ma być w założeniu środkiem tezauryzacji wartości - OK, mogę się z tym zgodzić. Tylko jaką ma rolę odegrać - kolejnego BLIKU, Skycasha czy karty debetowej - gdzie użytkownik - musi najpierw wymienić FIAT-y na DAsha - potem szybko przesłać Dasha, bo jak dłużej potrzyma - to może się okazać - że straci niemal wszystko?
Powtórzę - nie zostały zrealizowane plany - a mamienie różnymi pomysłami, które może zostaną zrealizowane za rok lub wcale - to typowy scam.
Czy problemem, jest że tych planów nie dało się zrealizować, czy zaszkodził dobrobyt i związane z nim dolce parniente, a może ludzie - tego nie wiem... Wiem, że dla sporej ilości użytkowników - mnie wliczając również - nadszarpniętego zaufania nie da się odzyskać... Wygrają inne projekty.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » piątek, 13 lipca 2018, 20:33

Ja życzę jak najlepiej innym projektom. A Tobie rozwagi - zwłaszcza przy bańce. Frustrowanie samego siebie i domaganie się od zespołu zmian, ktore mają być tylko wizualne to domaganie się scamu moim zdaniem. Wycisz te emocje bo to Tobie tylko szkodzi.
Przeszacowaliśmy pierwotnie zdefiniowane terminy ale to nie zmienia ani stanu obecnego ani planów.
Kto wygra to zweryfikuje rynek.

PS. Z ciekawości- które to projekty są tak zaawansowane jak Dash w segmencie płatności Twoim zdaniem?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » piątek, 13 lipca 2018, 21:02

Historia pokazuje - że nie wygrywają najlepsze projekty -przykład proszę bardzo z branży informatycznej - komputer IBM PC, MS Windows.
Z innej nieco bajki - cuda techniki - niemieckie Tygrysy nie wygrały z T34 I Shermanami... To tak ku przestrodze.

Dash działa bardzo dobrze - tu nie mam nawet cienia wątpliwości. Ale takie projekty jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin i wreszcie rewolucyjne Nano, również działają. O innych mniej mi znanych nie wypowiem się - ale mamy jeszcze Cardano, NEM, NEO.
A z pseudoanonimowych - Zcash, Monero wraz dużymi rodzinami klonów.

Co ciekawe - i dla mnie akurat ma znaczenie - większość tych projektów opartych na PoW stara się bronić przed centralizacją sieci przez duże kopalnie i producentów ASIC-ów. Dash - postawił na Asic-i - chyba nie warto nawet wspominać, jak opłacalne jest teraz D3. Czy to nie z tego powodu - popłynęła jedna z większych polskich kopalni? Ryzyko strat każdy bierze na siebie, w jakiejkolwiek inwestycji, ale nieuniknione jest też "wyparcie" i szukanie winnych. I nawet jak ich nie ma - to drugi raz palca do wrzącej wody się nie włoży.
Sic semper evello mortem tyrannis

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości