"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 27 maja 2019, 11:42

(Sorki, że się wcinam, ale temat mnie zainteresował.)
redbog pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 09:32LN umożliwia wymianę bitcoinem bez użycia miejsca w blockchainie
Podobnie jak to forum na którym teraz jesteśmy. Też możesz dawać napiwki w BTC darmowo i OFFchain, a tylko zlecenie wypłaty raz na jakiś czas umieścić na blockchainie BTC.
(Wiem, że w LN jest Smart Contrakt i właściciel huba (węzła LN) nie ucieknie tak łatwo z twoją kasą.)

W tym kontekście sidechainy może rzeczywiście mają sens -> Jakieś duże fora, reddit itp, gdzie jest miliard małych <1 grosz transakcji i duże zaufanie nie jest potrzebne, albo występuje niechęć do tego, aby transakcje były widoczne na blockchainie.

Ale to taka proteza i zabawa w euro-gąbki. Chcesz bezpiecznie i pewnie (bo wysyłasz więcej niż np. 1 grosz), to korzystasz z głównego blockchainu. Bawisz się drobnymi sumami w lokalnej społeczności z ryzykiem niskiej straty, to idziesz w sidechainy (offchain).

Takie podejście mnie przekonuje i tylko w tym kontekście technologie jak LN mają dla mnie zastosowanie.

Wszystko do czego jesteśmy obecne zmuszani (wysokimi opłatami) uważam za patologiczne wykręcenie pierwotnej idei kryptowalut.

Dodano po 52 minutach 58 sekundach:
redbog pisze: sobota, 25 maja 2019, 11:55Brak jest rzetelnych i dokładnych, wielowątkowych analiz tej sytuacji z okresu premine i wtedy kiedy rzekoma społeczność ie zgodziła się na restart.
Masz jakieś wyobrażenie takiej analizy? W sensie jakie założenia powinna spełniać, aby być rzetelna? (Przypominam, że mówimy o pseudoanonimowych (podobnie jak BTC) kryptowalutach.)
mecenas pisze: sobota, 25 maja 2019, 12:32trzeba by wykonać jakąś symulację jak beneficjenci instamine przez wczesną przewagę kapitałową i efekt % składanego mogli zdobyć przewagę na rynku MN
Bardzo zasadne pytanie! Też z tym walczyłem.
W tym miejscu podnoszono podobne kwestie (i to już nie pierwszy raz):


Tutaj (konkretnie w linkowanym arkuszu kalkulacyjnym) jest odpowiedź która mnie uspokoiła ;)

__kot__ pisze: sobota, 25 maja 2019, 12:36Sprawy były już wyjaśnione wielokrotnie.
Delikatnie sugerowałbym wstawianie odnośników do tych wyjaśnień. Dla nowych osób, jak ja jeszcze niedawno :), może to być bardzo pomocne w rzetelniejszej ocenie sytuacji.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 maja 2019, 12:14

KamilZ pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 11:42Masz jakieś wyobrażenie takiej analizy? W sensie jakie założenia powinna spełniać, aby być rzetelna? (Przypominam, że mówimy o pseudoanonimowych (podobnie jak BTC) kryptowalutach.)
Nie mam pojęcia jak to miało finalnie wyglądać. Warto żeby ta analiza zawierała wszystkie fakty i ewentualne hipotezy jak to się stało i kto mógł się stać właścicielem premine.

Najbardziej mnie interesuje sytuacja dzień po dniu gdzie społeczność zdecydowała żeby nie robić restartu. Czy to była społeczność świadoma swojej decyzji? Czy nie była pod wpływem np. euforii jakieś lokalnej banki itp.

Przecież to że tak zdecydowali podchodzi pod bycie szalonym. Np.gdyby społeczność składała się z 10 osób, ja 1 byłbym właścicielem premine to ja byłbym przeciwny robieniu restarta ale pozostałe 9 osób powinno być zdecydowanie za a jeśli byli by też przeciw to chciałbym poznać ich argumenty czemu taka decyzja z ich strony.

Ja mając fundusze mógłbym najróżniejszymi metodami kontroli informacji, propagandy, przekupstwem nawet tych najtwardszych, wywołaniem lokalnej hossy przekonywać do nie robienia restartu. Mógłbym nawet dla zasłony dymnej sam wyjść z propozycja restartu że uwiarygodnić siebie jako tego chcącego sprawiedliwości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 27 maja 2019, 15:40

Litości...
Rozumiem, iż masz taki tok rozumowania, że gdybyś był nieuczciwym deweloperem to zrobił byś pre/insta mine a potem przez 5 lat stworzył: X11, DGW, privtesend, masternody, instantsend, governance system, 51%attack proof i kilka jeszcze + Evo wkrótce.
I wciąż byś trzymał 5 lat zamiast sprzedać na pierwszej z brzegu bańce???

To taki nowy zwyczaj scam coinów? Stworzyć najlepsze technologie w branży i wciąż nie sprzedać tylko trzymać, żeby mieć dobrą zabawę czy coś innego ???
Bo przecież każdy w 2014 wiedział czym Dash będzie w 2019, tak?

Wyjaśnienie jest dostępne w Dash docs i na forum.
Wybaczcie Ale nie będę zamieszczał linku na każdej nowej stronie forum. Jeśli doszukaliscie się bzdur o instamine to rozumiem, że macie możliwość znaleźć linki do wyjaśnienia zjawiska również bezproblemowo. Może też w międzyczasie czegoś nowego nauczycie się o projekcie. Warto.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 maja 2019, 15:57

__kot__ pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 15:40Rozumiem, iż masz taki tok rozumowania, że gdybyś był nieuczciwym deweloperem to zrobił byś pre/insta mine a potem przez 5 lat stworzył: X11, DGW, privtesend, masternody, instantsend, governance system, 51%attack proof i kilka jeszcze + Evo wkrótce.
I wciąż byś trzymał 5 lat zamiast sprzedać na pierwszej z brzegu bańce???
Mając premine trzasł bym rynkiem robiąc pum and down wyleszczając większość świeżaków z dolarów jeśli by dało rade to robił bym to nawet przez 20 lat. Ja już tak mam na tym rynku że jak widzę cień podejrzenia że coś może być nie halo to dla własnego bezpieczeństwa zakładam ten najbardziej pesymistyczny scenariusz.

Ogólnie dash trochę posiadam wiec to znaczy że nawet ja totalnej tragedii w tym premine nie widzę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 27 maja 2019, 17:43

A widzisz aby ktoś trząsł rynkiem, robił p'n'd i inne cuda?
Dash to chyba najnudniejszy spekulacyjnie coin i pewnie dlatego wymyślacie te teorie. Nudzi Wam się

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » poniedziałek, 27 maja 2019, 22:03

Jest dokładnie jak mówi kot - sam pamietam jak na wiosnę ostatniej bańki wszyscy narzekali, że wszystko rośnie, a dash pomału albo wcale :D

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: AnarchicCluster » środa, 29 maja 2019, 04:13

Nie wiem czy ktoś już tutaj to wrzucał na forum ale istnieje oficjalne wyjaśnienie całego instamine.

Nie jest ono zbyt długie dlatego po więcej informacji warto przejrzeć linki referencyjne na końcu strony.
WYdaje mi się że ten artykuł jest dość przekonujący jeśli chodzi o zamiary Evana gdy stworzył Dash.

Jeśli szybko przeanalizuję ruch cenowy przez ostatnie lata to Dash nie wróżnia się znacznie od innych projektów. Zachowuję się bardzo podobnnie do Bitcoina czy Etherum. Nie widzę oznak jakichś wielkich manipulacji pump and dump przez wczesych inwestorów. Czasem jest bessa czasem jest hossa tak jak z innymi coinami.

Mnie to przekonało ale innych nie musi. Koniec końców to faktem jest że instamine był ale nie ma to żadnego znaczenia obecnie bo Dash okazał się legitnym projektem z długoterminowymi planami i dość jasną przyszłością.
Jeśli wziąść pod uwagę fakt, że Satoshi wykopał milion bitcoinów, albo Ether był 100% premine i oba te projekty okazały się sukcesami to nie widzę dlaczego Dash niemógłby podążyć tą samą ścieżką.

Bardziej sceptycznie patrzę na projekty jak Tron czy XRP ale to zupełnie inny temat.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » środa, 29 maja 2019, 10:22

@AnarchicCluster Dokładnie o tym samym zawsze myślę - Satoshi wykopal miliony i nikomu to nieprzeszkadza.

Ale to może i dobrze, że większość traktuje Dash jako scam - dzięki temu można więcej skupić po taniości :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 29 maja 2019, 10:28

miso20 pisze: środa, 29 maja 2019, 10:22Ale to może i dobrze, że większość traktuje Dash jako scam

Skąd ten pomysł, że zastanawianie się nad dalekosiężnymi skutkami instamine (rynek MN) jest równoznaczne z traktowaniem DASHa jako scam :?: :?: :?:
Przecież nie wiemy jaka jest rzeczywista decentralizacja MN, czy wiemy?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » środa, 29 maja 2019, 11:00

@mecenas A spójrz na to tez z tej strony - demokracja jak jest każdy widzi. Zwłaszcza jak czytasz wyborcze wątki na forum - każdy niezadowolony. Dwóch debili przegłosuje rozsądnego człowieka.

Sądzisz, że decentralizacja MN jest dobra? Może właśnie krypto powinno być zdecentralizowane, żeby nie można było namieszać za bardzo, ale MN powinny być skupione w niewielu rękach u ludzi, którzy zawczasu wiedzieli jaki potencjał ma w sobie DASH. A zatem też ludzi rozsądnych i powiedziałbym mądrych. Niech oni decydują, w którą strone ma zmierzać projekt.

Daj każdemu prawo głosu, a będziesz miał rozdawnictwo i socjalizm. Oczywiście monarchia czy oligarchia też ma swoje wady. Jednakże MN do tej pory projektem sterowały dobrze - mają też solidną pieniężną motywację, by stan ten utrzymać

Niech ulica wejdzie w MN - dajmy po 1 każdemu blokowi w kraju. Demokracja i decentralizacja po zbóju, zobaczysz do czego to doprowadzi...

Nikomu i niczemu tak nie ufam jak ludzkiej chciwości :D

Dodano po 41 sekundach:
Oczywiście nie mam dowodów, ani nie twierdzę, że MN są scentralizowane

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 29 maja 2019, 11:09

miso20 pisze: środa, 29 maja 2019, 11:00MN powinny być skupione w niewielu rękach u ludzi
miso20 pisze: środa, 29 maja 2019, 11:00ludzi rozsądnych i powiedziałbym mądrych. Niech oni decydują, w którą strone ma zmierzać projekt.

Ależ te dwie sprawy się przecież nie wykluczają.
Oczywiście, niech będą to ludzie rozsądni i mądrzy, ale niech będzie ich raczej wielu, niż niewielu.

Co do reszty kwestii, to nie wiem czy każdy blok w kraju stać na 1000 DASH, ale za to wiem, że na dużo stać beneficjentów instamine. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: jpr » środa, 29 maja 2019, 13:13

Pamiętam jakiś czas po starcie Dasha, był taki koleś, który pomagał Evanowi na początku. InternetApe sie nazywał. Miał coś ze 150 000 coinów własnie z instamine. No i sprzedał wszystko na pierwszej bańce. Później ak zobaczył, że to coś dalej rośnie to zaczął wypisywać swoje żale na forach w stylu "I deserve some recognition" :mrgreen:
Nie jestem pewien jak sie to skończyło ale oni mieszkali niedaleko siebie i facet nie dawał spokoju Evanowi i jakos się tam chyba dogadali bo odpuścił.

Osobiście wątpie czy są jeszcze tacy, którzy trzymają wielkie ilości od startu, przeciez mieliśmy juz $1500 to sporo osób napewno posprzedawało.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » środa, 29 maja 2019, 15:59

mecenas pisze: środa, 29 maja 2019, 10:28Przecież nie wiemy jaka jest rzeczywista decentralizacja MN, czy wiemy?
Próbowałem to obadać. Napisałem skrypt, który grupował masternody i nie jest najgorzej. Większość ma po kilka. Oczywiście mogę się mylić. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 29 maja 2019, 16:01

maky pisze: środa, 29 maja 2019, 15:59Napisałem skrypt, który grupował masternody
Jaka była reguła grupowania? Możesz coś szerzej...?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » środa, 29 maja 2019, 16:22

mecenas pisze: środa, 29 maja 2019, 16:01Jaka była reguła grupowania? Możesz coś szerzej...?
Taka sama jak przy moim skrypcie do wyszukiwania portfeli. Jeśli masternod x i y przelewają na jeden adres to zazwyczaj mają jednego właściciela.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: pael » środa, 29 maja 2019, 16:29

Gdzie mozna podjerzec wykres darkcoina i ile tego instamine bylo?

Natknal sie ktos na artykuly porownujace taki instamine do np. IPO gdzie czesc udzialow zachowuje wlasciciel?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » środa, 29 maja 2019, 19:59

@pael mniej niż satoshi nakopał bitów :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 29 maja 2019, 22:28

A ja troche z innej beczki.
Ten cykl glosowania juz za nami, skonczyl sie chwile temu, zatem zdecydowalem sie cos Wam wrzucic.
Od dzis niech nikt nie pisze ze jego glos jest nic nie warty.
Jesli dobrze DMT pokazuje to gosciu sie nie zalapal na ten superblock poniewaz zabraklo mu dokladnie 1 YES :shock:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » sobota, 8 czerwca 2019, 11:09

Gdzie można wymienić DASH na stablecoina i odwrotnie - bez weryfikacji, niewielkie kwoty?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: benq » sobota, 8 czerwca 2019, 12:57

@maky na Binance masz parę z usdt :)

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości