"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » sobota, 25 maja 2019, 17:45

maky pisze: sobota, 25 maja 2019, 17:03Oby nie było jak z betacamem
Dokładnie, dlatego równolegle warto ubezpieczać się projektami innej technologii takimi jak np. NANO.
Nigdy nie wiadomo, czy z takiego niepozornego zawodnika nie wyrośnie poważna konkurencja technologiczna.
- Chyba, że ktoś faktycznie wierzy w LN, no to wtedy nic innego jak pozostać bitcojnowym maksymalistą.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » niedziela, 26 maja 2019, 22:04

A czy ktokolwiek faktycznie wierzy w LN?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » niedziela, 26 maja 2019, 22:09

__kot__ pisze: niedziela, 26 maja 2019, 22:04A czy ktokolwiek faktycznie wierzy w LN?
Oczywiście. Cała masa osób chociażby na tym forum.
Wystarczy prześledzić wątki w temacie LN.
Masowa schizofrenia mieszana z fanatyzmem, ogólnie ciekawe zjawisko w kryptoświecie... nie jestem do końca pewien czy uleczalne.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » niedziela, 26 maja 2019, 22:20

Hmmm. Trudno cokolwiek napisać oprócz wyrazów współczucia w takim razie.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » niedziela, 26 maja 2019, 22:40

__kot__ pisze: niedziela, 26 maja 2019, 22:04A czy ktokolwiek faktycznie wierzy w LN?
To jeszcze jest kwestia wiary? LN jako technologia działa to jest fakt na razie jest ciężka w użyciu przez zwykłego usera ale bardziej techniczni już tym się bawią.

Dyskutować można jedynie jak bardzo może się ze skalować bo ja tutaj nie jestem tak bardzo hura optymistą jak nie którzy przewidujący że do milionów transakcji przypadających na jedną on chain. Ja za sukces uznam jak dzięki LN na 1 on chain przypadnie 10 transakcji LN to i tak będzie ogromna oszczędność zasobów i osobiście wtedy uznam już że LN odniósł sukces.

Sprawa dyskusyjną jest też jak topologia tej sieci biedzie się kształtowała ale moim zdaniem to jest drugorzędny temat bo nawet jeśli będą powstawać huby giganty to ja nie mam z tym problemu do póki jest wolny rynek i w każdej chwili może powstać nowy konkurujący na równych zasadach hub.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 27 maja 2019, 02:01

@ redbog
to co piszesz, ze uznasz za sukces LN Dash juz jest gotowy osiągnąć ON CHAIN!!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 27 maja 2019, 05:19

@redbog LN jako technologia może działa lecz jest bezużyteczna, gdyż ... (można tu wypisać naprawdę wiele powodów).

To, co LN zamierza dopiero osiągnąć w Dash już jest dostępne.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 maja 2019, 07:35

__kot__ pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 05:19 To, co LN zamierza dopiero osiągnąć w Dash już jest dostępne.
Wątpię, bo jeśli chodzi o zapowiedzi to LN zamierza osiągnąć skalowanie globalne. Tylko nie wrzucaj mi testów pokazujących jak chwilowo można wygenerować duży blok taki test ma dla mnie znikomą wartość jedynie stale długoletnie obciążenie dużymi blokami coś pokazuje wiec jesteśmy skazani na prawdziwy test na żywym organizmie.

Zdaje tez sprawę że dash dzięki swojej strukturze zeskakuje się on chain dużo mocniej niż jakie kol wiek inne krypto PoW bez masternodow i przy tym pozostanie zdecentralizowany(pomijam premine). Nie przechodzę wokół dash obojętnie i posiadam ich trochę. Zeskakuje się mocno ale czy globalnie? Ja osobiście wątpię.
__kot__ pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 05:19LN jako technologia może działa lecz jest bezużyteczna, gdyż ...
LN jest bardzo potrzebny i to natychmiast bo nie zaśmieca blockchaina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:03

W przypadku kryptowalut nie ma pojęć lokalnie/globalnie.

Jeśli zaś piszesz o globalnej liczbie użytkowników to jest to rozmowa bez sensu. Taka skala nie będzie potrzebna kryptowalutom jeszcze przez długi czas. Jest to jedynie ulubiony temat do teoretyzowania, obrany przez różne fanatyczne grupy z różnych projektów.

A co do samego LN to powtórzę to, co kiedyś już napisałem. Lightning Network to rak w świecie kryptowalut. I mam nadzieję, że zostanie usunięty jak najszybciej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:07

redbog pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 07:35LN jest bardzo potrzebny i to natychmiast bo nie zaśmieca blockchaina.
Co to za absurdalne pojęcie "śmieci na blockchainie".
Czy Ty próbujesz nazwać legitną tx spełniającą warunki rygoru sieci i płacącą wymagane fee >=0 śmieciem? Masz jakieś podstawy, czy tak naucza ideologia LN i microbloków?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:20

@mecenas Jeśli ktoś poważnie traktuje blockchain to sądzę że w globalnej księdze nie powinno być zapisu kupna zapałek w sklepie czy zapłacenia 5 gr za dostęp do treści jakiejś strony.
Oczywiście jest wolna wola jak ktoś się uprze to może to zrobić na sile. Blockchan nawet jest w pewnym sensie zabezpieczony poprzez fee przed tymi transakcjami które ja nazwałem śmieciami (ładniej to nazywają spamem). Oczywiście jest wolna wola jak ktoś się uprze i względy ekonomiczne ma gdzieś to może umieścić co chce w blckchainie,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:38

@redbog
Dziękuję za wyrażenie opinii.
Jest to jednak Twoja subiektywna opinia w temacie.

Obiektywnie nie ma "śmieci" ani spamu na blockchainie. Blockchain to łańcuch bloków, w które pakowane są legitne tx spełniające aktualne wymogi sieci. Wszystkie tx "nielegitne" po prostu nie wejdą do bloku, zostaną odrzucone. I te mógłbyś ewentualnie nazwać śmieciami, ale niestety nie możesz ich nazwać "śmieciami na blockchainie", bo zwyczajnie tam ich nie znajdziesz.

Proszę zaznaczaj, że wypowiadasz się subiektywnie we własnym imieniu zamiast łamać ideologią ustalone dawno ścisłe definicje.

Dash każdą tx, którą wpuści na blockchain uznaje za pełnoprawną i nie rozróżnia ich na dobre, lepsze, gorsze i śmieciowe. Każda płaci fee i każda jest mile widziana.

Dodano po 11 minutach 48 sekundach:
Trochę info jak DASH widzi skalowanie on_chain:

Cyt.: "[...] symulacje sugerują, że Dash ma konsensusowy limit 500 MB, podczas gdy limit ekonomiczny wynosi niecałe 300 MB. Aby to ująć w perspektywie, Dash z blokami 250 MB byłby w stanie przetworzyć średnie transakcje na sekundę jako VISA [....]"

https://dashnews.org/the-velocity-proto ... imization/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:57

mecenas pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 08:26Dziękuję za wyrażenie opinii.
Jest to jednak Twoja subiektywna opinia w temacie.
mecenas pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 08:26 Proszę zaznaczaj, że wypowiadasz się subiektywnie we własnym imieniu zamiast łamać ideologią ustalone dawno ścisłe definicje.
Cytuje sam siebie
redbog pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 08:20sądzę że...
To chyba wystarczające żeby wiedzieć że wyrażam swoja opinie w danym temacie.
Nawet bez tych słów wypowiedzi ludzi na forum powinny zawsze być traktowane z automatu jako wyrażenie swojej opinii w danym temacie a nie jako coś oczywistego bo nikt nie jest nieomylny w tym ja też.

Ja napisałem:
redbog pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 07:35 LN jest bardzo potrzebny i to natychmiast bo nie zaśmieca blockchaina.
Miałem na myśli że LN jest potrzebny bo nie zajmuje miejsca na blockchanie i tyle.

Pojecie "śmieci na blockchainie" wynalazłeś ty rzekomo mnie cytując. To co jest już na blockchainie choćby nie wiem co to było i nie wiadomo jak mi by się nie podobało uznaje za prawidłowe. Mi chodzi tylko o to żeby fanie było by mieć alternatywę żeby zrobić małą transakcje bez umieszczania danych w blockhainie co nazwałem nie zaśmiecaniem.

Ty nie cytujesz mnie dokładnie i robisz jakaś gówno aferę o nic.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 27 maja 2019, 09:05

Ale w jakim celu mamy miec możliwość umieszczania transakcji poza blockchian?

Od tego masz cały obecny system finansowy.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 maja 2019, 09:09

__kot__ pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 09:05Ale w jakim celu mamy miec możliwość umieszczania transakcji poza blockchian?
Żeby by blockchain pozostał jak najdłużej możliwie jak najmniejszy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: prezes » poniedziałek, 27 maja 2019, 09:10

Dodano po 37 sekundach:
__kot__ pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 09:05Od tego masz cały obecny system finansowy.
To jest wg mnie kluczowe co napisałeś, po co używać LN jak mamy vise mastercard i całą masę innych pośredników finansowych, które działają w miarę sprawnie? LN zmierza do stania się kolejnym jednym z wielu takich pośredników z całym AML i KYC. Po co to komu? A już zupełnie nie rozumiem po co to kryptowaluciarzom, którzy mogą używać innych walut onchain.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 27 maja 2019, 09:11

Tak się zastanawiam czy Dash jeszcze kiedyś dogoni kursem ETH ?
Jakie to były fajne czasy gdy sprzedawałem monety po 1350$ ;)
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: prezes » poniedziałek, 27 maja 2019, 09:13

redbog pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 09:09Żeby by blockchain pozostał jak najdłużej możliwie jak najmniejszy.

Na jednym przeglądzie pokazywałem takie porównanie hubów LN do lotnisk, to się nie sprawdzi, bo zakorkują się drogi do lotnisk. Jak zapchana jest sieć Bitcoin to LN dodatkowo ją jeszcze zapycha, bo żeby wejść czy wyjść z LN trzeba zrobić transakcję onchain.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 maja 2019, 09:32

__kot__ pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 09:05 Od tego masz cały obecny system finansowy.
prezes pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 09:10 To jest wg mnie kluczowe co napisałeś, po co używać LN jak mamy vise mastercard i całą masę innych pośredników finansowych, które działają w miarę sprawnie? LN zmierza do stania się kolejnym jednym z wielu takich pośredników z całym AML i KYC. Po co to komu? A już zupełnie nie rozumiem po co to kryptowaluciarzom, którzy mogą używać innych walut onchain.
Używać LN a nie visy po to (co jest bardzo istotne a tego nie powiedziałem uznając za oczywistość) bo LN umożliwia wymianę bitcoinem bez użycia miejsca w blockchainie a visa umożliwia wymianę fiatem to są całkowicie inne światy.

Nic mi nie wiadomo o żadnym aml/kyc w protokole LN a od strony prawnej to rożne babole mogą się pojawiać kiedyś mogą nawet zacząć ścigać za full noda ale wszystko co w ich chorych głowach się zrodzi bedzemy obchodzić.

Nic mi też nie wiadomo żeby LN miał się stać jakimś pośrednikiem podobnym do visy czy coś w tym stylu. Visa a raczej bank może tobie twoje dolary zabrać a LN twoich bitcoinów nie może zabrać jedynie w najkrytyczniejszym punkcie przyblokować na umowne 2 tygodnie co przystępując do tej sieci powinienem zaakceptować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 maja 2019, 10:35

prezes pisze: poniedziałek, 27 maja 2019, 09:10To jest wg mnie kluczowe co napisałeś, po co używać LN jak mamy vise mastercard i całą masę innych pośredników finansowych, które działają w miarę sprawnie?

Może po to by Bitcoin został maszynką do nabijania hajsu na spekulacji bez zagrożenia dla Visy czy MasterCard i nigdy nie odniósł zamierzonego sukcesu?

LN, to niedorozwinięty pasożyt kryptowalut. Niedorozwinięty, bo myśli, że żerowaniem poprawia kondycję fizyczną swojego nosiciela podczas gdy każdy inny scam doskonale jest świadomy zła jakie wyrządza.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość