"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: splawik21 » czwartek, 6 listopada 2014, 06:40

maky pisze:
splawik21 pisze:
maky pisze:Czy komuś udało się zmiksować jakieś DRC?
mi owszem, zalezy ile rund robisz i ilosc monet, jesli ponizej 10 to mozesz miec problem.
10 rund czy monet?

Interesuje mnie też bycie "dawcą płynności". Jakiś tutorial a najlepiej osobiste doświadczenia?
Nie ma 10 rund ;) max to 8....

Jesli chodzi o dawce plynnosci to czytaj tutaj:
https://darkcointalk.org/threads/darkse ... post-28255

niskie oplaty praktycznie smieszne wrecz a i mozna sobie zdenominowac wlasne monety za tanioche...

ps. sporo wiadmosci ostatnio o darkocinie krazy, wired napisal pare dni temu a i na twitterze Rolling Stones puscilo dalej artykul wireda.... wiec idize wszystko w dobrym kierunku.... jak dla mnie to historia lubi sie powtarzac i cos mi sie wydaje z e drk bedzie miec podobny strzal jak btc tylko ze niesie za soba max tech nowinki.

Koniecznie musze chapnac kolejnego masternoda poki tanie sa.

Pozdro

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » czwartek, 6 listopada 2014, 21:17

Rozwiń to chapnąć masternoda... ;)

Wszystko to czytałem ale nie wiem czy dobrze rozumiem.
Postawiłem klienta zgodnie z instrukcją. 50 DRK 8 rund. Na razie jestem po 4 rundach ale pewną część zjadają jakieś opłaty.
Chętnie dowiem się czegoś od kogoś kto to w 100% rozumie.

Też czuję, że to może być następca. Skupuję na maxa. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: splawik21 » piątek, 7 listopada 2014, 14:15

pare newsow dotyczacych darkcoina...
zapozyczone z bitcointalka


To sum up recent events of the past 24 hours:


1) Leak of possible merge between DRK & SDC, discussed by the community, Evan pulled the plugs. (cancelled)


2) Rumor of OKCoin.com adding DRK on their (FIAT) exchange.


3) DRK featured on FOX 26 news (6-nov-2014):



4) DRK discussed on Bloomberg TV (6-nov-2014):
http://www.businessweek.com/videos/2014 ... t-the-feds


5) Evas testing first InstantX (INSTANT) transaction successfully in ~2 SECONDS:
Quote from: eduffield on Today at 01:16:38
I just got multiple masternodes to form consensus, lock inputs, literally took 2 seconds to lock the transaction in place... then I tried to spend the same inputs for a higher fee. Works!

2014-11-07 01:13:18 ERROR: CTxMemPool::acceptableInputs()::InstantX : invalid transaction, conflicts with existing transaction lock CTxIn(COutPoint(365de7e2831dc8b85c2c94fef5f2b98e86a95e301879c5b3460db69df757deb9, 0), scriptSig=3046022100e2ca0a35ab1373)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: splawik21 » piątek, 7 listopada 2014, 14:17

maky pisze:Rozwiń to chapnąć masternoda... ;)

Wszystko to czytałem ale nie wiem czy dobrze rozumiem.
Postawiłem klienta zgodnie z instrukcją. 50 DRK 8 rund. Na razie jestem po 4 rundach ale pewną część zjadają jakieś opłaty.
Chętnie dowiem się czegoś od kogoś kto to w 100% rozumie.

Też czuję, że to może być następca. Skupuję na maxa. ;)
Jesli denominujesz zwyklym klientem 10.15.19 - ostatnia wersja - to pobierane sa wyzsze oplaty za denominacje - anonimowanie monet - ktore tez wracaja dla kopaczy w 100%.

Jesli denominujesz monety jako dostawca plynnosci to te oplaty sa MOCNO obnizone, najbardziej oplaca sie to robic iloscia ponad 100 monet wychodzi najtaniej.
W razie pytan pisz na forum darkcointalk.org

Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: wwa

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: mgrudzien » piątek, 7 listopada 2014, 15:22

w Polsce też zaczynają pisać o drk http://www.rp.pl/artykul/86443,1155482- ... kcoin.html
BTC 1C3UrNMPm2Fq7ZJrgBRdENMibsamXkDp8g
LTC LhF26xLn7eGj2tNyPkR3AYXyfnrakpDFxr
DASH XpULqJAwdqyB8ikKvHQx9MJMok9VVmZGYw
filmowanie dronem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » piątek, 7 listopada 2014, 18:54

splawik21 pisze:
maky pisze:Rozwiń to chapnąć masternoda... ;)

Wszystko to czytałem ale nie wiem czy dobrze rozumiem.
Postawiłem klienta zgodnie z instrukcją. 50 DRK 8 rund. Na razie jestem po 4 rundach ale pewną część zjadają jakieś opłaty.
Chętnie dowiem się czegoś od kogoś kto to w 100% rozumie.

Też czuję, że to może być następca. Skupuję na maxa. ;)
Jesli denominujesz zwyklym klientem 10.15.19 - ostatnia wersja - to pobierane sa wyzsze oplaty za denominacje - anonimowanie monet - ktore tez wracaja dla kopaczy w 100%.

Jesli denominujesz monety jako dostawca plynnosci to te oplaty sa MOCNO obnizone, najbardziej oplaca sie to robic iloscia ponad 100 monet wychodzi najtaniej.
W razie pytan pisz na forum darkcointalk.org
Słuchaj, nie mam siły się przez to przebijać. Przynajmniej dzisiaj po 70-ciu pacjentach... ;) Rozumiem, że jeśli używam wersji 0.10.16.4 z opcją: "darkcoin-qt --listen=0 --liquidityprovider=1" i 1000 DRK to jestem masternode??
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » sobota, 8 listopada 2014, 11:08

Dobra. Już wiem jak zostać masternode. Niestety bycie masternodem jest dosyć ryzykowne. Portfel musi być otwarty a 1000 DRK to łakomy kąsek...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: bitdreamer » sobota, 8 listopada 2014, 11:19

Nie jest łakomym kąskiem. Tam są jakieś podpisy offline, cośtam cośtam namieszane tak, że 1000 DRK nie leży w portfelu, który posiada MasterNode. Są one całkowicie bezpieczne.

edit: próbuję właśnie znaleźć jak to zorganizowali, to wstawię

Wygląda na to, że tutaj się z tym mocowali:
https://darkcointalk.org/threads/needed ... erver.386/

Nie chodzi o podpisy offline jak pisałem, ale o to, że 1000 DRK jest w portfelu na lokalnym komputerze, a na serwerze jest 0 DRK. Master Node uruchamiamy jest za pomocą lokalnego (naładowanego) portfela. Nie wiem jak się zabezpieczyli przed późniejszym wypłaceniem DRK z lokalnego portfela gdzieś indziej, lub przed próbą odpalenia kilku Master Nodów.

Co prawda był jakiś błąd, przez który komuś udało się uruchomić kilkanaście Nodów bez wymaganych 1000 DRK, ale zostało to już naprawione i obecnie powinno działać jak należy.

A tu jeszcze instrukcja krok po kroku jak to odpalić na najnowszej wersji portfela.
Nigdy nie ustawiałem żadnego Master Noda, więc jak się komuś uda, to może się pochwalić.
https://darkcointalk.org/threads/comple ... ultr.1367/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » sobota, 8 listopada 2014, 12:26

Intuicja podpowiada mi co innego (ale nie wiedza). Czemu w instrukcji zakładania masternoda piszą o konieczności silnego zabezpieczania serwera wirtualnego? Chyba, że to jakiś myk typu portfel otwarty ale klucz pokazany tylko na chwilę wirtualnie a potem na wirtualnym go nie ma? Nie wiem. Za cienki jestem aby to zrozumieć po angielsku. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: jpr » sobota, 8 listopada 2014, 20:04

1000 drk jest 100% bezpieczne, nikt ci tego nie ukradnie.
Zrob wszystko jak w tym opisie dla zielonych: https://darkcointalk.org/threads/taos-m ... mies.2680/

edit: jak znajde motywacje to przeloze ten poradnik na jezyk ojczysty jak ktos ma problem z angielskim.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: grzem » sobota, 8 listopada 2014, 20:27

A jakie są korzyści z posiadania masternoda?
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » sobota, 8 listopada 2014, 20:41

grzem pisze:A jakie są korzyści z posiadania masternoda?
Wpływy. Dostajesz DRK. W zależności od ilości masternodów mniej lub więcej. Im mniej masternodów tym więcej % dostajesz.


Generalnie postawiłem na DRK. Zobaczymy czy się opłaci.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » sobota, 8 listopada 2014, 20:57

jpr pisze:1000 drk jest 100% bezpieczne, nikt ci tego nie ukradnie.
Zrob wszystko jak w tym opisie dla zielonych: https://darkcointalk.org/threads/taos-m ... mies.2680/

edit: jak znajde motywacje to przeloze ten poradnik na jezyk ojczysty jak ktos ma problem z angielskim.
Napisz po prostu dlaczego nie można okraść masternode. W jakimś momencie wallet musi być odblokowany. Dlaczego potem nie musi być?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: rav3n_pl » sobota, 8 listopada 2014, 21:43

Ponad 7 BTC żeby odpalić masternode? No niezłe "zabezpieczenie"...

Nie jestem pewien, czy to co wpisujemy jako "masternodeprivkey=" nie jest przypadkiem multisigiem z walleta na którym te środki faktycznie są i na który ma trafiać wypłata.
Bo o ile dobrze rozumiem całą procedurę, to zarówno te 1000DRK do inicjacji jak i wypłaty za prowadzenia masternoda są na wallecie innym, niż faktycznie działający demon.
Opis mnie tylko zastanawia, nie mogę po prostu kompilować walleta, muszę binarkę ściągać?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: grzem » sobota, 8 listopada 2014, 22:02

maky pisze: Wpływy. Dostajesz DRK.
Czy ktoś potrafi oszacować wysokość tych wpływów i podzielić się?
Zapraszam na https://cryptox.pl

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: Matek » sobota, 8 listopada 2014, 23:22

bawię się w alty już prawie rok i wydaje mi się drk może być pierwszym który się nie skończy na jednej pompie... co myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » sobota, 8 listopada 2014, 23:23

rav3n_pl pisze:Ponad 7 BTC żeby odpalić masternode? No niezłe "zabezpieczenie"...

Nie jestem pewien, czy to co wpisujemy jako "masternodeprivkey=" nie jest przypadkiem multisigiem z walleta na którym te środki faktycznie są i na który ma trafiać wypłata.
Bo o ile dobrze rozumiem całą procedurę, to zarówno te 1000DRK do inicjacji jak i wypłaty za prowadzenia masternoda są na wallecie innym, niż faktycznie działający demon.
Opis mnie tylko zastanawia, nie mogę po prostu kompilować walleta, muszę binarkę ściągać?
Czy to oznacza, że dla danego walleta jest jeden multisig? Zrobiłem doświadczenie i wykonałem podwójnie komendę generacji mastercode. Otrzymałem dwa różne.

P.S. Czy ktoś może mi pożyczyć 20 DRK na kilka dni. Tyle brakuje mi do kolejnego tysiąca... Mogę oddać z nawiązką. :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: jpr » niedziela, 9 listopada 2014, 07:37

grzem pisze:
maky pisze: Wpływy. Dostajesz DRK.
Czy ktoś potrafi oszacować wysokość tych wpływów i podzielić się?
1.0 masternodes = 0.678 DRK/Day = 0.005692506 BTC/Day / 1.96 USD/Day

Na dzien disiejszy tyle. Wynagrodzenia dla mansternodow bedą sie zwiekszac z czasem, kosztem górnikow. Cena 1DRK tez moze wzrosnąć :) Ale tez ilosc masternodow zapewne wzrosnie więc bedzie mniej do podzialu. Taki samoregulujący się mechanizm. Jak bedzie za duzo masternodow to posiadacze mniej kaski dostaną, wtedy troche ludzi posprzedaje >> ilosc MN zmaleje >> wyplaty sie zwiększą.
Tak to bedzie wyglądalo czasowo:

Obrazek

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: jpr » niedziela, 9 listopada 2014, 07:53

maky pisze:
jpr pisze:1000 drk jest 100% bezpieczne, nikt ci tego nie ukradnie.
Zrob wszystko jak w tym opisie dla zielonych: https://darkcointalk.org/threads/taos-m ... mies.2680/

edit: jak znajde motywacje to przeloze ten poradnik na jezyk ojczysty jak ktos ma problem z angielskim.
Napisz po prostu dlaczego nie można okraść masternode. W jakimś momencie wallet musi być odblokowany. Dlaczego potem nie musi być?
Wallet jest od początku zablokowany. Z tego co wiem moze to byc cold wallet.
Technicznie tego tak nie ogarniam, jestem raczej amatorem, moze splawik wytlumaczy lepiej.
Ale wiem jedno, 1000drk trzymasz w portfelu u siebie na kompie. Portfel szyfrujesz dobrym haslem. Twoje DRK są tak samo bezpieczne jak np. btc w twoim zaszyfrowanym portfelu.
Nawet jesli ktos ci sie wlamie na VPS z masternodem, to nie zabierze ci DRK bo są w twoim portfelu.
Pamietajmy zeby regularnie robic kopie wallet.dat w kilku miejscach i zabezpieczac go dobrym haslem a nic zlego sie nam nie stanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DARKCOIN - DAWNO OCZEKIWANY OPEN SOURCE !

Postautor: maky » niedziela, 9 listopada 2014, 08:57

Wallet jest od początku zablokowany. Z tego co wiem moze to byc cold wallet.
Technicznie tego tak nie ogarniam, jestem raczej amatorem, moze splawik wytlumaczy lepiej.
Ale wiem jedno, 1000drk trzymasz w portfelu u siebie na kompie. Portfel szyfrujesz dobrym haslem. Twoje DRK są tak samo bezpieczne jak np. btc w twoim zaszyfrowanym portfelu.
Nawet jesli ktos ci sie wlamie na VPS z masternodem, to nie zabierze ci DRK bo są w twoim portfelu.
Pamietajmy zeby regularnie robic kopie wallet.dat w kilku miejscach i zabezpieczac go dobrym haslem a nic zlego sie nam nie stanie.[/quote]

Postawiłem masternoda, więc mogę się trochę pomądrzyć. ;)

Rzeczywiście DRK siedzą w portfelu na localu, który może być również coldwalletem.

Niebezpieczeństwa zawsze są bo pewnie co jakiś czas trzeba będzie update robić a wtedy mogą namierzyć twojego locala i działać już w jego kierunku.

Podjąłem ryzyko. Jak mi ktoś buchnie te 1000 DRK to płakał nie będę. Easy come, easy go. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości