"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » środa, 18 lipca 2018, 17:43

mecenas pisze: Coś jest na rzeczy i trzeba rozkminić co.
Może sprzedanie na Shapeshift tych kilkudziesięciu ukradzionych masternodów trochę się przyczyniło do zbicia ceny tak nisko?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=502706#p502706

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 17:51

@KamilZ, nie nie zjazd był dużo wcześniej...
W sumie jesli chodzi o dynamike moznaby porównanywac dash do eth (choc eth ma tyle gorzej ze ma duzo wieksza ilosc monet)...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 18 lipca 2018, 18:48

adam1226 pisze: @__kot__, jaka bedzie docelowa przepustowość, albo o jakiej marzycie; :D
Na początek taka, aby sprostać mniej-więcej ilości transakcji przetwarzanych aktualnie przez PayPal. To jest możliwe już w aktualnej architekturze nawiasem mówiąc.
Docelowo - tyle, ile będzie wymagane przez użytkowników do bezawaryjnej, ciągłej pracy platformy płatniczej.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » środa, 18 lipca 2018, 20:20

@KamilZ, mecenas raczej mówił o ogólnej kondycji projektu. Sama cena nie różni się znacząco na tle innych monet - patrz co wyżej pisał Bitels

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: benq » środa, 18 lipca 2018, 20:29

Lester pisze: Ale żeby to nastąpiło muszą widzieć dla siebie korzyść. A korzyścią jest zysk z zainwestowanego kapitału. Nie musi on być zrealizowany [we fiatach], ale musi być widoczny na wykresie.
Zgubiłem się. Jak zysk może być widoczny ma wykresie, ale nie zrealizowany we fiatach? Czyli co, wykres Dasha co ceny lambo? Przecież Lambo ma też swoją cene we FIATach, więc taki wykres również by się odnosił do fiatów.
Lester pisze:
Lester pisze: Nie jestem ideowcem (wyleczyłem się z tego jakiś czas temu) i czemu miałbym inwestować swoje pieniądze i czas poświęcony na poznawanie projektu, gdybym nie liczył na zysk?
Ni tu jest pies pogrzebany. Kot napisał, że nie zależy mu na super hiper zyskach spekulantów, a Ty piszesz, że idea Ci lata i chcesz kasę za poświęcony czas (?) i pieniądze.
Spoiler:
Szkoda że promował tu tego oszusta Ke$he pod koniec, przez co odszedł nie znalazłszy poklasku, czy też zrozumienia (i b. dobrze, że nie znalazł w tej kwestii).
No tak, szkoda że jedna rzecz tak zaważyła na sprawie.[/spoiler]
mecenas pisze: Ja też ostro postawiłem na DASHa i uważam, iż przecena jest za głęboka.
Ale na czym opieracie tę "za dużą" przecenę?
Przecież Dash jest dopiero 14 pod względem spadku od ATH z pierwszej setki crypto, ze stratą -83%. W tym samym czasie BTC który ciągnie cały rynek spadł -62%, jego bardziej rozgarnięty brat BCH -79%, innowacyjne NANO -92%, banksterski Ripple -86%, anonimy Z cash i Monero ponad -70%.
https://athcoinindex.com/
Dlaczego spadek Dasha to ma być akurat "za dużo"?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 20:49

@benq, wlaśnie o te kilka % (w skali bezwzglednej to sie robi duzo wieksza przestrzen) chodzi - te 4% do BCH czy 13% do xmr/zec jak napisales..
To jest mocna poszlaka, że gdzies zostal popelniony blad... Mam jednak nadzieje, ze Dash sie z tego wygrzebie i nadrobi stracone szanse z nawiazka.

__kot__"][post]508989 -" Na początek taka, aby sprostać mniej-więcej ilości transakcji przetwarzanych aktualnie przez PayPal. To jest możliwe już w aktualnej architekturze nawiasem mówiąc..."
Wiesz, ze sa juz projekty ktore planuja niedlugo miec wydajnosc bliska przepustoposci VISA/MC?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Lester » środa, 18 lipca 2018, 20:54

benq pisze:Zgubiłem się. Jak zysk może być widoczny ma wykresie
Nie wyraziłem się wystarczająco jasno i precyzyjnie, wybacz.
Chodziło mi o to, że zysk jest w momencie jak go zrealizujesz, czyli sprzedasz walutę.
Pisząc, że:
korzyścią jest zysk z zainwestowanego kapitału. Nie musi on być zrealizowany [we fiatach], ale musi być widoczny na wykresie.
miałem na myśli potencjalny zysk, czyli niezrealizowany ("widoczny na wykresie"), innymi słowy widzisz że waluta zyskała i że dobrze zainwestowałeś, ale nie sprzedajesz tylko trzymasz, bo wierzysz że w dalszym stopniu będzie zyskiwać na wartości, a poza tym wierzysz, że będzie ogólnodostępnym środkiem płatniczym i nie masz potrzeby wymieniać na inne gorsze w twojej opinii waluty (fiaty, czy inne krypto). Mówiąc wprost: zyskałeś, ale nie zrealizowałeś zysku, bo nie zamknąłeś inwestycji. :) Czasem używam zbytnich skrótów myślowych, dobrze że zapytałeś.
Spoiler:
benq pisze:No tak, szkoda że jedna rzecz tak zaważyła na sprawie.
Szkoda że dał się omotać tym oszołomom. Kiedyś też się tym zainteresowałem, bo wierzę że istnieje wolna energia, ale szybko rozgryzłem oszusta, zanim jeszcze ogłosił się mesjaszem, bo potem jak ktoś jeszcze mu wierzył, to musiał mieć coś z głową, jak jeden z głównych promotorów Keshe w Polsce Marek Podlecki prowadzący stronę monitopolski - odleciał kompletnie, zapewne zaszkodziły mu gansy które spożywał. Pomijając już, że najprawdopodobniej miał powiązania z jakąś agenturą, co mnie wcale nie dziwi.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » środa, 18 lipca 2018, 22:07

@adam1226, serio te pare procent robi różnice dla ciebie? Równie dobrze mogło byc na odwrót wtedy byśmy chwalili, że Dash taki super bo zec jeszcze 13% spadł? :D. Te różnice wg mnie mieszczą sie w normie.

Dash jest 14 na cmp i spadł najwiecej jako 14 waluta wg wyliczeń @benq. To rownież nie powinno zaskakiwać, bo adekwatnie „do popularności” ewakuował sie strachliwy kapitał.

Ale w sumie orzed bańką też wszyscy wylewali pomyje na dasha ze premined itd, więc cóż... welcome back :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 18 lipca 2018, 23:18

adam1226 pisze:@benq, wlaśnie o te kilka % (w skali bezwzglednej to sie robi duzo wieksza przestrzen) chodzi - te 4% do BCH czy 13% do xmr/zec jak napisales..
To jest mocna poszlaka, że gdzies zostal popelniony blad... Mam jednak nadzieje, ze Dash sie z tego wygrzebie i nadrobi stracone szanse z nawiazka.
__kot__ pisze: Na początek taka, aby sprostać mniej-więcej ilości transakcji przetwarzanych aktualnie przez PayPal. To jest możliwe już w aktualnej architekturze nawiasem mówiąc.(...)
Wiesz, ze sa juz projekty ktore planuja niedlugo miec wydajnosc bliska przepustoposci VISA/MC?
Już tyle razy pisałem, że nikt u nas dla procentów nie pracuje. Nieprzyswajalne informacje chyba ;)
I mam prośbę - lubisz narzekać i krytykować (nie tylko w tym wątku). Proszę o konstruktywną krytykę - taką lubię i szanuję ale krytykanctwa dla samego krytykanctwa nie znoszę. Zatem jak zaczynasz narzekać lub pisać o błędach to poproszę o propozycje naprawy "błędów". W przeciwnym przypadku będę reagował adekwatnie do treści.

Co do tego, że niektóre projekty planują niedługo itd:
- Ja planuję niedługo polecieć na Marsa
- Po co komu przepustowość VISA/MC przy ilości transakcji osiedlowego warzywniaka?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 23:36

@__kot__, szkoda ze nie potrafisz sie obyc bez zlosliwych uwag :(
Przeciez nie wchodzisz tu po pochwaly tylko zeby zobaczyc inny punkt widzenia (a tak przynajmniej na moja logike zakladam)

Dodano po 9 minutach 12 sekundach:
Coś sie w tym temacie cytowanie selektwyne zepsulo wiec napisze po prostu od myslnikow:
- niestety nie jestem w teamie, a juz sie wyleczylem z bezinteresownego dawania rad na lewo i prawo
- co do przepustowosci - moze te technologie nie sa w planach tylko w fazie zaawansowanych prac (zreszta to, ze aktualnie istnieje juz wiele rozwiazan z przepustowoscia przewyzszajaca znacznie paypala to mysle, ze wiesz) i moze niektore z tych projektow maja przed soba gotowe zastosowania, czy wrecz sa pod te rozwiazania przygotowywane.
Co zostanie po Dashu jesli ktos zaadaptuje te rozwiazania do powszechnego uzytku (dodajac do tego troche marketingu i ideologi - czy potencjalny uzytkownik wybierze technologie z 2milionami tps czy z kilku tysiacami w porywach) ?
Jak dla mnie jedyna szansa dla DASH to jak najwieksza adopcja poki konkurencja jeszcze "śpi" - ale o tym juz kiedys pisalem...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6298
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maxi82 » czwartek, 19 lipca 2018, 00:14

OT techniczne.
Nie wiem co to się na tej str porobiło z wyświetlaniem, Mam nadzieję że jak przeskoczy na kolejną str wątku to będzie już ok.
Tip - jak się powiększy str to jest ok
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » czwartek, 19 lipca 2018, 00:18

Ja nie widzę całej poprzedniej strony oprócz kilku ostatnich wątków... bardzo dziwna awaria...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: benq » czwartek, 19 lipca 2018, 06:44

No ładnie, a ja już zdążyłem przeglądarki przeinstalować, bo myślałem, że to mój sprzęt nawala. :lol:
Bo nie wiem jak Wam, ale mi się połowa moich postów w tym temacie wyświetla w miejscu "napiwki za post". :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » czwartek, 19 lipca 2018, 07:58

Mam to samo. Musi być jakaś kombinacja znaków w treści.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 1 sierpnia 2018, 16:29

Wrzucilem takze tutaj bo uwazam ze warto.
Sluchajcie, swietny dokument do ogladniecia, sytuacja w Venezueli, konferencje, spoty, idee, dash help i wykorzystanie Dash, adopcja itd...
Swietnie zrobiony dokument, polecam ogladnac wszystkim!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 2 sierpnia 2018, 18:35

Dash Core Group Q2 2018 Podsumowanie odbedzie sie w piatek 10tego sierpnia o godz 07:00 (rano)

https://www.dash.org/forum/threads/dash ... ost-194025

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » czwartek, 2 sierpnia 2018, 22:47

To jest maszyna i zawodnik! :-)


Dodano po 31 sekundach:
Programista portfela na androida

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 2 sierpnia 2018, 22:57

@tomasz.ludek dawaj czadu!!! Dash rade!!! :D :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 3 sierpnia 2018, 21:35

Dash Podcast 63 - Meet Lorenzo & Alejandro From Dash Text / Dash Merchant / Dash Help in Venezuela



Swietny episod z chlopakami z Venezueli!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 8 sierpnia 2018, 21:15

Panowie i Panie, Dash na NASDAQ
Ryan dal czadu!

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości