"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 18 lipca 2018, 10:20

A tymczasem... dziś DASH szaleje:

Obrazek

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 10:24

@KamilZ,
Spoiler:
nie wrzucaj w spoiler jak piszesz na temat :P
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 18 lipca 2018, 11:32

Widzisz @Bagder, nie trafia to do Ciebie, ponieważ Ciebie niezbyt obchodzi cel główny krypto - stworzenie realnej alternatywy dla fiatów. Nasz zespół i wiele innych z branży pracujemy nad stworzeniem całej ekonomii opartej na kryptowalutach - tak, żeby nie trzeba było wymieniać ich na fiaty.

Jako spekulant myślisz wyłącznie w kategoriach zarobku tu i teraz i dlatego przeliczasz sobie krypto na fiaty. Nic w tym zdrożnego - tylko powoduje to Twój brak zrozumienia dla naszych działań.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » środa, 18 lipca 2018, 11:49

@__kot__ - przedziwne rzeczy opowiadasz. Ja nie mam konta w banku, lokat, obligacji, ani nawet większej ilości gotówki - niż niezbędna na zakupy w biedronce. Powiedz jak jest z Tobą? A potem możemy podyskutować - kto jest w jakiej ekonomii...

Nie jestem spekulantem - jakby się uprzeć - to niedzielnym... takim co dokłada na wakacje na Bora Bora prawdziwym graczom z cojones. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek kupił krypto za fiaty. Muszę wymieniać krypto (z urobku) na fiaty. Cena po której to wymieniam - ma dla mnie zasadnicze znaczenie (to chyba oczywiste). Jeśli ta cena spada na pysk - to wówczas należy się zastanowić nad sensem tego wszystkiego, bo nie przypominam sobie - żeby cokolwiek poza petro było denominowane w jakimkolwiek dobru na sztywno.
Ostatnio zmieniony środa, 18 lipca 2018, 11:50 przez Bagder, łącznie zmieniany 1 raz.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 18 lipca 2018, 11:50

@__kot__, umiesz wyjaśnić tak wielką aktywność na DASHu?

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » środa, 18 lipca 2018, 12:20

@mecenas, nie jestem Kotem, ale pozwolę sobie odpowiedzieć.
W skrócie to testy.
Ktoś "pali" Dashe, obciążając sieć w celu sprawdzenia, prawdopodobnie wydajności i może innych parametrów:

Tutaj dla ciekawostki największy blok jaki się ostatnio trafił:
https://chainz.cryptoid.info/dash/block.dws?905252.htm
Większość nie przekracza 300kB. Jest spory zapas jeszcze do 2MB.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 18 lipca 2018, 12:26

KamilZ pisze: Jest spory zapas jeszcze do 2MB.
Jest też zgoda na podnoszenie limitu jeśli zajdzie taka potrzeba.
A ponoć skalowanie on_chain to "bajki z mchu i paproci"...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » środa, 18 lipca 2018, 13:38

To co stara się wytłumaczyć Kot ujmę parafrazując Pismo: szukajcie najpierw użetyczności crypto, a wszystko inne będzie wam przydane.

Kto odwraca tę logikę traci, gdy rynek spada.

@Bagder zostając górnikiem musiałeś brać pod uwagę spadki kursu, relacje trudności do mocy.
Nie rozumiem Twoich zarzutów akurat wobec dasha

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 18 lipca 2018, 14:33

@Bagder, To ja zrobiłem błędne założenie, myśląc, iż jesteś tylko zainteresowany spekulacją. Mój błąd.
Masz zatem pretensje do projektu i zespołu, że przeszacowałeś ryzyko dla swojego biznesu?

PS. Mam konto w banku i wcale mi to nie przeszkadza pracować nad stworzeniem nowej ekonomii. Mam też gramofon i nie przeszkadza mi on słuchać muzyki z flac lub CD. Rower stary jak świat też posiadam ale nie mam oporów aby jeździć samochodem czy latać samolotem. Co to ma do rzeczy w temacie dyskusji?

PS2. Wciąż zaciekawiony czekam na informacje o powiązaniach Dash z trzyliterowymi służbami i światem przestępczym.

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
@mecenas,
Umiem. Dwie spore firmy zapowiedziały testy zachowania mainnetu pod kątem wysokiego obciążenia (celem jest potencjalna integracja) + chłopaki z Discord dorwali nowego bota i bawią się na całego.
Wszystko to do kupy generuje pierdyliardy transakcji. Dobrze, ponieważ widać jak na dłoni jak nasza sieć radzi sobie z dużym obciążeniem, mniej dobrze bo pójdą w szmaty nasze skrupulatnie zbierane dane o rzeczywistym wykorzystaniu Dasha.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » środa, 18 lipca 2018, 14:46

Oczywiście, że ma. Ja stosuję "ekonomię krypto" w praktyce. Na własnej skórze... Jeśli oglądasz krypto przez szybkę - to masz inne podejście. Zawsze można wyjść i "zmienić lokal", jeśli nie uda się zaspokoić własnych ambicji. Oczywiście, punkt widzenia __kot__ szanuję i tak jest o niebo lepszy od większości devsów lub zespołów projektowych.

Jednak, proszę o odpowiedzialność, bo tworzenie to nie tylko praca twórcza ale też odpowiedzialność za swoje dzieło.

To, że akurat pokładałem zaufanie w Dasha bardziej niż w bitka - to naturalnie moja wina i mój błąd, teraz to mogę sobie co najwyżej popłakać, ku uciesze gawiedzi. Problem, w tym, że mi zależy na rozwoju krypto - powiedzmy z pobudek ideowych, bez względu na własne korzyści lub straty (wolę te pierwsze). A jeśli ktoś nie jest tak mocno uwiązany ekonomicznie do krypto jak mniej więcej ja - to trudno mu wczuć się tak bardzo w to co tutaj piszę.

I wcale nie domagam się, aby jakiś projekt coś robił akurat pode mnie. Chciałbym, aby świat krypto - nie był skażony chorobami obecnego systemu, w tym finansowego.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: miso20 » środa, 18 lipca 2018, 15:03

@Bagder, przełącz koparki na inne monety zamiast biadolićc, że urobek spada. Tylko na dashu tak jest? Kot pokazał jak pracuje zespół - Ba! Mówił o tym już od bardzo dawna, tylko chyba tego nie dostrzegałeś No bo rosła cena. Większość stałych bywalców trzyma dasha właśnie ze względu na użyteczność i podejście dev teamu. Zachowanie ekipy to jedna z pierwszych rzeczy jakie opowiadam, gdy inni pytają mnie czemu Dash. Cena podąży za efektami pracy.

Natomiast rzecz jasna jeżeli evo czy inne usprawnienia nie ukażą się w rozsądnym czasie, to trzeba bedzie zweryfikować czy podejście zespołu jest słuszne :D

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
I trochę nie rozumiem tego, że zależy ci na rozwoju krypto. Przecież jeżeli jestes ideowcem to chyba powinieneś sie cieszyć, że zespół pracuje nad rozwiązaniami dla mainstreamu, a nie np. nad dogadaniem wejścia na jakąś gównianą giełdę, żeby podbić kurs o ileś satoshi :shock:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » środa, 18 lipca 2018, 15:21

Oczywiście, że się cieszę - z każdego postępu prac nad krypto. Wyrażam swoją opinię na temat niektórych aspektów funkcjonowania Dasha w dobrej wierze, że team jednak zrewiduje swoje zapatrywania, albo przynajmniej zada sobie kluczowe pytanie: czy, aby na pewno nasza linia postępowania jest słuszna? Jeśli nic to nie wnosi do dyskusji - to zamilknę...
Sic semper evello mortem tyrannis

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Lester » środa, 18 lipca 2018, 15:24

__kot__ pisze:Nasz produkt w założeniu ma trafić do użytkownika z mainstream-u, który będzie używał Dash jako środka płatniczego a nie jako "inwestycji".
Super, ale zanim to nastąpi kupno Dasha będzie traktowane jako "inwestycja" właśnie - inwestycja w przyszłość powiedzmy, w pewną jej wizję... To jest etap adaptacji kryptowalut, którego nie da się przeskoczyć.
__kot__ pisze:Nasz zespół i wiele innych z branży pracujemy nad stworzeniem całej ekonomii opartej na kryptowalutach - tak, żeby nie trzeba było wymieniać ich na fiaty.
Mocne słowa. Widzę wysoko postawiliście sobie poprzeczkę. Czyli planujecie wejść (nie wiem czy to odpowiednie słowo) do sklepów, supermarketów (biedronek, lidlów, tesco), na stacje benzynowe...? Wówczas ludzie musieliby myśleć w Dashach i przeliczać w głowie ile Dashów jest warta złotówka, a nie odwrotnie, w przypadku gdyby musieli wymienić Dashe na złotówki, żeby zapłacić gdzieś jakiś rachunek w firmie, która jeszcze nie zdążyła zaadoptować się do nowej gospodarki. :)
Nie kpię, chociaż może się wydawać, że pisałem w tonie prześmiewczym, a tylko próbuję to jakoś ogarnąć. Nie ukrywam, że nie potrafię sobie tego na ten moment wyobrazić. Znaczy wiem, że w tym kierunku to wszystko dąży, ale nie wiem jak to przejście będzie wyglądało.
__kot__ pisze:Dlatego nie celujemy już w użytkowników krypto i geeków - to poruszanie się w zaklętym kręgu. Pozyskiwanie szerszej grupy użytkowników to proces, który wymaga innego podejścia i takie realizujemy. Czy słusznie? Czas pokaże.
Ale ta szersza grupa użytkowników w momencie pozyskania automatycznie staje się użytkownikami krypto (zaklęty krąg jak zauważyłeś). Czy da się od razu pozyskać szerszą grupę użytkowników? Wątpię. Moim zdaniem to proces, który odbywa się stopniowo, małymi kroczkami. Tak jak na wrzuconym tu niedawno przez Bit-elsa linku z wykresem doskonale obrazującym to o co mi chodzi:
Spoiler:
Obrazek
Czyli nie ma innego sposobu moim skromnym zdaniem na osiągnięcie tego celu, jak poprzez celowanie w użytkowników krypto i geeków. To oni w dalszej kolejności będą wciągać (chociaż nie jest to najładniejsze słowo), czy też zaznajamiać z Dashem swoje rodziny, przyjaciół i znajomych. Ale żeby to nastąpiło muszą widzieć dla siebie korzyść. A korzyścią jest zysk z zainwestowanego kapitału. Nie musi on być zrealizowany [we fiatach], ale musi być widoczny na wykresie.

Poza tym Dash podobnie jak Bitcoin jest walutą deflacyjną, bo jest określona i znana maksymalna ilość jaka może być (i jaka nie zostanie nigdy osiągnięta zapewne jak w przypadku btc - poprawcie mnie jeśli się mylę) w obiegu, równa 18,9 mln. I teraz osiągnięcie tych bardzo ambitnych planów, o których piszesz, będzie wymagało znacznego zwiększenia kapitalizacji Dascha co nieuchronnie spowoduje wzrost wartości tej kryptowaluty. Więc nie można moim zdaniem oddzielić tych dwóch rzeczy: pozyskiwanie szerszej grupy użytkowników w celu stworzenia całej ekonomii opartej na kryptowalutach z traktowaniem Dasha jako "inwestycji". Market Cap musi znacząco wzrosnąć, żeby można było mówić o takiej wielkiej popularyzacji, o tak ogromnym zastosowaniu. Nie jestem ideowcem (wyleczyłem się z tego jakiś czas temu) i czemu miałbym inwestować swoje pieniądze i czas poświęcony na poznawanie projektu, gdybym nie liczył na zysk? Zwłaszcza, że moje pieniądze pochodzą z ciężkiej pracy w sektorze prywatnym, a nie z budżetówki, czy spekulacji - a jak wiadomo ciężko zarobioną złotówkę ogląda się dwa razy zanim się wyda i to jeszcze na nie ukrywajmy dość ryzykowne przedsięwzięcie (zwłaszcza jeśli podmiot w który rozważam zainwestowanie mówi że nie zależy mu na zwrotu z inwestycji swoich inwestorów :D ).

Piszę to by przedstawić mój punkt widzenia, a nie żeby brać czyjąś stronę, umniejszać czyjąś pracę i osiągnięcia, czy wdawać się w jakieś spory - także nie strzelajcie do mnie. Nie mam zawsze racji jak niektórzy i mogę się mylić. Cenię sobie kulturalną dyskusję i widzę, że taka jest w tym wątku (zacząłem czytać od początku i dojechałem do 55 strony na razie :D równocześnie śledzę wątek od kilkunastu stron).
benq pisze:O tak, teorie smoka od dawna mam w zakładkach, szkoda, że już go nie ma
Szkoda że promował tu tego oszusta Ke$he pod koniec, przez co odszedł nie znalazłszy poklasku, czy też zrozumienia (i b. dobrze, że nie znalazł w tej kwestii).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 18 lipca 2018, 15:27

Bagder pisze: Jeśli nic to nie wnosi do dyskusji - to zamilknę...
Nie milcz @Bagder,
Ja też ostro postawiłem na DASHa i uważam, iż przecena jest za głęboka. Nie wszystko można tłumaczyć słabością "króla" BTC. DASH jako tak ciekawy i perspektywiczny projekt przecenił się na poziomie gównowalut, Negatywne zaskoczenie zakładając, że rynek zawsze ma rację. Coś jest na rzeczy i trzeba rozkminić co. No chyba, że rynek nie docenił i nie zauważył jeszcze... jak to często się tłumaczy krypto_januszom. Ja pozostaję neutralny, choć negatywnie zaskoczony.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » środa, 18 lipca 2018, 16:28

Dash absolutnie nie spadł za bardzo.
Gdy ruszył w lutym 2017 tak żartem rzuciłem, że być może powtórzy ruch btc z 2013. Czyli z około 10 na 1200 $
Gdy w maju chyba doszedł do 120 wielu mówiło, że to bania i teraz na łeb na szyję.
A zimą doszedł do 1500.
Czyli w 12-13 miesięcy 150 razy.

A że kapitalizację ma x razy mniejszą niż bit, to jest bardziej rozchwiany. I obecny spadek do 185 chyba był czymś zupełnie naturalnym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Kluka » środa, 18 lipca 2018, 16:34

Czemu dash na polo jest zamrożony?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Lester » środa, 18 lipca 2018, 16:50

Bit-els pisze: Dash absolutnie nie spadł za bardzo.
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jak porównywałem do innych altów, to wiele z nich zaliczyło znacznie większe spadki. Wszystko bez wyjątku poleciało w dół. Nie chodziło mi o spadki kiedy pisałem poprzedni post.

Bardziej mnie interesuje czy to rzeczywiście taki przyszłościowy projekt z ogromnym potencjałem i czy będzie można na tym dobrze zarobić - w stosunku do innych coinów - gdy przyjdzie hossa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 18 lipca 2018, 17:09

Kluka pisze: Czemu dash na polo jest zamrożony?
Robią upgrade portfela

@Lester, @Bit-els, @Bagder, Ja osobiście uważam, że Dash nie spadł za mocno. Uważam, że zbyt wysoko się wspiął podczas bańki. Tamten wzrost był irracjonalny i wszyscy w zespole przecieraliśmy oczy ze zdumienia.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Lester » środa, 18 lipca 2018, 17:14

To czy w takim razie teraz uważacie, że korekta/bessa sprowadziła go do racjonalnego poziomu, czy może jego cena jeszcze jest nieco zawyżona po tej bańce?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 17:19

@__kot__, jaka bedzie docelowa przepustowość, albo o jakiej marzycie; :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości