"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 13 lipca 2018, 21:47

@Bagder, to była bańka spekulacyjna większość projektów straciła ok 70-90% , żal i szukanie przyczyny to zwykły ludzki odruch, przyczyna jednak tkwi w eksplozji bańki spekulacyjnej, dash ma małą bazę monetarną i płytki rynek.

Można się zgodzić z faktem że dash ma za mało akceptacji , szkoda że pojawił się konkurent w postaci btc cash , który raczej będzie popularniejszą monetą .

Gdzieś mignął mi news że JP Morgan się zainteresował Dashem, przy takim banksterze cały projekt dash to pyłek, nie wiem czy to dobrze czy źle że banksterka czuje sympatię(raczej zagrożenie) do dash, pewnie będzie się to wiązało z dużymi wahaniami kursu (włącznie z animowaniem nadmiernych spadków).

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
@__kot__, dlaczego nie wdrażacie forka anty ASIC? przecież ASIC to zło , to centralizacja. Ekipa Monero stanęła na wysokości zadania i dlatego sieć monero może wesprzeć zwykły Kowalski a nie monopolista który wytwarza chipy ASIC
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » piątek, 13 lipca 2018, 21:58

Ale asic to moc sieci, ktorą nigdy nie osiagną projekty oparte na gpu. A mała moc to atak 51% jak ostatnio na bitcoin gold i paru innych jeszcze.
Btc też jest oparty o asic i nic złego się nie dzieje

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 13 lipca 2018, 22:15

Bańka pękła z grudnia , a wielu youtuberów twierdzi ,że duże wzrosty jeszcze przed nami niektórzy nawet uważają ,że marketcap za kilka lat może osiągnąć nawet 20 Bilionów $

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » piątek, 13 lipca 2018, 22:24

@wantwrite2014, tak widzą przyszłość niektórzy

Reszta ferajny wtedy proporcjonalnie.

Co ciekawe podobne argumenty i wycenę podawał kolega Smok 4 lata temu w wątku "teoria zbiornikowa" czy jakoś tak

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: benq » piątek, 13 lipca 2018, 22:58

Bit-els pisze: Co ciekawe podobne argumenty i wycenę podawał kolega Smok 4 lata temu w wątku "teoria zbiornikowa" czy jakoś tak
O tak, teorie smoka od dawna mam w zakładkach, szkoda, że już go nie ma:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... wa#p142897

Panowie z Dasha, więcej newsów prosimy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » piątek, 13 lipca 2018, 23:10

Panowie,
Zachowujmy się jak mężczyźni a nie płaczki - z całym szacunkiem.
Ja sam od dawna nie namawiam do kupowania Dash (nie obserwuję też by inni to robili). Chcesz wyłożyć pieniądze (piszę bezosobowo) - rusz 4 litery i zrób robotę rozpoznając projekt, zespół i środowisko projektowe. Jeśli dzieje się źle, akceptujesz stratę i wychodzisz - ja przynajmniej tak się uczyłem. Gorzkie płacze na forum nie zmienią rzeczywistości.

Powiedzmy sobie otwarcie - spekulacja to zabawa dla zawodników z WIELKIMI jajami. Ja się za takiego nie uważam, zatem nie spekuluję tylko tyram jak mrówka na mój zarobek. I proponuję to samo podejście wszystkim, którzy wciąż bujają w obłokach marząc o łatwych milionach i nie mając doświadczenia w spekulacji wchodzą w grę na krypto.
Łatwo było wczoraj - obecnie na rynku już są zawodnicy, którzy grali przedtem w super-lidze. Jesteśmy dla nich zabawką i źródłem łatwego dochodu - pomyślcie 100 razy zanim będziecie chcieli grać przeciwko weteranom Forex i Wall Street.

Wracając do tematu - rynek zweryfikuje które rozwiązania się przyjmą a które znikną w zapomnieniu. Osobiście uważam (i postawiłem na to swój czas, umiejętności, pieniądze i karierę), że Dash wyprzedza inne projekty z sektora płatności o jakieś 3-4 lata. Postawiliśmy w projekcie na "ucywilizowanie" krypto, przygotowanie się do masowej adopcji, kampanii w mainstream i profesjonalnej obsługi klienta. Wszystko co robimy teraz jest podporządkowane tym celom. To, że nie widać zmian w portfelu jest drugorzędne - najważniejsza część rozwiązań B2B i B2C to backend i to ma działać PERFEKCYJNIE. To, że tego nie widać ma marginalne znaczenie w fazie developmentu. Najważniejsze jest żeby PERFEKCYJNIE DZIAŁAŁO, ponieważ katastrofą będzie, jeśli zaczniemy od pięknego wyglądu i nie działającego backendu. Wyobrażasz sobie @Bagder co się stanie jeśli wypuścimy najpiękniejszy wallet na świecie, który będzie np. "gubił" środki użytkowników?

Świadomie postanowiliśmy wyjść w projekcie z zaklętego kręgu g... wartych newsów o kolejnym release a zamiast tego postawić na zbudowanie rozwiązania, które spełnia oczekiwania mainstream-owego użytkownika (nie krypo-geeka) i które zapewni profesjonalną obsługę dla procesorów, giełd, brokerów, integratorów i merchants. I jakkolwiek źle to zabrzmi na tym forum - nie robimy NIC pod spekulantów.
Albo będziemy zajmować się budowaniem pozorów, albo rzetelnie pracować nad produktem i adaptacją tego produktu. Informacje o stanie prac w projekcie są dystrybuowane regularnie co 2 tygodnie - zachęcam do poszukiwania wątków na forum Dash pt. "What is going on at DCG?". Co kwartał zdajemy szczegółową relację z realizacji celów strategicznych wraz z raportowaniem finansowym i komentarzem do stanu projektu + odpowiadamy na pytania społeczności. Wkrótce na bieżąco będzie widać postęp prac nad każdym elementem Evo, dzięki raportowaniu, które budujemy w Jira. Myślę, że żaden projekt w branży nie dostarcza tak przejrzystej informacji o statusie prac - wystarczy tylko chcieć to przyswoić i zrozumieć.

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: AnarchicCluster » wtorek, 17 lipca 2018, 04:23

Hej Kot
Mógłbyś rzucić trochę światła na to czego można się spodziewać w Dash Evolution MVP? Z definicji jest to minimum viable product, ale ciekaw jestem jak minimalna jest ta wersja, jakiego zakresu zmian powinnismy sie spodziewać w pierwszym wydaniu.
Drugie pytanie: DCG dalej obstaje przy terminie wypuszczecnia Dash Evolutoin w drugiej połowie tego roku?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 17 lipca 2018, 11:27

@AnarchicCluster, Na 2 sierpnia planowane jest podsumowanie Q2 i chcemy tam przedstawić wszystkie szczegóły dot. MVP.
Na chwilę obecną nie ma powodów aby sądzić, iż pierwszy z release-ów Evo (MVP) miałby być wypuszczony później niż końcówka roku 2018.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 17 lipca 2018, 11:30

@__kot__, czy starym, dobrym zwyczajem moglibyśmy prosić o wrzucenie tu na forum linka do transmisji? To dla tych co nie czytają forum dasha albo zapominalskich.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adam1226 » wtorek, 17 lipca 2018, 15:12

__kot__ pisze: Przeszacowaliśmy pierwotnie zdefiniowane terminy
W tym chyba jest największy problem.. szczególnie, że szacunki jak dobrze kojarzę były robione po wczesnobańkowych wycenach dash.. Możesz pisać co chcesz, ale dla mnie to jest trochę zmarnowana szansa (niestety przypadłość dotyczy większości środowiska :( - ale to już kwestia indywidualnej oceny czy to, że inne projekty: B,C,D..Z popełniały błędy usprawiedliwia, że popełnił je również projekt A)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » wtorek, 17 lipca 2018, 15:56

@adam1226 mylisz się - problem leży w postrzeganiu świata i wypowiedziach, które są dokładną odwrotnością rzeczywistości:
__kot__ pisze: Panowie,

Świadomie postanowiliśmy wyjść w projekcie z zaklętego kręgu g... wartych newsów o kolejnym release [cut] I jakkolwiek źle to zabrzmi na tym forum - nie robimy NIC pod spekulantów.
1. Informacja, że zespół nie będzie publikował - newsów - jest BARDZO WAŻNĄ informacją dla spekulantów do ustawienia głębokiego shorta i przy okazji wy..maniu wszystkich holderów - długoterminowych inwestorów.
__kot__ pisze:
... zbudowanie rozwiązania, które spełnia oczekiwania mainstream-owego użytkownika (nie krypo-geeka) [CUT] dzięki raportowaniu, które budujemy w Jira. Myślę, że żaden projekt w branży nie dostarcza tak przejrzystej informacji o statusie prac - wystarczy tylko chcieć to przyswoić i zrozumieć.
2. NIe dla kryptogeeka - tylko dla kogo - kto ma przyswajać nowe oprogramowanie, żeby się dowiedzieć co robi team?
__kot__ pisze:
Ja sam od dawna nie namawiam do kupowania Dash (nie obserwuję też by inni to robili).
3. To po co to pisanie na forum, udział w konferencjach itd. - czy to nie jest promowanie Dasha, a zarazem namawianie do używania/inwestycji w Dasha?
Czy wyobrażacie sobie dyrektora fabryki Mercedesa - lub choćby salonu - który będzie twierdził, że nikogo nie namawia do zakupu samochodów? Ja sobie nie wyobrażam - inaczej albo to wariat albo i tak do zwolnienia....
__kot__ pisze:
to samo podejście wszystkim, którzy wciąż bujają w obłokach
4. Otóż to - kto buja w obłokach? Albo raczej w jakich obłokach? Sprowadzić na ziemię? Proszę bardzo - team Dasha (szeroko rozumiany - absolutnie nie mam nic do __kot__ 'a) chciałby szeroką adopcję -a jednocześnie ma niejasne powiązanie z trzyliterowymi służbami (bo jak inaczej wytłumaczyć akcję Wenezuela? - a to stanowi zagrożenie, że system anonimizacji w Dashu - nie jest bezpieczny) - to jeszcze co gorsze i już zupełnie pewne pakuje się w przemysł "zielarski". Rozumiem ideę i nawet popieram - ruchy typu Wolne konopie itd. ale na tą chwilę handel w wielu krajach - jest zakazany i to drastycznie. Ułatwienia tego handlu jest formą pomocnictwa - a więc może być karalne na równych zasadach co czyn właściwy (dealerka) i nie ma to znaczenia - że w określonych regionach jest to legalne. Do tego dochodzą zarzuty o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz AML. Nie wydaje na nikogo wyroku - mówię -tylko - że istnieje zagrożenie, że działanie osób zaangażowanych w Dasha - mogą być przedmiotem zainteresowania aparatów wymiaru sprawiedliwości w różnych krajach, a to zarazem jest IMHO przeszkodą do szerokiej adopcji Dasha.

Pozostała argumentacja jest równie żałosna i nietrafna, dlatego wcześniej nie chciało mi się nawet na nią odpowiadać - szczególnie boli zaszufladkowanie - do tych "złych i niedobrych spekulantów" [czytaj: kułaków, prywaciarzy, badylarzy - godna Kaczyńskiego i Gomułki], którzy marzą o milionach. Uwierz, że wiele tutaj osób pracuje ciężko na swoją bułkę a czasem suchy chleb i nie wszyscy są insiderami...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: adam1226 » wtorek, 17 lipca 2018, 16:37

[youtube][/youtube]
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 17 lipca 2018, 17:53

Canis Lupus pisze: @__kot__, czy starym, dobrym zwyczajem moglibyśmy prosić o wrzucenie tu na forum linka do transmisji? To dla tych co nie czytają forum dasha albo zapominalskich.
Oczywiście - jak tylko przygotuję narzędzia i materiały a także wszyscy potwierdzą termin, wrzucę link wraz z informacją o stream-ie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 17 lipca 2018, 19:29

@Bagder,
Mam wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem i kręcisz się w kółko własnych wyobrażeń i interpretacji.
Spróbujmy zatem raz jeszcze - odniosę się do Twoich punktów z ostatniego posta.

Ad.1. Stwierdzenie, że zespół nie będzie produkował g... wartych newsów (np. w celu wywołania chwilowej pompy ku uciesze spekulacynej gawiedzi) jest różne od stwierdzenia, że żadnych informacji publikowanych nie będzie. Jak już wyjaśniłem wcześniej, status projektu i informacja o postępach prac jest publikowana na bieżąco i będzie jeszcze bardziej rozbudowana w najbliższych miesiącach. To, w jaki sposób jest to interpretowane przez rynek i spekulantów zależy wyłącznie od nich samych.

Ad.2. Nasz produkt w założeniu ma trafić do użytkownika z mainstream-u, który będzie używał Dash jako środka płatniczego a nie jako "inwestycji". Adaptacja krypto w mainsteram na chwilę obecną jest praktycznie żadna ponieważ, naszym zdaniem, istniejące na rynku "tradycyjne" produkty takie jak PayPal, Venmo czy nawet karty kredytowe są znacznie prostsze w użyciu i przyjaźniejsze dla użytkownika końcowego oraz prostsze w implementacji dla merchants. Ani jedni ani drudzy nie mają wymiernych korzyści z implementacji rozwiązań kryptowalutowych w obecnej postaci. Pozwól, że wyjaśnię mój punkt widzenia w tej materii.
Z perspektywy użytkownika końcowego samo zrozumienie zasad działania kryptowaluty i jej oprogramowania w połączeniu z kompleksowym i relatywnie skomplikowanym procesem pozyskania krypto do portfela powoduje już na starcie zniechęcenie użytkownika. Ludzie przywykli do rozwiązań prostych i nie wymagających od nich dodatkowej pracy - taką mamy biznesową rzeczywistość. Tzw. "on-boarding" do krypto w chwili obecnej to koszmar w porównaniu do innych metod płatności.
Drugim równie istotnym (a może nawet bardziej istotnym) problemem jest fakt, iż w chwili obecnej krypto jest praktycznie jedynym sposobem płatności gdzie to użytkownik a nie merchant ponosi ciężar opłaty za transakcję. To dla wielu ludzi jest mentalną barierą w momencie, gdy mają użyć krypto i musi to być zmienione.
Na dobrą sprawę głównie spekulanci chcą obecnie pokonać te bariery mając nadzieję na solidny zarobek. Nie mam specjalnie nic przeciwko spekulantom - po prostu globalna spekulacja to nie jest realizacja celu Satoshiego i marzeń całej branży o szerokiej akceptacji kryptowalut w świecie.

Dlatego nie celujemy już w użytkowników krypto i geeków - to poruszanie się w zaklętym kręgu. Pozyskiwanie szerszej grupy użytkowników to proces, który wymaga innego podejścia i takie realizujemy. Czy słusznie? Czas pokaże.

Ad.3. Obecność na konferencjach i publiczne dzielenie się informacjami, które realizujemy jest dalekie od namawiania do inwestowania. Wiem, że masz inne podejście ale zacznij od tego proszę: Dash to nie jest instrument inwestycyjny ani spekulacyjny. Jak już to przetrawisz to dalej jest z górki.
Tak - chcemy aby ludzie wiedzieli jak najwięcej o Dash ale nie dlatego, żeby zaczęli spekulować ale dlatego, żeby zaczęli go używać. Zarówno kupujący jak i sprzedawcy. Tylko wtedy można będzie mówić o prawdziwej adaptacji kryptowalut na świecie i w biznesie.

Ad.4. Tutaj już pojechałeś z tak grubej rury fantazji i niezrozumiałych dla mnie insynuacji, iż muszę poprosić o wyjaśnienie zagadnienia powiązań ze służbami i "akcją Wenezuela" - nie ogarniam.

Jeśli chodzi o tzw. Cannabis Industry to jest to w pełni oficjalny, silnie uregulowany i nadzorowany rynek w USA. Nie rozumiem, gdzie widzisz zagrożenia. Kolejne insynuacje, tym razem o powiązania z przestępczym półświatkiem, są dla mnie sygnałem, iż musisz po prostu przyswoić więcej informacji na ten temat - zachęcam.
Wiesz, że taki rynek istnieje również w Szwajcarii? To poważny biznes, który podlega ostrym regulacjom i nadzorowi. Myślę zatem, że zdominowanie całego rynku płatności cyfrowych dla Cannabis Industry może być jedną z najlepszych rzeczy jaka może przytrafić się Dash-owi i kryptowalutom. To business case, który może pokazać wyraźnie jak rozwiązywać problemy, z którymi nie radzi sobie obecny system finansowy.

PS. Dlaczego żywisz taką pogardę dla spekulantów (vide Twoje ich określanie jako kułaków czy badylarzy)? Ja słowa spekulant nie uznaję za określenie pejoratywne lecz jako określenie osoby, która zarabia na wahaniach cen. Pisząc, że nie robimy nic pod spekulantów nie jest szufladkowaniem tylko oddaniem stanu faktycznego prac w projekcie. Obecnie prace developerskie w Dash są prowadzone pod kątem akceptacji w mainstream a nie pod kątem spekulacji. Tyle.

Pozdrawiam serdecznie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » wtorek, 17 lipca 2018, 19:38

@Bagder, Trochę się wetnę z kilkoma uwagami, jeśli nie masz nic przeciwko, ok?
Spoiler:
1.
Bagder pisze: Informacja, że zespół nie będzie publikował - newsów
Kot napisał:
__kot__ pisze: g... wartych newsów
Przecież newsy wychodzą, ale dotycząc spraw ważnych, a nie tylko, czy przede wszystkim, pompowania i HYPEu.
2.
Bagder pisze: kto ma przyswajać nowe oprogramowanie, żeby się dowiedzieć co robi team?
Nierozumiem o co tutaj chodzi. Możesz wyjaśnić?
3.
Bagder pisze: namawianie do używania/inwestycji w Dasha
Używania a inwestycja, to dwie często osobne sprawy. Inwestując spodziewasz się zysków, korzystając spodziewasz się funkcjonalności spełniającej twoje potrzeby.
4.
Bagder pisze: ma niejasne powiązanie z trzyliterowymi służbami (bo jak inaczej wytłumaczyć akcję Wenezuela?
Ja to sobie wyobrażam, jako konsekwencję działania oddolnej społeczności w Wenezueli, która mogąc zarobić na promocji Dasha, poddała swoją propozycję pod głosowanie masternodów i otrzymała pieniądze z budżetu.
Jakie niejasne powiązania masz na myśli?
5.
Bagder pisze: pakuje się w przemysł "zielarski"
Jeśli chodzi ci o Alt36, to oni działają w ramach prawa amerykańskiego w stanach, które dopuściły obrót konopi.
Dodatkowo jest jeszcze, bardzo ciekawa, kwestia zapisania genomu różnych odmian konopi w BlockChainie Dasha: https://www.dashcentral.org/p/MedicinalGenomics
6.
Bagder pisze: Do tego dochodzą zarzuty o udział w zorganizowanej grupie przestępczej
To już dla mnie magia. Możesz podać mi swoje źródła?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » wtorek, 17 lipca 2018, 21:44

@Kamilz
Spoiler:
1. Deweloperzy wypuszczają newsy, żeby podtrzymać zainteresowanie danym kojnem. Jeśli wszedłeś między wrony, kracz jak one. Jeśli tego nie robisz - jest podejrzenie, że nic nie robisz... A jeśli celowo - nie wypuszczasz informacji, to... grasz na spadek...
2. Nowy system raportowania dla mainstreamowych użytkowników - jinra...
3. Może jednak mam inne potrzeby...
4. Właśnie to mnie dziwi - dlaczego nie w Zimbabwe lub innym kraju - gdzie ludzie powszechnie posiadają smartfony? Wenezuela - jako następna po Iraku, Libii, Syrii... Wenezuelczycy na pewno potrzebują pomocy - ale taka akcja po prostu przypomina, to co zrobili rzekomo Anonymous - otwierając internet dla Egiptu i Libii - modemowy... Zbyt dużo podobieństw, aby tym razem miało być inaczej.
5. Rozumiem - ale jako nie całkiem mainstreamowy użytkownik Dasha (którego używałem niezgodnie z przeznaczeniem) - powiązanie z takim przemysłem - raczej budzi obawy. Możliwe, że nieuzasadnione... Z pewnością to może być ciekawy sposób na przetrwanie Dasha - ale nie na masową adopcję. Jeszcze raz podkreślę - to, że obrót cannabis jest gdzieś legalny - nie zamyka automatycznie potencjalnej sprawy karnej w Polsce - poodbnie jak zresztą w wielu innych sprawach. Można się zdziwić. Przykład - we Francji - wstąpienie do Legii Cudzoziemskiej - jest legalne - w Polsce - za to zostaniesz ukarany... w Senegalu możesz mieć kilka żon - jak wrócisz do Polski masz sprawę o bigamię itd.
6. A to już konsekwencje ad. 5 - i z czym będzie można się spotkać. Nie twierdzę, że skuteczne.
@__kot__ nadal nie rozumiem - jak coś może być TYLKO środkiem płatniczym - bez stabilnego kursu wymiany? Jeśli mam, jakieś pieniądze na Skycash , albo nawet kupując paysafecard - co jak rozumiem jest właśnie środkiem płatniczym - to pomijając prowizje - mam tyle w złotych ile wpłaciłem. Ile mam w przypadku DASHa - krótkoterminowo - przypuszczalnie też tyle, ale średnioterminowo... nawet 10 % mojej wpłaty. Mylę się?
Po co miałbym sobie zawracać 4litery - by wymieniać fiaty na Dasha - jak mogę użyć same fiaty. Sama prowizja od przesyłu Dasha - to obecnie pikuś - i żaden problem zapłacić centa lub dwa - a nawet dolara - jak większa suma - ale wymieniać (2x) - fiaty na dasha, a potem niezużytą resztę z powrotem na fiaty - po co tyle zachodu?
Chyba, że któś zagwarantuje sztywny kurs Dasha - do franka szwajcarskiego, dolara itd. W innym przypadku walor Dasha jako środka płatniczego będzie przypominał Dollara Zimbabwe...
Oczywiście solucją - jest masowa adopcja , która nie jest niemożliwa dla Dasha, ale to wymaga IMHO - raczej innego spojrzenia na Dasha....
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 lipca 2018, 22:19 przez Bagder, łącznie zmieniany 1 raz.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: benq » wtorek, 17 lipca 2018, 22:17

Bagder pisze: jak coś może być TYLKO środkiem płatniczym - bez stabilnego kursu wymiany? Jeśli mam, jakieś pieniądze na Skycash , albo nawet kupując paysafecard - co jak rozumiem jest właśnie środkiem płatniczym - to pomijając prowizje - mam tyle w złotych ile wpłaciłem. Ile mam w przypadku DASHa - krótkoterminowo - przypuszczalnie też tyle, ale średnioterminowo... nawet 10 % mojej wpłaty. Mylę się?
Po co miałbym sobie zawracać 4litery - by wymieniać fiaty na Dasha - jak mogę użyć same fiaty.
W zasadzie w ten sposób podważasz sens istnienia wszystkich kryptowalut, od BTC, przez BCH, NANO, Dasha, itd. itp.
BTC ma 60x większy market cap, w przeciwieństwie do Dasha jest rozpoznawalny na świecie przez handlarzy majtkami i taksówkarzy, a newsy na jego temat można znaleźć nawet w komiksach czy mainstreamowej telewizji.
Czy to pomogło cenie BTC się ustabilizować w jakikolwiek sposób? Nie. Więc czemu wypuszczanie hypowych newsów o Dashu miałoby tu pomóc? Oni chyba wychodzą z założenia, że zamiast sztucznie pompować cenę, która potem i tak spadnie, lepiej robić swoje i utrzymywać cenę na stabilnym poziomie (na ile to możliwe przy kryptowalutach), unikając pomp +500% pod newsy.

Jak w takim razie widzisz przyszłość BTC/BCH jako płacidła?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 lipca 2018, 22:18

@Bagder, sory, ale mówisz jak nowicjusz i to w 2011.

To jest naturalny etap niestabilności kursów wszystkich crypto. Bierze się to z ogromnej dysproporcji między wartością crypto a fiatami. Jak łódka do oceanu. Wraz ze wzrostem kapu z crypto zrobi się pancernik.


Żeby się zaabezpieczyć przed ruchami kursu sklep używa operatora płatności, a klient, jeśli mu zależy, portfel typu coinbase. Trzymasz fiaty i na minutę przed transakcją crypto zamieniasz fiaty 1 klikiem z małą prowizją na crypto i ślesz je na drugi koniec świata za grosze.

I to jest naturalny etap, tego się nie przeskoczy.

Z tym że część userów ma gdzieś kurs, zwłaszcza jeśli crypto kupione przed laty. Liczy się latwość, niezależność itp itd.

Crypto utrzymujące sztywny kurs jak tether to raczej ślepa uliczka. Tetheropodobne to zawsze zcentralizowane projekty.

Jeszcze bardzo długo wahania cen crypto będą duże. Ale i tak są wyraźnie mniejsze niż przed laty. Btc to dobrze pokazuje.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bagder » wtorek, 17 lipca 2018, 22:40

@benq @Bit-els - w pełni się zgadzam - sztywny kurs dla krypto to mrzonka na obecną chwilę - chociaż wiemy, że w przypadku masowej adopcji - zjawiska stabilizujące kurs będą miały miejsce. Problemem jest - że gdy masz tzw. środek płatniczy - i leci on w cenie relatywnej do głównych fiatów - bardziej niż normalne kojny służące rozmaitym celom - to ja zadaję pytanie - jaki to jet środek płatniczy?

Zwłaszcza, że jak dobrze wiemy - projekt DASH - jest wyjątkowy pod wieloma względami - i powinien raczej trzymać się pozostałych w spadkach i wzrostach. Owszem, ktoś powie - szybko wzrósł - to musiał mocniej spaść... Dyskusyjne... Ale jak czytam - że devsi Dasha - celowo - nie prowadzili kampanii promocyjnej (informacyjnej) - chociaż mieli ku temu - dzięki unikalnemu systemowi podziału zysków - aż nadto środków - to jak to wytłumaczyć?

Jeszcze raz podkreślę - nie porównujmy spadków ceny BTC do spadków ceny Dasha - bo pierwszy spadł z grubsza do 1/3 ATH a drugi do 1/7. Jeśli porównam to do innych topowych krypto, proporcje trzymają się spadku BTC. Jestem w błędzie?

Owszem, można rzecz, że cena ATH Dasha była efektem zablokowania mempooli głownych kojnów w tym BTC oraz akcją spekulantów. Ja tego tak nie obserwowałem. Sami devsi - nakręcili też to - informacją o prognozowanych usprawnieniach - w tym słynnym Evo... który miał być - ale nadal go nie ma - a poza tym - nieco inaczej jest dzisiaj przedstawiany. Sam wprowadziłem się w błąd? Możliwe...

Czy devsi mieli narzędzia by temu zapobiec - IMHO - mieli - przede wszystkim wspomniana wyżej opcja ASIC proof - zdecentralizowanie - doprowadza do powiększenia bazy użytkowników - i raczej zapobiega zjawiskom - masowej wyprzedaży przez duże kopalnie - nastawione jedynie na teraźniejszy zysk. Można było uwolnić masternody z Dashy- można było pomniejszyć ich zyski zapobiegając spekulacji, i wreszcie można było na fali zrealizować obietnice w czasie.

W jaki sposób - chcą utrzymać Dasha - jako tylko środek płatniczy - tego nie wiem... a to bardzo ciekawe zagadnienie.


----------------------------------
P.S. @benq jeśli pytasz o przyszłość odległą - ale taką do ogarnięcia - to nie widzę BTC/BCH jako płacidła, w ogóle nie widzę większej wartości w BTC i innych obecnie znanych kojnach. Prędzej czy później komputery kwantowe staną się na tyle powszechne, że kryptografia na obecnym poziomie - będzie zbyt słaba. Prawdopodobnie - powstaną wkrótce nowsze projekty krypto , które zastąpią BTC/BCH i inne obecnie popularne klony. Ale sprawa nie jest stracona - bo dzięki właśnie BTC - powstaje nowa ekonomia, nowe technologie. Kryptowaluty rozwijają świat, odblokowują granice itd. co zapewne wszyscy tutaj wiemy...
Sic semper evello mortem tyrannis

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » środa, 18 lipca 2018, 06:11

@Bagder,
1. Rozumiem co masz na myśli. Skoro jesteś na rynku krypto to masz się zachowywać jak przystało na większość krypto.
Jednak ich, Dasha, podejście też rozumiem. Oni chyba chcą tworzyć zupełnie nową jakość.
2. -
3. ok.
4.
Bagder pisze: dlaczego nie w Zimbabwe lub innym kraju
Mówisz, masz: Kenya, Togo, Benin, Ghana, Zimbabwe i inne:
https://www.reddit.com/r/dashpay/search ... rict_sr=on
5. Przyjmując twoje założenia, to należałoby jeszcze kilka środków wymiany oskarżyć, z dolarem na czele.
6. Niestety nie wiem jak miałoby to działać.
7. Odnośnie komputerów kwantowych, to mam obawy, czy nie jest to temat mocno rozdmuchany. Poza tym jednorazowe adresy rozwiązują częściowo ten problem.
Obecna ilość kubitów, a wymagania do odszyfrowania nawet starego kodowania metodą kwantową, to przepaść.
Trochę przypomina mi to obawy o przemysł samochodowy i powiązane, w przeszłości, skoro "za chwilę" wszyscy będą tylko latać, a nie jeździć.
Nie jestem dobry z geografii więc sorry za błędy odnośnie miejsc w Afryce.
Ostatnio zmieniony środa, 18 lipca 2018, 10:33 przez KamilZ, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości