"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 23 sierpnia 2018, 10:44

@Bit-els,
Dobry artykuł. Jednak widać sporo niezrozumienia u autora czym jest Dash.
Urzekło mnie zwłaszcza określenie "core team has been run as a for-profit venture from day one" a jako podlinkowany "dowód" mamy wywiad z fluffypony - developerem Monero, który chodzi po konferencjach z zegarkiem wartym 800.000 USD na ręce. Musimy słabo prowadzić ten "for profit" biznes skoro nas na takie zegarki nie stać a "altruistyczny" developer opisuje go jako jeden z wielu w jego kolekcji chronometrów ;)

Edit: Za to bardo podoba mi się ból tylnej części ciała u Tone Vays-a.

Generalnie to niemal historyczny moment, iż Coindesk pisze o Dash obecnie. Oczywiście musieli w artykule umieścić sporą część o tym jaki to Dash "niedobry" itp. - ale i tak rynek i pieniądz zdecyduje za nich ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » czwartek, 23 sierpnia 2018, 11:13

Nie rozumiem pismaków typu coindesk czy szerzej dużej części społeczności crypto.
Ewolucja wygląda tak:
Fiaty-kolaska
Btc- Cadilac z lat 50
Dash- Porsche 911

Oczywiście są inne rozwiązania, bch jest ok, ale ma bloki co 10 min, czyli czasem 2 g trzeba czekac, w dashu max 30 min
Ltc klonik btc, próby przeniesienia transakcji poza główny łańcuch. Jakieś rozwiązania bez POW. Ale dash jest pięknym rozwinięciem idei Satoshiego

Zacznijcie używać dasha do zwyklych płatności, otworzą się Wam oczy.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: jpr » czwartek, 23 sierpnia 2018, 11:18

Tone Vays jeszcze chyba o zadnym altcoinie nie powiedzial nic dobrego, ja goscia wyłączam natychmiast.
fluffypony od zawsze hejtował dasha do tego stopnia, ze nawet czepiał się koloru włosów Evana, więc ten czlowiek nie jest poważny.

Ja natomiast chciałem zapytać czy Evan jeszcze cos tam działa jako dev czy raczej się wycofał?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 12:25

@__kot__ nie ujmując że deweloperzy i core team pracowali za free zanim Dash DAO powstało.
@jpr Evan pracuje, ale kodu nie pisze jak pozostali devowie. Działa z zespołem w Dash Labs i afaik coś tam kleją jednak czasowo się nie określają kiedy coś przedstawia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 23 sierpnia 2018, 12:27

Evan obecnie pracuje tylko konceptualnie z Andy-m nad architekturą Evolution i jej dalszym rozwojem.

Bezpośrednio zaś jest zaangażowany w prace Dash Labs and skalowaniem sprzętowym. Niestety nie mam żadnego wglądu w ten projekt i nie jestem w stanie powiedzieć nad czym obecnie pracują.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: jpr » czwartek, 23 sierpnia 2018, 12:44

@kot @splawik21 dzięki. Jeszcze jedna sprawa. Evolution ma zamkniete źródło póki co? Czy chodzi tutaj o cos innego? Kilka zdań w konferencji:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 23 sierpnia 2018, 17:27

Tak - żródła Evo są w niepublicznych repozytoriach obecnie. Jak wypuścimy release to również źródła zostaną opublikowane (już powinny być dostępne gdy wejdziemy z rozwiązaniem na testnet)

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: qertoip » piątek, 24 sierpnia 2018, 15:42

Sorry za offtop ale zostałem sprowokowany przez kota do wyprostowania.
__kot__ pisze:...wywiad z fluffypony - developerem Monero, który chodzi po konferencjach z zegarkiem wartym 800.000 USD na ręce...
Fluffypony to bogaty-długo-przed-crypto południowo-afrykański hacker i biznesmen. Jeden z czołowych developerów Monero.

Natomiast samo Monero:
- nie miało premine ani instamine
- nie miało żadnego ICO / tokena
- nie ma żadnego founders-reward ani developers-reward (100% idzie dla minerów)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » piątek, 24 sierpnia 2018, 16:02

@qertoip, No tak... tylko na długo przed 2017 czy przed krypto nikt go z takim zegarkiem nie widział a także pewnie z powodu nieoczekiwanego zbiegu okoliczności i roztargnienia ten na-długo-przed-krypto-bogaty biznesmen miewa takie niefortunne przypadki jak zgubienie kluczy prywatnych podczas rejsu na motorówce - każdy lezie na motorówkę z kluczem prywatnym w garści przecież. Ot niefortunny przypadek a takowe po ludziach chodzą, jak mawia mądre przysłowie.
A dzieje się to, również przypadkowo, gdy trzeba zapłacić podatki, które jak rozumiem od lat rzetelnie płaci za swoje bogactwo (zatem nie powinno to być niczym niezwykłym i w tym roku).

Darujmy sobie ten side-topic. Szanujmy się i nie dewastujmy logiki i swojej inteligencji.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » niedziela, 26 sierpnia 2018, 05:53

qertoip pisze: Natomiast samo Monero:
- nie miało premine ani instamine
- nie miało żadnego ICO / tokena
- nie ma żadnego founders-reward ani developers-reward (100% idzie dla minerów)
Trochę badałem temat Dasha więc jeśli można to wdam się w tą "debatę na argumenty", ok? Co do monero, to proszę sprawdzić moje słowa, bo nie śledzę zmian w tym projekcie, więc mam nadzieję, że nic nie pomyliłem z innymi projektami. W razie czego przepraszam i proszę o sprostowanie.

1. - nie miało premine ani instamine
To jedno czy drugie, a może oba?
Co do instamine, to jest to fakt. Założenie, że było to celowe i pozwoliło nachapać się developerom, to spekulacja podparta poszlakami. Na rzecz najgorszego przypadku uznajmy złą wolę deweloperów i, że rzeczywiście się nachapali. Ale bądźmy konsekwentni i w drugą stronę.

"Natomiast samo Monero:"
- miało w kliencie do kopania zaimplementowane spowolnienie, które zostało odkryte i poprawione bardzo późno. Mogło ono dawać przewagę developerom w kopaniu nad innymi minerami. Choć przyjmując język niektórych, a spekulacje za fakt, powinienem napisać: "Developerzy użyli tego błędu, aby się nachapać i było to premine, instamine itp...

2. - nie miało żadnego ICO / tokena
Dash miał??

"Natomiast samo Monero:"
Miało błąd w mechanizmie waluty, pozwalający w sposób niezauważalny wygenerować z powietrza, dowolne ilości monero.
Z uwagi na wymuszoną prywatność taki zabieg, w przeciwieństwie do publicznego blockchaina, jest nie do zauważenia ani sprawdzenia, że miał miejsce.
Monety wygenerowane są legalne i nie można ich odróżnić od tych wykopanych. Można je spokojnie sprzedać na giełdzie.
Odkrywca tego błędu powiadomił devów monero przed publicznym ujawnieniem błędu.
Ale przyjmując złą wolę, a spekulacje za fakt, poniwinienem napisać: "Developerzy monero, i może kilka innych osób, użyli tego błędu i wygenerowali sobie kupę monet, które opychają spokojnie naiwnym, bez możliwości wyśledzenia tego faktu.

3. - nie ma żadnego founders-reward ani developers-reward (100% idzie dla minerów)
Tutaj potrzebuję wyjaśnienia, bo zbyt ogólnikowo, jak dla mnie, rzucone są te terminy i nie wiem nawet jak to przypiąć, żeby nie popadać w skrajne spekulacje co autor miał na myśli.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: qertoip » wtorek, 28 sierpnia 2018, 23:18

KamilZ pisze:
"Natomiast samo Monero:"
- miało w kliencie do kopania zaimplementowane spowolnienie, które zostało odkryte i poprawione bardzo późno. Mogło ono dawać przewagę developerom w kopaniu nad innymi minerami.
To nie Monero. To było BitMonero. Monero powstało dokładnie jako fork społeczności od BitMonero, m.in. ze względu na problem o którym piszesz. Oczywiście, w Monero nie powielono już tego błędu.
KamilZ pisze:2. - nie miało żadnego ICO / tokena
"Natomiast samo Monero:"
Miało błąd w mechanizmie waluty, pozwalający w sposób niezauważalny wygenerować z powietrza, dowolne ilości monero.
Z uwagi na wymuszoną prywatność taki zabieg, w przeciwieństwie do publicznego blockchaina, jest nie do zauważenia ani sprawdzenia, że miał miejsce.
Na szczęście jest to do zauważenia i sprawdzenia. I zostało sprawdzone. Nikt tego nie exploitował. Udało się zidentyfikować i poprawić błąd odpowiednio wcześnie. Szczegółowy raport: https://getmonero.org/2017/05/17/disclo ... ncies.html
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » wtorek, 28 sierpnia 2018, 23:20


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 29 sierpnia 2018, 10:19

Nowe video "What is Dash?" w wykonaniu Alt36. Majstersztyk.


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » środa, 29 sierpnia 2018, 10:27

@__kot__,

A realny handel trawką już wystartował w Stanach? Wiesz może jakie obroty na dziś? Bo z pół roku temu Forbes pisał o potencjale rynku na 30 mld $. Rocznie chyba

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 29 sierpnia 2018, 10:36

Nie mam cyferek na dzień dzisiejszy.
Ostatnio gdy rozmawiałem z Kenem to starali się o licencje w kilku stanach. Zapytam przy najbliższej okazji o stan obecny.
Generalnie to jestem od kilku miesięcy odłączony od matrixa - reorganizujemy firmę i delivery setup, co pochłania niemal cały mój czas i uwagę. Tak pewnie pozostanie do wydania MVP Evo - potem wrócę do żywych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 29 sierpnia 2018, 22:02

Bit-els pisze: @__kot__,

A realny handel trawką już wystartował w Stanach? Wiesz może jakie obroty na dziś? Bo z pół roku temu Forbes pisał o potencjale rynku na 30 mld $. Rocznie chyba
@Bit-els specjalnie dla Ciebie swiezutenki update od Alt36, milego ogladania/sluchania:
https://www.dropbox.com/s/lo7qjw3g36vlr ... 8.pdf?dl=0

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » czwartek, 30 sierpnia 2018, 19:26

@splawik21, Wiesz coś o Argentynie? Jak tam wygląda pozycja dasha? W kontekście tego co tam się dzieje
https://m.bankier.pl/wiadomosc/Kosmiczn ... 12200.html
Podobnie do Turcji czy Wenezueli- upadak narodowej waluty fiat

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 30 sierpnia 2018, 21:25

splawik21 pisze:
Bit-els pisze: @__kot__,

A realny handel trawką już wystartował w Stanach? Wiesz może jakie obroty na dziś? Bo z pół roku temu Forbes pisał o potencjale rynku na 30 mld $. Rocznie chyba
@Bit-els specjalnie dla Ciebie swiezutenki update od Alt36, milego ogladania/sluchania:
https://www.dropbox.com/s/lo7qjw3g36vlr ... 8.pdf?dl=0
Słodziak... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 30 sierpnia 2018, 21:33

Bit-els pisze: @splawik21, Wiesz coś o Argentynie? Jak tam wygląda pozycja dasha? W kontekście tego co tam się dzieje
https://m.bankier.pl/wiadomosc/Kosmiczn ... 12200.html
Podobnie do Turcji czy Wenezueli- upadak narodowej waluty fiat
Nie za duzo wiem, ale prawodpodobnie sytuacja moze sie rozwinac, pytanie czy do poziomow z Venezueli czy nie, ale moga to byc kolejne rynki gdzie projekt Dash moze pomoc ludziom. Pozyjemy, zobaczymy.

Takze zobacz swiezo dodany link:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p519682

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » wtorek, 4 września 2018, 13:13

Pamietacie Scotta Farnsworth i jego super DashForceOne odrzutowiec?
Zrobil rebranding samolotu i jak pewnie wiecie autobus tez obklejil, krazyly foty z konferencji BTC z Miami z autobusem przed wejsciem na konfe.
Tym razem dorzuca do serii Dodge ;)
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości