"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 753
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » sobota, 3 października 2020, 14:16

mecenas pisze: czwartek, 1 października 2020, 06:54Trzeba by jakoś zadbać aby na stronie: http://178.254.23.111/~pub/Dash/Dash_Info.html
został wprowadzony aktualny stan adopcji v16 zamiast v14

Kto cos mowil? ;)
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2346
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » sobota, 3 października 2020, 14:20

Ale jaja!
Zaktualizowali stronkę!
Jeśli to Twoja sprawka to duży plus (nie mam repo, bo: "Wyczerpałeś limit ocen tego użytkownika")

Szkoda tylko, że www pokazuje 0% :mrgreen:
"Głupi motłoch rzymski mnie kocha bo mu rozdaję łupy i pieniądze, ale nie wie że przyjdzie taki czas kiedy nie tylko mu je odbiorę, ale zabiorę mu największy skarb - wolność!" /Gajusz Juliusz Cezar/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » niedziela, 4 października 2020, 21:59

mecenas pisze: sobota, 3 października 2020, 14:20Szkoda tylko, że www pokazuje 0%
Nadal 0%... cosik chyba nie działa.
"Głupi motłoch rzymski mnie kocha bo mu rozdaję łupy i pieniądze, ale nie wie że przyjdzie taki czas kiedy nie tylko mu je odbiorę, ale zabiorę mu największy skarb - wolność!" /Gajusz Juliusz Cezar/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1182
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » poniedziałek, 5 października 2020, 06:45

mecenas pisze: niedziela, 4 października 2020, 21:59Nadal 0%... cosik chyba nie działa.

To pokazuje wykopane bloki. Na razie nikt nie wykopał żadnego.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 października 2020, 07:47

maky pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 06:45To pokazuje wykopane bloki. Na razie nikt nie wykopał żadnego.
A co zatem pokazuje to:
https://chainz.cryptoid.info/dash/#!network
:?:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » poniedziałek, 5 października 2020, 08:00

mecenas pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 07:47A co zatem pokazuje to:
Dobre pytanie. Trzeba by zajrzeć do blockchaina.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
Pytanie czy to w ogóle jest gdzieś zawarte w bloku?

https://chainz.cryptoid.info/dash/block.dws?1349462.htm
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 października 2020, 08:09

maky pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 08:05Pytanie czy to w ogóle jest gdzieś zawarte w bloku?
Nie wiem jak w DASH górnicy sygnalizują wersję softu i czy w ogóle.
Raczej nie muszą ujawniać żadnych informacji, chociaż z drugiej strony na ten wykres kołowy jest przecież budowany w oparciu o jakieś realne istniejące informacje...
Nie wiem, nie znam się.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » poniedziałek, 5 października 2020, 08:31

mecenas pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 08:09Nie wiem jak w DASH górnicy sygnalizują wersję softu
To akurat nie jest problem. Te info otrzymasz z sieci.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 753
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 5 października 2020, 09:00

Tak jak mówiłem trzeba chwile żeby wykres zaczął sie rysować, pamietam jak w poprzednich wersjach dopiero po kilku dniach zaczynały sie kreski stawiac wiec na spokojnie....

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » wtorek, 6 października 2020, 23:00

splawik21 pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 09:00po kilku dniach zaczynały sie kreski stawiac wiec na spokojnie....
Kreski ani drgnęły...
/Dash Core:0.16.0.1/ na poziomie 12.2% :shock:

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: GameBoy » wtorek, 6 października 2020, 23:26

Nitk naprawde nie widzi, ze DASH od wielu wielu miesiecy tylko "leje wode"? Od bańki 2017 nie zmienilo sie doslownie nic. Jakies obiecanki EVO srevo - a faktycznie co było to jest. Mozna nabijac sie z Liskow, Gamecreditsow itp, ale to ten sam poziom IMO. Nie jestem i nie byłem "sfrustrowanym" holderem, ale troche szperalem kiedys z mysla o inwestycji.

Początkujący
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
3

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Pogromca » wtorek, 6 października 2020, 23:55

GameBoy pisze: wtorek, 6 października 2020, 23:26Od bańki 2017 nie zmienilo sie doslownie nic. Jakies obiecanki EVO srevo - a faktycznie co było to jest. Mozna nabijac sie z Liskow, Gamecreditsow itp
Myślę, że Dash z EVO możesz porównać do ETH 2.0 ;) Takie są uroki kryptografii . Notabene Dash ma lżej, bo ma już POS ;) Trzeba wziąć też pod uwagę, że to projekt, który nie szuka na siłę rozgłosu, a sobie po prostu dąży do celu, choć nie umiem zmierzyć jego postępów, może ktoś bliżej byłby w stanie opisać jak wygląda droga do EVO. Śmiało stwierdze, że Dash jest dobrym projektem, choć niedocenionym, podobnie zresztą jak Lisk i stąd jestem w stanie zrozumieć ich opóźnienia we wdrażaniu technologii. Natomiast mamy czasu defi-syfów, a stare projekty oprócz eth robią coraz to niższe low do bitcoina . Paradoksalnie to chyba dobry moment by zaczynać myśleć o zakupach w bliżej nieokreślonym czasie. Wszyscy już zapomnieli jak Dash zrobił pompkę na początku 2020 .

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » środa, 7 października 2020, 08:08

Pogromca pisze: wtorek, 6 października 2020, 23:55choć nie umiem zmierzyć jego postępów
Prawdziwym postępem w DASH jest adopcja i ilość realnych użytkowników. Tu nie będzie bańki DeFi. Tu jest nudno dla przeciętnego inwestora. Jeśli gdzieś na świecie DASH nie stanie się "adidasem" to żadne wodotryski i funkcjonalności nie pomogą.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Pogromca » środa, 7 października 2020, 13:57

@maky Zgadzam się, w końcu to Digital Cash, ale czy Evo nie ma zwiększyć użyteczności i możliwości wykorzystania dasha poza same płatności ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 7 października 2020, 14:20

Zalety DASHa z wolna zaczynają być dostrzegane:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » środa, 7 października 2020, 14:41

Pogromca pisze: środa, 7 października 2020, 13:57czy Evo nie ma zwiększyć użyteczności i możliwości wykorzystania dasha poza same płatności ?
Może. W każdym razie ETH to nie jest ale moja sugestia sprzed kilku miesięcy wreszcie ma być zaimplementowana -> wejście do ETH + "zwrapowany" DASH na ETH.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Pogromca » środa, 7 października 2020, 16:13

maky pisze: środa, 7 października 2020, 14:41 W każdym razie ETH to nie jest
Owszem, że nie jest, ale czy cel EVO i ETH 2.0 nie jest podobny i nie ma na celu zwiększenie skalowalności poprzez różne multichainy czy jak się tam one w dashu nazywają ? ;) Umożliwiając także wykorzystanie blockchain do czegoś więcej aniżeli podstawowa transakcja płatności ?
maky pisze: środa, 7 października 2020, 14:41 "zwrapowany"
Wrapy mi się z MCDonaldem kojarzą, a nie z blockchainem, ale zdaję sobie sprawę, że mało mam wiedzy z branży ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4428
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » środa, 7 października 2020, 16:29

maky pisze: środa, 7 października 2020, 14:41wejście do ETH + "zwrapowany" DASH na ETH.
mozna gdzies o tym poczytać , podlinkujesz opis, pls. ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 7 października 2020, 16:46

YES YES YES
Ruszyła się kreska! :lol:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » środa, 7 października 2020, 18:03

koparki pisze: środa, 7 października 2020, 16:29mozna gdzies o tym poczytać , podlinkujesz opis, pls. ?
Czytałem to u tego gostka, który siedzi w DASH i jednocześnie jest krupierem (jeżeli mój angielski nie szwankuje). Teraz nie mogę znaleźć. Może to był Twiter, może Discord... Wrzucę jak mi się uda.

Wróć do „Dash”