"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 4 grudnia 2019, 19:03

Bit-els pisze: środa, 4 grudnia 2019, 18:56Skoro zespół dawał sobie radę przez pierwsze lata przy cenie około 2-5$, to dkaczego nie dziś przy 50?
Problem polega na tym, że człowiek co do zasady i statystycznie (czytaj: demokratycznie) jest chciwy.
Jeśli tylko pojawi się możliwość grabienia do siebie - grabki pójdą w ruch!

DLATEGO właśnie:
Bit-els pisze: środa, 4 grudnia 2019, 18:56tak fundamentalne założenia jak podział nagrody nie powinien być nigdy naruszany. To jak zamach na Manifeest Satoshiego
:!:

PoW to dowód pracy - dowód uprawnienia do podziału dóbr i usług.
Bez pracy NIE MA (i nie będzie) kołaczy!

Jeśli od 2014r. budujesz dom, to zmień sobie klamki, zlew, kafelki, ale nie zmieniaj fundamentów!

Nawet jeśli tzw. PoS w DASHu jest rzekomo tak samo "pracochłonne" jak PoW, to uprawnia jedynie do tego co już jest, czyli podziału 50% / 50% (45/45). No chyba, że urodziła się idea jakoby PoW to taka byle jaka "gówno_praca"...

Te pomysły robią się genialne, PiSowskie jakieś...
A ja się dziwiłem, czemu DASHa wszyscy olali... :?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 4 grudnia 2019, 21:22

@Bit-els @mecenas dzieki za wasze wypowiedzi w tym temacie.
@__kot__ przedstawi je na "Walnym zgromadzeniu" :) a tak serio wlasnie każde takie wyrażenie opinii wnosi naprawdę wiele.

Chciałem takze powiedzieć ze moocowmoo odsyła srodki inwestorom z udziałowych masternodow. Dowód na disccordzie + sam poszperałem na blockchainie i faktycznie moge to potwierdzić.

No i jeszcze jedno, 3 dni do Open House:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 4 grudnia 2019, 22:44

Wygląda i zadziała to tak:
MN głosują nad podwyżką dla MN.
Skąd ja znam już wynik?

- Oby DASH nie padł ofiarą tragedii wspólnego pastwiska...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » środa, 4 grudnia 2019, 23:32

@mecenas ale POW w Dashu wyglada tak:
koparki pisze: piątek, 29 listopada 2019, 21:47@mecenas zobacz jaka to już jest patologia:
https://miningpoolstats.stream/dash

Przejmujesz się tym monopolem? 90% miningu na 2 poolach. Nie zdziwiłby mnie fakt gdyby i struktura włascicieli koparek była podobna jak centralizacja pooli.
Dobrze że ewoluują, może będą świetnym POSem z 4tysiącami MN ;) tylko że jaki POS wygra popularnością z ETH który juz obecnie jest w TOP2. Za 2 dni ostatnia aktualizacja ETH 1.0, potem POW będzie tam wygaszany(a tam rozproszenie miningu i moc wyglada przeceż duuuuzo lepiej niż w dash), dobre projekty ewoluują aby móc nadal istnieć. Jeszcze nawiąże porównanie przysłego Dash-a do ETH 2.0, u konkurenta będzie przywatność oparta o zkSNARK, stawiam na to że będzie to w przyszłości standard prywatności w przeciwieństwie do miksera kompatybilnego z biznesem analizująco-scoringowym.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Postautor: __kot__ » czwartek, 5 grudnia 2019, 06:17

Panowie, Ale podział nagrody z założenia miał być zmienny (aby dostosować się do rynku i warunków) i był już zmieniany kilkukrotnie.
Nie zawsze to wyglądało w ten sposób jak dzisiaj przecież. I nie jest to żadna świętość nie do ruszenia.

Polecam śledzić Open House pojutrze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 5 grudnia 2019, 10:37

@koparki wiem ze nie wiele to zmienia, ale strona ktora podałeś nie uwzglednia jednego poola.
Poprawny wykres poniżej....
https://chainz.cryptoid.info/dash/#!extraction

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 6 grudnia 2019, 00:31

@splawik21 przeciez to jest farsa jesli chodzi o POW.
3 poole maja 95% a kolejne 3 poole pozostałe 5% . Ciekaw jestem jaka jest struktura własności koparek, pewnie producenci koparek mają sporo udziałów w poolach :| no bo przy obecnym ROI to kto może posiadać masowo takie koparki.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » piątek, 6 grudnia 2019, 06:04

Bit-els pisze: środa, 4 grudnia 2019, 16:47Taylor już oficjalnie mówi o propozycji zmian w podziale nagrody.
I bardzo dobrze, że dyskutuje się takie rzeczy. Chętnie poznam rzeczowe argumenty, bo może coś przegapiłem w swoim rozumowaniu.
Puki co jeden z głównych programistów (Udjin, czy jakoś tak) dosyć jasno wyraził swój pogląd na potrzebę zachowania silnego PoW.
mecenas pisze: środa, 4 grudnia 2019, 19:03Jeśli tylko pojawi się możliwość grabienia do siebie - grabki pójdą w ruch!
Uważam, że jeśli MNOwners wiedzą co dla nich dobre, to zagłosują przeciwko lekkomyślnej zmianie nagrody. No chyba, że są to krótkowzroczni, impulsywni i kierujący się emocjami inwestorzy, ale wtedy nie będzie mi ich nawet żal bo najmocniej dostaną po tyłkach.

I jeszcze jedno. To, że dyskutuje się jakąś sprawę, to jeszcze wiele nie znaczy. Liczy się głosowanie, a przecież każdy może je zaproponować za 5 Dash.
Dowolną zmianę można w tej cenie poddać pod głosowanie MN, np. żeby powiększyć emisję o dodatkowe 20mln Dash i rozdać ją tylko dla MNO ;) Inną sprawą jest, że takie coś byłoby samobójstwem inwestycyjnym dla MNO głosujących "za".

Nie przesądzajmy niczego przed wiążącym rozstrzygnięciem.

Już ostatnia rzecz mi się przypomniała: Podobno zakładana przez twórcę ilość MN miała oscylować wokół chyba 3000. Jest 4800.
Po co jeszcze zwiększać ich liczbę w takim razie? Nawet jeśli wymagania sprzętowe mają się podnieść to zostaną tylko ci którym się opłaca. Podobnie jak w przypadku górników i rosnącej trudności. Samoregulujący się system.

Przy okazji, bardzo proszę osoby, które śledzą temat i dyskusję na bieżąco u źródeł, o przedstawienie argumentów za zmianą nagrody w kierunku MN i Treasury, kosztem Minerów. Dziękuję.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 6 grudnia 2019, 10:41

KamilZ pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 06:04Przy okazji, bardzo proszę osoby, które śledzą temat i dyskusję na bieżąco u źródeł, o przedstawienie argumentów za zmianą nagrody w kierunku MN i Treasury, kosztem Minerów. Dziękuję.

Może właśnie odpowiedź masz post wyżej, że górnicy jesienią 2019 to nie społeczność jak w ETH (zobacz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0) ale kilku wielkich kolesi w Chinach.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » piątek, 6 grudnia 2019, 11:21

BTC też przechodził przez podobne etapy rozwoju. Jaki to miało wpływ na projekt?

-Jeśli waluta jest dominująca w swoim algorytmie, to co ci biedni górnicy zrobią ze sprzętem jeśli mieliby zamiar zrezygnować z zarobku i altruistycznie, tygodniami psuć sieć Dash wykopując np. puste bloki? Czy shortowanie Dasha da im taki zarobek jak straty związane z upadkiem ceny i użyteczności koparek na algorytmie X11?
-Dodatkowo jeśli atak ustanie, to sieć automatycznie znów stanie się użyteczna.
-Poza tym InstandSend może pomieścić całkiem sporo zwykłych transakcji w buforze i nawet umożliwić ich natychmiastowe dalsze wydawanie. Wystarczy jeden prawidłowy blok pomiędzy kilkunastoma pustymi, aby te transakcje zatwierdzić przez PoW i zresetować bufor (proszę mnie poprawić jeśli się mylę).

Nie wiem w pełni jak to się przekłada na bezpieczeństwo sieci.
@koparki możesz się rozpisać o możliwych czarnych scenariuszach? Będę mógł się wtedy odnieść dokładniej.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 6 grudnia 2019, 18:51

KamilZ pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 11:21@koparki możesz się rozpisać o możliwych czarnych scenariuszach?

Ja jestem tylko konsumentem dash-a (mam jedynie mozliwości techniczne czynnego wspierania sieci ETH), z tej pozycji łatwo oceniac i snuć scenariusze. Ufam że twórcom najbardziej zależy i że mają daleko wiekszą wiedzę a co za tym wizję.
Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że podobała mi sie idea wg której każdy chętny za pomoca swojego gpu czy cpu mógł brać czynny udział we wspierniu naszej wspólnej sieci a waluta w ten sposób kreowana była oddolna, niezależna. Obecnie jest karykatura tego co miałem przyjemność widzieć pierwotnie. Cała moc na trzech poolach i nie byłbym zaskoczony gdyby się okazało że większościowych właścicieli mocy obliczeniowej sieci można policzyć na palcach obu rąk... i Wy tutaj płaczecie za biednymi górnikami.
Ekipy deweloperów składają się z ludzi a ludzie chcą być wynagradzani jak najlepiej, dlatego wielkim szczęściem dla deweloperów jest romans z Bankierskimi VC czy z przykładowym DCG, wielkim szczęściem jest hajs z dodruku na kapitalizację sieci, na rozwój infrastruktury, np. satelity zapewniajace dostęp z każdego zakątka Ziemi 24/7 itd. "wszystko Ci dam tylko padnij i złóż mi pokłon" :
Spoiler:
Ustalono na G20, że nie można pozwolić na niekontrolowane kanały płatności,np. dash od tych ustaleń mógłby przestać istnieć - zależnie od interpretacji. Kto by pomyslał gdy powstawał DarkCoin że logo Dasha będzie obok loga FBI jako dowód kompatybilności z systemami śledząco-scoringowymi i wszyscy hodlerzy oraz właściciele MN z ulgą uznają to za sukces.
Jak w bajce Andersena, "król jest nagi".

Dodano po 1 godzinie 25 minutach 1 sekundzie:
Jedynie ekipa Monero nie życzy sobie patologii związanej z dominacją firm stojących za ASIC: https://zet-tech.eu/monero-randomx-premiera/
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » piątek, 6 grudnia 2019, 19:15

@koparki co było palone?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 6 grudnia 2019, 19:51

@__kot__ nie biorę uzywek i nie piję w ogóle, opisuję karykarurę jaką jest POW w sieci Dash, bo koledzy bronili biednych górników.
Co do reszty to mowa jest o kapitalizacji która jest liczona i budowana w drukowanych pieniądzach a nie z oszczedności wyciaganych ze skarpet Wenezuelczyków. O tym że kapitalizacja może nadejść wraz z chęcią wpływania na projekt, jak u króla konkurenta bo bez tego wpływu i kontroli jest konflikt interesów.
I o tym że mimo "decentralizacji" i "niezależności" jednak trzeba się wykazać kompatybilnością ze scoringiem aby dalej istnieć, to znaczy aby pozostały otwarte bramki z których przychodzi kapitalizacja..
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » sobota, 7 grudnia 2019, 11:26

koparki pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 19:51bo koledzy bronili biednych górników.

Nie tyle górników bronili, co idei hybrydowej natury DASH (struktura PoW / "PoS")
- Przy czym jak dla mnie hybryda to twór 50% / 50%, bo 10% / 90% to byłaby jakaś nieszczęśliwa mutacja, nieuleczalna, makabryczna...

Dodano po 2 godzinach 14 minutach 23 sekundach:
Do wszystkich sceptyków i przeciwników PoW:
Nie martwcie się i nie lękajcie, prądu wystarczy dla wszystkich:
https://www.geekweek.pl/news/2019-12-07 ... jadrowych/

;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » sobota, 7 grudnia 2019, 13:26

mecenas pisze: sobota, 7 grudnia 2019, 11:26Do wszystkich sceptyków i przeciwników PoW

Przeciwników POW pewnie by w ogóle nie było gdyby nie fakt że deweloperzy mają chyba jakąś sztamę z tą garstką farm ASIC, moze to byc spora siła lobbująca bo są scentraizowani , mogą się wspólnie dogadać i wspólnie lobbować (nie zwracam się do deweloperów DASH, mówię ogólnie). Monero bardzo ładnie zwalcza patologię ASIC, zależy im na rozproszeniu, decentralizacji w sumie do tego przecież została stworzona ta sieć, to jest ok(zresztą,jak we wszystkim jest drugie dno -botnety kopiące monero), korporacje produkujace ASIC się od nich odkleiły. Inna jeszcze kwestia to brak równo rozproszonej mozaiki licznych pooli.... no i koncentracja własnościowa koparek w jurysdykcjach gdzie prąd jest tańszy. IOTA bez koordynatora byłaby lekarstwem na raka.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » sobota, 7 grudnia 2019, 14:02

mecenas pisze: sobota, 7 grudnia 2019, 11:26- Przy czym jak dla mnie hybryda to twór 50% / 50%, bo 10% / 90% to byłaby jakaś nieszczęśliwa mutacja, nieuleczalna, makabryczna...
A czym poparta jest ta dramatyczna wypowiedź?
Robiłeś jakiekolwiek modele matematyczne czy tylko jest to zwyczajowy strach przed zmianami?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » sobota, 7 grudnia 2019, 15:05

@__kot__ większość zaatakowała proponowane zmiany. Wg mni slusznie.
Ale przedstaw w kilku zdaniach argumenty za. I zdradź, jeśli możesz, nowe proporcje podziału nagrody.
Dzięki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: socjolog2008 » sobota, 7 grudnia 2019, 15:13

Bit-els pisze: sobota, 7 grudnia 2019, 15:05I zdradź, jeśli możesz, nowe proporcje podziału nagrody.

A to nie ma być jeszcze losowania/ głosowania :?:

i z tym krytykowaniem Dasha, przecież to Bitcoin 3.0 ,przyszłość rynku, to jeszcze nie dawno tutaj czytałem..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » sobota, 7 grudnia 2019, 16:06

Po prostu oglądajcie Open House dzisiaj za niecałe 5h.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » sobota, 7 grudnia 2019, 23:01

Bit-els pisze: sobota, 7 grudnia 2019, 15:05 @__kot__ większość zaatakowała proponowane zmiany. Wg mni slusznie.
Ale przedstaw w kilku zdaniach argumenty za. I zdradź, jeśli możesz, nowe proporcje podziału nagrody.
Dzięki.
Jakie proponowane zmiany? Przecież żadnych nie było - dlatego reaguję ze zdziwieniem.
Propozycji podziału nagrody również żadnych nie było. Lubicie spekulować i wpadać w limbo własnych domysłów i spekulacji ;)

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości