"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re:

Postautor: ania78 » środa, 13 stycznia 2016, 09:49

__kot__ pisze:Wyjaśnij mi proszę w którym miejscu napisałem bzdury.
Odpowiedziałem poproszony o wyjaśnienie. A że Dash ma rozwiązania na obecne problemy Bitcoin to fakt, któremu trudno zaprzeczyć. To, że developerzy Bitcoin nie są w stanie zaradzić problemom tworzy bardzo złą sytuację dla wszystkich kryptowalut. Powinni wyjąć głowy z chmur i pochylić się nad problemami. Promocja Dash to promocja potencjalnych dobrych i działających rozwiązań. To czy zostanie to docenione to inna sprawa.
A odnośnie Twojego pierwszego zdania - nie, nie dobrze. Póki co to wolne forum i nie możesz mi nakazać co mam pisać.
Dash mam mało. Nie jestem jednym Z early adopters a w dostatki nie oplywam, więc nie mam za co kupić dziesiątek tysięcy monet. Pracuję przy Dash bo uważam że to przyszłość krypto.
Masz prawo uważać, że Dash nie oferuje nic innego niż Bitcoin ale ja się z tym nie zgadzam.
Nie zakazuje a ladnie prosze :P Jak chcesz promowac Dash to rob to tutaj. To nie kwestia zakazywania ale trzymania sie regulaminu tego forum.

Co do tworzenia problemow przez dev BTC - pisane juz to bylo duzo razy, takze przeze mnie tutaj - duzo trudniej pogodzic spolecznosc bitcoina poniewaz jest to spolecznosc kilkadziesiat, jesli nie kilkaset, razy wiekasza od altcoinow. Zadna w tym zasluga Dasha.

EDIT: Jesli w dalekiej przyszlosci osiagniecie zblizona kapitalizacje - staniecie przed tymi samymi problemami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 13 stycznia 2016, 14:57

Hmm... Po Twoim ostatnim zdaniu wnoszę, że nie jesteś na bieżąco z obecną specyfikacją Dash i Evolution. Bardzo polecam lekturę - bardzo się zdziwisz.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: SpartaN » czwartek, 14 stycznia 2016, 08:03

ania78 pisze:
__kot__ pisze:Zdaję sobie sprawę, że jesteś bardzo mocno związany emocjonalnie z Bitcoinem ale liczyłem na szersze horyzonty :).
Dobra - chodzi mi o to, że ten fakt dyskwalifikuje w rzeczywistości BTC w zastosowaniach szybkich płatności, point of sale oraz pochodnych. Biznesmenom to się to ryzyko opłacało do dzisiaj. Od jutra - zobaczymy. Szacuję, że chętnych do przeprowadzenia takich ataków znajdzie się obecnie dużo więcej. A im więcej udanych ataków tym wiarygodność projektu mniejsza.
Ale (na szczęście) istnieją już działające zdecentralizowane rozwiązania, które eliminują ten problem - patrz moja stopka ;).

Generalnie - Bitcoin musi rozwiązać ten problem sam (w mojej opinii) a nie za pośrednictwem zcentralizowanyuch firm trzecich.
Kocie, przestan promowac Dasha na watku BTC dla doroslych, dobrze?

Piszesz bzdury o Bitcoinie I jako alternatywa podajesz projekt w ktory sam jestes zaangazowany. Duzo masz tego dasha? Drogo chcesz sprzedac, prawda?

Nie tylko od Ciebie, ale tez na innych forach widze, ze jak tylko pojawia sie nieuzasadnona watpliwosc techniczna w stosunku do BTC niewiadomo skad wyskakuja milosnicy dasha z tekstami 'u nas jest to' 'u nas jest tamto'. Jak male dzieci proszace o troche uwagi.

W zamian nie oferujecie nic lepszego od bitcoina, a kolejnego alta.


Z tym że ludzie co piszą że Dash ma to a Btc nie to jest prawa, na wielu obszarach btc daje du.... no nie oszukujmy się, nawet obecne dyskusje związane z wielkością bloku są bardzo kompromitujące. Nie potrafią się dogadać w takiej kwesti, dobra przesadzam dogadać to może nie jest tak łatwo, ale tutaj z rozmową jest problem. Ekscesy adminów na reddicie niedopuszczających do dyskusji są słabe wizerunkowo. Ja mam zarówno Btc jak i Dash i obiektywnie ujmując obecnie dash jest technologicznie bardziej zaawansowany od Btc, Btc wygrywa tylko infrastrukturą i społecznością.


No i plusem a zarazem minusem jest to, że nie ma problemów co do implementacji, jest dev przewodni i to on kieruje w dużej mierze projektem. Jest już głosowanie za budżetem kryptowaluty może i zrobią głosowanie co ma być wdrażane wtedy z twórcy i głownego deva zejdzie przywilej to co ma być wdrażane i zostanie to zdecentralizowane dzięki masternodom.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 14 stycznia 2016, 18:12

SpartaN duzo osob na forum po protu to wczesni adopterzy bitka mowie o latach 2011-2013 jeszcze przed bankami lub tez traderzy bitka od lat kilku.
Nie ma co im sie dziwic gdy widza projekt, ktory sie rozwija w tempie blyskawicy, a ktory jest stajacym sie liderem w altach, cena ltc i dasha dzis sie zrownala.
Jedynie kapitalizacja btc i ltc jest inna jako ze dash to swiezy projekt w porownaniu do pozostalych.
2 lata niedlugo mu stukna i tyle juz osiagna czego zadna inna kryptowaluta nie osiagnela.
Za tydzien konferencja bitcoina w Miami gdzie bedzie mowa o mozliwosciach Evolution + spolecznosc dasha tez tam bedzie + prezentacja maszyny co da "ci-puszke" ;)
Osobiscie zaczynalem od btc i tylko go widzialem przez pierwsze pol roku, zaczlame czytac, duzo, od lipca 2013 do wrzesnia tego samego roku, kupilem troche, zostalem mtgoxowa ofiara co prawie mnie wykoleilo z "zabawy", do czasu az zaczalem kopac wszelkie alty (listopadowa banka) az znalazlem darkcoina i zaczalem kopac tylko go przez rok caly, nawet po stracie na kosztach pradu dzis okazuje sie ze to byl dobry ruch.
Dash jest cenowo obecnie w roku 2011 w porownaniu z btc wiec wszystko przed nami :)
Powodzenia zarowno dla btc - oby sie devowie dogadali, choc za duzo tam "samobojstwa - czytaj Peter Todd, ktory specjalnie gral na spadek z ostatnim ruchem - jak i dla ciekawych projektow jakim jest dash w tym przypadku.

Polecam lekturke ;)

http://cointelegraph.com/news/116049/da ... ting-story

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re:

Postautor: AdamM » czwartek, 14 stycznia 2016, 18:32

__kot__ pisze:Wyjaśnij mi proszę w którym miejscu napisałem bzdury.
Pisanie że możliwość double-spend w BTC stała się faktem to jednak nie jest szczyt obiektywizmu. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 14 stycznia 2016, 18:44

No nie jest ... - posypuję łeb popiołem.

A dla zainteresowanych rozwojem i ekspansją Dash polecam: https://news.bitcoin.com/dash-powered-s ... onference/
Miłej lektury!

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: kxmedia » czwartek, 14 stycznia 2016, 23:50

__kot__ pisze:No nie jest ... - posypuję łeb popiołem.

A dla zainteresowanych rozwojem i ekspansją Dash polecam: https://news.bitcoin.com/dash-powered-s ... onference/
Miłej lektury!
cieszymy się bardzo że dash dba o pijar , oraz o dobry kontakt z jego fanami i cały czas pracuje nad swoim projektem , między innymi nad tym że ten coin potrafi obsłużyć maszynę do coli która umie zaświecić się i zabuczeć (chyba potrafi bo filmiku nie widziałem), żałujemy tylko że te artykuły nie są w na przykład jeszcze w języku chińskim może więcej by osób wtedy to zrozumiało lepiej co autor chciał tam przekazać odbiorcom. nie każdy zna doskonale język angielski i nie każdy jest w stanie przebrnąć przez mega bajty specjalistycznego języka. dodatkowo jeszcze osobiście co miałbym do pijarowców tej waluty to właśnie informowanie ewentualnych inwestorów (frajerów z kasą) odnośnie przyszłych planów rozwojowych dasha, kiedyś dwa razy zapytałem w tym wątku co planują w przyszłości , ale zostałem zbyty odpowiedzią żebym się nie interesował. frajerzy z kasą nawet tacy drobni jak ja lubią wiedzieć w jakie "kalosze się pakują" . może mój wpis trochę podpowie dlaczego w tym wątku tak bardzo wieje nudą mimo fajerwerków jakie ponoć umie dash które prezentują deweloperzy.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » piątek, 15 stycznia 2016, 10:30

Spokojnie. Polacy też mają trochę masternodów. ;)

A a propos masternodów po dłuższej stagnacji zaczął się kolejny wysyp. Śledzę na bieżąco bo chciałbym procentowo dotrzymać kroku.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Maggix » piątek, 15 stycznia 2016, 13:09

Zapytam jak laik kto kopie Dash'a i na jakim sprzecie ?? z tego co widze to na gpu kopac sie nie oplaca nawet przy darmowym pradzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: hanti » piątek, 15 stycznia 2016, 13:20

teraz to chyba glownie kopie sie masternodami :D
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: matheo » sobota, 16 stycznia 2016, 08:40

Czy ktoś wie co to za giełda livecoin.net ? ktoś korzystał ? Ostatnio podskoczył na niej strasznie volume dasha przeskakując w ten sposób dwukrotnie poloniex.com
w dodatku różnica w cenie prawie jak przed upadkiem cryptsy na DOGE.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » sobota, 16 stycznia 2016, 10:44

bioly pisze:Hanti GPU ktoś kopie, więc musi się opłacać :D

Wiem, że kilka osób z tego forum ma MN, ale kluczowe jest ile mają ich EA, bo jeżeli mają >50% wszystkich to z tego co rozumiem darksend jest podatny na ujawnienie kto, kiedy, do kogo. Może żle myślę? Nie wgłębiałem się nigdy, aż tak, więc może ktoś wytłumaczy jakie są podatności w przypadku kontrolowania >50% MN?
50% nie gwarantuje utraty anonimowości bo anonimizacja jest przeprowadzana przez 8 kolejnych MN. Szczegółów wybacz nie znam. Kodu nie analizowałem. ;)
Posiadanie >50% MN daje możliwość wybierania dowolnych projektów okołodashowych. Można też wtedy założyć własny projekt i przekierować pieniądze do siebie kosztem utraty zaufania do waluty i utraty wartości tych 50% MN.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Maggix » sobota, 16 stycznia 2016, 10:57

No raczej to nuz byl max jak narazie znaczy sie lekko ponad 4 usd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » sobota, 16 stycznia 2016, 12:13

bioly pisze:Hanti GPU ktoś kopie, więc musi się opłacać :D

Wiem, że kilka osób z tego forum ma MN, ale kluczowe jest ile mają ich EA, bo jeżeli mają >50% wszystkich to z tego co rozumiem darksend jest podatny na ujawnienie kto, kiedy, do kogo. Może żle myślę? Nie wgłębiałem się nigdy, aż tak, więc może ktoś wytłumaczy jakie są podatności w przypadku kontrolowania >50% MN?
Hej bioly,

nie ma nikogo kto posiada ponad 50% masternodow, nawet wieloryb i supporter jaki mjest "otoh" posiada lekko ponad 400 nodow z posrod 3500 https://chainz.cryptoid.info/dash/wallet.dws?559582.htm
Co do transakcji darksend (mieszania monet) polecam ci dzisiejsza wypowiedz core dewelopera UdjinM6 - https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg13570313
Mam nadzieje ze rozumiesz angielski.
Podsumowujac ciezko jest wykryc transakcje DS oraz jeszcze ciezej przechytrzyc InstantX (natychmiastowa transakcja) jako ze zostaje ona wykonana w oparciu o tzw "quorum" czytaj 10 masternodow wybranych z posrod siebie, ktore wybierane sa w oparciu o rozny czas ich zalozenia. Potrzebne jest 6 zgodnych nodow aby transakcja zostala przeslana w przeciagu kilku sekund wtedy masz z gory 5/6 potwierdzen ze transakcja nie bedzie miala mozliwosci na atack "double spending" potem kolejny 1 blok POW (proof of work) i mozesz dane srodki wydac dalej. Jesli zas "quorum" nie bedzie zgodne to IX nie przejdzie i wyslana tx zostania jako zwykla czytaj 6 blokow POW.
Nie pamietam juz jakie prawdopodobienstwo bylo aby taka transakcje przechwycic lub zagrac role "zlego aktora" ale prawdopodobienstwo tego bylo cos na poziomie 0,0000028 - jest na to schemat matematyczny...

edit:
Prosze.... z whitepaper ;)
https://github.com/dashpay/dash/wiki/Wh ... iderations
Ostatnio zmieniony sobota, 16 stycznia 2016, 12:54 przez splawik21, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » sobota, 16 stycznia 2016, 12:42

Witajcie,
Postaram się odpowiedzieć po kolei, ponieważ pojawiło się kilka pytań.

@kxmedia
Część materiałów jest przetłumaczona na polski - Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to @AnarchicCluster i inni zrobili przy tym dobrą robotę. Właściwie to na chiński tłumaczymy sporo ;). Nie spodziewałbym się jednak szybkiego przetłumaczenia na polski ani materiałów dotyczących Evolution (z tej prostej przyczyny, że nie jest to wersja finalna i wciąż szczegóły się zmieniają) ani wcześniejszych, dotąd nie przetłumaczonych. Przyczyn jest kilka - główną jest fakt, że w Polsce po prostu Dash nie cieszy się jakimś szczególnym zainteresowaniem (jeszcze). Jak będzie hype to się spekulanci pojawią i będą pisać o cenie ale teraz to póki co to niewiele osób jest "wkręconych". Przyczyną jest również czas i środki - do przetłumaczenia tych materiałów potrzeba naprawdę wiele czasu i wysiłku lub kilka tysięcy EUR/USD na tłumacza. Materiały stricte techniczne pozostaną zatem pewnie napisane po angielsku (ponieważ angielski to język IT). Materiały promocyjne są i będą tłumaczone na wiele języków.
Jeśli chodzi o publikację informacji o kolejnych krokach w rozwoju to niedawno opublikowaliśmy strategię Dash: https://dashtalk.org/threads/dash-strategy.7406/ . Kierunki rozwoju są tam jasno wypunktowane. Jeśli natomiast spodziewasz się informacji w stylu: "wchodzimy na giełdę XXX w dniu YYY" lub "w dniu AAA podpiszemy kontrakt na BBB" to takich się nie doczekasz - z tej prostej przyczyny, że spekulanci zrobiliby po takich publikacjach jesień średniowiecza z kursu. A my preferujemy stabilny rozwój. Chcesz inwestować to inwestuj - jak już kilkukrotnie pisałem rok 2016 będzie dobry dla Dash pod względem rozwoju projektu i technologii (ale nie wiem jak to będzie wyglądało z perspektywy spekulanta). W najbliższych tygodniach możesz się spodziewać opublikowania roadmap na rok 2016.

@bioly
Największym posiadaczem Dash nie jest wbrew temu o co się obawiasz early adopter ale otoh (on chyba nawet otwarcie pisze ile posiada monet na Dashtalk). Otoh wszystko kupił na giełdzie i wciąż kupuje. Dash ma już za sobą dwie spore bańki i early adopters wyprzedali się już dosyć dawno (na początku nikt nie wiedział przecież dokąd dąży ten projekt). Dystrybucja monet jest całkiem dobra moim zdaniem (https://chainz.cryptoid.info/explorer/b ... ?coin=dash). Osobiście wiem ile Dash jest w posiadaniu Evana i zapewniam, że jest to dalekie od 50% ilości obecnych masternodów (nie jest to nawet 10% ). Otoh kupuje i sprzedaje dla zysku, więc z czasem wyprzeda swoje monety co pomoże w jeszcze lepszej dystrybucji, Evan trzyma bo wierzy w Dash (podobnie jak reszta z core team). Myśle zatem, że o fakt "centralizacji MNs" nie należy się obawiać.

@matheo
Nie słyszałem o takiej giełdzie ale uważaj na takie "wynalazki" - lepiej kupuj na znanych giełdach.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: grzem » sobota, 16 stycznia 2016, 13:53

matheo pisze:Czy ktoś wie co to za giełda livecoin.net ? ktoś korzystał ? Ostatnio podskoczył na niej strasznie volume dasha przeskakując w ten sposób dwukrotnie poloniex.com
w dodatku różnica w cenie prawie jak przed upadkiem cryptsy na DOGE.
Ja mam tam konto, obroty są ewidentnie zawyżane, wiem bo zdarzało się że moje oferty (najlepsze z obu stron) stały przez cały dzień a giełda raportowała obroty na rynku.
Wczoraj rzeczywiście sprzedałem tam 200-400 DASH (w małych partiach) wyraźnie powyżej rynku.
Wypłacam teraz BTC, wolno reagują.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » sobota, 16 stycznia 2016, 14:47

grzem pisze:
matheo pisze:Czy ktoś wie co to za giełda livecoin.net ? ktoś korzystał ? Ostatnio podskoczył na niej strasznie volume dasha przeskakując w ten sposób dwukrotnie poloniex.com
w dodatku różnica w cenie prawie jak przed upadkiem cryptsy na DOGE.
Ja mam tam konto, obroty są ewidentnie zawyżane, wiem bo zdarzało się że moje oferty (najlepsze z obu stron) stały przez cały dzień a giełda raportowała obroty na rynku.
Wczoraj rzeczywiście sprzedałem tam 200-400 DASH (w małych partiach) wyraźnie powyżej rynku.
Wypłacam teraz BTC, wolno reagują.
Zgadzam sie, ja pare meisiecy temu jak wplacilem pare dashy dla testu to nie widzialem ich przez pol dnia az do ich interwencji.
Wole poloniex zdecydowanie.
ps. ladne obroty i cena.... hmmmm czyzby przed konferencja i cala historia zwiazana z btc ostatnio?

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: SpartaN » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 02:08

grzem pisze:
matheo pisze:Czy ktoś wie co to za giełda livecoin.net ? ktoś korzystał ? Ostatnio podskoczył na niej strasznie volume dasha przeskakując w ten sposób dwukrotnie poloniex.com
w dodatku różnica w cenie prawie jak przed upadkiem cryptsy na DOGE.
Ja mam tam konto, obroty są ewidentnie zawyżane, wiem bo zdarzało się że moje oferty (najlepsze z obu stron) stały przez cały dzień a giełda raportowała obroty na rynku.
Wczoraj rzeczywiście sprzedałem tam 200-400 DASH (w małych partiach) wyraźnie powyżej rynku.
Wypłacam teraz BTC, wolno reagują.


Potwierdzam, giełda livecoin.net zawyża obroty. Też miałem problemy z obrotem tam coinami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 17:58

Dash Birthday / Trademark Resolution / Blocksize Limitation

https://dashtalk.org/threads/dash-birth ... tion.7696/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 20 stycznia 2016, 15:41


Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości