"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Xorth » czwartek, 12 marca 2015, 15:17

Hej, jestem tutaj nowy
szukalem w tym temacie i nie moglem znalezc odpowiedzi na moje pytanie
jak to jest z tranzakcjami:
1@ czy za mieszanie darkcoinow placi sie jakies oplaty ? - ile ono wynosi
2@ ile to trwa czasu ?
3@ jaka kwota minimalna musi byc ( z tego co czytalem to chyba 2-2.5 Darcoina)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 13 marca 2015, 02:38

Darkcoin zmienia nazwe i oficjalnie staje sie DASH wykupujac prawa autorskie do nazwy.

https://darkcointalk.org/threads/offici ... dash.4297/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: bardzo południowa wielkopolska

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: menesis » piątek, 13 marca 2015, 04:17

Raczej negatywnie oceniam to posunięcie. Mogli to zrobić ciekawiej. Przykład. Uruchomić bliźniaczą walutę (LightCoin??) i jakoś nowatorsko je powiązać. Powiedzmy (fantazjuję) jeden portfel do nich obu z opcją wymiany poprzez wbudowaną dedykowaną giełdę. Było by nowe kopanie, nowy hype. Nie wnikam czym tłumaczą tą zmianę. Wiem jedynie, że stwierdzili, że nazwa się źle kojarzyła. Ale nie można zapomnieć, że dla wielu dark-klimat to była GŁÓWNA "atrakcja". Teraz na pierwszy rzut oka (na nazwę) mamy kolejnego szita. Powstała taka GrodzkaCoin; każe na siebie mówić Anna, a wszyscy i tak wiedzą, że to gościu. Będę tęsknił za Arkadiuszem.
Pytanie do ktyptowalutowych megamózgów: da się teraz sklonować (zforkować?) Darka w jego obecnej postaci i opublikować "starego" Darka? Przypuszczam, że kod można, ale kopacze za tym nie pójdą :)?
Adam Freeland - We Want Your Soul
Bitcoin: 1Q3g3WHYgF9cRPVtKCZtVe8so2KdaBkVRP

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 10 marca 2014
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: alganonim » piątek, 13 marca 2015, 07:40

A czy przypadkiem Spreadcoin nie był takim trochę zmodyfikowanym klonem DRK'a (bezforkowym) nawet zarzuty o instamine podobne ;) chyba wszystko się da.

Żeby nie było, właśnie co kupiłem ponownie sporo DRK'ów a do SPR kilkukrotnie się przymierzałem. Też uważam, że cała akcja ze zmianą nazwy wyszła wyjątkowo chaotycznie a mnie tylko odrzuca. Jeśli BTC za mocno nie zanurkuje to będzie dobrze.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: zbiges » piątek, 13 marca 2015, 09:43

Bardzo nie lubię być kasandrą, no ale czasem się zdarza i nic na to nie poradzę.
Przypuszczam, że dziś więcej osób śledzących wątek podziela moje zdanie na temat devów Darka czy Dasha (a'propos co będzie ze skrótem DRK?)
Goście są genialni jeśli chodzi o kodowanie i pomysły na funkcjonalności ale kompletnie ignorują PR rozumiany jako budowa zaufania do waluty.
Zachowują się jak słonie w składzie porcelany. Ciekawy jestem kiedy sławny Otah straci do nich cierpliwość.

@splawik21
Doceniam to co robisz dla nas (dla mnie) Ja nie mam tyle czasu aby śledzić wątek na bct.
Myślę, że informację o sprzedaży dużej ilości DRK mogłeś tu napisać wcześniej zanim miała miejsce (jeśli o tym wiedziałeś)
Gdybyś tak zrobił to zyskałbyś prawdziwe uznanie w naszych oczach.

Swoją drogą to oni tam jakąś wojnę między sobą prowadzą? :mrgreen: Wśród normalnych ludzi to takie sprawy załatwia się poza giełdą z prostego powodu, że w takim wypadku zyskują obie strony. Na wariancie który miał miejsce (sprzedaż na giełdzie, w dodatku jednorazowa (sic!)) tracą wszyscy. Wybacz proszę moje pytania, które aż proszą się, żeby je zadać: Oni tam wszyscy skończyli już gimnazjum? Ten vertoe to już odpuścił pozostałym? Czy może teraz będzie burzył to co budował przed chwilą?

Dark (Dash) jest naprawdę dobrą walutą. Goście robią niesamowite rzeczy. W momencie gdy przyjmą (zatrudnią) kogoś kto zdoła im wyjaśnić czym jest pieniądz, Dark (Dash) odniesie sukces. Proszę o informację jeśli ktoś taki się znajdzie :D
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 18 stycznia 2015
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: index333 » piątek, 13 marca 2015, 10:29

Ciekawe. Dobrze że się zrzuciłem w okolicach 130. Będę dalej codziennie obserwować, jak zawsze, ale teraz z jeszcze większym zaangażowaniem. Jak w serialu brazylijskim. Przygotuję sobie popcorn i chusteczki na wszelki wypadek (żeby otrzeć łzy w razie kryzysu, albo żeby nie zaplamić lapka w przypływie wielkiej euforii ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ). Czekam na kolejne odcinki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: prezes » piątek, 13 marca 2015, 10:37

Dorzucę swoje 5 groszy. Jak dla mnie zmiana nazwy na dobrze nikomu nie wyjdzie. I tak jak wcześniej byłem na TAK dla tej waluty to teraz mam mieszane uczucia z wskazaniem na NIE.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 13 marca 2015, 13:34

menesis pisze:Raczej negatywnie oceniam to posunięcie. Mogli to zrobić ciekawiej. Przykład. Uruchomić bliźniaczą walutę (LightCoin??) i jakoś nowatorsko je powiązać. Powiedzmy (fantazjuję) jeden portfel do nich obu z opcją wymiany poprzez wbudowaną dedykowaną giełdę. Było by nowe kopanie, nowy hype. Nie wnikam czym tłumaczą tą zmianę. Wiem jedynie, że stwierdzili, że nazwa się źle kojarzyła. Ale nie można zapomnieć, że dla wielu dark-klimat to była GŁÓWNA "atrakcja". Teraz na pierwszy rzut oka (na nazwę) mamy kolejnego szita. Powstała taka GrodzkaCoin; każe na siebie mówić Anna, a wszyscy i tak wiedzą, że to gościu. Będę tęsknił za Arkadiuszem.
Pytanie do ktyptowalutowych megamózgów: da się teraz sklonować (zforkować?) Darka w jego obecnej postaci i opublikować "starego" Darka? Przypuszczam, że kod można, ale kopacze za tym nie pójdą :)?
Nie przejdzie bo deweloper rezerwuje nazwy ktore wczesniej byly uzywane i na githubie tez takze nie powstanie for DASH o nazwie Darkcoin, tak zmieniono nazwe dlatego ze wiele firm i inwestorow nie przyjmowalo Darkcoina ze wzgledu na jego negatywne brzmienie, czegos z czym sie zle kojarzy, a chodzi o adopcje. Dash - Digital Cash :) Co bedzie to bedzie, tez lubilem Darkcoina nawet bardzo, mial soczyste brzmienie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 13 marca 2015, 13:45

alganonim pisze:A czy przypadkiem Spreadcoin nie był takim trochę zmodyfikowanym klonem DRK'a (bezforkowym) nawet zarzuty o instamine podobne ;) chyba wszystko się da.

Żeby nie było, właśnie co kupiłem ponownie sporo DRK'ów a do SPR kilkukrotnie się przymierzałem. Też uważam, że cała akcja ze zmianą nazwy wyszła wyjątkowo chaotycznie a mnie tylko odrzuca. Jeśli BTC za mocno nie zanurkuje to będzie dobrze.
Tak Spreadcoin byl forkiem Darkcoina, wyglada ze moneta upada bo od wielu juz dni Mr. Spread - deweloper - zniknal z powierzchni ziemi, w odroznieniu od DASH ktory ma realnych deweloperow i fundacje i parawa patentowe co do nazwy itd itd... cos mi mowi ze z czasem to bedzie piekny kawal historii do opowiadania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 13 marca 2015, 13:51

zbiges pisze:
@splawik21
Doceniam to co robisz dla nas (dla mnie) Ja nie mam tyle czasu aby śledzić wątek na bct.
Myślę, że informację o sprzedaży dużej ilości DRK mogłeś tu napisać wcześniej zanim miała miejsce (jeśli o tym wiedziałeś)
Gdybyś tak zrobił to zyskałbyś prawdziwe uznanie w naszych oczach.

Swoją drogą to oni tam jakąś wojnę między sobą prowadzą? :mrgreen: Wśród normalnych ludzi to takie sprawy załatwia się poza giełdą z prostego powodu, że w takim wypadku zyskują obie strony. Na wariancie który miał miejsce (sprzedaż na giełdzie, w dodatku jednorazowa (sic!)) tracą wszyscy. Wybacz proszę moje pytania, które aż proszą się, żeby je zadać: Oni tam wszyscy skończyli już gimnazjum? Ten vertoe to już odpuścił pozostałym? Czy może teraz będzie burzył to co budował przed chwilą?
Zbiges, gdybym wiedzial ze vertoe sprzeda swoj worek to bylbym szybszy od niego i kupil po obecnych cenach. Nie wiedzialem o tym, poza tym z deweloperami nie mam super czestego kontaktu jakby ktos mogl sie domyslac. Vertoe pisal ze chce sprzedac spora ilosc, ale nie wiele pozniej jak sprzedal spora ilosc na gieldzie - moze po prostu emocje wziely gore, a inteligencja wtedy spada. Mogl wyjsc po trochu po cichu i wiecej by z tego zyskal.
@prezes, nie jestes tu sam kolego, ja przez dwa dni nie wiedzialem co zrobic, w prawo w lewo czy to na dobre wyjdzie czy nie...czas pokaze, a z tego co wiem i z rozmow z wieloma osobami, mieszane uczucia wisialy niczym czarne chmuru na niebie.

Fajna transformacja ;)

Obrazek

svd
Orator
Posty: 975
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: svd » piątek, 13 marca 2015, 15:13

Dzisiaj wszystkie darki sprzedalem
nie mam zamiaru trzymac jakichs dashow czy tam myslnikow po naszemu

co za upadek waluty a za pare dni kurs 0.01 btc bedzie wspomnieniem...

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: grzem » piątek, 13 marca 2015, 15:22

svd pisze:Dzisiaj wszystkie darki sprzedalem
Gdzie? Nic nie widzę :lol:
Zapraszam na https://cryptox.pl

svd
Orator
Posty: 975
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: svd » piątek, 13 marca 2015, 15:46

mialem mniej niz 200 :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 18 stycznia 2015
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: index333 » piątek, 13 marca 2015, 17:19

http://screenshooter.net/100284679/yraifny

Tej siły już nie powstrzymacie. Chyba że wejdzie jakiś gruby kapitał. Kto by tam wiedział.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: jpr » piątek, 13 marca 2015, 17:28

Mysle, ze uspokoi sie gdzies kolo 0.0082 :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 13 marca 2015, 17:51

svd pisze:mialem mniej niz 200 :)
no i super!
tylko nie spoznij sie odkupic ;) chyba ze juz wypadles z gry... kazdy sobie rzepke skrobie :)
ja tam nie gram na spadkach i wzrostach, moze to blad, ale skupuje co moge i w masternody wale.
A tuaj usprawniona wersja :)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 13 marca 2015, 17:54

jpr pisze:Mysle, ze uspokoi sie gdzies kolo 0.0082 :)
Chcialbym wierz mi, mam w zanadrzu pare btc by wrzucic je w DASHa, ale jak kolega wyzej pokazal RSI i wszystkie zaopatrywania dlugoterminowe sa na pozytywnym trendzie.
EDIT: Z tego co wiem na dniach ma wyjsc info od dewelopera o przyszlych planach i kierunku monety.

EDIT2: Szybko sie dzieja rzeczy ohhh,

DASH on Let's Talk Bitcoin!
Evan Duffield lead developer of DASH will be on Let's Talk Bitcoin talking about the project in the next few days. He will reveal his research on a new pruning strategy that could one day allow the DASH platform to handle billions of transactions a day. Don't miss it!

www.letstalkbitcoin.com

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 18 stycznia 2015
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: index333 » piątek, 13 marca 2015, 18:11

Rzeczywiście długoterminowe RSI wygląda bardzo dobrze w 12h, 1d jak i 3d. Mimo to na tę chwilę obstawiam kurs 0.009, zwłaszcza że tam kończą się ostatnie piki no i fibo pięknie wychodzi. Odwrócone FI. Potem zobaczymy.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: zbiges » piątek, 13 marca 2015, 18:12

Jeszcze dwa grosze, bo nie jestem pewny czy zostałem dobrze zrozumiany ;)
Nie wieszczę jakiejś strasznej zwały na kursie. Być może zdarzy się, ale na razie jej nie widać. Przeciwnie. Kurs zachował się bardzo dobrze biorąc pod uwagę wagę informacji o wycofaniu się jednego z głównych devów i to z takim hukiem. Wiele zależy od tego jak zachowa się Otah (jak fama niesie, bogaty facet który wspiera Darka). Kilka razy już ratował kurs więc może zrobić to ponownie. Mocnym wsparciem dla kursu jest 0.01 i jeśli to wsparcie padnie to może być niewesoło, ale nie spodziewam się paniki.... a jeśli się pojawi to pewnie odkupię (choćby na chwilę) czekając na odreagowanie. Dla mnie najlepszym "wskaźnikiem" jest rosnąca liczba masternodów. Dopóki ich liczba nie spada to nie ma powodów do obaw o kurs. Ja wycofałem się z Darka z powodu tego, że opieram swoje spekulacje wyłącznie o AT i nie mam ochoty śledzić o co jeden z devów pokłócił się z drugim. Na "Pudelka" rzygam, już taki się urodziłem i nie zamierzam tego zmieniać. Pomysł zmiany nazwy.... nie wiem czy jest dobry, ale jeden skutek tego posunięcia wydaje się oczywisty: Trzeba czasu zanim nowa nazwa uzyska rozpoznawalność taką jak stara. Z pewnością to opóźni rozwój monety.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [DRK] - DARKCOIN - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 13 marca 2015, 18:22

Otoh, tak to prawda, koles jest Prince of Kent w UK, ma w zanadrzu kupe btc by wlozyc w DASH, sam sie wypowiadal publicznie ze jest w 100% za zmiana nazwy na jakakolwiek ktora pomoze w adopcji przez rynek. Sam widzialem na screenie na bitfinexie jego poklady setek btc gotowych do zakupow. LOL, niewiadomo co robic, choc traderzy beda zawsze traderami.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości