"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Czy z zaistniałą sytuacją gospodarczą na świecie cena kryptowalut do końca roku 2020 pójdzie:

Czas głosowania minął sobota, 20 czerwca 2020, 12:13

mocno w dół
2
15%
trochę w dół
2
15%
zostanie mniej więcej na tym samym poziomie
3
23%
trochę w górę
3
23%
mocno w górę
3
23%

Liczba głosów: 13
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: maky » poniedziałek, 26 października 2020, 14:04

zdzicho2000 pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 13:56Jeśli Maky i Koparki zaczynają tracić nadzieję, to zgodnie z psychologią rządzącą na rynkach może to być najlepszy moment na zakup.
Bez złośliwości, ale tak to działa.

Stara zasada ale czy się sprawdzi? Czy to ten moment? Na to odpowie dopiero przyszłość. ;)
Ja jak na razie nie ewakuuję się z projektu i nie planuję.

__kot__ pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 13:06Bo o jakiej adopcji czy technologii można mówić w przypadku większości spekulacyjnych perełek ze sztandarem "DeFi"?

Tak jak pisałem. Zwykła spekuła uliczna szukająca szybkiego zysku. Jak wychodzi na tym większość wrzuciłem w wątku o defi. Wrzucam i tu:

EkiZpGmW0AExOAN.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Reputacja: 833
Reputacja postu: 
2

Postautor: miso20 » poniedziałek, 26 października 2020, 14:06

zdzicho2000 pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 13:56Jeśli Maky i Koparki zaczynają tracić nadzieję, to zgodnie z psychologią rządzącą na rynkach może to być najlepszy moment na zakup.

Sądzę podobnie, przy czym najlepszy moment na zakup był wg mnie w okolic świąt, gdzie Dash dupnął do 40$. Udało mi sie sporo wtedy tego nakupić, a następnie mieliśmy wzrost 300% (co jest super stopą zwrotu) i ponowny zjazd do okolic 45$ w dobie wirusa. Wg mnie jest tylko kwestią czasu, gdy dziadek dash zbierze się do wzrostów:

1. Gigantycznie został spompowany w 2017r z kilku dolarów do 1 500$.
2. Wciąż mamy olbrzymią inflację - ledwie połowa monet zaraz się pojawi, a nie ma tutaj halvingów jak w innych projektach
3. Bitcoin zbiera się do określenia czy lecimy po ATH. Moim zdaniem jeśli przebije 14k$ to jedziemy po bańkę. Wtedy wszystko będzie rosło bardziej lub mniej.
4. 70$ za monetę to cena o jakiej się tu nie śniło w wątku 3 lata temu. Pamiętam jak ludzie wysiadali z bańki przy 20-30$, a teraz cena kilka razy wyższa jest dołkiem i katastrofą projektu :D.

Wszystkiemu jest wg mnie winne nieproporcjonalnie duże wypompowanie dasha, które nie wiem z czego wynikało. Ale jest to moneta, która zaliczyła dziesiątki tysiący procent pompy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2346
Reputacja postu: 
2

Postautor: mecenas » poniedziałek, 26 października 2020, 14:23

Bez złośliwości, ale tak to działa.
Chwila, chwila... ale został na barykadzie jeszcze mecenas... a ja wciąż uśredniam w dół jak ostatni wół. ;)
"Głupi motłoch rzymski mnie kocha bo mu rozdaję łupy i pieniądze, ale nie wie że przyjdzie taki czas kiedy nie tylko mu je odbiorę, ale zabiorę mu największy skarb - wolność!" /Gajusz Juliusz Cezar/

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4429
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » poniedziałek, 26 października 2020, 18:17

oczywiście że jest dobry moment na zakup jesli startujesz teraz od zera i najlepiej bez dźwigni, można by dać stoploss (ręczny) po obejrzeniu jak wygląda przebicie dołka z grudnia 2019 (może być tylko igiełka wyleszczenia). Ja sobie już nie moge pozwolić bo mam -25% i w pamięci ręcznego stopa gdy będzie dotykać rejonu dołka bez czekania na przebicie (najwyżej odkupię jak dołek wytrzyma - ale na 99% nie wytrzyma) , nie mogę sobie pozwolić na opcję silnego dramatycznego przebicia w dół bo pójdę z torbami. Przebicie w dół może być w formie sporej igły , jak Ci nie zależy aby koniecznie kupić tylko chcesz spróbować kupić to możesz podstawić od niechcenia koszyczek na parze dash/btc pod igiełkę paniki
- ja tu mówię oparze dash/btc (nie do dolara) bo tam jest własnie osiągnięty już rejon przebicia dołka w dół

Dodano po 11 minutach 46 sekundach:
miso20 pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 14:06 70$ za monetę to cena o jakiej się tu nie śniło w wątku 3 lata temu. Pamiętam jak ludzie wysiadali z bańki przy 20-30$, a teraz cena kilka razy wyższa jest dołkiem i katastrofą projektu
ale ja mówię tu ciągle o dołku na parze dash/btc.
Poza tym tekst o śnie jest słaby bo to inny etap rozwoju , inny kod, innowacje, atm-y po prostu nieco fundamenty wzrosły.
No i moze porównuj kształt wykresu np. do kształtu wykresu ethereum , znajdź punkt odniesienia do niezłych kryptoaktywów, przecież projekt był swego czasu lokowany tuż przy ETH, w czasach gdy był wyceniany na 20-30$

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » poniedziałek, 26 października 2020, 20:28

koparki pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 18:29po prostu nieco fundamenty wzrosły.
I jak tu żyć panie Satoshi?
Fundamentaliści tracą krocie a fundamenty rosną i rosną... oby nie rosły jak te mury!
"Głupi motłoch rzymski mnie kocha bo mu rozdaję łupy i pieniądze, ale nie wie że przyjdzie taki czas kiedy nie tylko mu je odbiorę, ale zabiorę mu największy skarb - wolność!" /Gajusz Juliusz Cezar/

Początkujący
Reputacja: 130
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 26 października 2020, 20:35

No jak tu koledzy grają dźwigniami, albo kapitalem, o którym nie mogą zapomnieć, to inna sprawa.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » wtorek, 27 października 2020, 00:21

koparki pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 18:29ale ja mówię tu ciągle o dołku na parze dash/btc.
Na tej parze to większość wykresów altów wyślą jak litera N. Czyli szybki gigantyczny pik, a potem powolne agonalne wręcz osuwanie się. Pamiętam jak było z LTC przed bańką 2017, właśnie tak wyglądał ten wykres. Zresztą dolarowy w sumie podobnie.

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
koparki pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 18:29przecież projekt był swego czasu lokowany tuż przy ETH, w czasach gdy był wyceniany na 20-30$
Ale nie jest i już nie będzie. I to dosyć proste - na dashu nie robi się ico ani nie zbiera się masy shitcoinów, które sztucznie dopompowują kapitalizacje Ethereum.

Dodano po 30 sekundach:
zdzicho2000 pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 20:35No jak tu koledzy grają dźwigniami, albo kapitalem, o którym nie mogą zapomnieć, to inna sprawa.
+1 nawet na btc to ryzykowane, a co dopiero na altach

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 4 listopada 2020, 14:59

para dash/btc w ciagu 2tygodni -30% ... w parze do eth tez rekordy.
imponujący odpływ kapitalizacji, moje kondolencje dla posiadaczy MN.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » środa, 4 listopada 2020, 15:05

@koparki
Jazda jest ostra i bez trzymanki.
Szczerze to podziwiam, że ATH MN broni się jeszcze... :shock:

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » środa, 4 listopada 2020, 15:53

@koparki A może właśnie to okazja, do postawienia masternoda ;P

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 4 listopada 2020, 15:57

@miso20 może ale nie dla mnie jak juz sie wyleczyłem z dasha, po całkowitym zniesieniu styczniowej dzidy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » środa, 4 listopada 2020, 20:18

Czekamy na dołek.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 858
Reputacja postu: 
2

Postautor: Rumcajs » środa, 4 listopada 2020, 20:33

Nie widziałem żeby tu ktoś o tym wspomniał ale wiecie że w południowej korei zabanowano anon coiny jak monero, zec i do tego Dasha też o tą opcję "prywatnosci" której i tak nikt nie używa. To był news wczoraj na cointelegraphie pisali
https://cointelegraph.com/news/south-ko ... vacy-coins

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » środa, 4 listopada 2020, 21:09

Rumcajs pisze: środa, 4 listopada 2020, 20:33To był news wczoraj na cointelegraphie
Czyli smród ciągnie się wciąż...

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » czwartek, 5 listopada 2020, 02:02

Rumcajs pisze: środa, 4 listopada 2020, 20:33Nie widziałem żeby tu ktoś o tym wspomniał ale wiecie że w południowej korei zabanowano anon coiny jak monero, zec i do tego Dasha też o tą opcję "prywatnosci" której i tak nikt nie używa. To był news wczoraj na cointelegraphie pisali
https://cointelegraph.com/news/south-ko ... vacy-coins
Mówiłem od długiego czasu że z projektem jest jakis problem fundamentalny i że to widać obserwując cofanie się w rankingu CMC i na wykresach które dyskontują przedwcześnie jakieś problemy(punktem odniesienia kształtu wykresu niech będą mocne alty z perspektywami np. eth czy monero które nie cofnęły sie w CMC). Dzięki @Rumcajs za info.
Jesli już posiadać zbanowanego kojna to niech nim będzie prawdziwy anon - jak ktoś kisi dasha to może rozpatrzeć przesiadkę na równie mocno zdołowanego ZECa(za 15 dni będzie halving) -ryzykowna ale ciekawa alternatywa dla kogoś kto nie chce realizować dużej straty na dashu liczonej w USD i chce zachować lokatę w krypto. Zec jest ryzykowny bo królem anonów jest póki co monero a król moze byc tylko jeden.
Dziś celebrujemy przebicie w dół 0.15 na parze eth/dash czyli od wybicia dash ze stycznia tego roku wartość względem eth stopniała do niewielkiego ułamka.

@__kot__ teraz juz nie tylko w Japonii trzeba latami odkrecać (stawiam na to że nie odkręcicie) , teraz trzeba odkrecić problem w Korei a potem na zasadzie kopiuj - wklej cały świat uzna Dasha za anona z powodu błędu urzędnika z Japonii ;) Życzę powodzenia w dopieszczaniu "użyteczności produktu" podczas gdy właśnie kolejny wysoko uprzemysłowiony istotny kraj zbanował szlifowany przez Was brylancik, czekamy na kolejne kraje. Nie jątrzę bo to przykre dla twórców projektu, nie wiem czy bylibyście w stanie zapobiec takiemu rozwojowi wypadków.

Kot, braliście kiedyś pod uwagę wdrożenie zk-SNARK, które jest przecież opensource ? mielibyście w wyniku tego kojna przyjaznego użytkownikowi a przy tym byłby to anon.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1573
Reputacja postu: 
0

Postautor: __kot__ » czwartek, 5 listopada 2020, 10:08

@koparki
To nie jest "news" - ban w Korei miał miejsce wtedy, gdy miał miejsce ten z Japonii. Korzystają oni (Koreańczycy) z materiałów JVCA.
Jak wcześniej pisałem - prace trwają i nie jest to kwestia prawna w tej chwili a kulturowa. To nie jest coś, co możemy szybko w Japonii zrobić - nikt nie chce tam się przyznać do popełnienia błędu .

Kopiowanie rozwiązań nie działa, ponieważ regulatorzy wymagają dokumentów w natywnych językach, odnoszących się do lokalnych praw i regulacji. Zapobieganie ma miejsce (w tej chwili aktywnie pracujemy z 3 przypadkami/regulatorami) lecz nikt nas nie informuje, że zamierza wypuścić takie czy inne regulacje. Chyba masz błędne wyobrażenie o tym, jak działają regulatorzy (przynajmniej w stosunku do krypto).

Wydaje mi się, że wyobrażasz sobie również, iż "zapobieganie" to miałoby być coś jak wysłanie maila i sprawa załatwiona? Cóż - maile to my wysłaliśmy do wszystkich znanych regulatorów jak tylko stworzyliśmy materiały. Zgadnij ile odpowiedzi czy zapytań zwrotnych otrzymaliśmy?
Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 5 listopada 2020, 10:15

@__kot__ nie jest news? przecież sprawa jest świeżo datowana jako oficjalny ban dla DASH: https://cointelegraph.com/news/south-ko ... vacy-coins

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1573
Reputacja postu: 
0

Postautor: __kot__ » czwartek, 5 listopada 2020, 10:36

Nie, nie jest news - było to już wałkowane w Korei zaraz po decyzji japońskiego regulatora. Użyli nawet tych samych dokumentów do uzasadnienia.
Dlaczego Cointelegraph traktuje to jako news - nie wiem.
Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 5 listopada 2020, 10:50

@__kot__ To może być akcja na zdołowanie kursu, jesli twierdzisz że zostało przyklepnięte dużo wcześniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » czwartek, 5 listopada 2020, 14:11

koparki pisze: czwartek, 5 listopada 2020, 10:50To może być akcja na zdołowanie kursu, jesli twierdzisz że zostało przyklepnięte dużo wcześniej.
Ktoś się obkupił przy okazji.

Wróć do „Dash”