"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 14:27

Gość, który zarządzał częścią MN, zwinął się z kasą.

To chyba była usługa łączenia mniejszych kwot do pełnego 1000 dashy, bo mając 1K nikomu nie musimy powierzać swoich środków.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 673
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 16:43

Nie chce bronic MooCowMoo ale fakt ze jest MIA.
Osobiście pisałem do niego wiele razy na różnego rodzaju komunikatory ale bez odzewu.
Pisał ze odeśle srodki w przeciągu kilku dni po tym jak sie udało z nim skontaktować za pomocą DCG widać jednak wielu osoba nie wyslal srodkow z powrotem.
Tak to byl serwis ktory zrzesza mordki users w wielokrotnościach 25 Dash by robic pool do 1000 aby stworzyć MN - niestety pozbywasz sie własnych srodkow i zawierzasz je operatorowi w 100%.
Przykro sie na to patrzy.
Dla sprostowania MooCowMoo nie jest senior advisor w DCG - to jest stare info jako ze juz od dawna "krowa" nie angażuje ile w projekt a na nowej stronie nie byl wcale listowany.
DashUncensored to troll ktory tylko szuka gorących tematów by oczernić projekt.
Mam nadzieje ze to sie szybko rozwiąże i ze gosc odpali kill switcha by odesłać wszystkim userom monety.
Ehhhh, to tylko świadczy o jednym, zdecentralizowany, trustless system udziałowych MN jest tu jak najbardziej potrzebny!
@__kot__ kiedy mozna na cos takiego liczyć?

Weteran
Reputacja: 637
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 17:54

splawik21 pisze: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 16:43 Ehhhh, to tylko świadczy o jednym, zdecentralizowany, trustless system udziałowych MN jest tu jak najbardziej potrzebny!
Czy w ogolę takie coś jest wykonalne?

To by musiało chyba polegać na multisigu np. jak 10 osób składa się po 100dash to robić multisig 10of10 + odgórne podpisanie transakcji wypłacającej żeby w razie śmierci/zniknięcia choćby 1 z osób każdy z pozostałych w dowolnym momencie mógł rozgłosić taka transakcje i odzyskać środki.

Jeśli powstał by taki portfel to dasha prawdopodobnie można by było wykorzystać go do mad escrow 2of2 (Mutual Assured Destruction escrow). Bo schemat z tego co rozumiem tego escrow byłby podobny z tą różnicą ze w trustless systemie udziałowym MN trzeba wykorzystać więcej niż 2of2 oraz podpisać odgórnie wypłacenie środków a w mad escrow używa się 2of2 z odgórnym podpisaniem transakcji niszczącej środki z adresu escrow.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:38

splawik21 pisze: [mention]__kot__[/mention] kiedy mozna na cos takiego liczyć?
Nieprędko. Rzecz jest dosyć skomplikowana i mamy inne tematy do wypuszczenia przed tym.
Jest to jednak w backlog-u

Dodatkowo - Z tego co wiem to środki są na adresach MN nieruszone. Moo się z nimi nie ulotnił lecz nie wypłaca ich właścicielom. Nie usprawiedliwia to jego postępowania lecz trzeba być rzetelnym w podawaniu informacji .
Moim zdaniem poszkodowani powinni zatrudnić prawnika i wezwać Moo do wydania środków na drodze prawnej.
Dash Core Group
dash.org

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 697
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:47

__kot__ pisze: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:38Z tego co wiem to środki są na adresach MN nieruszone.
Może stracił dostęp?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 21:23

Nie wiem. Wrócę z urlopu to przycisnę temat.
Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » środa, 4 grudnia 2019, 16:47

Taylor już oficjalnie mówi o propozycji zmian w podziale nagrody.

https://dashnews.org/ryan-taylor-would- ... ce-system/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2042
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 4 grudnia 2019, 17:14

Bit-els pisze: środa, 4 grudnia 2019, 16:47Taylor już oficjalnie mówi o propozycji zmian w podziale nagrody.

Właśnie przed chwilą czytałem i miałem dać znać... sprawa jak widać się rozwija, docelowa długoterminowa eliminacja PoW oficjalnie wystartowała...
• Trading profesjonalny bez rejestracji (lewar 0-100) → www.BitMEX.com
☝ UWAGA! Inwestowanie lub spekulacja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 697
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » środa, 4 grudnia 2019, 17:18

Bit-els pisze: środa, 4 grudnia 2019, 16:47Taylor już oficjalnie mówi o propozycji zmian w podziale nagrody.
I to "głosowalnym".
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
8

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » środa, 4 grudnia 2019, 18:56

@__kot__ @splawik21 Przedstawie arg starego bitcoinera, usera forum. Ostatnio nieaktywnego tutaj.

Jeśli celem Talora, oprócz wsparcia budżetu kosztem górników ,jest chęć wzmocnienia MN, to jest to chybiony ruch.
Niech nowa nagroda bedzie wygladać np
30% górnicy
55% MN
15% budzet programistów

MN zacznie się bardziej opłacać, ludzie kupując 1000 dashy stworzą nowe MN. Większa ilość MN doprowadzi do mniejszego ROI.
Czyli zyskz MN pozostanie na dzisiejszym poziomie około 6.5% rocznie. Nic się nie zmieni.

do tego dochodzi osłabienie górników, część odejdzie, spadnie moc, zostanie to negatywnie odebrane przez rynek.

Sztuczne wzmocnienie programistów też. Skoro zespół dawał sobie radę przez pierwsze lata przy cenie około 2-5$, to dkaczego nie dziś przy 50?

A zamrożenie większej ilości monet w MN też zostanie zinterpretowane jako próba chytrego wykorzystania rynku, co sam rynek wyreguluje spadkiem ceny.

No i to co pisał chyba Mecenas- tak fundamentalne założenia jak podział nagrody nie powinien być nigdy naruszany. To jak zamach na Manifeest Satoshiego

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 4 grudnia 2019, 19:03

Bit-els pisze: środa, 4 grudnia 2019, 18:56Skoro zespół dawał sobie radę przez pierwsze lata przy cenie około 2-5$, to dkaczego nie dziś przy 50?
Problem polega na tym, że człowiek co do zasady i statystycznie (czytaj: demokratycznie) jest chciwy.
Jeśli tylko pojawi się możliwość grabienia do siebie - grabki pójdą w ruch!

DLATEGO właśnie:
Bit-els pisze: środa, 4 grudnia 2019, 18:56tak fundamentalne założenia jak podział nagrody nie powinien być nigdy naruszany. To jak zamach na Manifeest Satoshiego
:!:

PoW to dowód pracy - dowód uprawnienia do podziału dóbr i usług.
Bez pracy NIE MA (i nie będzie) kołaczy!

Jeśli od 2014r. budujesz dom, to zmień sobie klamki, zlew, kafelki, ale nie zmieniaj fundamentów!

Nawet jeśli tzw. PoS w DASHu jest rzekomo tak samo "pracochłonne" jak PoW, to uprawnia jedynie do tego co już jest, czyli podziału 50% / 50% (45/45). No chyba, że urodziła się idea jakoby PoW to taka byle jaka "gówno_praca"...

Te pomysły robią się genialne, PiSowskie jakieś...
A ja się dziwiłem, czemu DASHa wszyscy olali... :?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » środa, 4 grudnia 2019, 21:22

@Bit-els @mecenas dzieki za wasze wypowiedzi w tym temacie.
@__kot__ przedstawi je na "Walnym zgromadzeniu" :) a tak serio wlasnie każde takie wyrażenie opinii wnosi naprawdę wiele.

Chciałem takze powiedzieć ze moocowmoo odsyła srodki inwestorom z udziałowych masternodow. Dowód na disccordzie + sam poszperałem na blockchainie i faktycznie moge to potwierdzić.

No i jeszcze jedno, 3 dni do Open House:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 4 grudnia 2019, 22:44

Wygląda i zadziała to tak:
MN głosują nad podwyżką dla MN.
Skąd ja znam już wynik?

- Oby DASH nie padł ofiarą tragedii wspólnego pastwiska...

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3075
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » środa, 4 grudnia 2019, 23:32

@mecenas ale POW w Dashu wyglada tak:
koparki pisze: piątek, 29 listopada 2019, 21:47@mecenas zobacz jaka to już jest patologia:
https://miningpoolstats.stream/dash

Przejmujesz się tym monopolem? 90% miningu na 2 poolach. Nie zdziwiłby mnie fakt gdyby i struktura włascicieli koparek była podobna jak centralizacja pooli.
Dobrze że ewoluują, może będą świetnym POSem z 4tysiącami MN ;) tylko że jaki POS wygra popularnością z ETH który juz obecnie jest w TOP2. Za 2 dni ostatnia aktualizacja ETH 1.0, potem POW będzie tam wygaszany(a tam rozproszenie miningu i moc wyglada przeceż duuuuzo lepiej niż w dash), dobre projekty ewoluują aby móc nadal istnieć. Jeszcze nawiąże porównanie przysłego Dash-a do ETH 2.0, u konkurenta będzie przywatność oparta o zkSNARK, stawiam na to że będzie to w przyszłości standard prywatności w przeciwieństwie do miksera kompatybilnego z biznesem analizująco-scoringowym.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: __kot__ » czwartek, 5 grudnia 2019, 06:17

Panowie, Ale podział nagrody z założenia miał być zmienny (aby dostosować się do rynku i warunków) i był już zmieniany kilkukrotnie.
Nie zawsze to wyglądało w ten sposób jak dzisiaj przecież. I nie jest to żadna świętość nie do ruszenia.

Polecam śledzić Open House pojutrze.
Dash Core Group
dash.org

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 5 grudnia 2019, 10:37

@koparki wiem ze nie wiele to zmienia, ale strona ktora podałeś nie uwzglednia jednego poola.
Poprawny wykres poniżej....
https://chainz.cryptoid.info/dash/#!extraction

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 6 grudnia 2019, 00:31

@splawik21 przeciez to jest farsa jesli chodzi o POW.
3 poole maja 95% a kolejne 3 poole pozostałe 5% . Ciekaw jestem jaka jest struktura własności koparek, pewnie producenci koparek mają sporo udziałów w poolach :| no bo przy obecnym ROI to kto może posiadać masowo takie koparki.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » piątek, 6 grudnia 2019, 06:04

I bardzo dobrze, że dyskutuje się takie rzeczy. Chętnie poznam rzeczowe argumenty, bo może coś przegapiłem w swoim rozumowaniu.
Puki co jeden z głównych programistów (Udjin, czy jakoś tak) dosyć jasno wyraził swój pogląd na potrzebę zachowania silnego PoW.
mecenas pisze: środa, 4 grudnia 2019, 19:03Jeśli tylko pojawi się możliwość grabienia do siebie - grabki pójdą w ruch!
Uważam, że jeśli MNOwners wiedzą co dla nich dobre, to zagłosują przeciwko lekkomyślnej zmianie nagrody. No chyba, że są to krótkowzroczni, impulsywni i kierujący się emocjami inwestorzy, ale wtedy nie będzie mi ich nawet żal bo najmocniej dostaną po tyłkach.

I jeszcze jedno. To, że dyskutuje się jakąś sprawę, to jeszcze wiele nie znaczy. Liczy się głosowanie, a przecież każdy może je zaproponować za 5 Dash.
Dowolną zmianę można w tej cenie poddać pod głosowanie MN, np. żeby powiększyć emisję o dodatkowe 20mln Dash i rozdać ją tylko dla MNO ;) Inną sprawą jest, że takie coś byłoby samobójstwem inwestycyjnym dla MNO głosujących "za".

Nie przesądzajmy niczego przed wiążącym rozstrzygnięciem.

Już ostatnia rzecz mi się przypomniała: Podobno zakładana przez twórcę ilość MN miała oscylować wokół chyba 3000. Jest 4800.
Po co jeszcze zwiększać ich liczbę w takim razie? Nawet jeśli wymagania sprzętowe mają się podnieść to zostaną tylko ci którym się opłaca. Podobnie jak w przypadku górników i rosnącej trudności. Samoregulujący się system.

Przy okazji, bardzo proszę osoby, które śledzą temat i dyskusję na bieżąco u źródeł, o przedstawienie argumentów za zmianą nagrody w kierunku MN i Treasury, kosztem Minerów. Dziękuję.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 6 grudnia 2019, 10:41

KamilZ pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 06:04Przy okazji, bardzo proszę osoby, które śledzą temat i dyskusję na bieżąco u źródeł, o przedstawienie argumentów za zmianą nagrody w kierunku MN i Treasury, kosztem Minerów. Dziękuję.

Może właśnie odpowiedź masz post wyżej, że górnicy jesienią 2019 to nie społeczność jak w ETH (zobacz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0) ale kilku wielkich kolesi w Chinach.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » piątek, 6 grudnia 2019, 11:21

BTC też przechodził przez podobne etapy rozwoju. Jaki to miało wpływ na projekt?

-Jeśli waluta jest dominująca w swoim algorytmie, to co ci biedni górnicy zrobią ze sprzętem jeśli mieliby zamiar zrezygnować z zarobku i altruistycznie, tygodniami psuć sieć Dash wykopując np. puste bloki? Czy shortowanie Dasha da im taki zarobek jak straty związane z upadkiem ceny i użyteczności koparek na algorytmie X11?
-Dodatkowo jeśli atak ustanie, to sieć automatycznie znów stanie się użyteczna.
-Poza tym InstandSend może pomieścić całkiem sporo zwykłych transakcji w buforze i nawet umożliwić ich natychmiastowe dalsze wydawanie. Wystarczy jeden prawidłowy blok pomiędzy kilkunastoma pustymi, aby te transakcje zatwierdzić przez PoW i zresetować bufor (proszę mnie poprawić jeśli się mylę).

Nie wiem w pełni jak to się przekłada na bezpieczeństwo sieci.
@koparki możesz się rozpisać o możliwych czarnych scenariuszach? Będę mógł się wtedy odnieść dokładniej.

Wróć do „Dash”