"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
1
50%
NIE
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » wtorek, 23 października 2018, 19:58

no ale np. dziś obrót dzienny na dash to 151 745 277 USD (a jest to jeden z tych spokojniejszych dni) więc ile musieliby sprzedawać DZIENNIE deweloperzy aby wpływać na cenę , przecież to jest bzdura.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » wtorek, 23 października 2018, 20:01

maky pisze: Nie, ale przy niskiej cenie muszą upłynniać coraz więcej co dalej zbija cenę.
Cosik mi to teorią spiskową zalatuje... przecież ktoś od nich te coiny odbiera. Kupujący też mogą kupić coraz więcej za tyle samo... ten kij ma dwa końce. Nie ma co na siłę tłumaczyć prostych spraw. Cofnął się popyt i kurs podlega grawitacji. Normalne w czasie bessy, niedoważenie od strony kupujących. Ci, co upłynniają wypłaty w DASH zawsze je upłynniali, tylko kupujących było więcej. Rynek niedźwiedzia i tyle, teorie dlaczego, jak i kto - to tylko teorie na otarcie łez.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » wtorek, 23 października 2018, 21:03

mecenas pisze: Cosik mi to teorią spiskową zalatuje... przecież ktoś od nich te coiny odbiera.
A to tak nie jest zawsze czy bessa, hossa lub stagnacja? Wygrywa ten komu mniej zależy. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bagder » środa, 24 października 2018, 05:22

miso20 pisze:
a @bagder trochę zaczyna bajdurzyć jak swego czasu adam.
Napisałem "przypuszczalnie"... Kilka zespołów projektowych, które powstało w Dashu na bazie bańki - a była mowa o setce programistów - swoje kosztuje. Zakładam, że nie wszyscy dostają szwajcarskie pensje...
Spoiler:
Załóżmy, że przeciętna pensja programisty to $5k czyli co najmniej $500k jest wypłacane co miesiąc. Możliwe, że zarobki lub premie zostały ustalone na sztywno w dash, ale ja tu tylko bajdurzę... Na dzisiaj $500k dash = ~3246 dash, (kilka miesięcy temu - poniżej 500 dash)
Sztywne dane o dash z tej stronki https://bitinfocharts.com/pl/dash/
Reward (w ostatnich 24 godzin) 1,820+1.84 DASH ($284,690.45 USD) - czyli ok 2 dni kopania jest potrzebne do zaspokojenia zespołów devsów. Oczywiście - tam są sztywne ramy, co ile i komu się należy z wydobycia.
Inaczej mówiąc - pensje devsów - są nieco wyższe niż średnio wszystkie transakcje w ciągu godziny (2,812 DASH). Czy to dużo czy mało?

Dodatkowo, Dash wydaje na różne projekty - bezpośrednio nie związane z samą siecią
https://www.dashninja.pl/governance.htm ... foWIdoczny tam budżet - to 5315 Dash.

Nie prowadziłem, dokładnych poszukiwań, bo szczerze mówiąc - niewiele mnie to obchodzi...
Dla porównania - niektóre coiny na rynku opierają się o pracę jednego lub paru programistów pracujących part time, gdzieś w Bangladeszu czy innym niezbyt drogim kraju.

Wreszcie kolejnym czynnikiem wpływającym na inflację - jest paradoksalnie zaleta Dasha - jaką jest szybkość i łatwość transakcji - skoro można nim tam szybko i łatwo obracać - to po co go trzymać? Podczas gdy wszystkie tradycyjne waluty (fiaty) starają się, aby chociaż część gotówki zostawała w rękach posiadaczy i nie trafiała do obrotu (tak też działała bańka na ETH a powodem akumulacja w ICO). Tu poza MN, przynoszących zresztą jakieś profity - nie widzę żadnych czynników deflacyjnych.

Takim czynnikiem deflacyjnym - mogłoby być zwiększone użycie Dasha do transakcji dnia codziennego. Ale umówmy się - zwiększanie pozycji w Wenezueli lub innych biednych krajach - gdzie miesięczna pensja wynosi kilka dolarów, nie wchłonie dużych ilości Dasha z rynku. Zresztą jak tu i tam pisał @koparki - Dash ma małą bazę monetarną i mały obrót - a więc przypuszczalnie skup dużych ilości Dasha - powiedzmy za $1MM wywinduje kurs w kosmos - a zatem dla inwestorów instytucjonalnych - niska kapitalizacja i baza monetarna znowu paradoksalnie stwarza większe ryzyko wtopy - a więc nie będą inwestować skupując Dasha na przechowanie. W takim wypadku rozsądniejsze nawet jest pośrednie inwestowanie - np. poprzez kopalnie. Wówczas takie wydobyte kojny nie trafią na rynek a wręcz podniosą kurs - inna sprawa - że nie będzie można ich sprzedać. Pat,

Nie sądzę, aby insiderzy posiadający wiedzę - jak to wszystko hula i nawet tak uproszczoną wiedzę jak przedstawiłem powyżej, wyciągali drastycznie inne wnioski. Zatem, nawet Ci którzy liczyli na odbicie i ponowny tudemun - będą się wyzbywać Dashy.


Czy to wszystko ma znaczenie dla inflacji Dasha - trzeba zapytać ekonomistów - jak dla mnie ma.

I jeszcze jedno porównanie - zmiana kursów rok do roku.
BTC +9,78%
XMR +23,55%
DASH -45,12%

A do szczytu bańki sprzed roku jeszcze daleko.

Proszę bardzo zmiana miesiąc do miesiąca - dla tych co wierzą w bańkową teorię kursu:

BTC -3,23%
XMR -8,45%
DASH -20,70%

Jak widać Dash leci w dół wyraźnie bardziej niż inne krypto... I nie wydaje się też, żeby miało to jakieś znaczenie dla użyteczności Dasha - a wręcz przeciwnie - Dash za 2 dolary będzie psychologicznie bardziej przyswajalny w biedniejszych krajach niż Dash za dolarów sto pięćdziesiąt - co może wydawać się z perspektywy Wenezuelczyka sporym majątkiem.

A może ktoś ma lepsze wytłumaczenie?
Sic semper evello mortem tyrannis

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » środa, 24 października 2018, 10:49

Powiem tylko- na koniec roku dash między 450 a 600$

Te arg to szukanie na siłe przyczyn naturalnego zjazdu z hossy, która była jedną z największych w ostatniej faii.
Pod koniec 2016 dash kosztował poniżej 10$, a szczyt ponad 1550.

Dodano po 3 godzinach 19 minutach 6 sekundach:
@Bagder, 20, a może i 2$???
Toś pojechał bardziej niż Shadow, który w 2015 szedł wbrew rynkowi na btc.
Tam chociaż były racjonalne arg, ale rynek zrobił swoje (tłumacząc to zamianą znaczenia btc z płacidła na na store of value)

Ale tu? dash po 20$? Z MN na swoich ath, rosnącą użytecznością i po prostu świetną funkcjonalnością. Bloki co 2.5 min, prowizja nawet w mobilnym coinomi pół centa od każdej wartości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: benq » środa, 24 października 2018, 11:15

Bagder pisze: Dash za 2 dolary będzie psychologicznie bardziej przyswajalny w biedniejszych krajach niż Dash za dolarów sto pięćdziesiąt - co może wydawać się z perspektywy Wenezuelczyka sporym majątkiem.
Bez sensu zupełnie.
To jest argument początkującego Bitbayowca-spekulanta - lepiej kupię 1000 game i 20 lisków, niż 0,5 LTC i 0,01 BTC - bo fajnie mieć duże ilości.
W praktyce, komu miałoby robić jakąkolwiek różnicę, czy płaci za auto 100,000 satoshi czy 100 BTC?
Przeciętny Wenezuelczyk będzie się cieszył, że za swoje Dashe kupi kaszę i mleko, nie będzie analizował czy fajnie płacić okrągłe 2 Dashe czy 0,000002.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bagder » środa, 24 października 2018, 11:34

@benq - do spekulacji nie ma znaczenia, ile dana jednostka podstawowa jest warta. Ale do codziennego użytkowania - ma. Czy złoty nie mógłby być denominowany o jedno zero więcej i dzisiaj dolar kosztowałby 37 groszy? Mógłby. Oczywiście sytuacja z fiatów, gdzie występuje gotówka ma inne nieco przełożenie dla krypto.

Ale sam wyobraź sobie, że zarabiasz 3 dolary miesięcznie (jak w Wenezueli) i teraz za przesłanie bitcoinów, opłata wynosi - ile % Twojej pensji?
Dobrze rozmawiamy o DASH - a więc wynosi ona teraz średnio 0.00018 DASH czyli $0,029 - jak prosto policzyć - jest to 1% hipotetycznej wenezuelskiej pensji. Na polskie - zakładając że zarabiasz 3000pln miesięcznie - opłata ta wynosiłaby 30 zł. Łapiesz różnicę? Dla Wenezuelczyka (lub mieszkańca innego ubogiego kraju) - cena Dasha lub innej kryptowaluty z tanimi i szybkimi płatnościami - musiałaby spaść poniżej $20, żeby to wyglądało rozsądnie.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: benq » środa, 24 października 2018, 11:45

@Bagder, Wziąłeś średnie FEE, które podobnie jak w BCH jest od czapy.
Transakcje w Dashu śmigają znacznie taniej bez problemu.
https://bitinfocharts.com/dash/
Mediana tx fee = 0.0000022 DASH ($0.00035 USD) - czyli za 100 przelewów Wenezuelczyk zarabiający $3 zapłaci $0,035, tj. 1,1% swojego wynagrodzenia.

Załóżmy 10 krotny wzrost ceny Dasha, powrót do ATH ok. $1600, dopiero wtedy pochłonąłby 11% wypłaty biednego Wenezuelczyka, podkreślam, przy 100 transakcjach miesięcznie. Nawet ja nie wykonuję tyle transakcji każdego miesiąca.

No i 11% utraty wartości to nie jest wysoka cena, przy szalejącej hiperinflacji, za ochronę swojego kapitału.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » środa, 24 października 2018, 12:02

Dziś jest doskonały moment na wejście w DASH , wybroniło się wsparcie które opierało się na wielkiej wysokoobrotowej świecy z 27.08. Koniec korekty tamtego wzrostu (dno korekty to wczorajsze okolice 154$) zwieńczony został obecnym wybiciem na wysokim obrocie a dokładnie w tym momencie mamy cofkę do 158-159$ która jest okazją na w miarę bezpieczne zakupy (wybicie w nocy było na wysokich obrotach - stanowi to wsparcie przed spadkiem) , na cofce wysypią się wszystkie zawiedzione longi i będzie czysty strzał do okolic 18X$ a potem mam nadzieję na 400$ ;)
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bagder » środa, 24 października 2018, 12:09

@benq Tę "ochronę własnego kapitału w Dash" - wykonałem od stycznia.... Nie polecam. Z założenia Dash ma służyć płatnościom. I jestem skłonny się z tym zgodzić i tak traktować Dasha. Wpłacasz, wypłacasz, szybko wymieniasz na coś stabilniejszego i pewniejszego. Pytanie po co? jak banki dokonały (przynajmniej w Polsce) ogromnego postępu od czasu manifestu Satoshiego Nakamoto: jest Blik, jest revolut, są przelewy natychmiastowe.

Co do średniej/mediany - to wiemy jak to jest - statystycznie chłop z koniem mają po trzy nogi. Jeśli zapłacisz za przelew 30 groszy zamiast 30 złotych - to jest to oczywista korzyść, jeśli na odwrót... Jeśli coś ma służyć codziennym sprawom - do czego aspiruje Dash - to niestety - nie można polować na mniejsze fee... Płacisz takie fee jakie jest w danej chwili.
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 12:11 przez Bagder, łącznie zmieniany 1 raz.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » środa, 24 października 2018, 12:10

@Bagder, fajne wyliczenia, ale ja bardziej pije do braku logiki w tym żeby devowie - a więc ludzie stojący za projekt, będący blisko niego i wiedzący "co w trawie piszczy", mający możliwość jego rozwoju - mieli się wyprzedawać, podczas gdy ulica - nie mająca dostępu do takich informacji - nie sra w gacie i skupuje monetki. To mi się kupy nie trzyma :D

Dodano po 31 sekundach:
@Bagder, no widzisz ty od stycznia, a ja od stycznia rok wcześniej - jak i wiele innych osób w tym wątku. Pkt. widzenia zależy od pkt siedzenia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: benq » środa, 24 października 2018, 12:14

@Bagder, Nie chodzi mi tu absolutnie o polowanie, po prostu nie rozumiem zupełnie po kiego grzyba ludzie ustawiają większe FEE niż to potrzebne. Bardzo często obserwuję to na BCH - av fee 0,01 - tymczasem transakcje z 10/100 krotnie niższym FEE przechodzi bez problemu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bagder » środa, 24 października 2018, 12:30

koparki pisze: będzie czysty strzał do okolic 18X$ a potem mam nadzieję na 400$ ;)
Brzmi fantastycznie, jeśli tak - przestanę czytać innych autorów fantastyki naukowej. Dash sam nigdzie nie odleci - wahnięcie do $18x to spory ruch jak na marazm kryptowalutowy - ale ledwo wyrównanie do poziomów innych krypto.
Niestety jestem sceptyczny co do Dasha - i zachowania nawet obecnego poziomu. Jeśli chodzi o większy ruch - to może po nowym roku, może za dwa tygodnie jakaś próba drobnego podejścia o 10%- raczej bez szans na utrzymanie. Więcej wskazuje za dołowaniem kursu nie tylko Dasha - w końcówce tego roku.
Sic semper evello mortem tyrannis

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » środa, 24 października 2018, 12:52

Myślę, że cały rynek wróci do poziomów z marca (szczyt).

A i jeden dash też może wbrew rynkowi.
Casus doge.
Zauważcie, że wlaśnie zawraca mimo delikatnych szarpnięć całego rynku w górę.

Może w ogóle doge będzie dobrym wskazaniem na ruchy rynku w następnych miesiącach. Może doge wyprzedził rynek.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Doge ostatni rok

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » środa, 24 października 2018, 12:57

@Bagder, zgadzam się z Toba w jednej podstawowej kwestii , kryptowaluta to nie jest system płatności który spopularyzuje się dziś , za rok czy za dwa lata. Niepłynny, masakryczne skoki wartości itd. dashem dosłownie nigdzie nie zapłacisz ... cud że w PL sa bankomaty DASH.
Ale jesli potraktujesz DASH jak następcę Westen Union (płatność natychmiastowa międzykontynentalna), jako biznes w którym sa udziałowcy , którzy z kolei są nagradzani dywidendą (masternody)... oraz w końcu jako system który ma odpowiednia moc kryptograficzną, już wypracowaną markę i staż na rynku krypto (np. moneta PiVX jej jeszcze nie ma) to wtedy zauważysz że "akcje" dasha są warte więcej niż wieszczysz.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » środa, 24 października 2018, 13:09

Do tego wykresy większości altów, tu przykład eth, wyglądają jak btc w 2011.
Wtedy mówienie o tym wszystkim co dzieje się teraz wokół bitcoina, plus oczywiście dzisiejsza cena, byłoby rojeniami szaleńca.
Za to argumenty za odejściem btc w zapomnienie bardzo sensowne.
Przypomnę- podwójne dno w 2011 to 2$.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Eth 12 miesięcy

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bagder » środa, 24 października 2018, 13:35

koparki pisze: to wtedy zauważysz że "akcje" dasha są warte więcej niż wieszczysz.
Zasadniczy błąd, którego się po Tobie nie spodziewałem... Mogą być więcej warte, ale nie muszą.

Już na ten temat pisałem - nie zawsze wygrywa najlepszy. W wyścigu technologicznym - nawet sobie nie przypominam takiego przykładu. Zazwyczaj wygrywa - tani badziew, który szybciej się rozprzestrzenia, przykłady IBM PC, MS Windows, a z czasem dopiero implementuje zalety pokonanego konkurenta.

Gdybym miał stawiać na pojedynek DASH vs DOGE - stawiałbym na DOGE. Dlaczego? - bo jest tańszy jednostkowo, działa w miarę sprawnie i ma w sobie to coś (pieseł).
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 13:39

Ilość głupstw (przepraszam za szczerość, ja nazywam rzeczy po imieniu), jakie napisał @Badger, jest dla mnie zaskakująca. Komentarze do kilku ode mnie, a na końcu konkluzja.
Bagder pisze: Przypuszczalnie Dasha wyprzedają devsi
Dowód? A nawet jeśli, to kompletnie nie ma znaczenia dla ceny, chyba, żeby robili masową wyprzedaż dużych środków. Nie widać tego po wolumenie.
Bagder pisze: a im niższy kurs tym bardziej muszą się wyprzedać...
Kompletna bzdura. Kompletny brak nie tylko konieczności, ale nawet przyczynowości czy powinności.
Bagder pisze: Nie dziwi więc, że spekulanci grają na spadki.
Nie może to być przesłanka do wnioskowania dalszego spadku po tak dużym już spadku. Można nawet argumentować przeciwnie, ponieważ prawidłowością jest, że najwięcej gry na spadki jest blisko dołków, a na wzrosty - blisko szczytów.
Bagder pisze: Wreszcie kolejnym czynnikiem wpływającym na inflację - jest paradoksalnie zaleta Dasha - jaką jest szybkość i łatwość transakcji - skoro można nim tam szybko i łatwo obracać - to po co go trzymać?
Kompletny odjazd. Z szybkości i łatwości transakcji starasz się dojść do argumentu bezcelowości trzymania Dash. Bardzo dziwaczna konstrukcja, dla mnie zupełnie bezsensowna.
Bagder pisze: dla inwestorów instytucjonalnych - niska kapitalizacja i baza monetarna znowu paradoksalnie stwarza większe ryzyko wtopy - a więc nie będą inwestować skupując Dasha na przechowanie. W takim wypadku rozsądniejsze nawet jest pośrednie inwestowanie - np. poprzez kopalnie. Wówczas takie wydobyte kojny nie trafią na rynek a wręcz podniosą kurs - inna sprawa - że nie będzie można ich sprzedać. Pat
Kolejny odjazd. Póki co i duże wzrosty i duże spadki odbywały się raczej bez udziału inwestorów instytucjonalnych. Ich dalszy brak (lub mała ilość) nie są żadnym czynnikiem przeciw-wzrostowym.

Na marginesie, rozumowanie typu "instytucjonalsi"=wzrost jest porażająco stereotypowe w naszym środowisku. Ludzie ślinią się na ETFy, BAKKT i podobne mając je za niemal pewny wzrost równocześnie uważając, że crypto ma za wrogów bankierów i rządy. To trochę podejście (środowiska) jak tzw. "schizofrenogenna matka", która raz przytuli dziecko, a zaraz da mu w mordę.
Bagder pisze: Jak widać Dash leci w dół wyraźnie bardziej niż inne krypto...
Tak. Porównywałem to i większy rozmiar spadku % niż inne (ale też bez przesady, ETH miało podobny i mnóstwo monet nawet większy) w przypadku uznanego projektu odczytuje jako czynnik pozytywny przy zakupie po takich spadku.
Bagder pisze: Dash za 2 dolary będzie psychologicznie bardziej przyswajalny w biedniejszych krajach niż Dash za dolarów sto pięćdziesiąt
Kolejna opinia kompletnie bez związku z prognozowaniem wzrostu lub spadku. BTC po 100$ też by był "łatwiejszy" bo prawie każdy by miał powyżej 1 sztuki. Co to oznacza dla spekulacji? NIC.

Konkluzja.

Dawno nie widziałem takich wygibasów umysłowych, by przekonać o dalszym spadku ceny, trudnościach we wzroście. Sprawa jest dość prosta, czytamy przecież:
Bagder pisze: Tę "ochronę własnego kapitału w Dash" - wykonałem od stycznia.... Nie polecam.
Bagder pisze: Teraz wyszedłem już całkowicie z Dasha i mam nadzieję, że bezpowrotnie
Dla mnie po tym jest oczywiste, że absolutnie jedynym prawdziwym powodem tego, co przeczytałem, jest to, że kolega wszedł jak sam pisze w styczniu i chyba niedawno wyszedł. Piszę to kompletnie bez złośliwości, totalnie chłodno i analitycznie. Ceny w styczniu były w przedziale 600-1200$. Zły moment na zakup na dłużej, który został przetrzymamy o wiele za długo i strata ścięta niedawno (oscylujemy koło 160$ obecnie). W ten sposób, zamiast skupić się na genezie swoich złych ruchów (czyli: zły moment na kupno tuż po pęknięciu, niepodjęcie szybkie straty, przetrzymanie jej znacznie za długo, ścięcie w końcu ale po b. dużej stracie w dość dyskusyjnym na to obszarze) mamy rozbudowaną dekorację uzasadniającą tą decyzje, obrzydzającą nieco projekt, jego finansowanie, rokowania na przyszłość itd.

To jest klasyczny efekt potwierdzenia. To jest klasyczna racjonalizacja ciężkiej decyzji o ścięciu po tak dużej stracie, którą można było uniknąć już na wstępie mając plan co do operowania ryzykiem i właśnie stratą.

Uważam (a wiem to również i po sobie), że jest to nierozwijający mechanizm, który zrzuca winę za nasze złe decyzje w złych miejscach na zewnętrzne nam powody spadku, dalszego spadku, złych stron projektu itd. Racjonalizujemy w ten sposób kompletnie złą decyzję, którą można było uniknąć i to dawno. Ponieważ kolega @Badger tego nie zrobił, nie miał planu na operowanie ryzykiem i stratą i pewnie myślał tylko o zyskach. Ponieważ rynek poszedł zupełnie odwrotnie do oczekiwań, kolega potraktował sprawę jako test jego ego/zdolności/racji i trzymał i trzymał. To trwało miesiącami, presja narastała, w końcu zrobiło się z tego tyle negatywnych emocji, że zawory puściły i dał sobie spokój.

Te wpisy co czytaliśmy, to nie choć trochę obiektywna analiza Dasha, ale forma psychoterapii racjonalizującej podjęcie dużej straty. Samo jej podjęcie jest dobre, ale miejsce fatalne i należało to zrobić w styczniu czy lutym, nie teraz. Tak, wiem, że po lewej wykres jest łatwy, doskonale to wiem. Ale @Badger ewidentnie nie miał żadnej taktyki związanej z zarządzanej ryzykiem i stratą skoro tyle przetrzymał. Nie potrzebujemy racjonalizacji decyzji, a już tym bardziej efektem potwierdzenia i typowo jednostronną analizą waloru, który dał nam tak w kość. Otóż to nie walor daje w kość, ale nasza taktyka w jego graniu. Sami sobie robimy kuku.

Jedynym prawdziwym powodem wyjścia na takiej stracie przez kolegę nie jest żaden z argumentów, które przytacza, ale jedynie chęć położenie kresu presji związanej ze stratną, przetrzymaną pozycją.

Wszystko, co piszę, nie ma w sobie żadnej złośliwości, a wręcz ogrom sympatii, dlatego też poświęcam czas na napisanie tego posta. Sądzę, że tylko takie szczere i krytyczne analizy spekulanta przez spekulanta z boku, mogą być pomocne. Oczywiście, Dash może iść jeszcze np. -50% z obecnej ceny, ale nie zmieni to faktu, że @Badger błędnie przetrzymał za długo pozycję. Dalszy zjazd nie potwierdzi jego argumentów, ale może być małą osłodą, tylko ta osłoda to dalej oscylowanie wokół niepotrzebnego mechanizmu "miałem rację!" i racjonalizacji. Na rynku nie chodzi o racjonalizację i rację, ale o zarabianie.

Chciałbym polecić bardzo mocno koledze @Badger książkę linkowaną poniżej ("Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło" Jim Paul). Mi sporo dała. Aż się zdziwiłem, bo zaczyna się od trywialnej historii gracza-maklera, który najpierw dużo zarobił, a potem wszystko stracił. Historia naprawdę trywialna i niezaskakująca. Ale posłużyła do bardzo ciekawej analizy psychologiczno-epistemologicznej spekulacji, emocji, straty, ryzyka, rynku itd. i ta część naprawdę robi dobrą robotę. Książka na jeden dłuższy wieczór lub 2 wieczory.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4822787/ ... on-dolarow
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 13:57

Odnośnie spekulacji na Dasha, bardziej bym szukał pozycji na wzrost niż spadek i to też robię, sceptycznie ale jednak. Obserwuję jak maniak głównie Dash i XMR i BTC i czekam, szukam miejsca na wejście, czasem wchodzę, czasem też wychodzę ścinając jak najmniejszą stratę. Odnośnie brania zysków, to też to robię, ale ostatnie większe zyski były na rajdziku z 132$ do 230$ na Dash. Ta analizę Dash, którą wrzucałem ostatnio (dwie kartki temu), nie jest nieaktualna i patrząc fraktalnie podtrzymuje możliwość "kopiowania" końca sierpnia (ale z ciut wyższego poziomu), zarówno wydłużona natura E z AE bottom z końca sierpnia (obecnie też mamy takie wydłużenie względem 11-14.10) a na wykresie w parze z BTC zmyłkowe osunięcie się niżej względem pierwszego dołka z double bottom, przez dni 22-26.09 - co można nie dokładając swego nastawienia zestawić nieco z sytuację szpilki z 12.10 i powolnym osuwaniem się niżej 19-23.10.

Nie wrzucam wykresów, każdy myślący zauważy tą analogię bo to żadne odkrycie i jest prosta, a opis jest precyzyjny.

Stwarza to u mnie szansę na wzrost. Te pomysły ulegną zanegowaniu przy zanegowaniu double bottom na obu wymianach (czyli zjazd pod 0.02 oraz pod 130$t, bez szybkiego odbicia lub konsolidowaniu kilka dni pod zaokrąglone dno i wyjście do góry).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 24 października 2018, 14:45

miso20 pisze: mieli się wyprzedawać
To jest ich źródło utrzymania. Mają brać kredyt?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości