Wydanie InstantX

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: zbiges » piątek, 13 lutego 2015, 00:37

@splawik21
Dzięki za wyjaśnienie. Trochę się uspokoiłem.
Nadal jednak nie zgadzam się ze zganianiem wszystkiego na betę.
To przecież nie jest nowa wersja odtwarzacza video.

Napiszę to jeszcze raz (obiecuję że ostatni): najważniejszą cechą współczesnego pieniądza jest zaufanie użytkowników.
Cechą ważniejszą nawet od (skądinąd bardzo ważnej) natychmiastowej transakcji.
Zastanów się proszę: Przecież taka "beta" jak blockchain DRK (czy BTC) może trwać w zasadzie w nieskończoność. To przecież bardzo świeży wynalazek. Prawie na bank będzie się zmieniał jeszcze przez wiele lat. Pieniądz jednak jest dla zwykłych (często słabo wykształconych) ludzi.
Zaryzykuję dalej idące twierdzenie: DRK (czy jakakolwiek inna cryptowaluta) stanie się prawdziwym pieniądzem dopiero wtedy gdy będą mogli posługiwać się nią bezpiecznie właśnie słabo wykształceni ludzie. To nie wszystko: Będą chcieli się nią posługiwać słabo wykształceni ludzie. Szkoda, bo nie widzę na razie żadnej, która choćby zbliżyła się do tego celu. Natomiast devowie DRK przeginają bardziej niż inni. Rozumiem, że techniczna strona jest bardzo ważna. Przypuszczam, że to bardzo trudne pogodzić nowe funkcjonalności z bezpieczeństwem i budową zaufania do waluty, ale (moim zdaniem) to konieczność. Czy naprawdę nie rozumiecie, że zaufania do pieniądza nie da się zbudować w ciągu kilku miesięcy czy nawet lat?! Jedyną szansą jest budowanie go od początku i obchodzenie się z nim jak z jajkiem przy każdej planowanej zmianie.
Cóż moim zdaniem "zbudować" pieniądz mogą jedynie ludzie którzy to rozumieją.
W ten sposób jak budowany jest DRK to zbudujecie najlepszą, najszybszą walutę wszech czasów, tyle że używać jej będzie kilkaset osób na całym świecie. Pisałem już wcześniej... nie wiem, może taki właśnie jest plan? Jeśli tak, to sorry gregory, nic mi do tego, przepraszam.

--edit--
Dobra. Mam jeszcze pytanie ułatwiające zrozumienie tego co napisałem: Dlaczego BTC jest główną, najważniejszą, najpowszechniejszą, najbardziej znaną, o największym marketcap walutą? Pomimo tego, że jest pewnie dużo gorsza od DRK technicznie? To jest bardzo proste: Jeśli DRK ma być prawdziwym pieniądzem (kiedyś) to już dziś musicie zmienić swoje podejście do niego.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: grzem » piątek, 13 lutego 2015, 01:05

Ale my nie potrzebujemy ewangelizacji, wiemy o ryzyku, wiemy też, że razem z ryzykiem rosną zyski. Ryzykujemy uczestniczenie w najciekawszym (jak dotąd) technicznie projekcie. Bitcoin jest główną, najważniejszą, najpowszechniejszą, najbardziej znaną, o największym marketcap walutą nie dlatego, że się powoli rozwija.
Zapraszam na https://cryptox.pl

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: jpr » piątek, 13 lutego 2015, 08:01

@Zbiges
Jesli tak bardzo zalezy ci na zmianie podejscia Evana do tematu to czemu po prostu nie zadzialasz na oficlajnym forum. Wydaje mi sie, ze tutaj walisz grochem w sciane, oni tutaj przeciez nie zagladaja, a zaden z nas nie ma wielkiego wplywu na nich. Zarejestruj sie na darkcointalk.org i napiz swoje przemyslenia, jestem pewien, ze znajdziesz duzo poparcia, nawet u innych devsow.
Tymbardziej jesli zainswestowales to dziwi mnie, ze piszesz o tym tutaj, jakby to cokolwiek mialo zmienic :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: maky » piątek, 13 lutego 2015, 18:38

zbiges pisze: Napiszę to jeszcze raz (obiecuję że ostatni): najważniejszą cechą współczesnego pieniądza jest zaufanie użytkowników.
Cechą ważniejszą nawet od (skądinąd bardzo ważnej) natychmiastowej transakcji.
Zastanów się proszę: Przecież taka "beta" jak blockchain DRK (czy BTC) może trwać w zasadzie w nieskończoność. To przecież bardzo świeży wynalazek. Prawie na bank będzie się zmieniał jeszcze przez wiele lat. Pieniądz jednak jest dla zwykłych (często słabo wykształconych) ludzi.
Zaryzykuję dalej idące twierdzenie: DRK (czy jakakolwiek inna cryptowaluta) stanie się prawdziwym pieniądzem dopiero wtedy gdy będą mogli posługiwać się nią bezpiecznie właśnie słabo wykształceni ludzie. To nie wszystko: Będą chcieli się nią posługiwać słabo wykształceni ludzie. Szkoda, bo nie widzę na razie żadnej, która choćby zbliżyła się do tego celu. Natomiast devowie DRK przeginają bardziej niż inni. Rozumiem, że techniczna strona jest bardzo ważna. Przypuszczam, że to bardzo trudne pogodzić nowe funkcjonalności z bezpieczeństwem i budową zaufania do waluty, ale (moim zdaniem) to konieczność. Czy naprawdę nie rozumiecie, że zaufania do pieniądza nie da się zbudować w ciągu kilku miesięcy czy nawet lat?! Jedyną szansą jest budowanie go od początku i obchodzenie się z nim jak z jajkiem przy każdej planowanej zmianie.
Cóż moim zdaniem "zbudować" pieniądz mogą jedynie ludzie którzy to rozumieją.
W ten sposób jak budowany jest DRK to zbudujecie najlepszą, najszybszą walutę wszech czasów, tyle że używać jej będzie kilkaset osób na całym świecie. Pisałem już wcześniej... nie wiem, może taki właśnie jest plan? Jeśli tak, to sorry gregory, nic mi do tego, przepraszam.

--edit--
Dobra. Mam jeszcze pytanie ułatwiające zrozumienie tego co napisałem: Dlaczego BTC jest główną, najważniejszą, najpowszechniejszą, najbardziej znaną, o największym marketcap walutą? Pomimo tego, że jest pewnie dużo gorsza od DRK technicznie? To jest bardzo proste: Jeśli DRK ma być prawdziwym pieniądzem (kiedyś) to już dziś musicie zmienić swoje podejście do niego.
Nikt nic nie musi. Rynek wycenia DRK na 3,20 USD obecnie. Ty też możesz wycenić sprzedając swoje DRK i idąc gdzie indziej. Wolny rynek na tym polega. Dev daje Ci produkt a Ty go oceniasz. Słowa nic nie zmienią. Liczy się odbiór klientów poprzez wycenę a ta potwierdza - idziecie w dobrym kierunku. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: maky » piątek, 13 lutego 2015, 19:52

I kolejny upgrade do v0.11.1.24. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1423
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: splawik21 » piątek, 13 lutego 2015, 20:42

splawik21 pisze:
SpartaN pisze:no to się wyjaśniło, powinni to wytransparentować, możesz im przekazać jak tam bliżej z nimi się trzymasz. Że dla tych co nie lubią ciągłych zmian jest wersja light. Pewnie przed Twoim postem nikt z poprzedników o tym nie wiedział.
zapytalem vertoe, tworcee wersji okrojonej, o szczegoly i cyz jest ona na czasie z osattnim protokolem. Dam cyne jakby co :)
A dla zainteresowanych polecam sledzic ten dzial: https://darkcointalk.org/forums/officia ... thread.15/
OK vertoe potwierdzil mi ze obecny portfel jest "na czasie" z obecnym protokolem.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: inkaste » piątek, 13 lutego 2015, 21:50

znaczy która wersja ?

można zostać na 11.0.1.23 ?

Bo realeasy co dziennie kolejnej wersji są już męczące.

i.

//EDIT

i już jest wersja 11.0.1.25 ...........
jutro pewnie kolejna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1423
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wydanie InstantX

Postautor: splawik21 » sobota, 14 lutego 2015, 13:58

splawik21 pisze:
SpartaN pisze:no to się wyjaśniło, powinni to wytransparentować, możesz im przekazać jak tam bliżej z nimi się trzymasz. Że dla tych co nie lubią ciągłych zmian jest wersja light. Pewnie przed Twoim postem nikt z poprzedników o tym nie wiedział.
zapytalem vertoe, tworcee wersji okrojonej, o szczegoly i cyz jest ona na czasie z osattnim protokolem. Dam cyne jakby co :)
A dla zainteresowanych polecam sledzic ten dzial: https://darkcointalk.org/forums/officia ... thread.15/
Obrazek

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości