Metamask - jak odzyskać krypto.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - jak odzyskać krypto.

Postautor: cichop94 » piątek, 15 marca 2024, 16:54

Witam.
Resetowałem hasło na metamask, miałem dwa konta; jedno "account 1", drugie "trezor 1". Na tym drugim miałem wszystkie krypto. Po zresetowaniu hasła metamask zimportował tylko konto "account 1", a drugie "trezor 1", straciłem. Gdy podłączam trezora, mogę importować konto ale całkiem nowe, które importuje aktualne krypto z trezora a nie miałem na nich wszystkich, gdyż mój sprzętowy trezor nie obsługiwał np. BNB czy Tethera. Na koncie metamask "Trezor 1" miałem te wszystkie kryptowaluty, które nie mogłęm trzymać na trezorze sprzętowym, gdyż on obsługuje tylko ethera i bitcoina. A na metamasku mogłem sobie dodać np. BNB czy Tethera. No i nie mogę zimportować tego konta, nie mam moich kryptowalut. Nie wiem co mam robić. Pomocy.
Edit: Mogę znaleźć to konto na którym są kryptowaluty bo mam adres przelewu z Zondy, mogę obserwować je na swoim koncie metamask, ale tylko widzę co na nim jest. Nie mogę go dodać. Konto sobie po prostu istnieje ale nikt nie ma do niego dostępu. Czy da się je jakoś przywrócić? Powinienem był stworzyć klucz prywatny, ale dowiedziałem się o tym dopiero po fakcie.
Edit2: Kolega na tym forum miał podobny problem i sobie poradził, po podłączeniu Ledgera udało mu się jakoś dodać ten adres. Ja mam trezora, próbuję i nie widzę opcji która rozwiazałaby mój problem. Adres istnieje na metamasku, jest na nim wszystko, mogę go obserwować ale nie mogę go dodać do swojego portfela metamask.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Metamask - jak odzyskać krypto.

Postautor: rav3n_pl » piątek, 29 marca 2024, 11:37

Musisz znaleźć na swoim Trezorze adres który miałeś i go ponownie zaimportować do nowego MM.
Może używałeś jakiegoś passhprase dla adresów ETH?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Metamask - jak odzyskać krypto.

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 11:02

cichop94 pisze: piątek, 15 marca 2024, 16:54Gdy podłączam trezora, mogę importować konto ale całkiem nowe, które importuje aktualne krypto z trezora a nie miałem na nich wszystkich, gdyż mój sprzętowy trezor nie obsługiwał np. BNB czy Tethera
Adres BNB jest taki sam jak ETH, wystarczy przełączyć sieć w MetaMask i ewentualnie importować coiny (o ile ich tam od razu nie będzie)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - jak odzyskać krypto.

Postautor: MintMarek » środa, 3 kwietnia 2024, 00:10

a u mnie podobnie, chciałem przelać z giełdy na metamask, i tak przelałem że widzę w widoku na portfolio moją kase ale ni epotrafię się do niej dostać, ktoś pomoże uratować moje 700 dolarów?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - jak odzyskać krypto.

Postautor: cichop94 » piątek, 5 kwietnia 2024, 14:14

rav3n_pl pisze: piątek, 29 marca 2024, 11:37 Musisz znaleźć na swoim Trezorze adres który miałeś i go ponownie zaimportować do nowego MM.
Może używałeś jakiegoś passhprase dla adresów ETH?
Adres znam, mogę sobie wejść na stronę np. DeBank.com, wpisać go i widzę wszystkie moje kryptowaluty, ale nie wiem jak mam przenieść ten adres na metamaska. Gdy łączę Trezora z metamaskiem i chcę dodać subkonto Trezor, w miejscu gdzie jest nagłówek - "Wybierz konto", niżej - "Wybierz ścieżkę HD", jeszcze niżej - "Jeśli nie widzisz poniżej swoich kont Ledger, spróbuj przełączyć się na "Legacy (MEW / MYCrypto)", niżej - "BIP44 Standart (e.g. MetaMask, Trezor) - pokazuje mi się niekończąca się lista kont (subkont) i żaden z nich nie pasuje do tego, na którym mam kryptowaluty, na które nie mogę się dostać. Wertowałem tą listę przez parę dni. Lista się nie kończy a mojego konta nie ma. Sprawa byłaby łatwiejsza gdybym mógł po prostu wpisać cały adres tego konta, ale tak się nie da a metamask nie proponuje mi adresu który jest istotny. Odzyskać subkonto przez podanie hasła też nie jestem w stanie, gdyż nie miałem wiedzy na ten temat i myślałem że do odzyskania wszystkich kont wystarczą mi "seedy", a po fakcie dowiedziałem się, że musiałem najpierw sobie to subkonto zabezpieczyć hasłem. I teraz za ten błąd i niewiedzę płacę.
adamu79 pisze:
cichop94 pisze: piątek, 15 marca 2024, 16:54Gdy podłączam trezora, mogę importować konto ale całkiem nowe, które importuje aktualne krypto z trezora a nie miałem na nich wszystkich, gdyż mój sprzętowy trezor nie obsługiwał np. BNB czy Tethera
Adres BNB jest taki sam jak ETH, wystarczy przełączyć sieć w MetaMask i ewentualnie importować coiny (o ile ich tam od razu nie będzie)
O tym też dowiedziałem się po fakcie. Wcześniej myślałem, że nie mogę trzymać BNB czy Tethera na moim trezorze a później dowiedziałem się że jednak mogę i ten cały metamask nie był mi potrzebny.

Myślę jeszcze o tym, że mógłbym zgłosić się do jakiegoś specjalisty i mu po prostu zapłacić za odzyskanie tego subkonta (o ile w ogóle jest to możliwe). I czy jest możliwość skorzystania z takiej usługi. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, prosiłbym o udzielenie informacji. To utracone subkonto mogę sobie nawet dodać na metamasku do obserwowania i widzę wszystkie kryptowaluty, transakcje, ale mogę je tylko obserwować. Teoretycznie jest moje ale praktycznie nie bo nie mam do niego dostępu. Mogę sobie tylko na nie patrzeć i widzieć jak wszystko rośnie. A nie mogę nic z tym zrobić, poza obserwowaniem.

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Metamask - jak odzyskać krypto.

Postautor: adamu79 » piątek, 5 kwietnia 2024, 19:12

cichop94 pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 14:14BIP44 Standart (e.g. MetaMask, Trezor) - pokazuje mi się niekończąca się lista kont (subkont) i żaden z nich nie pasuje do tego, na którym mam kryptowaluty
Konto trezora powinno być pierwsze na liście. Jeżeli tylko o BNB i tether na bep-20 się rozchodzi to najpierw spróbuj przełączyć sieć na bsc a dopiero później zaimportuj wallet trezora.
Robiłem to samo jakoś tydzień temu, działa bez problemu.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Metamask - jak odzyskać krypto.

Postautor: rav3n_pl » sobota, 6 kwietnia 2024, 15:28

@cichop94 Czy w Trezor Suite widzisz ten adres/adresy?
Może spróbuj najpierw przełączyć MM na sieć odpowiednią i dopiero dodawaj adresy z Trezora?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości