Wysyłanie stablecoinów na ledger X

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysyłanie stablecoinów na ledger X

Postautor: samy1122 » wtorek, 22 lutego 2022, 09:13

Witam wszystkich.Nie dawno kupiłem portfel ledger x i chciałem przesłać z giełdy binance trochę stablecoinów na portfel,konkretnie udsc,busd dai.Na ledgerze nie mam aplikacji którą mógłbym zainstalować do tych stablecoinów i mam w związku z tym kilka pytań.
Czy te stablecoiny są oparte na sieci ERC 20 i mogę je przesyłać tylko w tej sieci do konta eth na ledgerze?(bardzo wysoka oplata na binance za wyplate bo 35 dolarów a szkoda mi kasy przy moim budzecie na testowanie na przesyłaniu najmniejszych kwot)
Po przesłaniu danego stablecoina na konto ETH "podkonto z danym stablecoinem utworzy się samo" czy muszę je utworzyć ręcznie?
Czy można je też przesłać w sieci BEP 20 w której opłata jest znacznie mniejsza i środki nie zostaną utracone?
Prosiłbym o wyjaśnienie ponieważ nie dawno zacząłem przygodę z krypto i nie wszystko jest dla mnie oczywiste.Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysyłanie stablecoinów na ledger X

Postautor: crezo » wtorek, 22 lutego 2022, 11:06

samy1122 pisze: wtorek, 22 lutego 2022, 09:13Po przesłaniu danego stablecoina na konto ETH "podkonto z danym stablecoinem utworzy się samo" czy muszę je utworzyć ręcznie?
https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... ?docs=true
samy1122 pisze: wtorek, 22 lutego 2022, 09:13Czy te stablecoiny są oparte na sieci ERC 20 i mogę je przesyłać tylko w tej sieci do konta eth na ledgerze?

https://www.ledger.com/supported-crypto-assets

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wysyłanie stablecoinów na ledger X

Postautor: maky » wtorek, 22 lutego 2022, 15:20

samy1122 pisze: wtorek, 22 lutego 2022, 09:13Po przesłaniu danego stablecoina na konto ETH "podkonto z danym stablecoinem utworzy się samo" czy muszę je utworzyć ręcznie?

(Stable)coin na sieci ERC-20 to zapis księgowy w kontrakcie danego (stable)coina mówiący o tym, że dany adres na sieci Ethereum posiada konkretną ilość danego (stable)coina.
Nie ma żadnego subkonta. Potrzebujesz tylko adres sieci Ethereum.

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
samy1122 pisze: wtorek, 22 lutego 2022, 09:13Czy można je też przesłać w sieci BEP 20 w której opłata jest znacznie mniejsza i środki nie zostaną utracone?

Niektóre stable funkcjonują na kilku sieciach. Pytanie czy te sieci za x lat będą istniały. O Ethereum na razie jestem spokojny.
Zasady przelewu są takie same. Potestuj drobne na taniej sieci a potem używaj ETH.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości