Ledger Nano S - brak podświetlenia i problem sprzętowy po kilku miesiącach w szufladzie

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - brak podświetlenia i problem sprzętowy po kilku miesiącach w szufladzie

Postautor: Pascalt » niedziela, 17 października 2021, 16:34

Witam,
posiadam Ledgera Nano S, którego nie używałem przez jakieś 5-6 miesięcy - leżał w szufladzie. Dziś po podłączeniu do tego, co zwykle komputera (system Windows 7) ekran jest ciemny - brak podświetlenia, napisy ledwo widoczne. Nie mogę zalogować się na https://www.binance.org/en/unlock (oczywiście po wcześniejszym uruchomieniu aplikacji Tendermint Binance Chain w Nano S. Komunikat: Failed to sign with Ledger device: U2F TIMEOUT.
W menadżerze urządzeń Nano S oznaczony jest żółtym wykrzyknikiem. Usunąłem urządzenie, aby przy kolejnym podłączeniu Nano S sterowniki zostały ponownie zainstalowane, jednak przez chwilę: Trwa wyszukiwanie w witrynie Windows Update... a po dłuższej chwili "Nie można odnaleźć sterownika". Kaźda próba reinstalacji sterownika kończy się tak samo.
Co ciekawe - Ledger Live komunikuje się z Nano S - "zsynchronizowano", mogę dodawać i usuwać aplikacje na Nano S.
Zaktualizowałem Firmware Nano S do najnowszej wersji 2.0.0 - bez zmian, resetowałem komputer, próbowałem innych przewodów USB, innych portów i innego komputera z takim samym systemem (nie posiadam z nowszym) - bez zmian.
Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć problem?

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości