Android usunął portfel.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Android usunął portfel.

Postautor: Luki9939393 » sobota, 4 września 2021, 15:25

Hej,

Temat może nie dotyczy się strikte portfela BTC a portfela LTC, który miałem zainstalowany na tel. Przedwczoraj zobaczyłem powiadomienie, że android usunął mi szkodliwą aplikację. Był to portfel o nazwie (Litecoin wallet). Mam wyeksportowany plik, z którego mogłem odzyskać wszystkie LTC ale co z tego jeśli nie mam już tej aplikacji ani nie mogę jej już znaleźć z poziomu sklepu play. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, ma identyczny, zna jego rozwiązanie byłbym wdzięczny za każdy komentarz.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Android usunął portfel.

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 4 września 2021, 16:26

Ciekawa sprawa. Tel usunął być może dlatego, że masz jakieś programy antywirusowe, może ten od googla, ktory sprawdza wszystkie aplikacje. To mozna wyłączyć w ustawieniach googleplay, czyli sklepu z aplikacjami.

Na oficjalnej stronie litecoina też już nie ma tego podstawowego portfela, to byl klon bitcoin android wallet Andreada Schildbacha.

Ale ten plik mozesz otworzyć jako plik tekstowy, na komputer sobie go prześlij, powinny sie pokazać klucze prywatne, musisz wpisywać je do Coinomi np.

Jeśli masz haslo na tym pliku z kluczami to już jakis program jest potrzebny.
Moze @rav3n_pl Ci pomoze.
Ale na 99% nie straciłes swych ltc.

Ewentualnie zaufanej osobie, która ma jeszcze ten portfel, prześlij ten plik i ona go wprowadzi do swego portfela i dalej do Ciebie na ten coinomi np

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Android usunął portfel.

Postautor: Luki9939393 » niedziela, 5 września 2021, 11:30

Tak to był antywirus od google. Nawet nie zapytał czy zostawić czy nie, usunął sam i zadowolony.. Właśnie zaraz po usunięciu portfela pomyślałem o notatniku i otworzyłem ten backup notatnikiem. Nie bardzo wiem jak odfiltrować z gąszczu to co mnie interesuje czyli klucze prywatne.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Android usunął portfel.

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 5 września 2021, 12:47

a otwarłeś bez podania hasła?

To powinienieś mieć w postaci tekstu, teoretycznie można ręcznie, ale na pewno jest jakiś program.

Trzeba wywołać kogoś obeznanego @rav3n_pl na pomoc ;-)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Android usunął portfel.

Postautor: Luki9939393 » niedziela, 5 września 2021, 14:15

Tak, bez hasła. Widzę znaki przypominające numery kont ale tak jak mówię, nie wiem jak to zinterpretować. @rav3n@rav3n_pl Czy możesz pomóc?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Android usunął portfel.

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 5 września 2021, 16:04

Wejdż tu i wygeneruj przypadkową parę adres i klucz prywatny
https://walletgenerator.net/?currency=Litecoin#

W Twoim pliku znajdziejsz również takie pary, wg podobieństwa.

Zacznij sobie sprawdzac, wklej pierwszy adres (nie klucz prywarny) tu, do okienka szukaj

https://live.blockcypher.com/ltc/

Wpisuj po kolei adresy, jeśli nie miałeś wiele transakcji, to na którymś pojawią sie środki.

Wtedy klucz prywatny odpowiadający temu adresowi wciagnij np do portfela coinomi.

Sciagasz portfel, importujesz ltc, na gorze po prawej 3 kropki, klikasz i po rozwinieciu "wyślij na nowy adres"

Wklejasz klucz prywatny, zatwierdzasz, masz je w coinomi.

Tylko zrob kopie seeda coinomi, a klucz prywatny z kompa na tel przeslij jakims szyfrowanym kanalem.

Np ten komunikator na wszystkie systemy
Session
https://play.google.com/store/apps/deta ... .messenger

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Android usunął portfel.

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 5 września 2021, 23:11

znalazłem tą stara wersję portfela
https://apk.care/down_de.schildbach.wal ... ecoin.html

ściągnij, otwórz i backup keys, portfel wyszuka plik z kluczami prywatnymi, odnajdzie katalog, musisz tylko ręcznie wskazać właściwy plik

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Android usunął portfel.

Postautor: rav3n_pl » środa, 8 września 2021, 15:38

@zdzicho2000 #bałbymsię
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Android usunął portfel.

Postautor: Luki9939393 » niedziela, 19 września 2021, 08:44

Czy może ktoś z forumowiczów posiada zainstalowaną ostatnią wersję portfela litecoin z sklepu play lub jest w posiadaniu jego instalki? Przecież nie może być tak, że nagle instalka jakiegoś portfela znika i nie można jej znaleźć w sieci. Poprzednie wersje portfela zaproponowane przez kolegów wyżej korzystają z innego systemu backupowania kluczy więc nie zaimportuję do nich mojego backupu kluczy. Mimo to dziękuję za pomoc. Problemu niestety jak dotąd nie rozwiązałem. Najlepiej byłoby znaleźć kogoś z zainstalowaną ostatnią wersją tego portfela lub instalkę tego portfela. Osobie, która rozwiąże mój problem oferuję 400zł.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Android usunął portfel.

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 19 września 2021, 09:28

daj ogłoszenie gdzieś na dużą grupę społeczności btc na fejsie, spotkaj się osobiście, postaw kawę i powinno zadziałać.

Ale to poważniejszy problem, bo wyparowanie portfela zostawia człowieka na lodzie mimo, ze posiada klucze. Dobry bittcoinowy informatyk poradzi sobie, ale 95% ludzi juz nie. Napisz do tego gościa - Tomasz Ludek
https://www.dash.org/pl/dcg/

5 wiersz po prawej. On jest programistą portfela dasha opartego o tą sama architekturę co btc, ltc

Poślesz mu plik, hasło jeśli jest i on wydobędzie klucze do prostego formatu, który juz do każdego innego portfela można zaimportować


Podobne numery po latach mogą wyjść i z seedami do portfeli, które używają swoich zamkniętych algorytmów.one same znikną i kicha.

Na długie lata, dla wnuków np jedyną bezpieczną formą jest goły priv. Żeby on nie zadziałał musiałby zostać wyłączony blockchain danej waluty, ale wówczas to i tak wartość jej spadnie do zera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa
Napiwki: https://cutt.ly/TRNipJN
Napiwki: https://blockchair.com/bitcoin-cash/add ... dczf9l2uj7

Android usunął portfel.

Postautor: DamaPik » środa, 13 października 2021, 18:59

Współczuję :( Ja sprzedałam w ubiegym tygodniu telefon z portfelem Electron Cash BCH było 0.05 BCH mam gdzieś te 12 słów ale środki zostały wypłacone.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości