Ledger Live brak BTC

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » niedziela, 20 czerwca 2021, 20:37

Cześć, nie znalazłem podobnego wątku, więc piszę tutaj. Mam problem z moim Ledgerem, otóż chciałem przelać BTC z Binance na mojego Ledgera (korzystam z Nano S). Wyskoczył mi błąd, więc odinstalowałem aplikację. Po tym jak ponownie zainstalowałem apkę BTC na Ledgder Live wyświetliło mi, że nie posiadam żadnych BTC mimo, że miałem tam środki. Spróbowałem odinstalować XRP i ETH, gdzie też mam zgromadzone środki i problem ten nie występuje, środki cały czas są. Dodam, że był to Bitcoin Segwit. Zresetowałem Legder Live oraz urządzenie, ale to nie pomaga. Zauważyłem, że adres do BTC jest teraz inny. Sprawdziałem stary adres na explorerze (ten na który wcześniej przelewałem środki) i kwota moich BTC się zgadza, nic nie ubyło. Dlaczego w takim razie zsynchronizowało mi inny adres niż miałem poprzednio? Można jakoś to skonfigurować z poprzednim adresem? Napisałem też do supportu, zobaczymy kiedy odpiszą. Z góry dzięki!

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 01:07

@RomeoPapa Apka ledgera jest słaba generalnie i takie błędy się niestety często zdarzają. Problem jest po stronie softu, który nie widzi poprawnego adresu.

Jeżeli ledger nie pomoże, możesz spróbować odzyskać środki wpisując seed do jakiegoś innego portfela. Tylko, że taka opcja niweczy bezpieczeństwo, więc trzeba by wszystkie środki cofnąć na inny portfel.

Możesz też spróbować użyć narzedzia colemana, do wyciągnięcia priva do tego adresu, na którym są twoje Bitcoiny. Wtedy pobierasz electrum i tam wrzucasz priva, żeby móc przesłać środki na właściwy adres ledgera. Narzędzia tego powinieneś użyć offline i również pobrać je z githuba. Teoretycznie też wpisujesz seeda, więc nie zmniejsza to bezpieczeństwo. tak czy siak sugeruje przenieść wszystko na sprawny portfel.

https://iancoleman.io/bip39/

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 17:05

Dzięki za odpowiedź. Myślisz, że jak wpisałbym seed do innego portfela to by pomogło? Bo sam napisałeś, że problem jest po stronie softu, czy sprzęt też może mieć znaczenie? Zaktualizowałem Ledger Live, powtórzyłem procedurę ze zresetowaniem urządzenia, jednak dalej jest to samo. Czekam na odpowiedź supportu i zobaczymy.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 21:56

@RomeoPapa poczekaj na info od supportu ewentualnie spróbuj odpalić na innym komputerze.

Seed ma pomóc, bo on jest kopią bezpieczeństwa. Jak on nie pomoże, to nic nie pomoże. Tylko, że jak już go gdzieś wpiszesz, to traktuj go jako spalony. Czyli przenieś wszystkie środki na inny portfel. Uważaj z wpisywaniem seeda żeby nie nadziać się na jakieś scammerskie portfele.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Ledger Live brak BTC

Postautor: fervi » wtorek, 22 czerwca 2021, 00:41

@RomeoPapa Zobacz portfel Electrum, sam potrafi wykryć środki

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Ledger Live brak BTC

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 czerwca 2021, 23:44

Przeinstaluj Ledger Live, to jest najsłabsze ogniwo.
Po tym sprawdź w nim, czy nie ma update softu dla nano.
Dodaj konto "legacy" czy jak tam nazywa je LL?
A może użyłeś passphrase (25 słowo)?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » sobota, 26 czerwca 2021, 13:58

Dzięki Panowie za próbę pomocy. Niestety problem dalej występuje.

@miso20 odpalałem na innym kopie, dalej to samo.

@servi sprawdziłem, ale nie wykrywa mi moich BTC. Adres BTC jest taki sam jak na Ledger, jednak nie jest to adres na którym znajdują się moje BTC.

@r@rav3n_pl Przeinstalowałem i zresetowałem dla pewności jeszcze raz i urządzenie i LL, ale to nic nie daje, dalej widzę moje XRP i ETH, a BTC już nie. Teraz mam wersję Ledger Live 2.29.0 a firmware urządzenia 2.0.0. Nowszego już chyba nie ma, zawsze była informacja o aktualizacji. Dodałem wszystkie konta BTC (w tym Legacy), ale co to zmienia? Swoje środki miałem na Segwit, na żadnym nie mam BTC. Użyłem passphrases do odzyskania swojego konta po zresetowaniu urządzenia, są to 24 słowa. Chyba, że masz coś innego na myśli? Bo nie kumam za bardzo.

Support mi odpisał, ale to były proste rady typu aby przeinstalować apki, jeśli to nic nie da to zresetować urządzenie, użyć seeda itp. Napisałem im raz jeszcze, że wszystkie działania wykonałem, uściśliłem temat jak się dało i muszę czekać znowu. Cała akcja zaczęła się od usunięcia apki BTC i zainstalowania na nowo, gdzie zawsze jest komunikat, że nie ma to wpływu na Twoje środki. A jest opcja aby przelać gdzieś indziej środki, skoro znam adres, gdzie są moje BTC i zakładając, że seed jest OK? @miso20 Wspominałeś coś, że za pomocą tego narzędzia coolmana, ale nie bardzo wiem jak. W electrum mogę wpisać adres BTC i pokazuje mi środki, ale nie mogę wykonać operacji, ponieważ jest tylko do odczytu. Jest opcja, że mogę wysłać z electrum i gdzieś zatwierdzić tą operację swoim seedem?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 26 czerwca 2021, 15:21

dla 100% bezpieczeństwa ściągasz instalkę z githuba tej strony https://iancoleman.io

i na kompie bez netu instalujesz, otwierasz i wpisujesz seed. Szukasz adresu btc, sweepujesz klucz prywatny tego adresu do jakiegoś mobilnego i masz.

Jeśli to nie są kosmiczne środki, to możesz wykonać w oknie prywatnym przeglądarki przy wyłączonym necie, wtedy po prostu otwierasz stronę.

Teoretycznie przed ta operacją powinieneś przenieś wszystkie swoje pozostałe monety z ledgera na inny portfel, a gdy zesweepujesz sobie btc, to zresetować ledgera i utworzyć portfel na nowym seedzie.

Tak byłoby bardzo prawilnie

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
żeby pokazały się adresy segwit musisz w Derivation Path kliknąć BIP 141

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: miso20 » sobota, 26 czerwca 2021, 19:34

@RomeoPapa Zrób tak jak napisał Zdzisław. To jest takie narzędzie, które pozwala pokazać każdy adres i klucz prywatny do niego z danego seeda. Więc wpisując tam seed powinieneś znaleźć klucz prywatny do adresu, na którym masz środku. Ten klucz możesz zesweepować do electrum i już.

Tylko pamiętaj, że wpisanie seeda zasadniczo go skreśla jako bezpiecznego. Więc sugeruje zresetować urządzenie i uruchomić je z nowym seedem. Oczywiście pamiętaj o przeniesieniu środków ze starego seeda na nowy.

Tu jest wersja online tego narzędzia. Możesz pobawić się i zobaczyć jak to działa, np. możesz wygenerować tam przypadkowy seed i zobaczysz jak widnieją adresy do niego i klucze prywatne. Nie radzę jednak wpisywać tam swojego seeda, bo zawsze jest ryzyko utraty przez takie strony online. Najlepiej pobierz jak napisał Zdzisław na kompa i odłącz neta.

https://iancoleman.io/bip39/

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » poniedziałek, 28 czerwca 2021, 18:12

A czy po wpisaniu seeda da się tam jakoś wyszukać ten adres na którym mam BTC? Bo widzę, że można klikać i tam jest całe mnóstwo adresów, a da się znaleźć ten mój konkretny?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 28 czerwca 2021, 20:46

Musisz szukac recznie. Tzn skanowac adres i wrzucac go np tu

https://www.blockchain.com/explorer

Okienko szukaj

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 28 czerwca 2021, 22:41

@RomeoPapa No na tym to polega, że musisz znaleźć ten swój. Po wpisaniu seeda masz wszystkie możliwe adresy do tego seeda. Zeskanuj sobie swój adres, by mieć go w kompie i użyj ctrl+f by znaleźć szybko na liście.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » środa, 30 czerwca 2021, 17:31

Ech, ciężki temat, ale podejrzewam, że coś źle robie albo czegoś nie kumam. Po wpisaniu seeda muszę też wpisać odpowiedni derivation path? Bo jak podłączyłem ledgera pod kompa i chciałem żeby mi electrum wykrył środki to pojawił mi się mój suggested derivation path. Wpisałem go do narzędzia colemana w rubrykę bip 32 derivation path. No i teraz ze skanowaniem tego adresu: ja go zeskanowałem i wrzuciłem sobie na kompa, tak jak radzicie, tylko jak chce go znaleźć (ctrl + f) to mi go nie wyszukuje, bo najpierw w domyślę pojawia się 20 adresów i wtedy wyszukuje z tych 20 (co oczywiście było mało prawdopodobne, że w tej 20 będzie mój adres). I muszę teraz cały czas klikać, żeby pokazywał mi adresy? Przykładowo wczoraj przeskanowałem 10 K i nic, w taki sposób to podejrzewam, że miesiące mi zajmie, bo można zaczynać szukać od wartości na których się zakończyło. Oczywiście szukam adresu Segwit, tak jak @zdzicho2000 radziłeś.

Swoją drogą z czego ten problem może wynikać? Electrum też nie czyta moich środków. Supportowi też nie odpuszczam, ale wy tutaj Panowie uprzedzacie ich dobre rady. Po czymś takim to już raczej średnie zaufanie mam do tego portfela.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » środa, 30 czerwca 2021, 18:47

a seed ledgerowy nie pasuje przypadkiem do jakiegoś mobilnego? Exodus, Coinomi, może jeszcze jakiś, Guarda? Wtedy portfel natychmiast pokazałby środki

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: miso20 » środa, 30 czerwca 2021, 22:18

@RomeoPapa spróbuj z bip39. Electrum ma własną ścieżkę wyliczania bodajże, a przynajmniej inną niż większość.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » czwartek, 1 lipca 2021, 17:30

@zdzicho2000 Wpisałem sobie seeda w coinomi i sytuacja ta sama: XRP mi wykrywa, te 20 XRP pozostałych jako prowizja na ledgerze, bo już resztę swoich krypto przeniosłem. Jeśli chodzi o BTC to balance zero, a receive address jest ten sam co na Ledger Live po tym jak odinstalowałem apke na LL i zainstalowałem ponownie.
@miso20 Co masz na myśli żebym spróbował z bip39? Już jedyną nadzieję widzę w colemanie, bo już wpisywałem seeda w inne portfele i sytuacja jest cały czas ta sama. Tylko jeszcze żebym wiedział jak wyszukać priva po swoim publicznym kluczu, da się wygenerować wszystkie te klucze na raz? A nie że trzeba to robić partiami?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 1 lipca 2021, 18:23

@RomeoPapa a używałeś tego toola co ci dałem? Po prostu wpisujesz tam seed i wyskakują ci adresy i klucze prywatne do nich. Są tam też różne derivation path, więc możesz z różnymi próbować. Nie wiem jaką ścieżkę wyliczania ma ledger.

Jak nie dasz rady, to może jakiś informatyk ci pomoże. A jak nie, to pozostaje ci kupić nowego ledgera i tam wpisać seed...

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 1 lipca 2021, 20:42

a blockchain pokazuje adres na ktorym powinieneś mieć btc, że one są tam faktycznie?? Wiesz jaki to jest adres czy tylko ledger ogólnie jeszcze przed reinstalacją pokazywał środki?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » czwartek, 1 lipca 2021, 21:44

@miso20 Tak, korzystałem. Wiem, rozumiem to, że wyskakują mi adresy i klucze do nich. Chodzi mi o to, że po wpisaniu tego adresu jak zaczynam wyświetlać nowe to ja sobie mogę ich wyświetlać w nieskończoność? Bo tak jak wspominałem wcześniej, wyświetliłem sobie ponad 10 K na derivation path m/0 i mógłbym tak długo, pytanie czy to jedyny sposób? Bo jesli tak to trochę żmudny, zwłaszcza, że tak jak piszesz, są różne derivation path. I czy ten suggested derivation path, który wyświetlił mi się w electrum będzie miał zastosowanie do bip32 derivation path w tym narzędziu? Czy electrum ma swoją ścieżkę tak jak pisałeś? Nowy ledger by coś dał? Skoro tego już po tej akcji skonfigurowałem jako nowe urządzenie i później wpisałem swojego starego seeda gdzie miałem swoje krypto, czy nowy ledger miałby sens? Support narazie słabo pomaga.

@zdzicho2000 Tak, znam adres publiczny, środki są nietknięte. Teraz chciałbym się dogrzebać do klucza prywatnego, ale problem z ilością tych adresów i wyszukiwaniem opisałem powyżej.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 1 lipca 2021, 22:51

a w Coinomi widzisz jakieś inne adresy z puli ledgera? W Coinomi możesz sprawdzić poprzednie adresy wchodząc na btc. Jak w ledgerze, nie wiem. Może Coinomi jednak ma inną ścieżkę odczytywania privów z seeda.
próbuj w exodusie, może w samurai.

ale miałeś tak dużo operacji na btc, że nie umiesz znaleźć adresu na stronie coooemana??

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
electrum raczej nie będzie kompatybilny z ledgerem, oni mają własny sposób wyliczania privów z seeda.

Czy ledger może podać dokładną ścieżkę? w Coinomi jest to coś takiego:
derivation path (bip32)
M/84H/0H/0H

i można to zmieniać ręcznie przy imporcie kolejnych podportfeli btc. Wtedy wpisałbyś ścieżkę z ledgera i na 99.99% środki sie pokażą

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
a wpisanie seeda na innym ledgerze? No to powinno przywrócić. Choć teoretycznie po resecie i Twój ledger powinien być jak nowy i pokazać na tym seedzie klucze i środki

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości