Ledger Live brak BTC

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: miso20 » piątek, 2 lipca 2021, 00:19

@RomeoPapa Twój klucz gdzieś tam jest. To już ktoś bardziej zaawansowany technicznie musiałby się wypowiedzieć czy jest możliwość szybko znaleźć konkretnego priva z seeda :? Może @rav3n_pl coś pomoże?

Spróbuj jeszcze popytać na zagranicznych forach.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » piątek, 2 lipca 2021, 14:35

@zdzicho2000 W coinomi widzę ten sam adres receive BTC co na Ledger. Jest to też pierwszy adres gdy używam narzędzia colemana w derivation path bip49. Ten adres pojawił mi się gdy po odinstalowaniu apki BTC z Ledger Live miałem już zerowe środki na koncie. Przypomnę, że cały problem się zaczął od tego, że chciałem przesłać BTC z Binance na Ledgera i wyskoczył mi błąd (nie pamiętam już jakiego typu) i postanowiłem odinstalować aplikację (Ledger Live zawsze komunikuje wtedy, że nie ma to wpływu na Twoje środki, widocznie jestem jednym na milion takim przypadkiem :roll: ) Miałem tylko pare operacji wysłania z giełdy na Ledgera, żadnych wychodzących. Mi w Electrum pokazało m/49'/0'/0' i taki mam też domyślny jak wpiszę swojego seeda. A że można zmieniać ręcznie przy imporcie kolejnych podportfeli to wiem, tylko tak można się bawić w nieskończoność.

@miso20 No trzeba będzie kogoś bardziej zaawansowanego zapytać, problem w tym, że nie mam nikogo zaufanego w tym temacie. A polecasz jakieś zagraniczne forum tego typu? Tylko angielskojęzyczne jak coś, bo w innych raczej się nie odnajdę ;)

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 2 lipca 2021, 16:04

Czekaj, bo to jest zagadka typu Z.

A srodki są b.duże, czy mozesz podać adres?

Z giełdy na pewno wyszły?
Bo jeśli na adresie są środki, masz priva przyporzadkowanego do tego adresu to zrób sweep priwa do jakiegos portfela.

Wygeneruj na coolemanie i zrob sweep coinomi, albo tym

https://play.google.com/store/apps/deta ... ach.wallet

Jeśli tym co powyzej przed sweepem zrob kopie kluczy. Czyli zaszyfrowany plik skopiuj do tel albo nawet na pendrive.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » poniedziałek, 5 lipca 2021, 09:41

@zdzicho2000 Nie są to jakieś duże środki, mogę ci na proiv podać adres, tylko nie wiem co to zmieni. Z giełdy wyszły, są to dwie operacje robione przeze mnie w tamtym roku, mam potwierdzone to i na giełdzie i na blokchainie też jest to widoczne. Już pisałem, że wpisałem mojego seeda do coinomi, ale jest ta sama sytuacja - i BTC nie wykrywa a XRP tak. Na colemanie jak generuje adresy to nie ma tego na którym są moje BTC, znaczy pewnie gdzieś jest tak jak @miso20 pisał, ale przecież ja sobie mogę tam generować tych adresów w nieskończoność. Jakbym znał priva z mojego adresu to przecież nie byłoby tematu.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 5 lipca 2021, 12:38

Skoro z 1 seeda rozne portfele generuja rozne adresy to moze to wynikac z wielu zmiennych, co jest kolejnym dowodem, że na long long dużą kwotę tylko prawidłowo wygenerowany paper wallet z "gołym" privem. Nawet szyfrowanie może cos zaburzyć, choć mala szansa.

Np jest coś takiego jak adresy skompresowane i nie skompresowane. Na bitaddress org mozesz to zobaczyc w zakladce wallet details.

Tu jest jeszcze komplikacja taka, że to nowy typ adresu.

Wg mnie dobrym wyjsciem byłoby przesłanie srodkow z ledgera na nowy portfel, a seed do kogoś zaufanego szyfrowanym kanałem. Proton mail np, nawet głupi whatsapp nie powinien nic ukrasc- mam od kilku miesiecy maly eksperyment, ze seed z 300 zl w btc posłalem whatsappem i nic nie zginelo.

Bo takie gadanie na odlegosc nic nie da. Ty masz za malą wiedze, a ktos z nas nie ma wszystkiego przed oczami.

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Nie wykluczone, ze rozwiazanie jest b.proste. Ktos doświadczony może to zobaczyc w kilka minut

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » poniedziałek, 5 lipca 2021, 13:51

Znaczy jak wpisuje seeda do różnych portfeli to domyślny adres generuje mi jeden i ten sam, w colemanie też jest on na pierwszej pozycji. tylko jest to nowy adres na którym nie ma środków. Sprawdziłem ten bitaddress org, po wygenerowaniu priva wpisałem go w electrum, ale balance zero cały czas. Nie wiem, dziwne to jest dla mnie, że problem dotyczył tylko BTC, a inne krypto były w porządku. Ja już na ledgerze nie mam żadnych środków, wszystko przeniosłem, zostało tylko 20 XRP obligatoryjnie. Traktuje już do jako spalonego, ale seeda wciąż potrzebuje do momentu rozwiązania tej zagadki. Nie mam za bardzo nikogo zaufanego komu mógłbym tego seeda wysłać, zreszta jak widać problem jest dosyć nietypowy. Tak jak piszesz, moja wiedza jest ograniczona w tym temacie, a rozwodzić się tutaj możemy. Mam nadzieję, że rozwiązanie jest bardzo proste i że znajdzie się kiedyś osoba, która pomoże mi go rozwiązać.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 5 lipca 2021, 14:37

Zapytaj Raf3na. To fundament bitcoina w Polsce. Nie oszuka Cię. Z resztą ja też, ale zrób jak uważasz.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 6 lipca 2021, 22:56

RomeoPapa posłał mi seed i rozkminiam. Skoro w Coinomi seed wygenerował ten sam portfel xrp z tym samym saldem jaki ma Romeo na swoim ledgerze, a portfel btc generuje inny adres, podobnie strona iancooeman.io to znaczy, że żadna sól nie została dodana do seeda w ledgerze.
Czyli sam portfel btc jest inaczej generowany.
Samurai robi to samo co Coinomi i coleman.

Wg mnie derivation path może być inny, dlatego seed tworzy inne pary adresów i kluczy niż w oryginalnym ledgerze.
Dziwne jest tylko to, że Romeo wpisuje seed do ledgera po reinstalacji i inne monety sie pokazują, a btc nie. Czyli teraz seed daje inne pary kluczy??

Derivation path na stronie Coleman I Coinomi to:
m/49'/0'/0'/0
w Coinomi zamiast ' jest litera H, ale to nie ma widzę znaczenia, adresy sa te same

acha, to jest adres segwit ale kompatybilny, zaczynający nie od 3, Bo Romeo na początku napisał segwit, czyli od bc1

Kto ma ledgera niech zobaczy jaka jest derivation path dla btc


choć to chyba też ślepa uliczka, bo teraz u Romeo w ledgerze ten sam seed generuje poprawnie inne monety z przed zresetowania i tylko bitcoin daje inne wyliczenie

Dodano po 16 minutach 48 sekundach:
Jeśli nie dojdziemy w czym jest problem, a support ledgera przyzna, że zdarzył sie błąd w wyliczeniu to można wywalić ledgtery na śmietnik. Bo to miał być jeden z tych super bezpiecznych sprzętowych, lepsza idea nic paper Wallet np. A gdyby Romeo, lub ktoś inny miał już naprawdę dużą kwotę?


Bo Romeo nie zrobił błędu, nie zapomniał o bip38 (fraza dodatkowa, sól), gdyż wtedy również inne monety dawałyby inne adresy i privy po reinstalce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: maky » wtorek, 6 lipca 2021, 23:21

zdzicho2000 pisze: wtorek, 6 lipca 2021, 23:13Dziwne jest tylko to, że Romeo wpisuje seed do ledgera po reinstalacji i inne monety sie pokazują

To oznacza, że prawdopodobnie problem dotyczy poprzedniej instalacji seed i błędnego wyliczenia adresu przez ledger lub błędnej/zhackowanej prezentacji adresów.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 6 lipca 2021, 23:36

Pytanie czy da sie to jakoś wyprostować, wpaść na logika tego działania, odnaleźć parę adres-priv?

Dodano po 28 minutach 34 sekundach:
@RomeoPapa ale zaraz, piszesz, że eth jest ok. Ale Coinomi nie pokazuje historii transakcji, podobnie blockchain eth.
To skąd masz poprawny stan eth, a btc nie przy tym samym seedzie? Kolejna zagwozdka.

U mnie:
btc -błąd
xrp - ok
eth- błąd

u Romeo:
btc- błąd
xrp- ok
eth- ok

miałeś jeszcze jakieś monety?

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
Może jednak Ty robisz jakiś błąd... Bez osobistego spotkania z jakimś fachowcem dojście do rozwiązania może być niemożliwe.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » środa, 7 lipca 2021, 18:12

@zdzicho2000 No to ciekawa sprawa z tym ETH. Miałem na portfelu tylko BTC, ETH i XRP. ETH przesłałem już z Ledgera, ale mimo to w Legder Live pokazuje mi całą historię. Przed odinstalowaniem apki również pokazywało mi BTC, ale teraz oczywiście w ogóle tego nie uwzględnia. Do supportu napisałem w poniedziałek rano ostatni raz, ale jest cisza narazie, cały czas jeden facet był odpowiedzialny za korespondencję ze mną. Jak się nie odezwą do końca tygodnia to jeszcze raz wszystko dokładnie opiszę, bo albo mi radzili sprawdzić electrum, albo mi opisał jak działa blokchain... Także średnio.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » środa, 7 lipca 2021, 22:56

Jest dziwna sprawa, nawet niepokojąca. Ten sam seed daje inny adres eth w coinomie i na stronie
https://iancoleman.io/bip39/

I jeszcze jedno, kolega, który siedzi w btc od roku 2010 mówił mi, że mial sytuacje, że ten sam seed generował na stronie Coleman inne pary adres-priv tak od 10, 15 pozycji niż w portfelu mobilnym.
To ma ogromne implikacje, to oznacza, że seedy mogą dawać różne wyliczenia z powodu jakiś błędów i wtedy środki znikają na zawsze, gdy pierwotny portfel ulegnie uszkodzeniu.
@rav3n_pl co Ty na to wszystko?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Ledger Live brak BTC

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 8 lipca 2021, 12:38

@zdzicho2000 inna ścieżka = inne adresy.
Tool Colemana trzyma się standardu, portfele nie zawsze.
Sprawdź jakiej ścieżku używa Coinomi i podają ją w toolu.
Adresy MUSZĄ się zgadzać, jeżeli pierwsze się zgadzają a kolejne już nie - coś jest nie tak w portfelu...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 8 lipca 2021, 14:15

@rav3n_pl

jedno sie wyjaśniło, generując eth trzeba w okienku portfel określić "Coinomi, ledger"

Czyli wyliczenia są wspólne, dlaczego więc btc pokazuje inne adresy...

Masz jakiś szyfrowany kanał? proton np, albo session komunikator. Poślę Ci seed, ja Ty nie rozkminisz, to juz chyba do Satoshiego trzeba pisać.Zapytam tylko Romeo, ale nie powinien mieć pretensji, do mnie seed juz poszedł protonem, a pod tym seedem jest tylko btc.

Dodano po 7 minutach 39 sekundach:
@RomeoPapa @rav3n_pl choć najprościej jeśli Romeo poślesz seeda bezpośrednio do Ravena, jeśli się zgodzi naturalnie. Ustalcie sobie kanał i spróbujcie pokonać ledgera ;-)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Ledger Live brak BTC

Postautor: rav3n_pl » piątek, 9 lipca 2021, 11:05

@RomeoPapa Na pewno nie miałeś passphrase dla BTC?
Bo to co czytam wygląda jakby ktoś zapomniał o tym detalu.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 9 lipca 2021, 11:19

Ale wtedy nie pojawłby sie xrp na tym samym seedie

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: RomeoPapa » piątek, 9 lipca 2021, 11:33

@rav3n_pl Nie, Ledgera mam od 2018 roku i mam tylko seeda, jakbym ustawiał passphrase to też bym gdzieś zapisał. Zresztą nie widziałem nawet o takiej opcji, rozumiem, że to jest jedno słowo i zabezpiecza dodatkowo BTC (bądź inne krypto)? Zresztą jakby było to możliwe, że cały czas środki na LL mi pokazywało prawidłowe i zsynchronizowane? Przykładowo, jeszcze zanim to się stało robiłem operację przelewu środków z Ledgera na giełdę, czy po podłączeniu urządzenia do komputera już na tamtym etapie nie powinno mi pokazać, że coś jest nie tak z synchronizacją?

No i jeszcze pytanie czy z poziomu supportu ledgera dałoby się coś z tym zrobić? Jakbym opisał im jeszcze raz całą sytuację i że wyczerpałem wszystkie warianty, bo po moim mailu w poniedziałek, gdzie odpowiedzi nie otrzymałem uznali sprawę za zamkniętą, bo przyszedł mi mail jak oceniam współpracę. Poruszyłem też temat na grupie fb Ledger Nano S, admin mi odpisał, że chyba nie ma jeszcze takiego przypadku, bo szukał na necie, ale jego zdaniem problem nie leży po stronie ledgera.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Ledger Live brak BTC

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 9 lipca 2021, 11:41

Fraza, tak zwana sól zmienia generowane klucze i adresy seeda. To wychodzi, gdy wpisuje sie seed do innego portfela. Gdyby byla sól nie pkazałby sie xrp w coinomi.

A ze rozne adresy i privy są w btc, to jest właśnie zagadka. I prawdopodobny błąd po stronie ledgera.

Jak ich nacisniesz, przeanalizują, moze potwiwrdzą, to nawet Ci wrócą kwotę myślę.

Ale gdybyś miał tam 1 mln $ w btc?? A są tacy ma świecie.

Jeśli to ich błąd to ledger do kosza, przenosić środki i nie czekać na skraszowanie się aplikacji.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Live brak BTC

Postautor: grzego1981@op.pl » poniedziałek, 26 grudnia 2022, 13:43

Witam mam problem z moim ledgerem na początku prubowalem przesłać na kato BTC ale wyświetla mi się komunikat quit the application on your device przy prubuje wygenerowania adresu .

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości