portfel MultiBit czy jak mam adres to mogę jakoś odzyskać zasoby?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 września 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

portfel MultiBit czy jak mam adres to mogę jakoś odzyskać zasoby?

Postautor: ALFw » piątek, 11 czerwca 2021, 07:30

witojcie, w 2015 zakupiłem coś tam bitcoina (był wtedy po 900PLN) i okazuje się że mam adres do tego i nic poza tym, na dodatek ten adres BTC okazuje się, że jest do portfela MulitBit którego już niema od 2017, czy istnieje jakaś informatyczna nadzieja na dotarcie do tychże środków? a dodatm jeszcze że mam tzw. Informacje Szczegółowe z transakcji zakupu (zrobiłem screena) na którym to są moje imie/nazwisko/adres zamieszkania/adres portfela BTC i kod transakcji. I jeszcze jedno nie mam klucza do portfela bo jak pozbywałem się starego komputera to zrobiłem format c: i tyle go widzieli.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

portfel MultiBit czy jak mam adres to mogę jakoś odzyskać zasoby?

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 11 czerwca 2021, 13:32

To tak jakbyś pytał-
Mam nr konta bankowego, ale nie mam hasła dostępu.
Albo- znam login maila, ale nie mam hasła.

Z tym, że tu jest gorzej, bo żadne dowody osobiste ani znajomi dyrektorzy banku nie istnieją.

Jeśli nie masz klucza prywatnego, seeda, ewentualnie jakis super fachowiec nie pomoże odnaleźć powyższe na sformatowanym dysku, no to buka.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

portfel MultiBit czy jak mam adres to mogę jakoś odzyskać zasoby?

Postautor: S.O.S » piątek, 11 czerwca 2021, 14:35

@ALFw kolego, sam w 2015 roku szukałeś rozwiązania tej sprawy, bo jak pisałeś, zagubiłeś klucz do multibita. Masz nadzieję, że przez lata coś się zmieniło w kwestii bezpieczeństwa i jacyś "hakierzy" złamią klucz mając tylko adres? Gdyby była taka możliwość to myślisz, że BTC dzisiaj miałby taką cenę?
w październiku 2015 1 BTC kosztował ok 900 zł i zapewne nie możesz przeżyć sprawy, że dzisiaj to 140k PLN.
Odpuść, bo sprawa nie da Ci żyć. Idź może do jakiegoś psychologa.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 września 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

portfel MultiBit czy jak mam adres to mogę jakoś odzyskać zasoby?

Postautor: ALFw » sobota, 12 czerwca 2021, 10:43

zdzicho2000 pisze: piątek, 11 czerwca 2021, 13:32Jeśli nie masz klucza prywatnego, seeda, ewentualnie jakiś super fachowiec nie pomoże odnaleźć powyższe na sformatowanym dysku, no to buka.

w sensie ta buka z Muminków;)? ... dzięki za odpowiedź, czyli rozumiem że blockchain generuje tylko jeden klucz. i o ile właściciel portfela nie inwigiluje swoich klientów, o tyle niema szans na dostanie się do środków? tylko dlaczego multibit przestał istnieć, może właśnie dla tego że inwigilował swoich klientów ¿

a jak już radzisz for free to jeszcze pytanie czy może polecasz jakąś firmę odzyskującą dane, bo kiedyś korzystałem z ONTRACK i nawet nie raczyli mi odesłać mojej własności tylko powiadomili że się nie da, pzdr

Dodano po 4 minutach 40 sekundach:
S.O.S pisze: piątek, 11 czerwca 2021, 14:35 w październiku 2015 1 BTC kosztował ok 900 zł i zapewne nie możesz przeżyć sprawy, że dzisiaj to 140k PLN.
Odpuść, bo sprawa nie da Ci żyć. Idź może do jakiegoś psychologa.
nie martw się Bracie/Siostro, kwota nie jest wysoka, ale rada z psychologiem pewnie jest bardzo cenna dla kogoś kto nie miał nic a ma np 10BTC,
spróbuje z tym odzyskiwaniem danych no chyba że uda mi się skontaktować z Ken Heutmaker CTO, KeepKey i nagle okaże się, że mają gdzieś zachomikowane i skopiowane te klucze :D

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości