Odzyskiwanie starego portfela Bitcoin

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie starego portfela Bitcoin

Postautor: GupiGupek » wtorek, 18 maja 2021, 11:54

Witam,

Bardzo dawno temu trochę bawiłem się w kopanie bitcoin. Większość przepadła na którejś giełdzie, która się zawinęła, ale możliwe, że jakieś jeszcze grosze zostały. No i teraz kwestia wygląda tak.
Użyłem programu Recuva do odzyskiwania danych. Na jednym dysku znalazłem plik wallet.dat, który programowi udało się "częściowo" odzyskać. Jest to plik sprzed 8 lat.
Nie pamiętam czy było tam zakładane jakieś hasło czy nie (nie wiem czy można mieć portfel bez hasła?). Zatem co teraz z tym mogę zrobić? Czytałem coś o programie Bitcoin Core, ale rzekomo zajmuje on bardzo dużo miejsca i bardzo długo się ładuje. Jedynym tropem jaki jeszcze mogę podrzucić jest to, że mam na dysku 10 letni plik aplikacji solidcoin. Da się coś jeszcze z tym zrobić mając na uwadze to, że plik został odzyskany tylko częściowo? Jeśli tak to jak to ogarnąć?

EDIT:
Pobrałem program Electrum, ale jak przy pierwszym uruchomieniu zamiast zrobić nowy portfel podaje wspomniany wcześniej plik wallet.dat to wyskakuje jakiś error.

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Odzyskiwanie starego portfela Bitcoin

Postautor: dymonek » środa, 19 maja 2021, 03:24

zrób obraz tego dysku dla bezpieczeństwa

później możesz odpalić pywalleta

pywallet.py --recover --recov_device h: --recov_size 150Gio --recov_outputdir C:\kkk

on już sam wyszuka kluczy prywatnych na dysku, te programy do odzyskiwania danych nie zawsze dają rade, sam ostatnio sie bujam z dyskiem klienta.
i pywallet dał klucze znalazł, a programik do odzyskiwania danych jedynie dawał mi uszkodzone pliki
Obrazek

poradnik jak używać pywalleta masz w wątku o doge
musisz troche zjechać na dół
viewtopic.php?f=89&t=35358#p692203

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie starego portfela Bitcoin

Postautor: GupiGupek » środa, 19 maja 2021, 09:27

Super, dzięki za poradnik, w wolnym czasie popatrzę czy uda się coś z tego zrobić.
Mimo to mam jeszcze jedno durne pytanie - jeśli uda się te klucze odzyskać, to co z nimi mogę zrobić? W BTC ostatni raz bawiłem się wiele lat temu, także ten..

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Odzyskiwanie starego portfela Bitcoin

Postautor: dymonek » środa, 19 maja 2021, 15:50

jak odnajdziesz klucze to importujesz je do jakiegoś lekkiego portfela typu exodus, przelejesz na giełde i sprzedasz

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości