Metamask - zniknęły tokeny po swapie na Uniswap

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - zniknęły tokeny po swapie na Uniswap

Postautor: Damian22 » piątek, 16 kwietnia 2021, 14:28

Wysłałem na Metamask USDT z Binnance. Przelew dotarł. Po zamianie na Uniswap USDT na RAZE, kwota USDT całkowicie zniknęła, a RAZE nie pojawił się na portfelu.
Wcześniej miałem komunikat z aplikacji Metamask żeby wpisać słowa seed wcelu aktualizacji aplikacji.
Pozostałe tokeny bez zmian na Metamask.
Czy ktoś mi się wrąbał?
Poradzicie mi co mam zrobić?

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - zniknęły tokeny po swapie na Uniswap

Postautor: baramundi95 » czwartek, 13 maja 2021, 11:57

Dokładnie, wygląda na zawirusowany komputer, lewe wtyczki, podstawiona strona, oszukany dns, przejęty router, cokolwiek. Padłeś ofiarą jak to mówią. To tak jak oszustwa na OLX na podanie numeru karty kredytowej. Może załatwiła cię socjotechnika albo kombinacja wszystkiego.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - zniknęły tokeny po swapie na Uniswap

Postautor: miso20 » czwartek, 13 maja 2021, 23:16

Damian22 pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 14:28Wcześniej miałem komunikat z aplikacji Metamask żeby wpisać słowa seed wcelu aktualizacji aplikacji.
Nie ma prawa nikt żądać wpisywania seeda. Każda taka próba oznacza hack. Nie wolno nigdzie tego podawać, jedynie do odtworzenia portfela.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - zniknęły tokeny po swapie na Uniswap

Postautor: baramundi95 » piątek, 14 maja 2021, 15:04

Ujmijmy to tak, nikt nikomu tego nie zabroni :-) Można pytać o wszystko :-) Te aplikacje, potfele, większość wydaje mi się podejrzanymi. Szczególnie te online i te co same się łączą dla "ułatwienia".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - zniknęły tokeny po swapie na Uniswap

Postautor: maky » piątek, 14 maja 2021, 15:24

Damian22 pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 14:28RAZE nie pojawił się na portfelu.

Musisz dodać ten token w MetaMasku aby się pojawił. Jeśli tego nie zrobiłeś a nie wiesz jak to daj znać.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask - zniknęły tokeny po swapie na Uniswap

Postautor: blackraijin » piątek, 14 maja 2021, 17:19

Damian22 pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 14:28Po zamianie na Uniswap USDT na RAZE, kwota USDT całkowicie zniknęła, a RAZE nie pojawił się na portfelu.

Sprawdź na etherscan. Wpisz tam adres swojego portfela. Tam wszystko widać. Jeśli tam są wyświetlone, to są na koncie. Wystarczy dodać je w metamasku. Na 99% tak właśnie jest. Jeśli tam ich nie wyświetla, to przejrzyj sobie historię i sprawdź co się stało.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości