Coinpayments problem z płatnościami

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 marca 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Coinpayments problem z płatnościami

Postautor: b0ga4t617 » środa, 17 marca 2021, 13:30

Dzioeń Dobry

Założyłem konto na coinpayments.net i przesłałem tam BTC o równowartości około 20 dolarów w ramach testów. Następnie chciałem użyć tego portfela żeby zapłacić, niestety Coinpayments mówi że kwota którą chcę wysłać jest zbyt mała i każe mi płacić minimalnie kwotą przynajmniej 42 dolarów. Pytanie: Czy oznacza to że mam tam już te 20 dolarów zablokowanych do końca świata? :) Sądziłem że będe mógł za pomocą BTC dokonywać każdej płatności. Może ktoś może poradzić jak tego używać do płatności? (Nie interesuje mnie zarabianie na krypto).

Z góry dziękuję za konstruktywne rady.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Coinpayments problem z płatnościami

Postautor: garlonicon » środa, 17 marca 2021, 13:57

BTC on-chain nie nadaje się do płatności w czasie zapchanego mempoola. Masz kilka opcji:

1) używać większych kwot, wtedy BTC on-chain ma sens
2) używać Lightning Network (oczywiście bez otwartych kanałów taka opcja odpada, a otwieranie i zamykanie kanałów kosztuje tyle, co każda inna transakcja on-chain)
3) używać altcoinów, czyli innych kryptowalut niż BTC

Natomiast co do drobnicy BTC, którą trzymasz w tej chwili, to możesz spróbować szczęścia przesyłając je komuś, kto akceptuje płatności 0-conf, czyli bez żadnych potwierdzeń. Oczywiście, to zadziała tylko w przypadku, gdy masz klucze prywatne do tych monet. Jeśli ich nie masz, no to nie masz też Bitcoinów i wtedy jedyne co masz, to obietnicę uzyskania tych "około 20 dolarów" ze strony, na której je trzymasz, wtedy najlepiej zapomnieć o nich do czasu, gdy będzie się opłacało je zgarnąć.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Coinpayments problem z płatnościami

Postautor: fervi » środa, 17 marca 2021, 23:25

b0ga4t617 pisze: środa, 17 marca 2021, 13:30coinpayments
A to legitny serwis? Żaden dostawca płatności nie każe sobie płacić z góry za usługę.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości