Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » sobota, 4 stycznia 2020, 00:34

Witam ,
na wstępie proszę o wyrozumiałość jestem nowy kupiłem trochę altów na giełdzie i przelałem je na portfel zapisałem seed i klucz prywatny oraz adres publiczny
po kliku dniach musiałem wykonać reset telefonu zapomniałem jaki portfel miałem zainstalowany wiec próbowałem kilku nowych polecanych programów ale za każdym razem kiedy w jakimś programie klikam import klucz się zgadza ale adres jest inny nie mam możliwości wpisania starego i stan konta 0 w jaki sposób odzyskać środki

z góry dzięki

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 01:12

@Adam1986 Jaxx?
Coinomi?

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Adam1986 pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 00:34le za każdym razem kiedy w jakimś programie klikam import klucz się zgadza ale adres jest inny nie mam możliwości wpisania starego i stan konta 0 w jaki sposób odzyskać środki
Próbuj przywracać portfel z seeda.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: koparki » sobota, 4 stycznia 2020, 01:23

Adam1986 pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 00:34 kupiłem trochę altów na giełdzie i przelałem je na portfel zapisałem seed i klucz prywatny oraz adres publiczny
piszesz o altach w liczbie mnogiej ale o zapisanym jednym kluczu prywatnym i jednym adresie publicznym. Więc jak jest ? jest to jeden alt ? jaki?
---

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » sobota, 4 stycznia 2020, 01:35

najwięcej było Liska i do niego mam klucz prywatny oraz adres zainstalowałem exodusa na laptopie i atomica na telefonie i tu i tu programy zaakceptowały fraze seed ale na jedym i na drugim stan konta jest 0 adresy publiczne są inne niż ten który mam na kartce zgadza się tylko klucz prywatny i fraza seed

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 02:29

@Adam1986 Możesz z rym się pobawić https://iancoleman.io/bip39/ ale nie wiem czy cos wykombinujesz.

Po pierwsze to skoro masz adres liska to sprawdź czy te liski są na tym adresie https://explorer.lisk.io/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: wikarus » sobota, 4 stycznia 2020, 10:14

Adam1986 pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 00:34 zapomniałem jaki portfel miałem
Zprawdz w google play albo iOS apss jakie portfele zainstalowałeś. Można to sprawdzić w historii zakupów.
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » sobota, 4 stycznia 2020, 12:00

Byłem przekonany że mając seed , klucz prywatny i adres bez problemu odzyskam dostęp przynajmniej tak mówią wszyscy w instruktarzach krypto .
sprawdziłem w rejestrze i środki są na tym adresie (całe szczęście )

tylko jak zaimportować stary adres do nowego portfela innej firmy ??? tamtego starego za chiny sobie nie przypomnę a historii konta google również nie przywrócę ponieważ było to konto tworzone na szybko pod telefon dawno temu z dziwną nazwa i takim samym hasłem dziwnym hasłem wtedy nie miało to znaczenia

Bardziej zastanawia mnie fakt że jakiego portfela bym nie instalował różnych producentów ( wnioski z prac ostatnich dni)
to za każdym razem dostaje nowy adres publiczny mimo że wpisuję ciągle tą samą frazę seed klucz prywatny mam ten sam do każdego z adresów ale do tego starego adresu dostać się nie mogę . Jest to wbrew temu co wszędzie słyszę i czytam że jak ktoś ma twój klucz i seed to ma dostęp do środków ....... noo cholera jak ????????
Przepraszam za taki wniosek być może błędny ale będąc osobą dopiero wchodzącą w ten świat nie jest to dla mnie jasne

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 12:24

Adam1986 pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 12:00Byłem przekonany że mając seed , klucz prywatny i adres bez problemu odzyskam dostęp przynajmniej tak mówią wszyscy w instruktarzach krypto .
Bo tak jest mając seed możesz przywrócić wszystko. Co się stało w twoim przypadku ciężko powiedzieć. Moze źle spiąłeś seed?(chociaz nie powinien wtedy być poprawny bo jest/powinna być suma kontrolna) lub wybrałeś jakiś dziwny niszowy portfel który tworzy seedy w jakimś innym standardzie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Bit-els » sobota, 4 stycznia 2020, 12:26

@redbog na stronie https://iancoleman.io/bip39/ nie ma liska

@Adam1986 Problem z generowaniem kluczy prywatnych z seda wynika z różnych algorytmów wyliczania. Do wszystkiego mozna dojść, ale faktem jest, że na long tylko "goły" priv, żadne seedy, jak sugeruje @qertoip ale to na marginesie.

Zainstaluj sobie wszystkie multi portfele z google play i wpisuj seed, w końcu trafisz.

Ale niestety znów wychodzi, że na dziś krypto nie jest dla zwykłych użytkowników

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 12:31

@Adam1986 Jakie portfele do tej pory sprawdziłeś?

Jeśli masz oprócz seeda tez priv key do adresu na którym miałeś środki jest tez opcja przywrócenia z priv keya. Przynajmniej w bitcoinowych portfelach jest taka możliwość, a jak miałeś lisk to trzeba próbować szukać takiej opcji w tych multi portfelach.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: The Real McCoin » sobota, 4 stycznia 2020, 13:08

Bit-els pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 12:26Zainstaluj sobie wszystkie multi portfele z google play i wpisuj seed, w końcu trafisz.
Tylko uważajcie z tym wpisywaniem seeda gdzie popadnie.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » sobota, 4 stycznia 2020, 13:12

@wikarus Kolejność raczej wpisuje dobrze bo w każdym programie tworzy się odzyskiwanie portfela ale za każdym razem na nowym adresie publicznym natomiast klucz prywatny jest taki sam i seed też jest taki sam , gdybym miał możliwość zaimportowania starego adresu pewnie wszystko by się wyjaśniło .

@redbog Instalowałem do tej pory
Atomica
Exodusa
Guarda
Coinomi
Trust

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 13:18

@Adam1986 Często tez w portfelach multi oprócz przywrócenia z seeda musisz jeszcze wybrać jakie kryptowaluty chcesz żeby on pokazywał, pamiętasz o tym?

Dodano po 57 sekundach:
Adam1986 pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 13:12@redbog Instalowałem do tej pory
Atomica
Exodusa
Guarda
Coinomi
Trust
Z popularnych zostaje jeszcze jaxx do sprawdzenia.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » sobota, 4 stycznia 2020, 13:30

@redbog tak dokładnie dodaje liska ale nigdzie nie ma możliwości importu adresu

@Bit-els może nie tyle chodzi o to że jestem zwykłym użytkownikiem ale o to że w przypadku upadku jakiegoś producenta który dostarcza portfel tworzy się problem dla wszystkich tych którzy z takiego produktu korzystali wcześniej na tym forum czytałem wątek gdzie ktoś pytał co w przypadku kiedy portfel padnie i że można to odzyskać okazuje się że nie takie to proste bo trzeba trafić w urządzenie które koduje w takim samym standardzie

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: bl4ck » sobota, 4 stycznia 2020, 13:39

Nie ma czegoś takiego jak import adresu chłopie impotuje się albo seed albo klucz prywatny przypisany do danego adresu.

Czy przypomniałeś sobie przynajmniej który wallet na telefonie używałeś? nie mów że wyglądu też zapomniałeś...

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 13:49

Adam1986 pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 13:30@Bit-els może nie tyle chodzi o to że jestem zwykłym użytkownikiem ale o to że w przypadku upadku jakiegoś producenta który dostarcza portfel tworzy się problem dla wszystkich tych którzy z takiego produktu korzystali wcześniej na tym forum czytałem wątek gdzie ktoś pytał co w przypadku kiedy portfel padnie i że można to odzyskać okazuje się że nie takie to proste bo trzeba trafić w urządzenie które koduje w takim samym standardzie
W bitcoinie jest to mniej więcej rozwiązane seedy maja standard BIP39 i prawie wszystkie portfele się do tego stosują, wyjątkiem jest electrum który standardowo korzysta z innego swojego standardu ale BIP39 tez akceptuje. Wiec tu masz w tej kwestii spokój jeśli stosujesz się do zaleceń społeczności i wybierasz popularny i polecany portfel.

Natomiast gdy wchodzisz na głębokie wody shitcoinow to masz automatycznie wykładniczy wzrost wszystkich problemów. Ten shitcoin może okazać się scamem, portfel do niego może być scamem, i mnóstwo innych niestandardowych problemów włącznie z tym co masz teraz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: bl4ck » sobota, 4 stycznia 2020, 14:14

Saldo tych wszystkich coinów które tam były powinno zostać przywrócone zaraz po wpisaniu seeda, jeśli podczas zakładania konta\seeda została włączona opcja hasła(passphrase) to bez znajomości tego hasła nie ma dostępu do coinów.

Dodano po 19 minutach 41 sekundach:
Restoring wallets is a deterministic mathematical process. If you enter a set of inputs, you will always recover the same wallet. If any of those inputs are different from your original wallet, you will instead recover an empty wallet. If you are sure you are using the correct recovery phrase, we identified 3 cases where users can make a mistake.

https://coinomi.freshdesk.com/support/s ... -my-funds-

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Bit-els » sobota, 4 stycznia 2020, 14:28

@Adam1986 a https://jaxx.io/

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
a ten nie importuje swoich, liskowych, privów?
https://lisk.io/wallet

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: bl4ck » sobota, 4 stycznia 2020, 14:38

LISK nigdy nie udostępniał walletów ani z importem ani z exportem prywatnych klucz. wszystko zawsze opierało się wyłącznie na seedzi'e.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: koparki » sobota, 4 stycznia 2020, 14:59

bl4ck pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 13:39nie mów że wyglądu też zapomniałeś...
obyśmy nie doradzali jak dopasować znaleziony gdzieś seed 8-)
Pamięć wyglądu portfela to jakieś chyba rozsądne minimum ;) tło było domyślnie jasne? ciemne? itp. Jeden z kolegów podpowiedział ze jest chyba coś takiego jak historia pobranego ze sklepu softu na poziomie konta google ?
---

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości