Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: bl4ck » sobota, 4 stycznia 2020, 15:05

Jest ale on niby to konto google na szybko założył i też ofc nie pamiętam. danych ..

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » sobota, 4 stycznia 2020, 15:08

@Bit-els Jaxx nie ogarnia liska natomiast portfel fabryczny liska , znalazł coprawda mój portfel ale pusty który utworzył sie na exodusie w czasie poszukiwań tego starego kilka godzin wczesniej

@bl4ck wszystkie opcje były zaznaczane próbowałem różnych programów ale ciągle tworzy się nowy adres przy tym samym seed

@koparki pamieć może i by była gdyby nie to że jest to coś nowego i instalując już chyba 10 portfel pojęcia nie mam jaki był ten pierwszy z jednego seeda mam już 10 różnych portfeli każdy z innym adresem zgłupiałem

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: koparki » sobota, 4 stycznia 2020, 15:13

@Adam1986 wejdź na portal liska/forum liska lub tu na wątek liska z pytaniem i zrób spis wszystkich portfeli na androida które go obsługują , jest ich na tyle mało że pewnie instalując wszystkie w końcu trafisz.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 15:27

@Adam1986 Tak ogólnie na wszystkich portfelach których próbowałeś wpisywać swój seed przywraca się ten sam identyczny portfel tylko ze pusty?

Jeśli tak to znaczy ze wcześniej użyłeś jakiegoś całkowicie niestandardowego portfela który wygenerował seed w standardzie znanym tylko sobie lub dodałeś hasło do seeda i o tym zapomniałeś. Niektóre portfele pozwalają na dodanie hasła wtedy oprócz seeda do przywrócenia potrzebujesz jeszcze hasła które dodałeś.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » sobota, 4 stycznia 2020, 16:47

@redbog Musiało tak być , mam nauczkę na przyszłość pierwsza solidna lekcja finał jest taki że mam jednego seeda w 3 programach/portfelach 2 adresy publiczne i 2 klucze prywatne obecnie zainstalowałem exodusa i lisk wallet na laptopie i atomica na telefonie jeden seed daje mi wejscie na każdy z tych portfeli , ale na exodusie mam inny adres i klucz niż na atomicu co ciekawe kiedy seed wpisuje w lisk wallet odczytuje on adres z atomica .

troche mnie to zastanawia dlaczego tak sie dzieje chyba ma to związek z kodowaniem .
Pozostaje mi wyciągnąć wnioski i pogodzić się ze stratą

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: The Real McCoin » sobota, 4 stycznia 2020, 17:06

@Adam1986
Przypominam o tym:
wikarus pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 10:14Zprawdz w google play albo iOS apss jakie portfele zainstalowałeś. Można to sprawdzić w historii zakupów.
Jak masz Androida i zalogujesz się na swoje konto google na PC to możesz przejść do usługi Play i Aplikacje->Moje aplikacje.
Zobaczysz tam wszystkie aplikacje, które kiedykolwiek instalowałeś używając tego konta, nawet jeżeli fizycznie nie posiadasz już danego smartfona.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 17:09

@Adam1986 Na przyszłość do póki nie masz doświadczenia:
1.Korzystaj tylko z bitcoina i używaj najpopularniejszych narzędzi polecanych przez społeczność.

2.Zrób prawidłowo kopie zapasową seeda z sprawdzeniem czy działa. Czyli po utworzeniu portfela i zrobieniu kopi bezpieczeństwa:
-spisz pierwszy adres
-skasuj całkowicie portfel
-zainstaluj od nowa
-przywróć portfel z seeda
-sprawdź czy adres zgadza się z tym pierwszym
Tym sposobem masz pewność ze posiadasz prawidłowa kopie bezpieczeństwa.

3.Dodaje jako trzeci chociaz może powinien być pierwszy. Zrób co najmniej dwie kopie bezpieczeństwa(i obie sprawdź!) na jakimś trwałym materiale np wybij w metalu lub są gotowce do trwałych kopii do kupienia. Dobrze i rozsądnie wybierz miejsce przechowywania.


Adam1986 pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 16:47Pozostaje mi wyciągnąć wnioski i pogodzić się ze stratą
Na to jeszcze za wcześnie szczególnie jeśli oprócz seeda masz tez priv key. Szukaj portfela obsługującego lisk z możliwością zaimportowania priv key lub wyciągnięcia z niego środków.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: redbog » sobota, 4 stycznia 2020, 17:52

@Adam1986 Moze się przydać. Jak zaimportować priv key lub zrobić sweep czyli wyciągnąć środki z priv na nowy portfel:

Coinomi: https://coinomi.freshdesk.com/support/s ... -a-wallet-

freewallet: https://support.freewallet.org/support/ ... ivate-key-

exodus: https://support.exodus.io/article/87-ca ... rivate-key

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
Trust Wallet:
https://www.youtube.com/watch?v=jK-b_JoLk5w

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: rav3n_pl » sobota, 4 stycznia 2020, 18:39

Niestety portfele NIE respektują BIP44, zwłaszcza w przypadku altów.
Musisz odszukać w historii aplikacji konta w sklepie google jaki to był program.
Po zaimportowaniu do niego seeda środki powinny być widoczne od razu.
Żeby użyć tego samego seeda w kilku porfelach trzeba się upewnić, że używają tej samej ścieżki BIP39.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: Adam1986 » niedziela, 5 stycznia 2020, 01:22

@redbog Dzięki za tak treściwe rady trzeba sie bardziej przyłożyć do tych portfeli

a w odpowiedzi dla
@rav3n_pl i @The Real McCoin było by to możliwe gdyby nie mój błąd utworzenia tego na koncie google które zostało utworzone na szybko na kolanie bez zwracania uwagi na nazwe i hasło nie było to konto którego używam na codzień

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: qertoip » niedziela, 5 stycznia 2020, 21:16

@Adam1986

Coś pomieszałeś. Obstawiam, że:

1) To nie ten seed. Pomyliłeś backupy. Przywracasz inny portfel niż myślisz.

lub

2) Zapomniałeś, że Twój seed jest zabezpieczony przez passphrase czyli dodatkowe hasło, które sam ustaliłeś (lub podajesz ten passphrase błędnie). Każdy passphrase generuje inny portfel, brakujący lub błędny passphrase nie zwróci błędu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 stycznia 2020, 21:17 przez qertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: qertoip » niedziela, 5 stycznia 2020, 21:17

Dodano po 10 minutach 39 sekundach:
rav3n_pl pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 18:39Niestety portfele NIE respektują BIP44, zwłaszcza w przypadku altów.

Kojarzysz które popularne portfele altów nie respektują BIP44?

Osobiście nie używam portfeli multi-walutowych więc mogę się zupełnie mylić ale na podstawie deklracaji producentów żyłem w błogim przekonaniu, że BIP44 jest tam powszechnie stosowany.

Według deklaracji producentów:

Atomic - BIP44 https://support.atomicwallet.io/article ... ery-phrase
Coinomi - BIP44 https://www.coinomi.com/en/ (okno One-time backup)
Exodus - BIP44 https://support.exodus.io/article/925-e ... ery-phrase
Guarda - BIP44 https://www.groestlcoin.org/chameleon-pay-wallet/
Jaxx - BIP44 wg SO https://ethereum.stackexchange.com/ques ... -m-44-60-0

Oczywiście, praktyka implementacyjna może być niespójna z deklaracjami - dajcie znać kto używa i złapał za rękę.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: jakopski » czwartek, 13 lutego 2020, 22:44

Możesz spróbować napisać do supportów tych popularniejszych multi-walettów może coś robisz zle i któryś ci pomoże odzyskac, a przy okazji jeżeli sam mam 4 różne coiny ERC20 na portfelu Exodus i co w przypadku utracie dostepu ale mając seed odzyskam bez problemu dostep do tokenów w innych multi-walletach? czy jak to jest?

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: jasiuwolny » poniedziałek, 22 lutego 2021, 16:09

Odświeżę trochę temat. Mam pytanie odnośnie dostania się do kluczy prywatnych porfeli multiwalutowych. Mam guarda, coinomi i exodus. Mam seedy, mam fizycznie portfele na kompie. Chciałbym klucze prywatne do monet które się znajdują na portfelach.
Założyłem wątek, jeden z userów podal mi tą stronę; https://iancoleman.io/bip39/
W rozwijanej liście nie ma wszystkich krypto jak np. wspomniany w tym wątku lisk. Jest sposób aby sobie z tym poradzić?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 22 lutego 2021, 17:34

Jak masz seedy to się nie wyciga i nie zapisuje kluczy prywatnych, tylko seeda i ścieżkę jaką używa wallet.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: jasiuwolny » poniedziałek, 22 lutego 2021, 17:52

Co to znaczy ścieżkę?
Więc nie mam możliwości dodatkowego zabezpieczenia prywatnych kluczy? lub poprostu zapisania..
Moja historia uczy że lepiej dmuchać na zimne, i teraz jak jest możliwość to chce się zabezpieczyć pod każdym względem.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 22 lutego 2021, 18:24

@jasiuwolny ZMNIEJSZASZ bezpieczeństwo swojego seeda zapisując klucze prywatne.
Seed + program i tyle.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: jasiuwolny » poniedziałek, 22 lutego 2021, 18:33

To jest takie zrządzenie losu że zmniejszam bezpieczeństwo. Pisałem dawno temu że mam kilka bitków.. ale nie mam ani hasła, ani klucza prywatnego.. Więc zabezpieczyłem mojego Core tak dobrze że ani ja ani nikt inny nie ma do niego dostępu. Kiedyś nie pomyślałem żeby w zaszyfrowanym pliku dodać ten jeden szczegół jakim jest private key.. plik nigdy nie został rozszyfrowany przez osoby niepowołane (TrueCrypt i VeraCrypt). Widzę że portfel Atomic ma opcję z automatu że pokazuje każdy publiczny i prywatny klucz do każdego portfela.. Stąd pytanie czy w innych również mogę wyciągnąć te klucze.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: thoms21 » piątek, 2 kwietnia 2021, 16:52

to serio dziwne..
mam jeden portfel Exodus na którym mam tylko XLM..

ściągnąłem inne tj Atomic i Trust Wallet - na obu przechodzi seed ale xlm tam nie ma.. Też myślałem, że mając SEED mam wszystko zabezpieczone, okazuje się, że jednak nie :/
Okazuje się, że jeśli exodus zamknie apkę to i środki mogę stracić.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Mam seed ma klucze ale nowy portfel tego nie widzi czemu ??

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 2 kwietnia 2021, 19:59

Exodus najwyżej zamknie swoje serwery, wystarczy jedna kopia portfela exodus na świecie, żebyś odtworzył klucze prywatne, a następnie przeniósł je do innego portfela, który to potrafi zrobić.

Możesz tez sprawdzić offline czy seed wygeneruje klucze na tej stronie, a najlepiej ściągnij instalkę tej strony i na kompie offline otwórz
https://iancoleman.io/bip39/

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości