Ledger LIVE aktualizacja ?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger LIVE aktualizacja ?

Postautor: mari000 » czwartek, 2 stycznia 2020, 09:11

Witam !
Panowie na Ledger Live PC , pokazała mi sie aktualizacja po włączemiu programu na V.1.20.0 , dodam ze na telefon nie wyskoczyła mi zadna informacja o aktualizacji i obecnie mam 1.8.1 czy macie tez ta aktualizacje na swoich portfelach Ledger?
Gdzie ogólnie szukać info o nowych aktualizacjach na Ledger Live , bo na głównej stronie nie moge nic znaleść
i zasadnicze pytanie czy jakis np haker mógłby wykraść mi krypto po np. zarazeniu kompa jakims wirem a bez dostepu fizycznego do LEdgera ?
Dodam ze posiadam Ledger X

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger LIVE aktualizacja ?

Postautor: maky » czwartek, 2 stycznia 2020, 10:13

mari000 pisze: czwartek, 2 stycznia 2020, 09:11i zasadnicze pytanie czy jakis np haker mógłby wykraść mi krypto po np. zarazeniu kompa jakims wirem a bez dostepu fizycznego do LEdgera ?

Nie. Klucze masz w Ledgerze. Ledger Live to soft, który najwłaściwiej użyć tylko do instalacji softu, aktualizacji softu a resztę czynności wykonywać na czymś innym (podobno Ledger zbiera info o saldach?).

Przy okazji. Ledger Live dla Ledger X z BT warunkuje instalację softu na komórce od udostępnienia lokalizacji? To już jest lekkie przegięcie.

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
UWAGA: ostatnio była sytuacja, kiedy rzekoma aktualizacja prosiła o podanie seeda! Bądźcie czujni i nigdy tego nie róbcie na kompie!
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger LIVE aktualizacja ?

Postautor: benq » czwartek, 2 stycznia 2020, 10:23

@mari000
Tak jak wyżej maky napisał, bardzo mało prawdopodobne.
Uważaj na malware który może podmieniać adresy BTC przy kopiowaniu, dlatego bezwzględnie sprawdzaj adres na wyświetlaczu ledgera przed potwierdzeniem transakcji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger LIVE aktualizacja ?

Postautor: amneziahaze » czwartek, 2 stycznia 2020, 11:55

mari000 pisze: czwartek, 2 stycznia 2020, 09:11czy macie tez ta aktualizacje na swoich portfelach Ledger?
Była aktualizacja. Grunt żeby nie wpisywać, przeklejać seeda/nie trzymać kluczy na windows z siecią, unikać podejrzanych stron o podobnej tematyce narażonych na ataki.

Nie wiem jak jest z podłączeniem hardware do np. bsv electrum - czy są jakieś nieokreślone na teraz zagrożenia, czy wallet jest właściwie zabezpieczony przed ingerencją z poziomu systemu operacyjnego. Wcześniej przecież electrum stanowił świetną alternatywę dla standardowych core.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger LIVE aktualizacja ?

Postautor: mari000 » czwartek, 2 stycznia 2020, 12:46

Wielkie dzięki panowie za info , juz czuje sie bezpieczniej heheh
Pozdrawiam

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości