Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: Connemara » piątek, 25 stycznia 2019, 20:02

Nie znalazłem takiego tematu, więc zamieszczam swój wpis, może komuś się ta pisanina przyda.
Przetestowałem na sobie (na żywym organiźmie), na swoim Trezorze, działa, sprawdzone.
Wbrew pozorom nie jest to trudne, jak się to już raz przećwiczy.

Informacje wstępne znajdują się pod poniższymi linkami, ale zachęcam do dalszego poszerzania wiedzy na własną rękę:
Wiki trezor.io | blog Trezora | Bitcoinist | REDD it! :)

Doświadczenie zamierzam zrobić również z Ledgerem Nano S, ale póki co z powodu chronicznego braku czasu i dość sporych (jak dla mnie) środków na nim umiejscowionych doświadczenie musi poczekać. Chyba, że ktoś wcześniej je opisze - do czego zachęcam.

W teorii fraza (passphrase = fraza w tym poście) działa technicznie w identyczny sposób na Ledger Nano S. Tutaj nieco suchej wiedzy:
support.ledger.com | support.ledger.com | steemit.com | reddit.com


OSTRZEŻENIA:
Wszystkie standardowe ostrzeżenia co do master seeda oczywiście obowiązują, z kronikarskiego obowiązku: podczas generowania nowego seeda używamy tylko papieru i długopisa(su?), w ściśle kontrolowanych otoczeniu - żadnych kamer, monitoringu ani ciekawskich osób trzecich, nie zapisujemy seeda w komputerze, w chmurze, nie drukujemy, nie kopiujemy, nie robimy zdjęć ani smartfonem ani kamerą i ogólnie seed "nie dotyka" żadnych urządzeń elektronicznych (z wyjątkiem samego portfela sprzętowego).
Hasło a.k.a. frazę a.k.a. passphrase a.k.a. 25th word spisujemy na tych samych zasadach, a dodatkowo - nie przechowujemy passphrase razem z seedem.



Założenia:
  • mamy zainicjalizowane urządzenie i zapisane 24 słowa składające się na nasz master seed
  • jeśli czegoś nie rozumiesz, wróć, prześpij się, przeczytaj jeszcze raz
  • passphrase NIE JEST w żaden sposób zapisywane ani kontrolowane przez portfel sprzętowy, co oznacza, że nie ma możliwości sprawdzenia poprawności 25. słowa - co oznacza, że jeśli go zapomnimy, wpiszemy niepoprawnie - NIE ODZYSKAMY DOSTĘPU DO NASZYCH ŚRODKÓW!!!!!!!!!!!
  • dla każdej frazy (passphrase) jest tworzony zupełnie osobny portfel z zupełnie osobną listą adresów, co oznacza że możemy mieć X "ukrytych" portfeli
  • jeśli źle wpiszemy passphrase, otworzy nam się zupełnie inny portfel: wpisanie "oxygen" otworzy nam inny portfel niż "oXyGen1"

Aktywacja na Trezorze:
W ustawieniach portfela, w sekcji Advanced, należy włączyć Passphrase - na moim screenie mam już aktywowane, ale nowi użytkownicy będą musieli to zrobić.
Obrazek


Używanie:
Podczas każdorazowego podłączania Trezora (jeśli mamy wcześniej aktywowane passphrase) interfejs portfela pyta nas o hasło.
Obrazek
Jeśli NIE PODAMY hasła (czyli zaakceptujemy puste pola), otwiera się nasz domyślny, podstawowy, "niezakodowany" portfel - nazwijmy go "0".
Każde hasło (passphrase) tworzy nowy portfel.
Dla przykładu: wpiszemy hasło "angels4000000000!" - otworzymy portfel "A", z zupełnie osobnymi adresami, historią transakcji, etc.
Wpiszemy hasło "Beyonc33_4kool" - otworzymy portfel "B".
Bezproblemowo możemy się przełączać dowolną ilość razy między tymi portfelami, tak długo, jak wpisujemy POPRAWNE hasło.

Trochę o hasłach:
Obrazek
generator koniowo-bateryjnych haseł
hackaday.com
naukowy papier o sile haseł i poezji ;)


Co fraza oznacza w praktyce? Jeśli nasze krypto przechowujemy na portfelu "A" albo "B" albo "C" albo "X", to nawet, jeśli ktoś (brudny, zły i zielony) wejdzie w posiadanie naszego seeda, to bez frazy (passphrase) zobaczy jedynie podstawowy portfel z pustym saldem. Co to oznacza BARDZIEJ w praktyce? Jeśli zapomnimy naszego hasła, lub wpiszemy go źle, to niezależnie od tego jak bardzo brudni, źli lub zieleni się staniemy, NIE odzyskamy naszych środków.


Potencjalne wektory ataku a.k.a. deep shit:
  • Portfel sprzętowy nie jest zabezpieczony PINem, seed schowany w bezpiecznym miejscu
    Jeśli ktoś ukradnie nam portfel, możemy żegnać się z monetami - złodziej używa portfela do wypłaty środków.
    Nasza jedyna szansa to zduplikowanie portfela z posiadanego seeda i szybciuśkie przelanie swoich środków zanim zrobi to złodziej.
  • Portfel zabezpieczony PINem, seed narażony na kradzież/zdjęcie/etc.
    Co zabezpiecza PIN? PIN zabezpiecza fizyczne urządzenie, portfel sprzętowy, jeśli portfel dostanie się w niepowołane ręce, to złodziej nie zrobi nic z naszymi środkami jeśli nie zna PINu. Jednakże, jeśli ktoś ukradnie/zdobędzie nasz seed (nie musi mieć fizycznego portfela) to może zduplikować portfel i w nieograniczony sposób dysponować naszymi środkami (wprowadzając nasz master seed do innego Ledgera/Trezora lub dowolnego innego portfela obsługującego BIP**. PIN na naszym fizycznym urządzeniu nam nie pomoże.
  • Portfel zabezpieczony PINem, seed "zabezpieczony" frazą, środki trzymamy na bazowym ("0") koncie wygenerowanym z seeda, złodziej wchodzi w posiadanie seeda
    Zasadniczo - patrz wyżej. Jeśli trzymamy środki na portfelu "0" to nasza fraza jest nieprzydatna, bo złodziej nie potrzebuje jej znać.
  • Portfel zabezpieczony PINem, seed "zabezpieczony" frazą, środki trzymamy na koncie "A", "B" lub "N", złodziej wchodzi w posiadanie seeda, ale BEZ frazy
    Złodziej zdobywa nasze urządzenie, PIN i seed. Nie zna frazy. Może odtworzyć nasz główny portfel "0", może użyć sprzętowego portfela znając PIN. Tyle tylko, że na tym koncie "0" nie ma środków. Środki są na dowolnym innym ukrytym portfelu wygenerowanym z tego seeda, ukryty portfel używa frazy. Spokojnie popijając kawę albo yerba mate odtwarzamy nasz ukryty portfel i przelewamy środki na nowy portfel z nowo wygenerowanego seeda, zabezpieczonego frazą.
  • Złodziej wchodzi w posiadanie seeda i fraz(y)
    Oczywiste, ale z kronikarskiego obowiązku napiszę. Deep shit.

Pytania? Uwagi? Kąśliwe komentarze? ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 26 stycznia 2019, 09:00 przez Connemara, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda

Postautor: KryptoBanita » piątek, 25 stycznia 2019, 20:11

Czyli tworzymy podwójne zabezpieczenie, bo PIN jest pierwszym i podstawowym?
PASSPHRASE - taka różnica, że możemy próbować do skutku?
3x zły PIN to reset.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda

Postautor: Connemara » piątek, 25 stycznia 2019, 20:31

Nie. PIN zabezpiecza ci tylko twojego Ledgera/Trezora. Jeśli ktoś wejdzie w posiadanie twojego seeda, to nie potrzebuje PINu, żeby zarządzać twoimi środkami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda

Postautor: KryptoBanita » piątek, 25 stycznia 2019, 20:50

Jak ktoś wejdzie w posiadanie seed'a to CO zabezpiecza PASSPHRASE??
Bierze nowego trezora, wklepuje seed'a i ma dostęp - gdzieś nie łapię...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda

Postautor: Connemara » piątek, 25 stycznia 2019, 21:00

Jeśli ktoś wejdzie w posiadanie seeda, to wejdzie w posiadanie portfela "0", czyli bazowego. Jeśli masz tam zerowe środki, albo jakieś drobniaki to to jest wszystko.
Natomiast na portfelu z tego samego seeda, ale z passphrase masz zupełnie osobny, niezależny portfel (portfel A, B albo C, albo X). Jeśli masz tam 1.000.000 zł w krypto, to bez znajomości passphrase ktoś kto ma twojego seeda nie zrobi z tym 1 mln nic.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda

Postautor: KryptoBanita » piątek, 25 stycznia 2019, 21:16

Nawet jak stracisz fizycznie swojego trezora, to na nowym urządzeniu trezor po wklepaniu seed'a, a później uruchomieniu funkcji passphrase i kolejnym uruchomieniu portfela podając tym razem tajne dodatkowe słowo, dostanę się do właściwych środków?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda

Postautor: redlumek » piątek, 25 stycznia 2019, 21:43

Tak. A jak ktoś ci przystawi pistolet do głowy i powie wpisuj hasło - to wpiszesz te na którym masz pare procent swojego kapitału w crypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: Connemara » sobota, 26 stycznia 2019, 09:06

Dopisałem trochę o hasłach oraz część co tak naprawdę zabezpiecza PIN a co hasło.
Mam nadzieję, że jest teraz bardziej zrozumiale.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: rav3n_pl » sobota, 26 stycznia 2019, 15:48

Może tak

seed -> matematyka/kryptovoodo -> master key -> ścieżka HD -> klucz prywatny -> adres

seed + passphrase -> matematyka/kryptovoodo -> master key -> ścieżka HD -> klucz prywatny -> adres

ścieżka HD jest stała/znana dla danego typu portfela (najlepiej zgodność z bip44)

master key jest inny dla jakiejkolwiek zmiany po stronie seed i/lub passphrase
czyli dla różnych seedów masz inny master (i oczywiście wynikające z niego adresy) a dodanie passphrase do seeda powoduje również inny master
użycie tego samego passphrase dla różnych sedów również da różne adresy

użycie passphrase pozwala wygenerowanie dowolnej ilości portfeli (grup adresów) z jednego seeda
przy użyciu passphrase utrata seeda nie jest krytyczna, jeżeli passphrase nie jest datą urodzenia i tym podobnym "słabym hasłem"
aby "uwiarygodnić" passphrase warto na seedzie bez niego również robić transakcje i/lub trzymać jakieś grosze

pin jest tylko zabezpieczeniem urządzenia i nie ma wpływu na adresy, czyli mając seed pin nie jest nam potrzebny do odtworzenia portfela
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: kostakow » środa, 7 sierpnia 2019, 23:04

Witam, wszystko co powyżej opisane w kolejnych etapach dyskusji jest dla mnie całkowicie jasne i zrozumiałe. Jednak nie potrafię sobie poradzić z Ledger Live. Na kompie mogę otworzyć tylko jedną aplikację Ledger Live z jednym hasłem. Ledgera nano x używam z passphrase dla bezpieczeństwa w obliczu "pistoletu". Mój kłopot polega na tym, że w aplikacji widać wszystkie konta. Te utworzone jedynie z seedem ale i te z dodatkiem passphrase też widać. Jak przyłożą pistolet do głowy i każą się zalogować to zobaczą wszystko. ( Jedyne co w tym dobre to to, że nie da się wysłać środków z kont wygenerowanych z passphrase.) Wiem, że jeszcze o czymś nie wiem - bo to nie daje żadnego bezpieczeństwa. Wyobrażam sobie, że zły nie powinien widzieć kont z kasą po zalogowaniu do aplikacji. Pozdrawiam i proszę o pomoc. Jak utworzyć w Ledger Live, konta których po zalogowaniu nie widać bez passphrase?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: Connemara » czwartek, 8 sierpnia 2019, 08:54

kostakow pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 23:04Witam, wszystko co powyżej opisane w kolejnych etapach dyskusji jest dla mnie całkowicie jasne i zrozumiałe. Jednak nie potrafię sobie poradzić z Ledger Live. Na kompie mogę otworzyć tylko jedną aplikację Ledger Live z jednym hasłem. Ledgera nano x używam z passphrase dla bezpieczeństwa w obliczu "pistoletu". Mój kłopot polega na tym, że w aplikacji widać wszystkie konta. Te utworzone jedynie z seedem ale i te z dodatkiem passphrase też widać. Jak przyłożą pistolet do głowy i każą się zalogować to zobaczą wszystko. ( Jedyne co w tym dobre to to, że nie da się wysłać środków z kont wygenerowanych z passphrase.) Wiem, że jeszcze o czymś nie wiem - bo to nie daje żadnego bezpieczeństwa. Wyobrażam sobie, że zły nie powinien widzieć kont z kasą po zalogowaniu do aplikacji. Pozdrawiam i proszę o pomoc. Jak utworzyć w Ledger Live, konta których po zalogowaniu nie widać bez passphrase?

Zgadza się, problem znany i podnoszony wiele razy (chociażby tu i tu):



Ostatnio "odpadłem" z powodów osobistych ze zdobywania nowej wiedzy na ten temat, więc nie wiem, czy "problem" został rozwiązany.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: kostakow » czwartek, 8 sierpnia 2019, 13:41

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i Szukam dalej. Jestem przekonany, że ten problem wynika z braku mojej wiedzy o tym jak Ledger i Ledger Live działa w tym przediale fukcjonalności bo trudno sobie wyobrazić że zbudowano bezsensowną opcję.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: Connemara » czwartek, 8 sierpnia 2019, 13:47

Nie ma za co natomiast obawiam się że nie specjalnie pomogłem. O ile nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich powiedzmy kilku czy też troszkę ponad kilku miesięcy (jak wspomniałem trochę nie mam zaktualizowanej wiedzy z powodu braku czasu) to obawiam się że to nie jest kwestia braku twojej wiedzy tylko raczej programistów ledgera którzy gdzieś mi się kojarzy wypowiadali się że to w jakimś tam sposób zostało celowo tak zbudowane.
Tak wiem, zdaję sobie sprawę z tego że jest to głupie i zdecydowanie podzielam twoje zdanie.
Jeśli natomiast zamierzasz zgłębiec ten temat dalej to proponuję uderzać bezpośrednio na reddita na ich oficjalny kanał.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:10

@kostakow Hasło do APLIKACJI Ledger Live nie ma znaczenia, jest tylko blokadą aplikacji.
25 słowo jest opcją którą trzeba włączyć. Pozwala na stworzenie dowolnej ilości portfeli bez konieczności formatowania urządzenia, na tym samym seedzie.
Ryzyko jest takie, że to dodatkowe słowo nigdzie nie jest zapisywane, i jak go zapomnisz - środki są nie do odzyskania.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: Connemara » czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:21

rav3n_pl pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:10@kostakow Hasło do APLIKACJI Ledger Live nie ma znaczenia, jest tylko blokadą aplikacji.
25 słowo jest opcją którą trzeba włączyć. Pozwala na stworzenie dowolnej ilości portfeli bez konieczności formatowania urządzenia, na tym samym seedzie.


Ale on nie o tym pisze. Aplikacja na PC (Ledger Live) wyświetla SALDO kont "publicznych" i kont "ukrytych". I ten problem był poruszany na Reddicie Ledgera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: maky » czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:33

Connemara pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:21Ale on nie o tym pisze. Aplikacja na PC (Ledger Live) wyświetla SALDO kont "publicznych" i kont "ukrytych". I ten problem był poruszany na Reddicie Ledgera.
A to nie jest tak, że saldo uaktualnia się w momencie użycia i takie konto można usunąć z aplikacji? (zawartość oczywiście zostaje)

Tak więc po każdym użyciu wystarczy wykasować konto ukryte z aplikacji. Mylę się?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: Connemara » czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:56

maky pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:33A to nie jest tak, że saldo uaktualnia się w momencie użycia i takie konto można usunąć z aplikacji? (zawartość oczywiście zostaje)
Tak więc po każdym użyciu wystarczy wykasować konto ukryte z aplikacji. Mylę się?

Nie jestem pewien, niestety nie miałem czasu na eksperymentowanie z Ledgerem, więc opieram się jedynie na informacjach od innych użytkowników.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: kostakow » czwartek, 8 sierpnia 2019, 16:10

Oczywiście masz rację Maky, ale w takim razie nie potrzeba nam tej całej zabawy z 25-tym słowem itd. Poza tym, zastanawiam się nad tym, że trzeba pamiętać o tych " ukrytych kontach" a to raczej zawodne.

Dodano po 9 minutach :
Sprawa ma wyglądać tak: Masz atak bezpośredni - ktoś grozi Ci przemocą. Poleca oddać seed i zalogować do portfela celem sprawdzenia środków. Robisz to i on przy tobie robi przelewy na inne konta. Pozamiatane! Po to masz " niejako drugi" seed, aby bez konieczności odistalowywania części kont mieć do nich dostęp. Bo jak tak myśleć to można powołać dwa różne seedy i za każdym razem robić procedurę odzyskiwania portfeli z użyciem Ledgera a potem je resetować. Ale chyba nie o to nam chodzi.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 8 sierpnia 2019, 17:16

maky pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:33Tak więc po każdym użyciu wystarczy wykasować konto ukryte z aplikacji.
Tak, dokładnie. Trzeba o tym pamiętać.
Generalnie cała obsługa Ledgera przez ichnią aplikację jest fatalna.
Nie intuicyjna i wszystko naokoło.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor & Ledger: passphrase, 25. słowo, zabezpieczenie seeda, zczymsiętoje

Postautor: maky » czwartek, 8 sierpnia 2019, 17:37

rav3n_pl pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 17:16 maky pisze: ↑ 2019:08:08 15:33
Tak więc po każdym użyciu wystarczy wykasować konto ukryte z aplikacji.

Tak, dokładnie. Trzeba o tym pamiętać.
Czyli wystarczyła by mała modyfikacja programu z ich strony i gotowe. Automatyczne kasowanie ukrytych kont (informacji o ukrytych kontach, że uściślę).
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości