Import kluczy publicznych i prywatnych do Electrum

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Import kluczy publicznych i prywatnych do Electrum

Postautor: tirey93 » wtorek, 9 października 2018, 20:51

Cześć
Ten temat jest kontynuacją moich postów w wątku https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634 posty
Mam problem z importem klucza prywatnego wygenerowanego z HODLER do Electrum. Klucz publiczny to adres BTC z zakładki Bitcoin->Receive, klucz ten wpisuje w Electrum po wyborze opcji Import Bitcoin addresses or private keys. Klucz prywatny biorę z zakładki Settings w HODLER ->Bitcoin->Settings-> Export Private Key. W Electrum robię Wallet->PrivateKeys->Sweep i wklejam klucz prywatny. Tło przycisku Sweep jest wyszarzone więc robię coś źle. Problemem wydaje się klucz prywatny wygenerowany z HODLER(bo klucz publiczny przeszedł i mogę oglądać portfel).
Pytanie więc brzmi: Czy ja robię coś źle czy to wina programu? Jak poprawnie zaimportować klucz publiczny i prywatny do obcego portfela(w tym przypadku Electrum)?
@tirey93
HODLER wyświetla klucze w formacie HEX, Electrum oczekuje klucza w postaci WIF, wyświetlanie obu typów klucza mamy już w kodzie, jednak WIF nie jest jeszcze wyświetlany w GUI, będzie w następnej wersji która miała być wydana wczoraj a będzie w weekend. Jeśli chcesz zaimportować nasz klucz w Electrum już teraz, możesz użyć któregoś z konwerterów HEX>WIF np. https://www.reddit.com/r/BitcoinAirdrop ... ed_hex_to/
To mały skrypt w Pythonie który możesz pobrać na swój komputer.
.
Moim celem jest przeniesienie portfela z HODLER na Electrum. Próbowałem to robić w poniższy sposób.
Z aplikacji HODLER skopiowałem klucz publiczny, następnie wyeksportowałem klucz prywatny zapisany w postaci HEX. Przekonwertowałem go na WIM. W programie Electrum wybieram "Import Bitcoin addresses or private keys", wpisuje klucz publiczny, ustawiam hasło i potwierdzam. Program poprawnie odczytuje moje środki. Następnie próbuję dodać klucz prywatny. Wybieram Wallet->Private Keys -> tu mam do wyboru tylko Sweep więc wybieram właśnie to. Wyświetla mi się okno do wprowadzenia klucza prywatnego. Wklejam i wyskakuje komunikat "No inputs found". Klucz prywatny się nie dodaje i nie mogę kierować portfelem.
Próbuję więc w drugą stronę. W Electrum "Import Bitcoin addresses or private keys", wpisuje klucz prywatny, ustawiam hasło i potwierdzam. Żadnych środków na koncie nie ma zapisanych. W menu Wallet nie ma opcji importu adresu(a był w poprzednim podejściu). Zamiast tego w Wallet -> Private Keys -> pojawia się opcja Export której nie było przy poprzedniej próbie z kluczem publicznym.
Ostatnia próba kończy się jeszcze większą porażką. Próbowałem dodać private i public key w nowej linii ale program tego nie rozumie. Szukałem w Internecie i nie znalazłem żadnych informacji jak to zrobić.
Czy możecie mi powiedzieć co robię źle?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Import kluczy publicznych i prywatnych do Electrum

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 9 października 2018, 20:54

No inputs found informuje, że adres jest pusty.
Opcja sweep zakłada automatyczne przesłanie wszystkich środków na inny adres w Electrum.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Import kluczy publicznych i prywatnych do Electrum

Postautor: tirey93 » wtorek, 9 października 2018, 21:02

OK, ale ja moim celem jest eksport a nie przesłanie. Mam klucz publiczny i prywatny na którym działa HODLER. Jak sprawić żeby Electrum zarówno widział środki, które mam na koncie jak i pozwalał mi dokonywać transferu?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Import kluczy publicznych i prywatnych do Electrum

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 9 października 2018, 22:04

Electrum nie ma opcji pracy na jednym adresie.
Takie coś możesz zrobić na telefonie w Mycelium.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Import kluczy publicznych i prywatnych do Electrum

Postautor: tirey93 » wtorek, 9 października 2018, 22:20

pytam bo rozważam scenariusz w którym ktoś by mi ukradł telefon z portfelem. niby HODLER opracował własne techniki backupu. w teorii więc mając pliki backupowe wygenerowane przez HODLER mogę na dowolnym PC dostać się do portfela (bo mają wsparcie na Windows) i obsłużyć portfel.
Chciałbym mieć jednak milion bram do wyboru, a nie jedną furtkę. teoria przecież mówi że mając private i public key masz pełną władzę nad portfelem. w praktyce jednak czy to HODLER czy greenbits(którego używałem do tej pory) - nie ma możliwości zarządzania środkami w innym portfelu. no chyba że, jak mówisz, mycelium to wspiera, ale tak czy inaczej nie możemy tu mówić o standardzie, a jedynie szukaniu okreznych rozwiązań.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Import kluczy publicznych i prywatnych do Electrum

Postautor: pm7 » środa, 10 października 2018, 09:44

Electrum ze względów bezpieczeństwa nie pozwala mieszać typów kluczy w jednym porfelu. Jeżeli chcesz mieć portfel z pojedynczymi kluczami prywatnymi, utwórz osobny ("Plik", "Nowy", "Import").

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości