Zgubiony seed Ledger updating.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zgubiony seed Ledger updating.

Postautor: StarSolid » niedziela, 26 sierpnia 2018, 11:23

Sprawa opisana szeroko na reddit: https://www.reddit.com/r/ledgerwallet/c ... need_seed/

Opis: mialem ustawionego ledgera z firmware 1.3.1
Wyszstko dzialalo, jeszcze z miesiąc temu. Teraz okazalo sie ze pojawia sie blad 0x6b00 czyli ze trzeba zupdatowac firmware.
Okazało sie ze za zadne skarby nie moge odnaleźć zapisanego seeda.

w FAQ'u jest napisane:
Will I need my 24 word seed during the update?
Most users do not need to restore their Nano S after the update, and thus do not require access to their 24 word seed. The seed will only be wiped when updating a Nano S that currently has firmware version 1.2 or lower installed. You can check the current firmware version on your device before updating to 1.4.2.

However, make sure your 24 recovery words are properly backed-up and securely stored before starting the update.

wiec wynika z tego, ze seed nie jest potrzebny bo mam firmware powyzej 1.2 (a ja mam dokladnie 1.3.1 i MCU 1.1)

czy ktos moze potwierdzic czy faktycznie seed nie jest potrzebny, bo jesli jest to strace swoje coiny.

jest jeszcze mozliwa opcja (skontakotwalem sie z supportem odpowiedz prawdopodobnie uzyskam jutro) ze jest opcja odzyskania seeda, bo na firmware 1.3.1 moge odczytac ile mam BTC, ale jak chce cokolwiek zrobic to pojawia sie wspomniany bla 0x6b00.

z gory dziekuje za odowiedzi bo sprawa jes zycia lub smierci i to doslownie :(

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Zgubiony seed Ledger updating.

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 26 sierpnia 2018, 15:05

Może spróbuj użyć go w Electrum?
Wysłać środki na nowy adres (nowy portfel) potem format, update i nowy seed (tym razam zapisz!).
Do seedów polecam talię kart i mój programik.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości