Blockchain/Electrum

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain/Electrum

Postautor: haxorek » sobota, 11 sierpnia 2018, 11:37

Witam, zacząłem się interesować BTC, ale przyznam szczerze, że wielu kwestii nie jestem w stanie zrozumieć (pewnie ze względu na wiek :D albo niskie IQ :D).

Obecnie posiadam niewiele środków w BTC w portfelu online na blockchain, jak rozumiem jest on podatny na ataki hakerskie itp (mówię od wewnątrz) tak jak nieraz giełdy bywały okradzione ze wszystkich środków, a klienci zostawali z niczym.

Pytanie, czy jeżeli zainstalowałbym lekki portfel Electrum (wersja portable) na pendrive, to czy jest możliwość stracenia tych środków (nie z mojej winy), czy te środki w portfelu Electrum też są zależne od stron trzecich?

Chciałbym mieć jakiś bezpieczny portfel BTC tylko do odbierania BTC (no może raz do roku bym gdzieś wysłał). Najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie zgromadzonych środków.
Z uwagi na dość skomplikowany system działania BTC proszę o pomoc, co byłoby dla mnie najbezpieczniejsze i najwygodniejsze (chciałbym mieć szybką możliwość sprawdzenia czy jakieś nowe środki wpłynęły na mój adres BTC).

Pozdrawiam!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain/Electrum

Postautor: Bit-els » sobota, 11 sierpnia 2018, 11:46

Electrum jest ok. Przy czystym komputerze nic się nie stanie. Zapisz tylko w 2 kopiach seed.
Sprawdzać stan konta można wklejając adres do okienka szukaj na blockchain.info

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain/Electrum

Postautor: haxorek » sobota, 11 sierpnia 2018, 11:58

Używałbym Electrum (portable) tylko na pendrive, seeda bym wydrukował 2-3 razy (na osobnych kartkach).
Jeżeli chodzi o wirusy/malware to jestem bezpieczny. Chciałbym zapytać tylko o bezpieczeństwo środków zgromadzonych z użyciem portfela Electrum.

Czy można być pewnym bezpieczeństwa pomimo iż sam portfel Electrum komunikuje się z ich serwerami?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain/Electrum

Postautor: Bit-els » sobota, 11 sierpnia 2018, 12:26

Tak, ten portfel jest bezpieczny. Klucze prywatne nie wychodzą poza program.

Dla 100 % pewności możesz wydrukować portfel papierowy bitaddress.org.

Zrób to off line. Po wejsciu na stronę (tryb prywatny) wyłącz net.
Po wszystkim wyłącz kompa i drukarkę.
Albo ściągnij instalkę z githuba (jest link na dole strony) i na kompie bez netu wydrukuj

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain/Electrum

Postautor: haxorek » sobota, 11 sierpnia 2018, 12:32

OK, poczytam jak to dokładnie zrobić i zadecyduję, dziękuję za odpowiedzi!

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości