Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Piotr.W. » czwartek, 13 maja 2021, 17:19

To co mam zrobić ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 13 maja 2021, 17:37

@Piotr.W. Zaktualizuj LL i zainicjuj Ledgera tym samym seedem.
Powinny pojawić się balansy.

Może używałeś passphrase (25 słowo)? Bo dla każdego passphrase są inne adresy
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Piotr.W. » czwartek, 13 maja 2021, 21:23

LL jest zaktualizowany do 2.0.0
A co znaczy, że "dla każdego passphrase są inne adresy"?
Mam tylko jedno hasło którego używam.
OK...wpisałem 3x błędny PIN i zrobiłem reset wpisując 24 frazy.
No i jest "total balance" $0.00

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: klaus » piątek, 14 maja 2021, 14:04

Pisałem kilka postów wyżej , o znalezionym , starym portfelu. Sprawdziłem adresy na Blockchain i niestety mam 0 na koncie , ale przez chwilę pokazało mi 61BTC - to miłe uczucie ;) . Inna sprawa , że zacząłem sprawdzać adresy wypłat i znalazłem adres na który wpłaciłem 6.29 BTC . Adres jest powiązany z adresem mojego portfela .Środki nadal się tam znajdują , co ciekawe https://allprivatekeys.com/wallet.dat oferuje ten wallet za 0.01 BTC.
13LjzkgZQoHoUEo9CsbLJwGcc8zmnhQrRy . Czy mogę prosić o wyjaśnienie , czy mogę to jakoś odzyskać ?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Piotr.W. » piątek, 14 maja 2021, 20:42

@rav3n_pl

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: andrzejl67373 » piątek, 14 maja 2021, 22:35

Witam.
Pozwolę podłączyć się do tematu... Po kilku latach doszedłem do wniosku, że zajrzę do swojego portfela Ledger nano s. Klasycznie 3 nie udane próby pin i na nowo musiałem wpisać seed. No i tutaj się zaczęło. Nie wiem jakim sposobem ,ale nie pasują mi dwie frazy. Sprawdzałem na https://github.com/bitcoin/bips/blob/ma ... nglish.txt , i nie ma takich na liście. Prawdopodobnie zrobiłem błąd podczas zapisywania na kartce, ale kto wie...Wpisywałem podobne frazy z tej listy i ciągle "recovery phrase is not valid". Dalej szukam kombinacji, ale w przerwie piszę ten post. Miał ktoś kiedyś taką zagwozdkę? Proszę o pomoc w Polskim języku "informatyczny" jakoś nie do ogarnięcia.:)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: andrzejl67373 » niedziela, 16 maja 2021, 10:57

Cofam temat. Klasyka, literówka ,a byłem pewien że zapisałem na 100% dobrze. Piękne uczucie pokilku dniach klikania. Dzięki dla rav3n_pl

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: aaaa » wtorek, 25 maja 2021, 11:17

Pierwszy raz na forum. I takie mam pytanie, otóż mam portfel i mam do niego seed (dobrze zabezpieczony i schowany), ale jednej rzeczy nie rozumiem albo źle rozumie. Na portfelu mogę przechowywać wiele różnych krypto: btc, bch, ether, ada, polkadot i wiele innych, każda z tych walut ma swój blockchain, a więc do każdej są różne klucze prywatne, a seed jest jeden (12 wyrazowy). Czy naprawdę wystarczy mi zabezpieczyć seed? Wydawało mi się że seed jest odpowiednikiem (łatwiejszym do użytkowania) klucza prywatnego, więc albo czegoś nie rozumiem albo jeden seed może przechować wiele kluczy prywatnych ale to też mi się wydaje raczej nie możliwe. Więc jak to jest?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 25 maja 2021, 13:58

to wygląda tak, ze jeden seed, czyli jeden zestaw stochastycznego zestawu liczb (dla naszego ludzkiego umysłu przedstawionego jako słowa) generuje klucze prywatne do różnych blockcjainow.
Tu dobrze to widac. Kliknij generuj i zmieniaj monety

https://iancoleman.io/bip39/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: garlonicon » wtorek, 25 maja 2021, 14:16

każda z tych walut ma swój blockchain, a więc do każdej są różne klucze prywatne
To zależy od tego, w jaki sposób klucze są generowane. Jeśli opierają się o ten sam BIP i klucze mają taką samą ścieżkę, no to będą identyczne przy identycznym seedzie. A że większość monet działa na tej samej krzywej eliptycznej, to jak najbardziej jeden klucz prywatny może być użyty na wielu monetach, choć oczywiście obniża to prywatność, dlatego seed umożliwia uzyskiwanie różnych kluczy do różnych monet.
Czy naprawdę wystarczy mi zabezpieczyć seed?
Tak. O ile użyjesz identycznego portfela przy odzyskiwaniu seeda, to niczym więcej nie musisz się martwić. Jeśli zaś portfel będzie inny, no to seed musi opierać się o ten sam BIP, wtedy klucze będą identyczne.
jeden seed może przechować wiele kluczy prywatnych
Dokładnie tak jest. Gdyby jeden seed mógł przechowywać tylko jeden klucz, to przy każdej transakcji należałoby użyć nowego seeda, co byłoby strasznie niewygodne. Dokładnie tak działa WIF, tam masz tylko jeden klucz prywatny na jeden WIF, wtedy przy każdej transakcji trzeba zapisywać nowy WIF.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 25 maja 2021, 19:37

@aaaa Czytajcie a będzie wam wyjaśnione.
BIP39, 44 i wszystko jasne :)

A po ludzku o mnemoniku: https://steemit.com/bitcoin/@rav3npl/ra ... n-mnemonik
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: aaaa » środa, 26 maja 2021, 15:19

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. To teraz najważniejsza kwestią, jest ustalić w oparciu o jaki bip został wygenerowany mój seed. To jest zabezpieczenie na sytuację gdybym stracił portfel i jednocześnie producent portfela już więcej by go nie produkował, wtedy znając bip będę mógł odzyskać portfel. Jeżeli dobrze rozumiem, to producent powinien taką informację gdzieś na swojej stronie umieścić.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: zdzicho2000 » środa, 26 maja 2021, 21:18

w Coinomi jest to podane, jak w innych portfelach nie wiem, ale zapewne tez da sie do tego dojść.

Coinomi- wchodzisz na walute, 3 kropki z góry i szczegóły konta. tam wszystko opisane

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: aaaa » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 10:26

Znalazłem, że w Atomic Wallet stosują BIP39: https://support.atomicwallet.io/article ... ery-phrase i mniej więcej tyle mi było trzeba.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: vexoll25 » wtorek, 26 października 2021, 13:49

Mam problem aby dostać się do mojego portfela, a bardziej konkretnie by pokazał urobek już z miesiąca. Cały czas 0,00 , mam seed do portfela 0x52bc44d5378309ee2abf1539bf71de1b7d7be3b5 ale obecnie komp w exodusie pokazuje inny adres i w żaden sposób nie mogę tam się dostać. Jaki inny adres wpiszę w minera i tak ładuje na tam ten adres ?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: goldennnn » poniedziałek, 28 lutego 2022, 15:02

Witam! Przepraszam jesli nie w temacie. Znalazlem kopie swojego portfela bitcoin, ktory zakladalem jeszcze jakos w 2012 roku. kopie zrobilem ostatnia w 2014 roku. Uzywalem prawwie na pewno oryginalnego portfela. Sek w tym, ze nie wiem jak sie dostac do tego protfela aby go podgladnac, czy cos tam w ogole jest, bo pamietam, ze z niego wyplacalem ale byc moze zostala jakas reszta, ktora teraz mogla by byc cos warta :) Plik nazywa sie Bitcoin-wallet-backup-data, ale nie wiem jak sie do niego dostaca. wyglada jakby nie byl kompatybilny z obecnymi plikami wallet.dat Nawet pogranie wersji z 2015 roku, jedynej jaka moglem jeszcze pobrac najstarszej, nie pozwala mi sie do pliku odstac. plik posiada 239 bajtow, zupelnie jakby w srodku mial byc tylko odszyfrowany portfel i klucz prywatny. W tamtych czasach istotnie chyba jeszcze nie bylo szyfrowanegych portfelach. Ktos cos?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 28 lutego 2022, 17:19

to jest kopia kluczy z androidowego portfela Andreasa Schildbacha, swego czasu najprostszego i najpopularniejszego portfela
https://play.google.com/store/apps/deta ... ach.wallet

ściągnij go- 3 kropki na górze po prawej- bezpieczeństwo- odzyskaj portfel i zaimportuj ten plik

czyli jeśli masz go na kompie, to prześlij go na smartfona

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: colo » środa, 7 września 2022, 05:35

Czy miał ktoś problem z Keplerem, po utworzeniu walleta nie wchodzi do niego hasło, nie wiem czy przy zakładaniu popełniłem jakąś literówkę, ale seedy mam.
Już wszystko ogarnięte, właśnie była to literówka. Pozdro

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 listopada 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: andreas86 » niedziela, 20 listopada 2022, 11:35

Dzień dobry,
Posiadam trezora model one ,chciałem wykonać próbny restart adresu portfela używając 24 słów, gdzieś na forum użytkownik rav3n_pl tłumaczył żeby zawsze sedy wpisywać nie w przeglądarce, komputerze tylko na urządzeniu. Na stronie trezor.io pisze że model t może się to odbyć za pomocą urządzenia, natomiast model one słowa trzeba wpisywać z appki ściągniętej na komputer ze strony trezora.io . Moje krótkie pytanie brzmi czy z urządzenia trezora one ktoś próbował wpisywać 24 słowa na urządzeniu one ?
Pozdrawiam

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Eth » sobota, 26 listopada 2022, 21:41

Cześć,
Słuchajcie mam czarną dziurę w pamięci. Jakiś czas temu nie używałem Trezora. Teraz widzę, że jest jakaś apka. Ale kiedyś pamiętam, że do swoich portfeli wchodziłem przez stronę, gdzie była ich lista. Wcześniej wybiarało się, czy chcę wejść do portfela sprzętowego, czy "internetowego". Co to była za stronka. HELP!

edit. Przez to nowe oprogramowanie jest lipa. MyEtherWallet. Tego szukałem.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość